O nás

Jsme česká rodinná firma a v roce 2012 jsme se stali prvním výrobcem na světě v oblasti protiroztočových povlaků, přikrývek a polštářů s nanovlákennou membránou. Na trhu působíme od roku 2012, a od té doby se věnujeme vývoji a prodeji produktů s nanovlákennou membránou pro alergiky a astmatiky. V roce 2016 jsme představili protiroztočové povlečení a přikrývky z nanobavlny, kde jsme dokázali spojit funkčnost materiálu s kvalitním bavlněným saténem.

Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE jsme využili své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začali jsme s výrobou nanovlákenných roušek a antivirových šátků. Jsme zakládajícím členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí edukačního projektu Česko je nano.

V České republice máme největší výběr certifikovaných výrobků s českou nanovlákennou membránou. Aktivně se účastníme popularizačních projektů zaměřených na nanotechnologie a velkou část financí věnujeme na edukaci veřejnosti v oblasti českých nanovlákenných produktů.

S kým spolupracujeme

Spolupracujeme s českými experty na nanovlákenné materiály, dlouhodobými partneremy jsou především společnost Pardam NANO4FIBERS, zlínská firma SPUR, Advanced Materials JTJ (FN-NANO) a další členové Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

 

fn-nano-logo pardam-logo spur-logo nano-medical-logo

Kdo jsme

Zakladatelem nanoSPACE je Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a dlouholetý propagátor českých nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce. Vývoj produktů má na starosti expert na inovace v textilním průmyslu Josef Handrejch. Současnou provozní ředitelkou je Lucie Konečná a její manžel Lukáš Konečný řídí vývoj a strategii firmy.

 

 

Jiří Kůs

Jiří Kůs

zakladatel nanoSPACE, CEO nanoSPACE

Jiří Kůs je předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, dlouholetý propagátor českých nanotechnologií a konceptu třetí průmyslové revoluce a spoluzakladatel nanoSPACE.

Vystudoval průmyslovou energetiku a později i sociologii a psychologii. Dvacet let se věnoval oboru průmyslové automatizace, zahraničnímu obchodu a marketingu. Byl obchodní ředitel české pobočky italské společnosti Lovato Electric.  V roce 2012 založil firmu nanoSPACE. Jiří Kůs se ve firmě věnuje zahraničnímu obchodu. 

Od roku 2014 se aktivně věnuje formou přednášek, rozhovorů pro média a veřejných vystoupení propagaci konceptu třetí průmyslové revoluce a dopadech nastávající změny ekonomického paradigmatu na celou společnost. Jeho další oblastí zájmu je vedle nových technologií klinická psychologie. Je členem České společnosti pro Rorschacha a projektivní metody.

Lucie Konečná

Lucie Konečná

Provozní ředitelka nanoSPACE / COO nanoSPACE

Lucie Konečná se pohybuje v nanotechnologiích 7 let, je spoluautorkou projektu Česko je nano a dlouhodobě pracuje na zvyšování povědomí o nanotechnologiích. 

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a osm let pracovala v online marketingu. Od roku 2018 veřejně přednáší o digitálním marketingu, influencer marketingu a práci na dálku a blogování. Je spoluautorkou blogu Loudavým krokem.

Od května 2020 řídí provoz e-shopu nanoSPACE. 

Stanislav Jiřinec

Stanislav Jiřinec

Finanční ředitel

Stanislav Jiřinec je spoluzakladatel nanoSPACE a finanční ředitel nanoSPACE. Vystudoval průmyslovou energetiku a brzy po revoluci v r. 1989 začal podnikat v oboru průmyslové automatizace a elektromontáží, s tímto zaměřením založil vlastní firmu Tribase Electric. Později rozšířil své podnikání i na obnovitelné zdroje energie a facility management.

Josef Handrejch

Josef Handrejch

Výzkum a vývoj

Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálu a spojování tradičního průmyslu a inovací.

Dlouhodobě se věnuje propagaci tradičního textilního průmyslu v Jihočeském kraji a podpoře lokálního vzdělávání v textilní výrobě.

Josef Handrejch působí v píseckém folklorním souboru Písečan a je ředitelem mezinárodního folklorního festivalu.

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný

Strategie a rozvoj

Josef Handrejch vystudoval Technickou univerzitu v Liberci a v nanoSPACE se věnuje výzkumu a vývoji nových nanovlákenných produktů. Má bohaté zkušenosti z oblasti textilní výroby a z oblasti použití nanovlákenných materiálu a spojování tradičního průmyslu a inovací.

Lukáš Konečný působí v oblasti nanotechnologií od roku 2015, vystudoval VŠE a dlouhodobě se věnuje digitálnímu marketingu a SEO pro technologické firmy a online projekty. Specializuje se na digitalizaci a automatizaci v oblasti výkonnostních reklam.

Je autorem projektu Chytrá města, od roku 2018 veřejně přednáší o online podnikání a digitálním marketingu. Je spoluautorem blogu Loudavým krokem.

Od května 2020 se stará v nanoSPACE o strategii a rozvoj firmy.

Veronika Bízková

Veronika Bízková

Obchodní referentka - velkoobchod

Veronika Bízková působí v nanoSPACE od června 2020 a stará se o interní procesy a komunikaci s velkoobchodními zákazníky, kde uplatňuje bohaté zkušenosti z administrativy a zahraničním obchodem. 

Ivana Svobodová

Ivana Svobodová

Vedoucí zákaznické podpory

Ivana Svobodová má bohaté zkušenosti s péčí o zákazníky a zákaznické podpory z Čech i ze zahraničí.

V nanoSPACE působí už od roku 2017 a dlouhodobě pečuje o spokojenost zákazníků a vede tým naší hvězdné zákaznické podpory.

Jana Michková

Jana Michková

Administrativa

 

Jana se k nanoSPACE přidala v roce 2021 a okamžitě se stala důležitou součástí týmu. Má na starosti evidenci objednávek, hlídání skladových zásob a postupně přebírá další kompetence.