🚨 Až 4000 Kč cashback při zakoupení čističky vzduchu značky Airbi. Více informací zde

Kdo jednou zkusil nano oblečení, už jiné nechce

Ultra lehké materiály, ve kterých se v létě nebudete potit, tričkovina, jež efektivně odvádí pot či samočistící lesklé elegantní textilie s hydrofobním povrchem. Taková je značka nanoSPACE by LADA, která přináší rafinované kousky, aby vám vydržely v šatníku roky. 

kdo-jednou-zkusil-nano-obleceni--uz-jine-nechce-fb

 

Jedno tričko na tři dny? Bez problémů

Veškeré materiály, které byly použity na kolekci nanoSPACE by LADAjsou antibakteriální, protizápachové a vysoce termoregulační. To znamená, že materiál z vaší pokožky efektivně odvádí teplo na povrch a méně se potíte. A pokud už se potíte, antibakteriální materiál bakterie způsobující zápach ničí. „Jedno pánské tričko jsem nosil tři dny a stále nebylo nic cítit, a to jsem vám v něm sportoval. Nemohl jsem tomu uvěřit, je to neskutečné. Po třech dnech už sice bylo třeba triko vyprat, ale beru to jako obrovský úspěch,“ vypráví a směje Lukáš Konečný, který má v nanoSPACE na starost Strategii a rozvoj a byl prvním testerem pánských triček nanoSPACE by LADA. 

Vypadáte skvěle, cítíte se skvěle

Pro ženy je nabídka širší, najdete v ní ultralehké šaty (Summer Eagle) a trička (model SEN), které není ani třeba žehlit a je tak lehoučké, že budete mít i při třicítkách venku pocit, že vás neustále ovívají vějíře. Každá cestovatelka navíc ocení, že neváží téměř nic.

„S Ladou Vyvialovou se známe už roky a byl to náš obrovský společný sen vytvořit dohromady kolekci. S designovými šaty, které mi kdysi ušila, jsem jela na kole z Čech do Řecka uprostřed léta. Zní to absurdně jezdit v designových šatech i 120 kilometrů denně, ale vyhovovaly mi na dlouhou jízdu daleko více než funkční oblečení, perfektně totiž odvádí od těla teplo a chrání před UV zářením. Od té doby věřím, že kdo jednou zkusí kvalitní nano oblečení, už jiné nechce. Jsou to zkrátka kousky, do kterých stojí za to investovat,” říká Lucie Konečná, provozní ředitelka nanoSPACE.

nanoSPACE_banner desktop+

Oblečení vyrobené v Česku na principu pomalé módy

První kolekce nanoSPACE by LADA je minimalistická, hravá a rafinovaná. „Bylo pro mě stěžejní, abychom přišli se střihem šatů, které sednou všem postavám. Tehdy jsem Ladě ukázala svou představu a ona ji dovedla k dokonalosti. Je to kouzelnice,” vypráví Konečná.  

Model Elegant Eagle (lesklá hydrofobní varianta) a Summer Eagle (ultralehká varianta) lze zavázat až na sedm různých způsobů. Výhodou je, že se jedná o univerzální velikost, která lichotí velikosti 34 i velikosti 46. Podtrhává ženské křivky, zároveň jsou ale extrémně pohodlné, nikde neškrtí a ocení je i ženy v těhotenství. 

Oblečení je ušito na základě principů pomalé módy v České republice, soustředí se na kvalitní materiály, které jsou vyrobeny za férových podmínek a s ohledem na přírodu. Při výrobě se neřeší jen původ materiálů, ale i barviv a nití. Kolekce je navíc uzpůsobená tak, aby i při výrobě bylo minimálně odpadu a výsledné oblečení vyžadovalo co nejméně údržby a snižovalo tak spotřebu vody a chemikálií. NanoSPACE by LADA přichází s takovými kusy, které ve vašem šatníku zůstanou roky. 

Vlastnosti použitých materiálu nanoSPACE by LADA

  • Antibakteriální,
  • Eliminuje zápach,
  • UV filtr,
  • dobře odvádí vlhkost a je vhodný pro nadměrnou fyzickou zátěž,
  • vysoké termoregulační vlastnosti,
  • ultralehké materiály (model SEN a SUMMER EAGLE),
  • testováno v extrémních podmínkách Rally Dakar a Africa Eco Race.

Kdo je autorem kolekce?

Lada Vyvialová patří k předním českým návrhářům, získala řadu evropských ocenění, například cenu Elle Edition, Patrizia Gucci Selection nebo Gentleman´s Essentials od MINI. Lada Vyvialová patří k jedněm z mála navrhářů světa, kteří používají v designu funkční materiály obohacené nanotechnologiemi.

NanoSPACE je česká firma, která byla prvním výrobcem na světě v oblasti protiroztočových povlaků, přikrývek a polštářů s nanovlákennou membránou. Na trhu působí od roku 2012, a od té doby se věnuje vývoji a prodeji produktů s nanovlákennou membránou pro alergiky a astmatiky. Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE využila své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začala s výrobou antivirových šátků a ochranných roušek z nanovlákna.

Tip: Nevíte, co je nanovlákno? Přečtěte si náš článek. 

 

Lucie Konečná, provozní ředitelka v nanoSPACE
Lucie Konečná se pohybuje v nanotechnologiích 7 let, je spoluautorkou projektu Česko je nano a dlouhodobě pracuje na zvyšování povědomí o nanotechnologiích. Od května 2020 řídí provoz e-shopu nanoSPACE.