Jak vybrat nejlepší polštář na spaní pro alergika?

Polštáře pro alergiky by měly chránit před roztoči, kteří žijí běžně ve výplních polštářů, kde si ve tmě a teple pochutnávají na odumřelé lidské kůži. Alergici se kvůli nim budí unavení, oteklí, s ucpaným nosem nebo kašlem. Jak ale vybrat vybrat nejlepší polštář na spaní pro alergika? V článku se dozvíte, z jakého materiálu by měl být ušitý a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy. Poradíme vám, kdy se hodí polštář se zipem, s dvojitým zipem a kdy můžete zvolit polštář bez zipu. Také se podíváme pod mikroskop na to, jaký je rozdíl mezi běžným polštářem a polštářem s nanovlákennou membránou. 

 jak-vybrat-polstar-pro-alergiky

 

Co všechno najdete v běžném polštáři?

Po dvou letech tvoří až 10 % hmotnosti polštáře prachoví roztoči. To ale není všechno, když Airmid Health Group zkoumala desítky použitých polštářů, zjistili, že 100% z nich obsahovalo bakterie a 50 % plísně. Co tam vše našli?

  • Prachové roztoče, jejich výkaly a mrtvá těla.
  • Staphylococcus aureus (také zlatý stafylokok) – způsobující různé infekce v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse.
  • Escherichia coli (EC) - vyvolává průjem.
  • Aspergillus – plíseň vyvolávající běžně alergie a astma.
  • Candida – plíseň vyvolávající topické infekce

Jak vybrat nejlepší polštář pro alergika?

Při výběru polštáře se nejprve díváme na to, z čeho je polštář ušitý a zda materiál chrání před průnikem roztočů do výplně. Poté nás bude zajímat z čeho je výplň a zda ji lze jednoduše čistit. Poslední, co nás zajímá, je regulace výplně. To znamená, zda polštář má či nemá zip a u větších polštářů by nás mělo i zajímat, zda je výplň v samostatném povlaku nebo je přímo v polštáři. 

Tip: Trpíte alergií na roztoče? Zjistěte, jak s ní bojovat

#produkty#https://www.nanospace.cz/protiroztocove-polstare/?order=bestseller/

Jaká je nejlepší výplň polštáře pro alergiky na roztoče

Běžně se doporučuje pro alergiky polštář s výplní z dutého vlákna, která je často v obchodech označována jako hypoalergenní, ale není to úplně pravda. Paradoxně je kuličková výplň z dutého vlákna pro roztoče ještě lepším útočištěm než třeba peří. Proč? Mají v něm více místa na schovávání. Roztoči totiž potřebují k životu tmu a teplo. Samotná výplň vás tedy před množení roztočů neochrání. Výhody ale má, jednoduše se pere a je vhodná i pro alergiky na peří. Pro alergiky na peří tedy hypoalergenní je, alergikům na roztoče ale samotná kuličková výplň nepomůže. 

Tip: Alergie na peří: příznaky a řešení

Při praní ale dávejte pozor, ačkoliv praním na vysoké teploty roztoče usmrtíte, roztoči se živí nejen zbytky vaší kůže ale i mrtvými tělíčky ostatních roztočů. Velmi rychle se proto znovu namnoží. I proto je vhodnější používat polštáře, které zamezí shromažďování a množení roztočů. Víte, proč se časté praní polštářů už delší dobu alergikům nedoporučuje? I přes používání například sušičky nedochází k dokonalému vysušování a často se tak tvoří v přikrývkách a polštářích plísně. Pokud tedy perete polštáře, měli byste je nechat vždy sušit několik dnů, než je povlečete. V případě odolných skvrn vždy používejte šetrné a ekologické odstraňovače skvrn, abyste nepoškodili membránu. 

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=cleanee+prac%C3%AD+gel

A podle čeho zjistit, zda je polštář vhodný pro alergiky na roztoče? Dívejte se především na materiály, ze kterých jsou polštáře pro alergiky vyrobeny.

Tip na článek: Jak se efektivně zbavit roztočů v čalounění a matraci?

prosity-a-neprosity-polstar

Z čeho by měl být polštář vyrobený?

Ačkoliv existuje více technologií, jak zabránit průniku roztočů dovnitř polštáře, momentálně je nejefektivnější technologií pro nejlepší polštáře na spaní je nanovlákenná membrána. Polštáře s nanovlákennou membránou totiž zabraňují roztočům ve shromažďování či množení se ve výplni, a to bez použití jakékoliv chemie. Jedná se o čistě mehanickou bariéru, přes kterou roztoči a jejich alergeny nemají sebemenší šanci projít. Představte si strukturu membrány jako velmi hustou síť, která roztoče nepustí dál, a ti se tak nemohou množit. Největší výhodou je, že polštář s nanovlákennou membránou propouští vzduch, takže jsou velmi pohodlné, prodyšné a nadýchané. 

Rozdíl mezi používaným běžným polštářem a nano polštářem

Spolu s influencery (Dva tátové) jsme se vydali do severních Čech do laboratoře, abychom se podívali pod mikroskop na výplň nano polštáře, ve kterém spí už několik let naše provozní ředitelka, a porovnali ji s výplní péřových lůžkovin, ve kterých spaly několik let jejich dcery. Rozdíl byl obrovský. Zatímco nano lůžkoviny byly i po letech používání čisté, běžné lůžkoviny byly plné prachu, odumřelé kůže a mrtvých mikroorganismů.

rozdily-mezi-polstari

Přečtěte si, jak se starat o nano lůžkoviny nanoSPACE®.

Jaký je rozdíl mezi jednotlivými polštáři pro alergiky

Máme na výběr hned několik typů polštářů s nanovlákennou membránou. Liší se velikostí, tvarem nebo provedením, ale k roztočům a jejich alergenům je každý z nich naprosto nekompromisní

Varianty polštářů:

Všechny hypoalergenní polštáře jsou navržené tak, aby vám umožnili mít krk v rovině, a tak správně podporovali krk, hlavu i páteř. Jsou vyplněné kuličkovou výplní Standard, která patří k nejkvalitnějším plnícím materiálům na českém trhu. Právě díky ní polštáře nanoSPACE® vydrží dlouho bez známek sležení. Tato výplň z dutých polyesterových vláken má skvělou zotavovací schopnost a vynikající izolační a tepelné vlastnosti.

Pokud hledáte antialergický polštář, který vám bude dělat věrnou společnost každý den v posteli, potom určitě zvolte klasický polštář. Záleží pouze na vás, jestli si zvolíte klasiku bez zipu, prošívaný se zipem nebo polštář Nanobavlna®. Jestli si chcete dopřát klidný a bezpečný spánek na cestách, potom sáhněte spíše po „podkově“.

Polštář pro alergiky bez zipu

Polštáře bez zipu jsou nejlevnější variantou, jsou vhodné především na dekorativní polštáře na gauč nebo jako druhé polštáře do postele. Nelze v nich regulovat množství výplně, protože nemají zip. Nedoporučujeme je proto jako hlavní polštář na spaní, kde byste si možná chtěli výplň ubrat nebo po několika letech slehlou výplň doplnit. Nejmenší dva rozměry 30x40 a 40x40 standardně balíme po 2 ks. 

 

Rozměry:

Váha:

30 × 40 cm

300 g

40 × 40 cm

400 g

45 × 60 cm

450 g

50 × 50 cm

500 g

50 x 60 cm

550 g

50 × 70 cm

600 g

neprosity-polstar

 

Prošívaný protiroztočový polštář se zipem

Polštáře se zipem jsou ideální na spaní, protože si v nich velmi snadno můžete upravit množství výplně. Polštáře standardně plníme poměrně dost, takže někomu může připadat příliš naducaný, ale máme zákazníky, kteří si naopak chtějí polštář ještě více naplnit. Je to zkrátka velmi individuální, proto doporučujeme, abyste si polštáře, které jsou určené na spaní, pořizovali se zipem. Myslete také na to, že každá výplň se po čase slehne, ale pokud si pořídíte polštář se zipem, snadno si ho doplníte. 

Rozměry:

Váha:

30 × 40 cm

200 g

40 × 40 cm

220 g

45 × 60 cm

350 g

50 x 50 cm

450 g

50 × 60 cm

450 g

50 x 70 cm

550 g

70 × 90 cm

700 g

70 × 90 cm

900 g

3

  

recenze-polstar-nanospace

Prošívaný polštář s dvojitým zipem (výplň v samostatném povlaku)

Tento typ polštáře je nejdražší, ale je také nejpraktičtější. Výplň je v samostatném povlaku, takže ji můžete před praním snadno vyndat. Tomuto typu polštářů se říká polštář s dvojitým zipem či polštář alaska. Tento polštář prodáváme pouze v největším rozměru, a to 70 x 90 cm. 

polstar-prosity

Dekorativní polštáře Nanobavlna® 

Tento polštář je ideálním dekorativním polštářem pro atopiky a alergiky. Polštář je ušit z našeho protiroztočového povlečení, které kombinuje bio bavlnu nejvyšší kvality a nanovlákennou membránu. Naše bio bavlna není nijak bělená ani barvená, takže je naprosto šetrná k citlivé atopické pokožce. Jedná se tak o kombinaci 100 % přírodního materiálu a pokročilých nanotechnologií.

Na výběr máte ze tří velikostí. Nejmenší rozměr (30 × 40 cm) můžete skvěle využít i jako cestovní polštářek. Pořiďte si klasický protiroztočový polštář z Nanobavlny® a probouzejte se svěží a odpočatí. Tento polštář nabízíme i v provedení cestovního polštáře. 

Rozměry:

Váha:

30 × 40 cm

300 g

40 × 40 cm

400 g

50 × 50 cm

450 g

protiroztocovy-polstar-nanobavlna

 

Protiroztočový anatomický zdravotní polštář nanoSPACE® – 42 x 66 cm

Anatomický zdravotní polštář nanoSPACE® pro alergiky je vyplněn speciální viscoelastickou pěnou s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu těla polštář měkne, čímž se přizpůsobuje vaší váze. Visco-elastická pěna vytváří výbornou oporu páteře a hlavy, zaručuje tak zdravý spánek a odpočinek. Pro dokonalý spánek je polštář opatřen povlakem z nanovlákenné membrány, která chrání před roztoči a jejich alergeny. Tento typ polštáře je vhodný pro všechny, kteří mají problém s bolestí krku, šíje, zad a problém s páteří. 

anatomicky-polstar/polstar-anatomicky-nanospace/

Tip: Přečtěte si, jak vybavit postel alergika.

Josef Handrejch z nanoSPACE
Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálů.