Akce na čističky vzduchu Airbi 1+1 ZDARMA. Platí do 30. června.

Jak dezinfikovat nano respirátor

Respirátory a roušky se staly naším každodenním doplňkem. Aby ale dobře sloužily svému účelu, je nutné s nimi správně zacházet a dezinfikovat je. Víte, jak naložit s vaším nano respirátorem?

 

Sterilizace a dezinfekce respirátorů

Dezinfekce respirátorů je vhodná pouze u nanovlákenných respirátorů. Běžné respirátory sice lze dezinfikovat, ale při nošení ztrácejí účinnost, a proto nemusí být bezpečné jejich opakované používání. Pokud i přesto chcete běžný respirátor sterilizovat, můžete zkusit jeden z následujících bodů

  • teplem - horkou párou nebo v mikrovlnné troubě,
  • UV zářením - UV lampou (horské slunce),
  • vhodným dezinfekčním prostředkem,
  • pasterizací - suchý ohřev při teplotě 60-70 °C,
  • ozónem.

U nanovlákenných respirátorů doporučujeme vždy číst pokyny jednotlivých výrobců nebo používat dezinfekci na nanovlákenné respirátory, která je vhodná na všechny typy nanovlákenných respirátorů.

Dezinfekce respirátoru BreaSAFE ANTI-COVID

BresaSAFE ANTI-COVID je respirátor, který prokazatelně zachytává až 99 % částic o velikosti virů. Kromě certifikace FFP2 má i certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti koronaviru SARS-CoV-2. V respirátorech BreaSAFE ANTI-COVID jsou navíc použity i nanočástice stříbra, díky nimž nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. 

sterilizace-breasafe-jak-na-to

Jak dlouho mohu respirátor nosit?

BreaSAFE ANTI-COVID lze při správné manipulaci a sterilizaci používat bezpečně až 14 dní, pokud není zanesený nečistotami. 

Jak respirátor sterilizovat?

Po každém použití je nutné respirátor dezinfikovat pomocí dezinfekce na bázi 70% lihu či isopropylalkoholu. Je možné využít naši speciální dezinfekci na roušky a respirátory. Nepoužívejte pro sterilizaci dezinfekční prostředky určené na ruce či pokožku! Obsahují glycerin, který může respirátor zanést a snížit tak jeho životnost, také není bezpečné ho vdechovat. Taktéž se vyvarujte použití prostředků s peroxidem vodíku, který může poškodit nanovlákennou membránu v respirátoru. Respirátor se nesmí namáčet ve vodě ani jiné tekutině. Vyvaření či sterilizace párou jako u látkových roušek tedy nepřichází v úvahu. 

Kdy respirátor vyměnit?

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=breaSAFE+ffp2/

Pokud došlo k zanesení prachem či jinými nečistotami nebo pokud vnímáte, že se vám s respirátorem hůře dýchá, vyměňte ho okamžitě. Jinak by měl se správnou sterilizací vydržet minimálně 2 týdny. 

Dezinfekce respirátoru SPURTEX 

Nano respirátor SPURTEX zachytává prokazatelně 98,5 % částic o velikosti virů a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Snadno se skrze něj dýchá díky nízkému tlakovému odporu a je velmi lehký a prodyšný. 

Jak dlouho mohu respirátor nosit?

Respirátory SPURTEX jsou prodávány jako jednorázové, ale lze je v případě nutnosti sterilizovat 3-5x, pokud nedošlo k jejich poškození či zanesení.

Jak respirátor sterilizovat?

Po použití je možno respirátor nouzově sterilizovat pomocí germicidní (UV-C) lampy po dobu 15 minut. Respirátor lze také sterilizovat pomocí alkoholové či isopropylalkoholové dezinfekce. Je možné využít naši speciální dezinfekci na roušky a respirátory. Ani u tohoto respirátoru se nedoporučuje sterilizace párou, žehlení či praní. Jako v předešlém případě ani zde nepoužívejte dezinfekci na ruce či dezinfekci s peroxidem vodíku.

#produkty#https://www.nanospace.cz/vyhledavani/?string=respir%C3%A1tory+dezinfekce/

Kdy respirátor vyměnit?

Nanovlákenné respirátory SPURTEX lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin), jsou vhodné i na cestování letadlem, autobusem či vlakem. Při běžném použití je možno respirátor sterilizovat 3-5x. Pokud ale došlo k zanesení prachem či jinými nečistotami, vyměňte respirátor okamžitě. Respirátor také vyměňte, pokud jste se pohybovali v silně kontaminovaném prostředí.

 

Lucie Konečná, provozní ředitelka v nanoSPACE
Lucie Konečná se pohybuje v nanotechnologiích 7 let, je spoluautorkou projektu Česko je nano a dlouhodobě pracuje na zvyšování povědomí o nanotechnologiích. Od května 2020 řídí provoz e-shopu nanoSPACE.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení