Získali jsme Národní cenu kvality za rok 2022. Děkujeme!

Nanobavlna®: luxusní materiál, který vás ochrání a dopřeje vám klidný spánek

Víte, že většina lidí trpí nedostatkem spánku? Po ulehnutí do postele se jim těžce usíná a druhý den se budí bez energie, podráždění a jejich pozornost je po celý den doslova na bodu mrazu. Někteří z nich dokonce den co den vstávají s ucpaným nosem, kašlem, mají zarudlé oči či neustále se opakující záněty dutin.

Ani vy nejste výjimkou a trpíte spánkovou deprivací? Změňte to. Za vaším neklidným a nedostatečným odpočinkem se mohou skrývat prachoví roztoči a jejich alergeny. S nimi si však hravě poradí Nanobavlna®. Speciálně vytvořený materiál, který vás před nimi dokonale ochrání a dopřeje vám zdravý a energii dodávající spánek.

 

Co je Nanobavlna® a proč je tak unikátní?

Nanobavlna® je revoluční tzv. sendvičová textilie, kterou se nám v České republice podařilo vyvinout díky moderním technologiím. Povlečení a prostěradla z ní jako první na světě dokážou plně nahradit protiroztočové povlaky a lůžkoviny. Jedná se totiž o unikátní kombinaci velmi oblíbeného bavlněného saténu, jež patří ke špičce ve světě povlečení, a funkční nanovlákenné tkaniny. Právě ta vytváří nepropustnou bariéru, skrz kterou roztoči, viry či bakterie nemají šanci projít. Vy si tak můžete užívat bezstarostný odpočinek v naprostém pohodlí a luxusu.

nanospace-nanobavlna-postel

Nanobavlna® se skládá ze 3 vrstev

  • bavlněného saténu ze 100% biobavlny,
  • nanovlákenné membrány
  • a tkaniny ze 100% polyesteru.

Bavlněný satén tvoří svrchní vrstvu. Je to 100% přírodní tkanina, která je velmi příjemná na dotek i na pohled. Je vyrobená z vysoce kvalitní česané bavlněné příze. Má hustou a pevnou strukturou a vyznačuje se zejména úžasnou jemností, přirozeným leskem a dlouhou životností. Výborně saje vlhkost, je dokonale prodyšná a perfektně se přizpůsobuje okolní teplotě. V létě vás tak bude příjemně chladit a v zimě naopak skvěle zahřeje.

#produkty#https://www.nanospace.cz/nanobavlna/

Tip: Přečtěte si více informací o bavlněném saténu.

Nanovlákenná membrána plní funkční úlohu. Zajišťuje účinnou a efektivní ochranu alergiků před roztoči a jejich alergeny (exkrementy). Je upředená z nanovláken – tenkých vláken, které jsou tisíckrát tenčí než lidský vlas. Je proto jako jemná pavučina, jejíž otvory mezi jednotlivými vlákny jsou natolik titěrné (100-150 nm), že jimi tito škůdci s rozměry okolo 420 000 nm ani jejich výkaly o velikosti 1 000 nm neprojdou. Funguje tedy jako mechanická bariéra, která nekompromisně brání prachovým roztočům v průchodu, shromažďování a množení uvnitř lůžkovin

Kromě toho ale dokáže zabránit i průchodu bakterií (velikost 100–10 000 nm), virů (cca 100-150 nm) či svrabu (300 000 nm). 

Vysokou účinnost nanovlákenné vrstvy potvrdily i testy odborných ústavů:

  • Textilní zkušební ústav v Brně ověřil účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %.
  • Technická univerzita v Liberci při testování prokázala účinný záchyt prachových částic ≥ 99,0 %.
  • Státní zdravotní ústav v Praze nezjistil žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou.

Společně se spodní vrstvou z vysoce odolné tkaniny ze 100% polyesteru tak Nanobavlna® představuje ideální materiál, který spolehlivě chrání, je prodyšný, pevný, savý, má krásný luxusní vzhled a je neuvěřitelně hebký. Navíc i po mnoha vypráních neztrácí své zářivé barvy. Pro tyto jedinečné vlastnosti si Nanobavlnu® zamilují nejen alergici a astmatici, ale každý, kdo chce pro kvalitu svého spánku udělat maximum.

nanospace-nanobavlna-bavlneny-saten

Investice do luxusu, která se rozhodně vyplatí

O tom, že kvalitní spánek prospívá našemu tělu i mozku není pochyb. Mnoho vědeckých studií prokázalo, že lidé, kteří si dopřávají dostatek zdravého odpočinku, jsou zdravější, štíhlejší, chytřejší, atraktivnější a šťastnější. Spánek má totiž výrazný vliv na imunitní systém, metabolismus a chuť k jídlu, logické rozhodování, učení či paměť, ale také na emoční pohodu a zvládání stresu. Dopřává nám regeneraci, která je pro lidský organismus a jeho bezproblémové fungování nesmírně důležitá.

#produkty#https://www.nanospace.cz/protiroztocove-povleceni/

Chcete zase dobře usínat a oddávat se ničím nerušenému spánku, po kterém se budete do nového dne budit svěží, plní energie a se skvělou náladou? Vybavte si postel produkty z Nanobavlny®. Je vhodná na všechny typy lůžkovin a matrací. Navíc plně nahrazuje bariérové povlaky a antialergické polštáře a přikrývky, takže ušetříte, i když budete spát v luxusu.

Spěte doslova jako v bavlnce, a hlavně bez nezvaných hostů – prachových roztočů, kteří způsobují nepříjemné alergické reakce. Už po první noci v nanobavlněném povlečení se budete cítit naprosto úžasně a odpočatí.

Josef Handrejch z nanoSPACE
Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálů.