Vyrobeno v ČR

Jako česká značka dbáme na to, aby celý výrobní proces probíhal v Česku a co nejvíce peněz šlo zpět do ekonomiky České republiky.

Investice do lokální výroby

Ačkoliv lokální výroba se může projevit na ceně, ve výsledku je to investice do nás i do přírody, protože tím snižujeme uhlíkovou stopu, kterou zanechává doprava z asijských zemích, kde se vyrábí většina textilních výrobků. Při využívání lokálních dodavatelů zůstanou peníze v místní ekonomice na mzdy, důchody, zdravotní a sociální systém, infrastukturu a vůbec na zvyšování kvality života nás všech.

Nano lůžkoviny pro alergiky

Nanovlákenná membrána, kterou používáme v našich povlacích, polštářích, přikrývkách a povlečení pochází z České republiky, kde probíhá i její následné zpracování do finálního výrobku. Výroba nanovlákenné membrány je bezodpadová, veškerý surový materiál je zpracován na výrobu nanovlákenné membrány.

Následné zpracování nanovlákenné membrány, stejně tak i šití, probíhá taktéž v České republice. K šití využíváme lokální dílny s dlouholetou tradicí, šijeme převážně v jižních Čechách a na Kladensku. Naše krabičky jsou z ekologického papíru, který se vyrábí v Evropě. Malé a střední krabičky na povlaky nejsou nijak lepené a jsou pouze skládané.

Veškeré obalové materiály vyrábíme tak, aby byly znovu použitelné a nalezly i po vybalení další využití. Polštáře proto balíme do batůžků a povlečení do pevných krabiček ve formě šuplíku, které pak můžete využít jako organizéry v poličce či je použít jako krabičku na dárek.

Oblečení nanoSPACE by LADA

Kolekce nanoSPACE by LADA je vyrobena z českých nanotechnologických funkčních materiálů. Samozřejmě, některé dílčí suroviny, ze kterých se nano látky vyrábějí, jako je bio bavlna, v Česku nerostou (nejblíže se bavlna pěstuje v Egyptě), zde se poohlížíme po eticky vyrobené bio bavlně vypěstované co nejblíže České republice. Na šití se používají lokálně vyrobené nitě a vše je ručně šito za férových podmínek na Moravě na principu pomalé módy.

Designové nano roušky a nano šátky

Designové nano roušky a nano šátky jsme vyvinuli jako alternativu k jednorázovým respirátorům FFP2. Mají v sobě pratelnou nanovlákennou membránu od českého výrobce, která má ověřený záchyt FFP2. Designvoý potisk probíhá v jižních Čechách, kde se následně šátky i roušky šijí.

Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

Pro designové roušky jsme zvolili doypacky, které lze využít i na uschování roušky v případě, že ji uživatel zrovna nepoužívá. Sáčky lze opakovaně uzavírat a jsou recyklovatelné.

Bezpapírová kancelář a účetnictví

Ekologie je v naší firmě důležité téma, celý náš vývojový tým nanoSPACE Technology neustále pracuje na vylepšování našich produktů, aby byly ekologičtější. Ekologie je ale i silné téma pro chod naší firmy. I proto jsme v roce 2020 a 2021 investovali do automatizace a plné digitalizace účetnictví. V naší kanceláři tak najdete jen ty šanony, které jsou ze zákona nutné, jinak veškeré naše účetnictví a administrativa probíhá digitálně.