Konečně je to tady! Bezvodá kosmetika , kterou znáte z časopisu Forbes je konečně v předprodeji!

Jak vybrat protiroztočový povlak na polštář

Povlaky na polštář pro alergiky by měly chránit před roztoči, kteří žijí běžně ve výplních polštářů, kde si ve tmě a teple pochutnávají na odumřelé lidské kůži. Alergici se kvůli nim budí unavení, oteklí, s ucpaným nosem nebo kašlem. Jak ale vybrat správný povlak na polštář? V článku se dozvíte, z jakého materiálu by měl být ušitý a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy. Poradíme vám, kdy se hodí povlak na polštář nanoSPACE® a kdy je lepší sáhnout po povlaku z povlečení Nanobavlna®

jak-vybrat-protiroztocovy-povlak

 

Co všechno najdete v nechráněném polštáři?

Po dvou letech tvoří až 10 % hmotnosti polštáře prachoví roztoči. To ale není všechno, když Airmid Health Group zkoumala desítky použitých polštářů, zjistili, že 100% z nich obsahovalo bakterie a 50 % plísně. Co tam vše našli?

  • Prachové roztoče, jejich výkaly a mrtvá těla.
  • Staphylococcus aureus (také zlatý stafylokok) – způsobující různé infekce v rozsahu od mírných zánětů kůže a měkkých tkání až po život ohrožující sepse.
  • Escherichia coli (EC) - vyvolává průjem.
  • Aspergillus – plíseň vyvolávající běžně alergie a astma.
  • Candida – plíseň vyvolávající topické infekce.

Tip: Trpíte alergií na roztoče? Zjistěte, jak s nimi zatočit.

Z čeho by měl být bariérový povlak na polštář pro alergika

Roztoči dosahují velikosti několika mikrometrů, větším problémem je ale jejich trus a rozpadající se tělo roztoče. Ty se totiž postupně rozpadají na menší částice o velikosti od 300 nanometrů do 2 mikrometrů (roztoči za svůj život vyprodukují až 200krát tolik trusu, než kolik sami váží). Tyto částice už některé bariérové materiály nezachytí. A právě tento trus, lépe řečeno enzymy v něm obsažené, bývají příčinami alergických reakcí.  Pojďme se podívat na jednotlivé technologie, jejich výhody a nevýhody. 

nanobavlna-povlak-na-polstar

1) Voděodolné materiály

Jsou poměrně levné a ochrání vás nejen před roztoči, ale i před potem a špínou. Polštář tedy bude vypadat dlouhodobě jako nový. Problémem je, že voděodolné materiály jsou neprodyšné, více šustí a mnohem více se v nich potíte. Proto se obecně nedoporučují jako ideální varianta pro alergiky a už vůbec ne pro atopiky. 

– šustí a nejsou prodyšné

– hrozí přehřívání těla

– nevhodné pro alergiky a atopiky

+ chrání před zašpiněním polštáře

+ zachytí roztoče a jejich alergeny

+ levné

2) Zhuštěné mikrovlákno polyesteru / zhuštěná bavlna

Zhuštěné mikrovlákno nebo zhuštěná vlákna bavlny jsou prodyšnější, ale zachytí pouze roztoče (zachytí částice 3,0 µm a většía už ne jejich alergeny. Pokud tedy povlékáte starý polštář, stále mohou propadat zbytky vaší kůže (potrava roztočů) dovnitř polštáře a roztoči naopak mohou dráždit svými výkaly (alergeny) vás. Nejsou tedy dokonalou ochranou. Čím více jsou vlákna nahuštěna, tím více mohou povlaky šustit. 

+ Prodyšnější než voděodolné materiály

+ Vhodné pro alergiky

– mohou šustit (i když méně než voděodolné materiály)

– zachytí částice 3,0 µm a větší – nezachytí alergeny (výkaly roztočů ani rozpadlá těla roztočů)

– vyšší cena

3) Nanovlákenné materiály

V České republice byly v roce 2012 vyvinuty první nanovlákenné textilie pro alergiky, které dokáží zachytit nejen roztoče, ale i jejich alergeny (zachytí částice 0,15 µm a větší). V nano povlacích se používá vždy třívrstvý laminát, to znamená, že na povrchu je příjemná krycí textilie, uprostřed tenká vrstva nanovlákenné membrány, která je zespod kryta další textilií. Jedná se o čistě mehanickou bariéru, přes kterou roztoči a jejich alergeny nemají sebemenší šanci projít. Nanovlákenná membrána má navíc jednu zásadní výhodu oproti jiným technologiím, ačkoliv roztoč ani alergen přes ni neprojde, molekula vzduchu může proudit volně. Díky tomu je materiál extrémně prodyšný, příjemný a efektivně brání roztočům v shromažďování a množení. 

+ Extrémně prodyšné

+ zachytí částice 0,15 µm a větší (zachytí roztoče, alergeny i jejich rozpadlá těla)

+ nešustí

+ Vhodné pro alergiky i atopiky

- vyšší cena  

Přečtěte si, jak se starat o nano lůžkoviny nanoSPACE®.

Rozdíly mezi jednotlivými nano povlaky pro alergiky

V nabídce existují dvě varianty protiroztočových povlaků na polštář. Jediné v čem se liší, je použitý materiál. Takže ať si zvolíte jakoukoli verzi, můžete si být jistí, že k roztočům a jejich alergenům jsou nekompromisní naprosto stejně.

Při výběru vhodného povlaku s nanotkaninou uvnitř je potřeba si nejdříve ujasnit, které variantě dáváte přednost – buď klasice z mikrovlákenné tkaniny, nebo z povlečení Nanobavlna®.  

Protiroztočový povlak nanoSPACE®

Vypadá možná nenápadně a obyčejně, ale není. Pod textilií z mikrovlákenné tkaniny (99,9 % polyester) na povrchu se nachází tenká vrstva české nanovlákenné membrány (0,1 % polyamid 6). Právě v ní se skrývá jeho nezdolná schopnost chránit alergiky či astmatiky před nezvanými hosty – prachovými roztoči. Efektivně a účinně jim zabrání ve shromažďování a množení se v polštáři.

Klasický protiroztočový povlak nanoSPACE® na polštář je velmi příjemný na dotek a 100% prodyšný. Navíc je opatřen zipem, takže je snadno snímatelný a pratelný, což výrazně usnadňuje jeho už tak nenáročnou údržbu. V případě odolných skvrn vždy používejte šetrné a ekologické odstraňovače skvrn, abyste nepoškodili membránu. K dispozici je rovnou v několika rozměrech. Nejmenší povlaky 40 x 40 cm jsou baleny po 2 ks. 

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=cleanee+prac%C3%AD+gel


Na tento bariérový povlak ještě musíte dát vlastní barevné povlečení. Pokud jste silní alergici nebo máte atopický ekzém, doporučujeme ještě povlak z povlečení Nanobavlna®.  

 

Rozměry:

40 × 40 cm

45 × 60 cm

50 x 50 cm

50 x 60 cm

50 × 70 cm

70 × 90 cm

 protiroztocovy-polstar

 

Protiroztočový povlak na polštář z povlečení Nanobavlna®

Protiroztočový povlak na polštář pro alergiky s Nanobavlnou®. Stejně jako klasický povlak je opatřen zipem a zajistí vám perfektní ochranu před roztoči a jejich alergeny. Je ale ušitý z třívrstvého laminátu, tzv. sendviče, který se skládá ze 100% bio bavlny, české nanotkaniny (100 % polyamid 6) a mikrovlákenné pleteniny (100 % polyester).  Vrchní vrstva je režná biobavlna, která není chemicky ošetřena – je zcela naturální (při bližším prozkoumání uvidíte i kousky tmavšího bavlníku ve struktuře látky), díky tomu, že není nijak bělená ani barvená, je vhodná i pro lidi s atopickým ekzémem. 

Tento materiál plně nahrazuje protiroztočové bariérové povlaky. Výhodou oproti klasickým bariérovým povlakům je ten, že povlak z povlečení Nanobavlna® je již vrchní vrstvou, není proto nutné ho povlékat dalším povlakem. 

 

Rozměry:

30 x 40 cm

40 × 40 cm

45 × 60 cm

50 x 60 cm 

50 × 70 cm

70 × 90 cm

 
 protiroztocovy-polstar-nanobavlna_1 

 

Nezapomeňte chránit celé lůžko před roztoči

Protiroztočový povlak na polštář v kterékoli variantě je skvělou možností, jak bez chemie sobě nebo svým blízkým dopřát ničím nerušený spánek. Společně s ochranou matrace a přikrývky si tak můžete být stoprocentně jistí, že jste ve své posteli v naprostém bezpečí. Takto vybavená postel se pro roztoče stane nedobytným hradem. Zjistěte, jak vybavit postel alergika a oddávejte se bez sebemenších obav kvalitnímu odpočinku.

Pro kompletní ochranu alergika doporučujeme zakoupit také chránič matrace a to buď ve formě povlaku na matraci, a to s gumou (vrchní ochrana) nebo se zipem (ochrana celé matrace) či případně prostěradlo Nanobavlna®. Důležitá je i ochrany přikrývky, a to buď zakoupením protiroztočové přikrývky nanoSPACE®, povlaku na přikrývku nanoSPACE® nebo povlečení Nanobavlna®.

 



Josef Handrejch z nanoSPACE
Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálů.