Jak vybrat roušku pro děti

Volba správné roušky může dítěti usnadnit pobyt ve škole a snížit riziko nákazy. Pokud má vaše dítě sklony k ekzémům a oparům, doporučujeme zpozornit. Máme novinku, která je právě pro děti a dospělé s citlivou pokožkou. Připravili jsme pro vás návod, jak postupovat při výběru roušek a nano roušek. Tak pojďme na to. :-)

 

 

1) Velikost

Stává se celkem běžně, že lidé zakoupí nevhodnou velikost. Ačkoliv se u roušek udává orientační věk, doporučujeme, abyste se vždy dívali na rozměry. Každé dítě je jiné, navíc u roušek hraje roli nejen velikost obličeje, ale také vzdálenost uší od kořenu nosu. Použijte krejčovský metr a dítě si změřte, to porovnejte s velikostí roušek.

Tip: Pokud se vám nelíbí vzor roušek s kapsou s pejsky, stačí sáhnout po jakékoliv roušce YourFashion ve velikosti S. Mají stejnou velikost :-)

2) Záchyt virů

Pokud je pro vás stěžejní záchyt virů a bakterií, pravděpodobně sáhnete po jednorázových nano rouškách, kde je nanovlákenný materiál v celé roušce. U roušek s kapsou musíme vždy počítat s tím, že závisí na těsnosti samotné roušky, do které vložíme nanovlákenný filtr. Pro větší těsnění bavlněných roušek s kapsou doporučujeme zakoupit nalepovací nosní klipy. Ty můžete použít k úpravě bavlněných roušek, které běžně tvarovací klip nemají.

3) Prodyšnost

Dítě by mělo pro svou ochranu a ochranu svých spolužáků sedět celý den v roušce. Pokud tedy dbáte na maximální pohodlí dětí, pravděpodobně sáhnete po jednorázových nano rouškách. Safety Nano Protect patří k nejprodyšnějším. 

4) Materiál

Aby dítě kvůli rouškám nezačalo trpět opary či jinými vyrážkami, doporučujeme bavlněné roušky s kapsou, které mají vrchní vrstvu ošetřenou technologií aktivních stříbrných iontů SILVERPLUS. Díky tomu je rouška antimikrobiální, antiseptická a antialergická. Do roušek lze vložit nanovlákenný filtr pro maximální ochranu. 

5) Opakovatelná použitelnost


Jednorázové dětské nano roušky 

nano-rousky-pro-deti

  • Od 52 Kč / ks

Ručně šité nanovlákenné roušky Spurtex VS jsou velmi pevné a mají vyztužený ohýbatelný okraj v oblasti nosu, díky němuž dobře drží tvar. Materiál, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2 (84 %).

Nanovlákenná membrána od Spur patří ke špičce v oboru, je dokonale poskládaná, aby v ní nebyly ani nejmenší mezery, zároveň má dostatečně vysokou gramáž pro opakované používání po sterilizaci. Nanovlákenné roušky od SPUR jsou dostupné i ve velikosti pro děti od 2 let.

Druhou variantou jsou luxusní roušky SAFETY NANO PROTECT.

 

Prohlédnout nabídku dětských jednorázových nano roušek

 


Dětské roušky s kapsou na nanofiltr

rousky-s-kapsou-pro-deti

  • Od 249 Kč / ks

Dětská rouška s kapsou YourFashion SilverPlus ze 100% bavlny má vrchní vrstvu ošetřenou technologií aktivních stříbrných iontů SILVERPLUS ®

  • Optimální ochranu poskytuje až 12 hodin
  • Balení obsahuje: 1 ks bavlněné roušky s aktivním stříbrem + 10 ks nanovlákenných filtrů, gumičky i šňůrky
  • Antimikrobiální, antiseptická a antialergická
  • Do roušek je nutné používat pouze filtry YourFILTER FORFASHION v odpovídající velikosti roušky(S/M)

 

Prohlédnout nabídku dětských roušek s kapsou

 


Dětský antivirový šátek - alternativa k rouškám

cerveny-satek-detsky

 

Lukáš Konečný, strategie a rozvoj v nanoSPACE
Lukáš Konečný působí v oblasti nanotechnologií od roku 2015, vystudoval VŠE a dlouhodobě se věnuje digitálnímu marketingu, digitalizaci a automatizaci reklam pro technologické firmy a online projekty. Od května 2020 se stará v nanoSPACE o strategii a rozvoj firmy.