Jak vybrat roušku pro děti

Volba správné roušky může dítěti usnadnit pobyt ve škole a snížit riziko nákazy. Pokud má vaše dítě sklony k ekzémům a oparům, doporučujeme zpozornit. Máme novinku, která je právě pro děti a dospělé s citlivou pokožkou. Připravili jsme pro vás návod, jak postupovat při výběru roušek a nano roušek. Tak pojďme na to. :-)

jak-vybrat-rousku-pro-deti 

 

1) Velikost

Stává se celkem běžně, že lidé zakoupí nevhodnou velikost. Ačkoliv se u roušek udává orientační věk, doporučujeme, abyste se vždy dívali na rozměry. Každé dítě je jiné, navíc u roušek hraje roli nejen velikost obličeje, ale také vzdálenost uší od kořenu nosu. Použijte krejčovský metr a dítě si změřte, to porovnejte s velikostí roušek.

2) Záchyt virů

Pokud je pro vás stěžejní záchyt virů a bakterií, pravděpodobně sáhnete po jednorázových nano rouškách, kde je nanovlákenný materiál v celé roušce. U roušek s kapsou musíme vždy počítat s tím, že závisí na těsnosti samotné roušky, do které vložíme nanovlákenný filtr. Pro větší těsnění bavlněných roušek s kapsou doporučujeme zakoupit nalepovací nosní klipy. Ty můžete použít k úpravě bavlněných roušek, které běžně tvarovací klip nemají.

3) Prodyšnost

Dítě by mělo pro svou ochranu a ochranu svých spolužáků sedět celý den v roušce. Pokud tedy dbáte na maximální pohodlí dětí, pravděpodobně sáhnete po jednorázových nano rouškách. 

4) Materiál

Aby dítě kvůli rouškám nezačalo trpět opary či jinými vyrážkami, doporučujeme bavlněné roušky s kapsou, které mají vrchní vrstvu ošetřenou technologií aktivních stříbrných iontů SILVERPLUS. Díky tomu je rouška antimikrobiální, antiseptická a antialergická. Do roušek lze vložit nanovlákenný filtr pro maximální ochranu. 

5) Opakovatelná použitelnost


Jednorázové dětské nano roušky 

nano-rousky-pro-deti

 • Od 39,90 Kč / ks

Ručně šité nanovlákenné roušky Spurtex VS jsou velmi pevné a mají vyztužený ohýbatelný okraj v oblasti nosu, díky němuž dobře drží tvar. Materiál, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2 (84 %).

Nanovlákenná membrána od Spur patří ke špičce v oboru, je dokonale poskládaná, aby v ní nebyly ani nejmenší mezery, zároveň má dostatečně vysokou gramáž pro opakované používání po sterilizaci. Nanovlákenné roušky od SPUR jsou dostupné i ve velikosti pro děti od 2 let.

 

Prohlédnout nabídku dětských jednorázových nano roušek

 


Dětské roušky s kapsou na nanofiltr

rousky-s-kapsou-pro-deti

Rouška s kapsou YourFashion SilverPlus ze 100% bavlny má vrchní vrstvu ošetřenou technologií aktivních stříbrných iontů SILVERPLUS ®

 • Optimální ochranu poskytuje až 12 hodin
 • Balení obsahuje: 1 ks bavlněné roušky s aktivním stříbrem + 10 ks nanovlákenných filtrů, gumičky i šňůrky
 • Antimikrobiální, antiseptická a antialergická
 • Do roušek je nutné používat pouze filtry YourFILTER FORFASHION v odpovídající velikosti roušky(S/M)

 

Prohlédnout nabídku dětských roušek s kapsou

 


Dětské roušky ve tvaru respirátoru

nanosik

Roušky BreaSAFE® COMMUNITY MASK KIDS / TEENS a roušky NANOSÍK® ve tvaru respirátoru byly vyvinuty speciálně pro ochranu dětí. Dětské respirátory legislativa nezná a nelze je proto certifikovat podle normy pro respirátory. Záchyt membrány je ekv. FFP2. 

 • vynikající prodyšnost
 • z příjemného materiálu
 • lehký a odolný ochranný prostředek
 • nosní spona pro lepší usazení na obličeji
 • při správné manipulaci můžete masku bezpečně používat několik dní
 • záchyt membrány ekv. FFP2
 • různé motivy
 • balení po 5 ks

 

Prohlédnout nabídku dětských roušek ve tvaru respirátoruDětský antivirový šátek - alternativa k rouškám

cerveny-satek-detsky

 

Lukáš Konečný, strategie a rozvoj v nanoSPACE
Lukáš Konečný působí v oblasti nanotechnologií od roku 2015, vystudoval VŠE a dlouhodobě se věnuje digitálnímu marketingu, digitalizaci a automatizaci reklam pro technologické firmy a online projekty. Od května 2020 se stará v nanoSPACE o strategii a rozvoj firmy.