10 % sleva na dárky pro muže s kuponem DENOTCU10, pouze do 17.6.2024!

Jak vybrat vhodnou peřinu či přikrývku pro alergiky?

Budíte se často unavení, oteklí, s ucpaným nosem? Nebo pokašláváte a trpíte chronickou rýmou? Potom vás zřejmě trápí alergie na roztoče. V takovém případě byste se měli podívat po protiroztočové přikrývce pro alergiky, která brání průchodu roztočů do výplně a jejich následnému množení. 

jak-vybrat-vhodnou-prikryvku-pro-alergiky

 

Jaká je nejlepší výplň peřiny pro alergiky na roztoče

Běžně se doporučuje pro alergiky výplň z dutého vlákna, která je často mylně považována za antialergickou. Paradoxně je kuličková výplň z dutého vlákna pro roztoče ještě lepším útočištěm než třeba peří. Proč? Mají v něm více místa na schovávání. Roztoči totiž potřebují k životu tmu a teplo. Samotná výplň vás tedy před množení roztočů neochrání. Výhody ale má, jednoduše se pere a je vhodná i pro alergiky na peří. 

Při praní ale dávejte pozor, ačkoliv praním na vysoké teploty roztoče usmrtíte, roztoči se živí nejen zbytky vaší kůže ale i mrtvými tělíčky ostatních roztočů. Velmi rychle se proto znovu namnoží. Stejně tak se příliš časté praní přikrývek a polštářů už pro alergiky nedoporučuje, protože i přes používání například sušičky nedochází k dokonalému vysušování a často se tak tvoří v přikrývkách a polštářích plísně. Pokud tedy perete přikrývku a polštáře, měli byste je nechat vždy vysychat několik dnů, než je povlečete. V případě odolných skvrn vždy používejte šetrné a ekologické odstraňovače skvrn, abyste nepoškodili membránu. 

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=cleanee+prac%C3%AD+gel

A jak tedy řešit alergie na roztoče? Dívejte se především na materiály, ze kterých jsou přikrývky vyrobeny. 

Tip: Jak se efektivně zbavit roztočů v čalounění a matraci?

Vhodný materiál pro alergiky

Ačkoliv existuje více technologií, jak zabránit průniku roztočů dovnitř přikrývky, momentálně je nejefektivnější technologií nanovlákenná membrána. Přikrývky s nanovlákennou membránou totiž zabraňují shromažďování či množení se ve výplni, a to bez použití jakékoliv chemie. Jedná se o čistě mehanickou bariéru, přes kterou roztoči a jejich alergeny nemají sebemenší šanci projít. Vy si tak budete moct užívat bezpečný a ničím nerušený spánek. Nanovlákenná membrána má navíc jednu zásadní výhodu oproti jiným technologiím, ačkoliv roztoč ani alergen přes ní neprojde, molekula vzduchu může proudit volně. Díky tomu zůstávají nanovlákenné textilie prodyšné a extrémně příjemné na spánek. 

Výhody nanovlákenných přikrývek pro alergiky

  • Stačí prát na 40 stupňů (roztoči v přikrývkách nežijí, není nutné vyvařování).
  • Chrání nejen před roztoči, ale i jejich alergeny (výkaly).
  • Vyrobeno v České republice. 
  • Testované SZÚ, TUL, TZÚ,
  • použitý materiál nanoSPACE je certifikovaný – STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

Tip: Trápí vás alergie na roztoče? Zjistěte, jak s ní bojovat.

Antialergickou přikrývku s nanomembránou bez pochyby ocení nejen alergici a astmatici, ale také všichni ostatní, jež touží po kvalitním odpočinku. Deka pro alergiky je velmi příjemná, pohodlná, lehká a dokonale prodyšná. Navíc na ni už nepotřebujete antialergický povlak nebo povlečení. Sama o sobě vás perfektně ochrání před alergeny. Postačí vám tedy běžné povlečení, jak jste zvyklí, a prát ji můžete jen 1–2× za rok – a to aniž by ztrácela na své bravurní účinnosti.

#produkty#https://www.nanospace.cz/protiroztocove-prikryvky/?order=bestseller/

Přečtěte si, jak se starat o nano lůžkoviny nanoSPACE®

Nejlepší peřiny pro alergiky na roztoče: Jak si vybrat?

Při výběru ideální přikrývky vždy myslete na důležitá kritéria, jako je délka, šířka či výhřevnost. Přece jen určitě nechcete, aby vám z pod peřiny koukaly nohy nebo abyste se v zimních měsících klepali zimou pod lehkou letní přikrývkou. Proto pro vás máme na výběr hned několik variant protiroztočových přikrývek s českou nanotkaninou:

foto na e-shop-2

Tip: Jak vybrat nejlepší přikrývku pro děti?

Letní peřina pro alergiky

Není snad nic lepšího, než když se v horkých letních měsících zavrtáte pod přikrývku, která vás 100% ochrání a dopřeje vám klidný spánek. Jestli vám přílišné teplo nedělá dobře a unavuje vás ustavičné převalování se ze strany na stranu, že ani oka nazamhouříte, je letní antialergická přikrývka nanoSPACE® ideální volbou. Je tenká, lehká, příjemně měkká, a zároveň vám zajistí perfektní ochranu před roztoči a jejich alergeny. Co víc si přát…, snad už jen se pod ni co nejdřív zavrtat.

Jelikož vám chceme dopřát naprostý komfort, máme ji pro vás k dispozici v různých rozměrech. Pokud se o svou deku neradi dělíte, můžete si pořídit klasiku pro jednoho (140 × 200 cm). Pro dlouhonohé jedince máme samozřejmě i delší variantu (140 × 220 cm)

Do jaké teploty je letní přikrývka vhodná?

Je to velmi individuální, ale pro standardního muže a ženu je letní přikrývka vhodná do ložnice o teplotě nad 23 °C. Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

 

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Klasika pro jednoho

140 × 200 cm

150 g/m2

Prodloužená pro jednoho

140 × 220 cm

150 g/m2

celorocni-prikryvka 

 

Zimní přikrývka pro alergiky

Chladné zimní večery si naopak zaslouží zimní antialergickou přikrývku nanoSPACE®. Nejenže vás úžasně zahřeje a dopřeje maximální pohodlí, ale k roztočům a jejich exkrementům je nekompromisní, stejně jako letní přikrývka. Můžete si tak být jisti, že vás pod ní čeká ničím nerušený spánek v teple.

Do jaké teploty je zimní přikrývka vhodná?

Je to velmi individuální, ale pro standardního muže a ženu je zimní přikrývka vhodná do ložnice o teplotě 18 – 20 °C. Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Klasika pro jednoho

140 × 200 cm

 450 g/m2

Prodloužená pro jednoho

140 × 220 cm

 450 g/m2

 zimni-alergicka-prikryvka_1 

 

Celoroční přikrývka pro alergiky

Hledáte spíše univerzální deku, pod kterou vám bude skvěle v létě i zimě? Potom jistě oceníte celoroční antialergickou přikrývku nanoSPACE®. Je též vybavena nanovlákennou membránou a vyniká identickými vlastnostmi jako letní a zimní verze. Jediné, v čem se liší, je její tloušťka. Ani tenká, ani tlustá. Prostě tak akorát po celý rok.

Do jaké teploty je celoroční přikrývka vhodná?

Je to velmi individuální, ale pro standardního muže a ženu je celoroční přikrývka vhodná do ložnice o teplotě 21 °C – 22 °C. Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Klasika pro jednoho

140 × 200 cm

300 g/m2

Prodloužená pro jednoho

140 × 220 cm

300 g/m2

Širší pro dva

220 × 200 cm

300 g/m2


 
celorocni-prikryvka  

 

Duo přikrývka pro alergiky 2v1 (celoroční + letní)

Nevíte, jestli si vybrat letní, nebo zimní? Obáváte se, že pod celoroční by vám v létě bylo horko a v zimě zase zima? I na to jsme mysleli a vytvořili multifunkční Duo antialergickou přikrývku nanoSPACE®. Hodí se pro všechna roční období. Obsahuje totiž letní i celoroční přikrývku. Skládá se tedy ze dvou různě silných přikrývek, které jsou spojené zipem. V případě, kdy je necháte spojené, získáte zimní protiroztočovou přikrývku. Nebo je můžete rozpojit a rázem máte ideální deku na léto či univerzální deku na celý rok. Tato přikrývka je i velmi praktická, když přijede návštěva. Záleží jen na vašich preferencích a potřebách.

Do jaké teploty je DUO přikrývka vhodná?

Je to velmi individuální, ale pro standardního muže a ženu je DUO přikrývka vhodná do ložnice o teplotě 18 °C - 23 °C. V letní variantě je vhodná nad 23 °C, v celoroční variantě je vhodná do 21 °C – 22 °C, pokud je spojená, je stejně teplá jako zimní přikrývka a je vhodná do 18 – 20 °C. Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

 

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Klasika

140 × 200 cm

450 g/m2

Prodloužená

140 × 220 cm

450 g/m2

  

Thermo přikrývka pro alergiky

Jste neustále zmrzlí? Ruce i nohy vás zebou? Máme řešení – Thermo antialergickou přikrývku nanoSPACE®, která je pro vás jak dělaná. Jakmile se jí přikryjete, bude vám nádherně teplo, a to i ve velmi chladné ložnici. Už se nemusíte třást zimou a budit unavení a s ucpaným nosem. Tato přikrývka vás skutečně zahřeje a díky nanotkanině zabrání shromažďování a množení roztočů, kteří způsobují nepříjemné alergické reakce.

Do jaké teploty je thermo přikrývka vhodná?

Je to velmi individuální, ale pro standardního muže a ženu je thermo přikrývka vhodná do ložnice o teplotě méně než 18 °C. Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

► Zjistěte, co jsou roztoči a co způsobují.

V čem tkví její výhřevné kouzlo? Způsob výroby Thermo přikrývky nanoSPACE® je velmi speciální. Aby vám mohla poskytnou pohodlí a požadované teplo, je vyrobena ze dvou celoročních přikrývek. Ty jsou k sobě pevně spojeny lemovacím strojem. Uvnitř tak vznikne vzduchová kapsa, která dokonale izoluje teplo pod přikrývkou. A to si následně užíváte vy, i když všude kolem je zima.

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Klasika

140 × 200 cm

600 g/m2

Prodloužená

140 × 220 cm

600 g/m2

Širší pro dva

220 x 200 cm

600 g/m2

 
 thermo-prikryvka

 

Dětská antialergická přikrývka

Jestli je vaše dítě astmatik nebo trpí alergií na roztoče a každý den se probouzí s rýmou a kašlem, pak mu určitě pořiďte antialergickou přikrývku nanoSPACE® pro děti. Stejně jako přikrývky pro dospělé obsahuje nanovlákennou membránu. Během chvilky si tak na nepříjemné projevy alergie ani nevzpomene a bude spát klidně jako miminko.

Dětskou protiroztočovou přikrývku s nanotkaninou máme v nabídce v rozměru 90 × 135 cm a koupit ji můžete buď v letní, nebo celoroční verzi.

 

Varianta:

Rozměry:

Gramáž:

Letní

90 × 135 cm

150 g/m2

Celoroční

90 × 135 cm

300 g/m2

 detska-prikryvka

 

Pokud chcete své dítě před roztoči co nejlépe ochránit, doporučujeme zakoupit i další nano lůžkoviny. Tak získáte 100% jistotu, že před nimi bude v bezpečí a ve spánku ho nebudou zbytečně dráždit.

► Přečtěte si, jak vybavit postel alergika.

Další produkty doporučované pro alergiky na roztoče

Toužíte po báječném odpočinku a chcete se probouzet svěží a plní energie? Antialergické přikrývky nanoSPACE® vám to dopřejí, ať už si vyberete kteroukoli variantu. Jsou perfektním společníkem v posteli nejen pro alergiky a astmatiky, ale jejich pohodlí, lehkost, prodyšnost a efektivní ochranu před alergeny ocení každý. Když si k nim navíc pořídíte i protiroztočový polštář, povlak na matraci či prostěradlo z Nanobavlny®, budete doslova spát jako v bavlnce a zajistíte si tak dokonale nepropustnou ochranu před roztoči.

Tip: Jak vybrat ideální polštář pro alergika?

Časté dotazy

Která přikrývka je teplejší? Thermo, zimní nebo DUO?

Nejteplejší přikrývka je thermo. Poznáte to podle gramáže. Thermo přikrývka má nejvyšší gramáž, a to 600 g/m2.

Josef Handrejch z nanoSPACE
Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálů.