Získali jsme Národní cenu kvality za rok 2022. Děkujeme!

Odvlhčovače vzduchu

Především ve starších domech nebo v místnostech bez možnosti neustálé ventilace se může hromadit vlhkost. Ta vede k nekomfortnímu dýchání a vzniku plísní.  Pro efektivní snižování vlhkosti máme v nabídce odvlhčovače vzduchu, ve kterých se sráží vlhkost a voda se sbírá do nádržky. Naše odvlhčovače jsou vybaveny HEPA filtry, které zároveň vypouštěný vzduch čistí. Máte doma příliš sucho? Zkuste zvlhčovače vzduchu.

Nejprodávanější

8 položek celkem
airbi smile cerny4
249 Kč

Nevhodné domácí klima může způsobit slušné škody na vašem zdraví i na vybavení domácnosti. Jeho neduhy pomocí smyslů vždycky nepoznáme. Proto je fajn mít hodnoty teploty a...

3488
airbi trio light
999 Kč

Bezdrátový teploměr s vlhkoměrem Airbi TRIO je ideální přístroj, pokud potřebujete měřit vlhkost vzduchu a teplotu ve více místnostech. V sadě najdete hlavní panel a tři další...

3620
Kondenzační odvlhčovač s čističkou vzduchu MeacoDry Arete One 10L
Novinka
5 290 Kč

Velmi tichý kondenzační odvlhčovač s čističkou vzduchu MeacoDry Arete One 10L si poradí s nadměrnou vlhkostí a kondenzací vody v interiéru, čímž zamezí růstu plísní a vzniku...

4608
Meaco Arete One 25L 1.medium
8 490 Kč

Výkonný a velmi tichý kondenzační odvlhčovač s čističkou vzduchu MeacoDry Arete One 25L si poradí s nadměrnou vlhkostí a kondenzací vody v interiéru, čímž zamezí růstu plísní a...

4278
MeacoDry Arete 12L 1
5 690 Kč

Velmi tichý kondenzační odvlhčovač s čističkou vzduchu MeacoDry Arete One 12L si poradí s nadměrnou vlhkostí a kondenzací vody v interiéru, čímž zamezí růstu plísní a vzniku...

4275
airbi sponge hepa filter
390 Kč

Náhradní HEPA filtr pro odvlhčovač a čistič vzduchu Airbi SPONGE. Na toto zboží nelze uplatnit slevové kupóny.

3640
airbi smile bily4
249 Kč

Nevhodné domácí klima může způsobit slušné škody na vašem zdraví i na vybavení domácnosti. Jeho neduhy pomocí smyslů vždycky nepoznáme. Proto je fajn mít hodnoty teploty a...

3489
airbi sponge 2
2 990 Kč

Trápí vás nepříjemně vysoká vlhkost a nečistoty v ovzduší? Airbi SPONGE je přístroj přesně pro vás. Za den dokáže zachytit 750 ml vody, která je ve vzduchu při vyšší koncentraci...

3440

Jaká je optimální vlhkost vzduchu?

Optimální vlhkost vzduchu se obvykle pohybuje mezi 40-60%. Příliš vysoká nebo nízká vlhkost může vést ke škodám na budovách a zdravotním problémům, jako jsou například infekce dýchacích cest nebo alergické reakce. Proto je důležité udržovat vlhkost vzduchu na správné úrovni pomocí zvlhčovačů nebo odvlhčovačů vzduchu.

Co způsobuje změny vlhkosti vzduchu?

Změny vlhkosti vzduchu mohou být způsobeny různými faktory, jako je například změna teploty, srážky, tání sněhu, rosení nebo přirozená výměna vzduchu. Vlhkost vzduchu také může ovlivňovat větrné podmínky, zvláště pokud se jedná o proudění vzduchu od moře nebo od hor.

Jak mohu měřit vlhkost vzduchu?

Existuje několik způsobů, jak měřit vlhkost vzduchu. Nejjednodušším z nich je použití vlhkoměru nebo hygrometru. Tyto přístroje měří relativní vlhkost vzduchu v procentech.

Jak mohu regulovat vlhkost vzduchu ve svém domě?

Vlhkost vzduchu lze regulovat pomocí zvlhčovačů nebo odvlhčovačů vzduchu. Zvlhčovače jsou vhodné pro suché klimatické podmínky nebo v zimě, kdy topení vysušuje vzduch v domě. Odvlhčovače jsou zase užitečné v případech, kdy je vlhkost vzduchu příliš vysoká, například v případě vlhkých sklepů nebo vlhkých oblastí s vysokou přítomností rostlin.

Jaký je vliv vlhkosti vzduchu na zdraví člověka?

Příliš vysoká nebo příliš nízká vlhkost vzduchu může mít negativní vliv na lidské zdraví. Příliš vysoká vlhkost může způsobit plísně a plísňové infekce, zatímco příliš nízká vlhkost může vést k suchým sliznicím a vyvolávat rýmu nebo kašel. Dlouhodobý pobyt v prostředí s nízkou nebo vysokou vlhkostí může způsobit i další zdravotní problémy, jako je například astma nebo alergie.

Je vlhkost vzduchu stejná ve všech částech světa?

Ne, vlhkost vzduchu se liší v závislosti na geografické poloze, klimatu a dalších faktorech. Například vlhkost vzduchu je obvykle vyšší v tropických oblastech než v oblastech s teplejším klimatem. Vlhkost vzduchu také může být ovlivněna větrnými podmínkami, jako jsou foukající větry od moře nebo od hor.

Jaká je souvislost mezi teplotou a vlhkostí vzduchu?

Teplota a vlhkost vzduchu jsou úzce propojené. Čím je teplota vyšší, tím větší množství vody se může vznášet ve vzduchu a tím vyšší bude vlhkost vzduchu. Naopak, čím je teplota nižší, tím méně vody se ve vzduchu udrží a tím nižší bude vlhkost vzduchu.

Jaké jsou příčiny nízké a vysoké vlhkosti vzduchu?

Příčiny nízké vlhkosti vzduchu mohou být například suché klimatické podmínky, topení v budovách nebo klimatizace. Naopak, příčiny vysoké vlhkosti vzduchu mohou být například blízkost vodních ploch, vlhké klimatické podmínky nebo přirozená výměna vzduchu. Vlhkost vzduchu také může být ovlivněna táním sněhu nebo srážkami.

Jaký je vliv vlhkosti vzduchu na dřevěné předměty a nábytek?

Příliš vysoká nebo příliš nízká vlhkost vzduchu může poškodit dřevěné předměty a nábytek. Příliš vysoká vlhkost může způsobit, že dřevo napučí a začne praskat nebo plesnivět. Naopak, příliš nízká vlhkost může vést k vysoušení dřeva a jeho lámání nebo trhání.

Je možné vlhkost vzduchu snížit pomocí ventilace?

Ano, ventilace může pomoci snížit vlhkost vzduchu v budově. Ventilace zajišťuje proudění čerstvého vzduchu do budovy a výměnu s vlhkým vzduchem, což může pomoci snížit vlhkost vzduchu v budově.