Nano roušky SpurTex® VS Premium Od 40 Kč / ks

Kód: 1619/25
Akce Zdravotnický prostředek
Značka: SPUR
1 510 Kč –33 %
Nano roušky SpurTex® VS Premium (Balení 10 ks - gumičky)
1 510 Kč –33 % 1 000 Kč 826 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Varianta
Můžeme doručit do:
29.7.2024

 

Česká respirační nano rouška s nanovlákennou membránou, která odpovídá filtrační kvalitativní třídě FFP2. 

 • Roušky mají vyztužený ohýbatelný okraj, jsou ručně šité a díky tomu drží (unikátní tvar, který dobře těsní).
 • Roušky jsou jednorázové, ale v nejnutnějších případech je lze 2-3x sterilizovat, pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty.
 • Pocházejí od českého výrobce SPUR.
 • Jedna z nejkvalitnějších nanovlákenných membrán na trhu, pevná a homogenní
 • Balení ochranných nano roušek nabízíme po 25 ks.
 • Bílé gumičky jsou vyrobené z nylonu.

Technický list ke stažení

Prohlášení o shodě

Roušky nelze z hygienických důvodů vrátit nebo vyměnit.

Potřebujete nano roušku pro děti? Podívejte se na dětskou nano roušku SPUR.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochranná 3vrstvá respirační rouška s nanovlákennou membránou od českého výrobce Spur. Nanomateriál nano roušek má ověřený záchyt 84 % pro částice o velikosti virů. Nano ústenka je vhodná pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici). Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají vyztužený ohýbatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné ústenky Spur jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry a bakteriemi, ale i před smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic (virů) byla prokázána u použitého nanomateriálu filtrační schopnost 84 %, která splňuje FFP2. Pro plnou filtrační schopnost je potřeba roušku dobře vytvarovat kolem obličeje, aby těsnila. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

 

 

Jak funguje nanovlákenná membrána v antivirové ústence SpurTex®?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma SPUR ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu. Díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

 

O materiálu

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál SpurTex® VS L2 V1 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovláknité filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm). Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení nano roušky, ale současně snižuje tlakovou ztrátu mezi okrajem nano roušky a obličejem, čímž snižuje riziko průchodu nežádoucích částic tímto prostorem.

 

 

Klasifikace materiálu SpurTex® VS L2 V1 podle EN 149

 

 klasifikace-materialu-SpurTex VS

 

 filtracni-ucinnost-materialu-SpurTex

 

1Měření provedeno na speciálním testovacím zařízení na Ústavu chemických procesů AV ČR s využitím monodisperzních frakcí aerosolu roztoku soli (NH4)2SO4 o velikostech cca 20-400 nm (protokol vydán dne 1. 4. 2020).

2CMD (Count Mobility Diameter) – rozdělení velikosti částic dle počtu

Chrání uživatele před okolím

Extrémně hustá nanovlákenná membrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázová nano rouška je vyrobená z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu SpurTex® VS a zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů).

Díky nízkému tlakovému odporu (40-85 PA při průchodu vzduchu 30 l/min) zůstávají roušky perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání. Ergonomie roušky byla navržena tak, aby co nejefektivněji zajistila nejen ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele. Rouška má specifický střih, který je doplněn ohýbatelným okrajem

Výhody nano roušky SpurTex®

 • Nanovlákenná rouška má srovnatelnou filtrační účinnost jako respirátor bez ventilku.
 • Nanovlákenná rouška chrání uživatele před okolím.
 • Chrání před COVID-19, chřipkou, ale i bakteriemi a alergeny.
 • Je vhodná pro alergiky a astmatiky.
 • Jedna z nejkvalitnějších nanovlákenných membrán na trhu
 • Pevná nanovlákenná membrána o vysoké gramáži

jak-funguje-nanovlakenna-membrana

Jak dlouho lze nanovlákennou SpurTex® roušku nosit?

Nano roušky jsou jednorázové, běžně je lze nosit 3-8 hodin dle prostředí, ve kterém se pohybujete.

Jaký je rozdíl mezi ústenkou a rouškou?

Jedná se o označení stejného produktu pro ochranu dýchacích cest. 

Žádné chemikálie

Antivirové roušky SPUR s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné chemické látky.

SPUR vás efektivně ochrání před:

 • smogem
 • alergeny
 • pyly
 • bakteriemi 
 • viry
 • plísněmi

Velikost roušky

75 mm x 175 mm (orientační rozměry ve složeném stavu)

180 mm x 175 mm (orientační rozměry v rozloženém stavu) 

Údržba roušky 

Nanorouška z filtrační textilie SpurTex® VS je kategorizována jako jednorázový materiál. Její unikátní filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání totiž u nano roušky dochází po 3-8 hodinách k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) ve speciálním nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Jak sterilizovat roušku?

Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany). Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem nebo pomocí vhodné dezinfekce, rouška se ale nesmí promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Takto lze sterilizovat roušku 1-3x. Nedoporučuje se sterilizace párou. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

Jak nasadit a používat roušku (v souladu s doporučením WHO)?

Nasazení roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci.
 2. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky.
 3. Uchopte roušku tak, aby byl ohýbatelný okraj nahoře
 4. Při zavazování na šňůrky - přidržte si roušku na kořenu nosu a zavažte horní šňůrky na temeni hlavy na mašličku. Poté uchopte spodní šňůrky a zavažte je na zátylku. Vytvarujte okraj roušky podle tvaru svého nosu.
 5. Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. 
 6. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu. 

Sejmutí roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
 2. Při zavazování na šňůrky - rozvažte mašličky na zátylku, poté na temeni hlavy a roušku v držení pouze za šňůrky sejměte.
 3. Při upevnění na gumičky - uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte
 4. Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci. 

Složení:

Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex® VS, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g -2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu), připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku velektrostatickém poli.

Nanorouška je bezpečná pro člověka i přírodu

Nanorouška neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna, běžně používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky). 

Upozornění

Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SpurTex® VS.

O firmě SPUR

Zlínská nanotechnologická firma SPUR působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line. Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. SPUR je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

 

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde.)

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

 

Roušky SPUR

 

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí použití.

Filtry do roušek SPU

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.

 

Související články

>>> Jaký je rozdíl mezi konvenční rouškou a nanovlákennou rouškou?

>>> I po očkování musíte nasadit roušku - víte proč?

>>> Jak vybrat roušku

>>> Jak vybrat roušku pro děti

 

Produkt je zařazen v kategoriích: Nano roušky, Roušky pro muže, Roušky pro ženy, Roušky s gumičkami

Doplňkové parametry

Kategorie: Nano roušky
Úchyt: Na gumičky, Na šňůrky
Velikost: Pro ženy, Pro muže
5
71x
4
5x
3
3x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.1.2022
Jsou to jediné roušky na trhu, které jako astmatik "udýchám" i delší dobu. Děkuji. Navíc jsou české. :)
5
JV Avatar autora | 10.12.2021
jsem super spokojená
5
KJ Avatar autora | 26.10.2021
Dobře se přes ně dýchá, gumičky netlačí.
5
LP Avatar autora | 28.9.2021
Perfektně drží na obličeji, výborně se s nimi dýchá a ani brýle nejsou problém. Přežil jsem s nimi celou Covid epidemii bez nákazy přímo v ohnisku v covidáriu. Preferuji roušky s úvazky pro pohodlnou manipulaci a bohužel se zdá, že je Spurtex už nevyrábí. Proto jsem se na Nanospace předzásobil :-).
5
Avatar autora | 16.8.2021
roušky dobře sedí
5
Avatar autora | 23.7.2021
Vynikající pro ochranu místo respirátoru. Lehoučký, dobře přilne na obličej, je možné několikrát desinfikovat. Neškrtí za ušima. Dobře se přes něj dýchá a přitom chrání.
5
Avatar autora | 5.5.2021
+ prodyšnost, příjemnost

5
Avatar autora | 5.5.2021
dobře se přes ně dýchá
5
Avatar autora | 4.3.2021
Rouška je lehká, dobře se přes ní dýchá. Také dobře drží na obličeji. Gumičky za uši jsou akorát i pro drobnější obličej. Po postřiku prostředkem na nano roušky ji lze použít několikrát.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ lépe se dýchá než přes látkovou roušku

5
Avatar autora | 2.3.2021
Dobře sedí, dobře se přes ni dýchá.
5
Avatar autora | 4.2.2021
+ nanovlakno

3
Avatar autora | 31.1.2021
Tvrdý, neforemní materiál, mačká se a na obličeji rouška netěsní. Nemám drobný obličej, naopak, ale gumičky jsem si musela utahovat, aby mi po straně nefoukalo do pusy. O upevnění u kořene nosu nelze mluvit. A to vše za docela dost peněz.
5
Avatar autora | 28.1.2021
+ Ochrana

5
Avatar autora | 28.1.2021
Nejlepší rouška
5
Avatar autora | 25.1.2021
Příjemná na nošení, dobře se v ní dýchá.
5
Avatar autora | 24.1.2021
+ Dobre sa v nej dycha

5
Avatar autora | 24.1.2021
lehká, pocit ochrany
5
Avatar autora | 19.1.2021
+ Rouška je příjemná na obličeji, dobře se přes ni dýchá
- nic

5
Avatar autora | 18.1.2021
lze v případě nutnosti desinfikovat a užít opakovaně
5
Avatar autora | 18.1.2021
Kupuji variantu se šňůrkami.Mám drobnější obličej a tento typ roušky mi vyhovuje-dobře sedí.Rouška je sice silnější,ale i tak se přes ní dá docela dobře dýchat.Nevím jak by to bylo při intenzivnějším pohybu nebo fyzické práci, to si netroufnu posoudit.Na nose dobře těsní,nemlží se mi brýle.
5
Avatar autora | 15.1.2021
Dají se dobře upravit na obličeji. Netrhají se gumičky. Doufám, že opravdu odfiltrují a zachytí vše, co se uvádí v popisu zboží.
5
Avatar autora | 11.12.2020
+ Věřím, že nano výrobky jsou účinné.

5
Avatar autora | 25.11.2020
+ Dobrá prodyšnost , dobře se nosí
- Chtělo by to hezčí šňůrky

5
Avatar autora | 17.11.2020
+ při nošení se nerosí brýle

5
Avatar autora | 15.11.2020
+ roušky dobře drží na obličeji, dá se přes ně dýchat, používám je a zatím zdráva

5
Avatar autora | 13.11.2020
+ Jsou příjemné a dobře sedí na obličeji

5
Avatar autora | 11.11.2020
+ Good protective masks!

4
Avatar autora | 10.11.2020
Ještě jsem je nezkoušela.
5
Avatar autora | 7.11.2020
spokojenost
5
Avatar autora | 6.11.2020
Normální.
5
Avatar autora | 5.11.2020
Skvěle se přes ní dýchá a zároveň dobře těsní zcela odpadá problém s mlžícími brýlemi. zkoušel jsem obě verze kaničky i gumičky. Ta s kaničkami je malinko menší takže s gumičkami lépe sedí.
5
Avatar autora | 3.11.2020
+ dobře sedí
+ dobře se dýchá
+ český výrobek

5
Avatar autora | 3.11.2020
Roušky vyhovují ,nemlží se brýle,spokojenost
5
Avatar autora | 2.11.2020
Rouška dobře sedí, brýle se nemlží, dýchá se přes ni dobře.
5
Avatar autora | 30.10.2020
šňůrky na zavázání roušky vyhovují, přitáhnou se podle potřeby a netlačí za ušima
5
Avatar autora | 28.10.2020
+ Zatím se nedá popsat

5
Avatar autora | 27.10.2020
+ I když jsou silnější než běžná rouška, lépe se přes ní dýchá

5
Avatar autora | 26.10.2020
+ Dobrá komunikace, rychlé dodání.

Ať se klukům daří, Miri
5
Avatar autora | 25.10.2020
+ Mám za to, že se dá věřit vysoké účinnosti roušek

5
Avatar autora | 22.10.2020
Kvalitní české zboží, cítím se s ní jistější. Přizpůsobí se obličeji, dá se vytvarovat a dobře se v ní dýchá.
5
Avatar autora | 22.10.2020
+ Kvalitni rouska
+ Sedi velmi dobre
+ Dycha se pres ni dobre
- cena, ale umerna kvalite

Verim v moderni technologie a tak nano rousku beru jako lepsi moznost ochranit sebe i druhe.
5
Avatar autora | 20.10.2020
kvalita
5
Avatar autora | 16.10.2020
Ještě je příliš brzy zodpovědně hodnotit, mám roušky krátce.
5
Avatar autora | 4.7.2020
Velmi prodyšny, vubec nezatezuje behem dychani ani pri rychle chuzi, lehoučky
5
Avatar autora | 2.7.2020
Přes roušku se dobře dýchá, lze ji dobře přizpůsobit obličeji.
5
Avatar autora | 30.6.2020
+ česká kvalita!!!

4
Avatar autora | 27.6.2020
Jedná se o český výrobek u něhož je zaručena kvalita. Díky vrstvě z nanovlákna českého původu je filtrační schopnost roušky i vůči virům relativně vysoká. Použitý materiál je příjemný pro pokožku, rouška se dobře nosí a lehce se v ní dýchá, i když je utěsněna. Za nevhodné však považuji použití jednoduchých gumiček (jako na zavařeniny) pro přichycení roušky za uši. Gumičky trochu řežou a pravděpodobně brzy stěří, ztvrdnou a prasknou.
5
MS Avatar autora | 19.6.2020
Píšu s radostí další hodnocení, nakoupila jsem již několikáté balení roušek. Ty jsem zde již vychválila, tentokrát dávám jedničku za inovaci gumiček!!! Teď už opravdu nemají chybu...! Zůstávám věrná.
5
A Avatar autora | 12.6.2020
Tyto roušky jsou nejlepší. Krásně se přes ně dýchá, drží tvar díky drátku na nose a neposouvá se sem a tam. Ano, gumičky jsou trochu nepříjemné. Výborně se mi rouška osvědčila u kadeřníka.
4
PC Avatar autora | 10.6.2020
Rouška krásně zakrývá nos i ústa a je dobře prodyšná. Co mi ovšem silně vadí, jsou gumičky. Bolí z nich uši jak mě (muž, větší hlava, 192cm výška), tak i mojí mamku, která je postavou průměr a hlavu má rozhodně menší. Asi tomu nepomáhá ani tvar gumičky, který je hranatý a ne kulatý. Pro delší nošení je to nepříjemné.
5
D Avatar autora | 9.6.2020
Kvalitní české produkty od nanoSPACE jednoznačně doporučuji. Ať se jedná o nano roušky či elegantní antivirové šátky. V případě nano roušek s vysokou ochranou - úžasně prodyšné, dobře těsnící, příjemné na obličeji, nedráždí pokožku, s gumičkami velmi praktické. V mém případě je nutné před nasazením zmenšit obvod roušky - udělat na levé i pravé gumičce 1 uzlík, aby rouška lépe přiléhala k obličeji:-) Mimo kvalitu a bezpečnost produktů vysoce oceňuji velmi vstřícné, laskavé, spolehlivé jednání prodávajících a extrémní rychlost dodání. Hodnotím minimálně 10 hvězdičkami. DT
5
Avatar autora | 5.6.2020
+ lépe se v nich dýchá než v respirátoru

5
Avatar autora | 29.5.2020
+ Příjemné na nošení.
- Horko a pocení při vyšších teplotách

5
MP Avatar autora | 25.5.2020
S rouškami jsem spokojená. Více mi vyhovují gumičky (ty jsem také objednala), takže nemůžu hodnotit šňůrkové. Dobře se přes ně dýchá a oproti látkovým v nich není takové dusno.
5
Avatar autora | 25.5.2020
+ Perfektně sedí
+ Dobře se přes ní dýchá
- Gumičky za ušima nejsou příjemné

5
Avatar autora | 25.5.2020
+ Snadné dýchání.
- Občas se gumičky vysmeknou. Asi záleží na velikosti hlavy.

Česká firma, ověřené spolehlivé jednání, dobrá komunikace.
5
Avatar autora | 24.5.2020
Kvalitní výrobek.
5
Avatar autora | 22.5.2020
Roušky výborně sedí. Mnohem lépe se přes ně dýchá než přes klasický respirátor. Jen mě také z gumiček občas tahalo trochu při delším nošení za ušima, takže bych se přikláněla k něčemu jemnějšímu, např. gumičky z klasických roušek necítím. Ale za mě nejlepší na trhu a rozhodně doporučuji. Doufám, že firma tyto kvalitní roušky nepřestane vyrábět.
5
Avatar autora | 20.5.2020
roušky jsou příjemné na nošení, dobře se perou a doufám, že nano vlákno ochrání mě a mou rodinu.
3
Avatar autora | 18.5.2020
+ Super se přes ně dychá
- Je velmi malá, určitě jen pro ženy a děti, případně velmi drobné muže. Manželovi ani synovi (16) nejsou. Gumičky za uši jsou běžné nepotažené hranaté gumky, takže pohodlí nic moc.

S touto cenou bych čekala malinko větší důraz na detail - ostré gumičky za uši a hlavně větší velikost.
5
Avatar autora | 18.5.2020
plní to co slibuje, vysoká kvalita, slušná cena, bleskové dodání
5
Avatar autora | 12.5.2020
Ještě jsem je nepoužila.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
A Avatar autora Zastavení výroby 25.5.2020 21:08
Dobrý den, prosím o informaci, proč byla zastavena výroba roušek s účinností FFP3. Děkuji za odpověď.
V Avatar autora FFP3? 1.6.2020 11:55
I mne by zajímalo co stojí za tak rychlým zrušením FFP3 verze… Vědět, že zmizí takto rychle, tak si udělám větší zásobu :(
Avatar autora Roušky s gumičkami 4.6.2020 14:46
Na rouškách mně velmi nevyhovuje intenzivní zápach z gumiček, kterými je cítit celá rouška. Jsou pro mě díky tomu nenositelné.
LK Avatar autora Roušky s gumičkami 5.6.2020 11:16
Dobrý den, to nás velmi mrzí, otevřené balení roušek nechte několik dní ležet a zápach odezní. Již jsme kontaktovali výrobce a od dalších dodávek bude výrobce používat gumičky jiného typu – vyrobeny z jiného materiálu, které jsou bez zápachu.

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií prezentovala výsledky veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 a FFP3 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí užití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.