Akce na čističky vzduchu Airbi 1+1 ZDARMA. Platí do 30. června.

Vyrobeno v ČR

Jako česká značka dbáme na to, aby celý výrobní proces probíhal v Česku a co nejvíce peněz šlo zpět do ekonomiky České republiky.

Investice do lokální výroby

Ačkoliv lokální výroba se může projevit na ceně, ve výsledku je to investice do nás i do přírody, protože tím snižujeme uhlíkovou stopu, kterou zanechává doprava z asijských zemích, kde se vyrábí většina textilních výrobků. Při využívání lokálních dodavatelů zůstanou peníze v místní ekonomice na mzdy, důchody, zdravotní a sociální systém, infrastukturu a vůbec na zvyšování kvality života nás všech.

Nano lůžkoviny pro alergiky

Nanovlákenná membrána, kterou používáme v našich povlacích, polštářích, přikrývkách a povlečení pochází z České republiky, kde probíhá i její následné zpracování do finálního výrobku. Výroba nanovlákenné membrány je bezodpadová, veškerý surový materiál je zpracován na výrobu nanovlákenné membrány.

Následné zpracování nanovlákenné membrány, stejně tak i šití, probíhá taktéž v České republice. K šití využíváme lokální dílny s dlouholetou tradicí, šijeme převážně v jižních Čechách a na Kladensku. Naše krabičky jsou z ekologického papíru, který se vyrábí v Evropě. Malé a střední krabičky na povlaky nejsou nijak lepené a jsou pouze skládané.

Veškeré obalové materiály vyrábíme tak, aby byly znovu použitelné a nalezly i po vybalení další využití. Polštáře proto balíme do batůžků a povlečení do pevných krabiček ve formě šuplíku, které pak můžete využít jako organizéry v poličce či je použít jako krabičku na dárek.

Oblečení nanoSPACE by LADA

Kolekce nanoSPACE by LADA je vyrobena z českých nanotechnologických funkčních materiálů. Samozřejmě, některé dílčí suroviny, ze kterých se nano látky vyrábějí, jako je bio bavlna, v Česku nerostou (nejblíže se bavlna pěstuje v Egyptě), zde se poohlížíme po eticky vyrobené bio bavlně vypěstované co nejblíže České republice. Na šití se používají lokálně vyrobené nitě a vše je ručně šito za férových podmínek na Moravě na principu pomalé módy.

Designové nano roušky a nano šátky

Designové nano roušky a nano šátky jsme vyvinuli jako alternativu k jednorázovým respirátorům FFP2. Mají v sobě pratelnou nanovlákennou membránu od českého výrobce, která má ověřený záchyt FFP2. Designvoý potisk probíhá v jižních Čechách, kde se následně šátky i roušky šijí.

Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

Pro designové roušky jsme zvolili doypacky, které lze využít i na uschování roušky v případě, že ji uživatel zrovna nepoužívá. Sáčky lze opakovaně uzavírat a jsou recyklovatelné.

Bezpapírová kancelář a účetnictví

Ekologie je v naší firmě důležité téma, celý náš vývojový tým nanoSPACE Technology neustále pracuje na vylepšování našich produktů, aby byly ekologičtější. Ekologie je ale i silné téma pro chod naší firmy. I proto jsme v roce 2020 a 2021 investovali do automatizace a plné digitalizace účetnictví. V naší kanceláři tak najdete jen ty šanony, které jsou ze zákona nutné, jinak veškeré naše účetnictví a administrativa probíhá digitálně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení