Jak vybrat protiroztočový povlak na matraci

Tušili jste, že vaši postel neobýváte jen vy, ale i obrovské množství roztočů? I když je to těžce představitelné, jsou jich tam miliony. Obzvlášť v matraci se to jimi doslova hemží. Není se tedy čemu divit, že mnoho lidí dokážou pořádně potrápit a značně jim znepříjemnit nejen odpočinek, ale i život. Roztoči v matraci nejsou hrozbou jen pro alergiky, v případě přemnožení mohou ohrozit dýchací cesty i těm, kteří alergiemi netrpí. Jak se jich zbavit? Zkuste protiroztočové povlaky na matraci, které brání ve shromažďování a množení roztočů uvnitř matrace. 

Tip: Jak se efektivně zbavit roztočů v čalounění a matraci?

jak-vybrat-povlak-na-matraci

 

Proč si pořídit protiroztočový povlak na matraci?

Při preventivní péči o zdraví alergika či astmatika nepodceňte správnou ochranu matrace. Vzhledem k tomu, že se nedá vyprat a není jednoduché ji vyčistit, skrývá se právě v ní nejvíce prachových roztočů. Jsou sice pouhým okem téměř neviditelní, ale o to více o sobě dávají vědět – ranní únavou, chronickou rýmou, kašlem, opakovanými záněty dutin či nosohltanu, záněty středního ucha nebo ekzémy.

Tip: Máte alergii na roztoče? Zjistěte, jak s ní bojovat.

Tip: 5 rad, jak vybrat správnou matraci na spaní

#produkty#https://www.nanospace.cz/povlaky-na-matraci/

Jak povlak na matraci proti roztočům funguje a jak se používá?

Protiroztočový povlak nanoSPACE® na matraci je ideální řešení bez použití jakékoli chemie. Je vyrobený z vícevrstvé textilie s nanovlákennou membránou uvnitř. Ta funguje jako neprostupná bariéra, přes kterou se roztoči do matrace rozhodně nedostanou. Nemají tak sebemenší šanci se v ní shromažďovat či množit. Díky tomu jsou vaše dýchací cesty v bezpečí a vy se můžete oddávat příjemnému odpočinku.

Na bariérové povlaky na matraci se vždy povléká ještě vlastní protiroztočové prostěradlo, kde můžete použít zcela obyčejné prostěradlo, či v případě atopického ekzému nebo silné alergie doporučujeme speciální prostěradla pro atopiky.

Povlaky můžete vždy při převlékání vysát vysavačem na jemný prach či otřít hadříkem. Prát stačí tak často jako perete polštáře / přikrývky, a to 1-2x ročně či dle potřeby. Odolné skvrny raději vždy ošetřete pouze šetrným a ekologickým odstraňovačem skvrn, aby nedošlo k poškození membrány.

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=cleanee+prac%C3%AD+gel

Přečtěte si, jak se starat o nano lůžkoviny nanoSPACE®.

Jak vybrat antialergický povlak na matraci?

Rozhodli jste se investovat do zdraví a pořídit sobě nebo svým blízkým povlak s nanovlákennou membránou na matraci? Skvělá volba. Jak ho ale vybrat, aby vám co nejvíce vyhovoval a efektivně plnil svoji funkci? 

povlak-na-matraci

V nanoSPACE si zakládáme nejen na nekompromisní nepropustnosti alergenů produkovaných prachovými roztoči, ale také na kvalitě materiálu, skvělé prodyšnosti, praktičnosti a možnosti výběru z několika variant a velikostí. Správná volba varianty a rozměrů povlaku je totiž zásadní.

Na výběr máte varianty:

Protiroztočový povlak na matraci – se zipem

Stejně jako jiné povlaky slouží i protiroztočový povlak nanoSPACE® na matraci k tomu, aby oddělil tělo od jádra matrace, zajistil její čistotu. Ale narozdíl od běžných povlaků je vyrobený z velmi příjemné a prodyšné textilie, pod kterou se nachází tenká vrstva české nanotkaniny. Díky tomu povlak dokonale ochrání matraci, potažmo vaše zdraví, před roztoči a jejich alergeny.

Pro koho je vhodný povlak na zip

Tento tip povlaku je opatřen zipem a chrání celou matraci z obou stran. Je vhodný pro všechny, kteří potřebují co nejvíce eliminovat roztoče v ložnici, mají starší matraci, která je již plná roztočů či potřebují ochranný povlak na matraci na palandu.

Pro koho není vhodný povlak na zip

Pokud máte velmi těžkou matraci, povlak na zip nemusí být ideální, protože se velmi zapotíte při snímání a opětovném povlékání. Pokud máte robotický vysavač, který zajede pod postel nebo denně pod postelí vysáváte, není ani v tomto případě nutné mít povlak na zip a postačí vám povlak na gumu. V případě nové matrace, ve které ještě nejsou žádní roztoči, není opět povlak na zip nutný a postačí vám povlak na gumu nebo povlak ve formě plachty. Povlak na zip si také nepořizujte v případě, že nemáte přesný rozměr matrace, na který je povlak určen. 

Rozměry (š × d × v):

80 × 200 × 20 cm

90 × 200 × 12 cm

90 × 200 × 15 cm

90 × 200 × 20 cm

100 × 200 × 20 cm

120 × 200 × 20 cm

140 × 200 × 20 cm

160 × 200 × 20 cm

180 × 200 × 20 cm

200 × 200 × 20 cm

220 × 200 × 20 cm

 
 protiroztocovy-povlak-na-matraci

 

Protiroztočový povlak na matraci – s gumou

Protiroztočový povlak na matraci s gumou je extrémně praktický, protože se jednoduše nandavá a sundavá. Povlaky s gumou jsou vhodné pro výšku matrace do 25 cm, varianta 70 x 180 cm pro výšku matrace do ca 10 cm. Povlak chrání matraci pouze z vrchní strany. 

Pro koho je vhodný povlak s gumou

Tento typ povlaku je opatřen gumou a chrání matraci pouze z vrchní strany. Je vhodný, pokud máte těžkou matraci, kde by manipulace s povlakem na zip byla extrémně náročná. Povlak z vrchní strany se také hodí, pokud máte novou matraci a nemusíte řešit roztoče, kteří již v matraci jsou, nebo pokud máte robotický vysavač, který každý den pod matrací vysává. 

Pro koho není vhodný povlak s gumou

Není vhodný pro všechny, kteří potřebují co nejvíce eliminovat roztoče v ložnici, mají starší matraci, která je již plná roztočů či potřebují ochranný povlak na matraci na palandu.

Rozměry (š × d × v):

70 × 180 × 10 cm

80 × 200 × 20 cm

90 × 200 × 20 cm

100 × 200 × 20 cm

120 × 200 × 20 cm

140 × 200 × 20 cm

160 × 200 × 20 cm

180 × 200 × 20 cm

200 × 200 × 20 cm

220 × 200 × 20 cm

 
 protiroztocovy-povlak-na-matraci

 

Protiroztočový povlak - PLACHTA

Protiroztočový povlak na matraci ve formě plachty je extrémně praktický, protože se jednoduše nandavá a sundavá, pasuje téměř na jakoukoliv matraci a lze ho vozit na cesty. Povlak chrání matraci pouze z vrchní strany. Povlak prakticky vypadá jako prostěradlo a můžete ho tedy v letním období používat i místo přikrývky.

Pro koho je vhodný povlak - PLACHTA

Tento typ povlaku je vhodný především pro všechny, kteří mají atypický rozměr matrace a nemůžou si pořídit povlak s gumou nebo se zipem. Je také ideální jako povlak na cesty. 

Pro koho není vhodný povlak – PLACHTA

Není vhodný pro všechny, kteří potřebují co nejvíce eliminovat roztoče v ložnici, mají starší matraci, která je již plná roztočů či potřebují ochranný povlak na matraci na palandu.

Rozměry (š × d):

140 x 240 cm

260 x 220 cm

 
 protiroztocovy-povlak-na-matraci

 

Chraňte celou postel před roztoči

Postel je nepochybně místem, kde se každý chce cítit pohodlně a užívat si příjemné chvíle bez starostí. Je to oáza klidu, která vám má dopřát kvalitní odpočinek, jež vám dodá energii a sílu do dalších dnů. Protiroztočový povlak na matraci společně s dalšími lůžkoviny nanoSPACE® jsou skvělou možností, jak toho docílit. Bez sebemenších pochyb jsou ideálním řešením a spolehlivou volbou pro zdravý a bezpečný spánek – nejen pro alergiky a astmatiky, ale pro všechny. Stačí si jen vybrat ››

Tip: Jak správně pečovat o antialergické lůžkoviny s nanotkaninou

Josef Handrejch z nanoSPACE
Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálů.