Zboží naskladňujeme téměř každý den. Pokud nějaké vyhlížíte, klikněte u daného produktu na tlačítko Sledovat. Zašleme vám e-mail, až bude skladem.

Jak vybrat roušku

Jak vybrat roušku pro ochranu před COVID-19

Nevíte si rady, jak si správně vybrat nanovlákennou roušku? Nevadí, rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem.

Všechny nanovlákenné roušky, které najdete u nás na e-shopu mají řádně testovaný záchyt a výrobci jsou členy Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. Ovšem i mezi jednotlivými rouškami najdete rozdíl, a to ve způsobu výroby, v ceně, velikosti i záchytu.

Jaký je hlavní rozdíl mezi rouškou a nano rouškou?

roušky-nanorousky

Nano roušky - na rozdíl od běžné roušky - mají testovaný záchyt virů a chrání tak uživatele před viry a bakteriemi. Dokáží tak do jisté míry nahradit respirátor. Nanovlákenné roušky mají ale daleko více výhod.

Běžná rouška funguje na principu elektrostatického nabití, a proto zvlhnutím při nošení, ale i během skladování, ztrácí svou funkčnost. Ke zvlhnutí může dojít už po pár desítkách minut nošení, a pak se na roušku již nemůžete spolehnout.

Nanovlákenná rouška ale funguje na principu mechanické bariéry, díky tomu funguje i po zvlhnutí a můžete ji nosit celý den. Nano roušku lze bezpečně sterilizovat pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné roušky a použít ji i 2-3 krát.

netkaná textilie vs. nanomembrána

Jak začít s výběrem

Nejprve se rozhodně, co je pro vás nejdůležitější. Zda je to cena, těsnění, záchyt nebo i komfort při používání. I když má materiál, ze kterého je rouška vyrobena, testovaný záchyt 99 %, vždy záleží na tom, jak dobře vám sedí. I proto je důležité roušku dobře vybrat.


Ručně šité roušky - pro vysoký komfort, těsnění a záchyt

safety-nano-protect-rousky-ffp3

-> Jsou vhodné pro lidi, kteří potřebují roušku co nejvíce komfortní, prodyšnou a těsnící. Ručně šité roušky jsou vhodné pro děti i lidi s větším či drobnějším obličejem.

1) Safety Nano Protect - ručně šité nano roušky

  • 125 Kč / ks

Ručně šité roušky Safety Nano Protect mají patentovaný tvar, díky kterému rouška skvěle těsní a je mimořádně pohodlná. Aby dobře přiléhala k obličeji, má ohýbatelný nosní klips a gumičku pod bradou pro minimalizaci úniku vzduchu. Gumičky jsou navíc vyráběny z hedvábí a lycry, a díky tomu je za ušima téměř necítíte.

Materiál, ze kterého je rouška vyrobena, má testovaný záchyt 99,9 % pro viry a bakterie a vynikající prodyšnost, rouška je proto vhodná i do letního počasí. Velmi si ji oblíbili moderátoři, zubaři a lékaři.

Safety Nano Protect je vyráběna hned v několika velikostech a proto ji volí lidé s příliš drobným či velkým obličejem.

Velikosti roušky SAFETY NANO PROTECT

Roušky Safety Nano Protect běžně vychází na 125 Kč / ks, ale pokud není poničená, zanesená či pošpiněná, lze ji 2-3 x sterilizovat, a to například dezinfekcí vhodnou na nanovlákenné produkty.

2) Nanovlákenné roušky Spurtex VS – ručně šité

  • od 52,90 Kč / ks

Ručně šité nanovlákenné roušky od Spurtex jsou velmi pevné a mají vyztužený ohybatelný okraj v oblasti nosu, díky kterému dobře drží tvar. Materiál, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2 (84 %). Nanovlákenné roušky od Spur jsou dostupné i ve velikosti pro děti od 2 let.


Nanovlákenné roušky vyrobené na automatické lince

6_1

Pokud potřebujete ekonomickou variantu, která splní svůj účel záchytu, nano roušky vyrobené na automatické lince jsou pro vás ideální. Vhodné pro lidi se standardní velikostí obličeje.

1) Ekonomické balení nano roušek YourMask

  • od 39,90 Kč / ks

Nanovlákenná rouška YourMask má tvar a velikost klasických chirurgických roušek a je vyrobená z materiálu s nanovlákennou membránou s testovaným záchytem více než (BFE, VFE) 99 % virů, bakterií, roztočů, plísní, smogu či polétavé špíny. Díky ohybatelnému okraji s vyztuženým drátkem je možné ji utěsnit podél nosu. Pokud máte ale větší obličej, je nutné počítat s tím, že rouška nemusí přiléhat po stranách. Produkty N4H nejsou zdravotnickou pomůckou a jsou určeny pouze pro běžné použití. Rouška je veliká 90 mm x 170 mm ve složeném stavu a 190 mm x 170 mm v rozloženém stavu.

2) Ekonomické balení: Nano roušky SpurTex® PP

  • od 24,58 Kč / ks

Nanovlákenné roušky Spurtex PP mají tvar a velikost klasických chirurgických roušek, jsou vyrobené na automatické lince, a díky tomu je jejich cena velmi příznivá. Roušky mají drátek v oblasti nosu pro lepší upevnění. Roušky jsou pětivrstvé, s efektivitou filtrace (BFE) materiálu 99,73 % pro částice bakterií. Je potřeba s tím, že pokud máte větší obličej, rouška nemusí těsnit po stranách jako ručně šité roušky. Rouška má velikost 90 mm x 175 mm ve složeném stavu a 160 mm x 175 mm v rozloženém stavu.


Roušky s kapsou na nanovlákenný filtr

7

Pokud hledáte ekonomickou pratelnou variantu, nejvhodnější bude rouška s kapsou na nanovlákenný filtr. Existují dva tvary roušek - tvar maska a tvar rouška. Tvar masky je designovější, elegantnější, ale zároveň musíte počítat s tím, že se do ní vkládá filtr obtížněji než do klasické roušky s kapsou. Ani jedna z dostupných variant nemá tvarovatelný nosní klips. Tím, že se do roušky vkládá pouze filtr musíte také počítat s únikem filtrace, protože filtr není po celé ploše roušky. Výsledná filtrace proto nikdy nedosáhne filtračních hodnot vloženého filtru.

1) Rouška maska s filtrem NANO MED.CLEAN | 1 rouška + 10 ks filtrů

Rouška s kapsou NANO MED.CLEAN ve tvaru masky je elegantní a dostupná ve dvou velikostech, a to S/M a L/XL. Do roušky ve tvaru maska lze vkládat pouze filtry od Nanomedical, protože je nutný speciální tvar. V setu rouška s filtrem je pouze jedna rouška a 10 kusů filtrů. Rouška je určena až na 50 praní.

2) Rouška s filtrem YourPOCKET | 2 roušky + 25 ks filtrů

Rouška s kapsou YourPOCKET má praktický tvar, do které snadno vložíte nanovlákenné filtry. Kapsa má klasický obdélníkový tvar, a je proto možné do ni vložit jakýkoliv filtr o velikosti 9x18. Roušky YourPocket lze prát až na vysoké teploty.

3) Rouška s filtrem YourPOCKET Silverkiller | 2 roušky + 25 ks filtrů

Rouška vhodná alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Roušky Silverkiller jsou ze 100% bavlny, kdy vrchní vrstva je ošetřena technologií aktivních stříbrných iontů SILVERPLUS ®. Rouška je díky tomu antibakteriální, protiplísňová a neutralizuje zápachy. Rouška s kapsou YourPOCKET Silverkiller má praktický tvar, do které snadno vložíte nanovlákenné filtry. Kapsa má klasický obdélníkový tvar, a je proto možné do ni vložit jakýkoliv filtr o velikosti 9x18. 


Jak vybrat nanovlákenný filtr

Marcela-Munzarova-2

Nanovlákenné filtry vybírejte vždy podle velikost kapsy vaší roušky.

Pokud máte roušku o velikosti 10x15 cm, můžete se ještě rozhodnout, zda chcete filtr na více použití či jednorázový:

Pokud hledáte něco pro opakovatelné použití a vhodné pro rychlé nandavání a sundavání, doporučujeme antivirový šátek, který má v oblasti nosu a úst nanofiltr a lze jej pohodlně nosit na krku, když ho nepotřebujete.


Jak vybrat roušku pro děti

Každé dítě je jiné, proto berte označení věku vždy jen orientačně a raději se dívejte po rozměrech. 

 Pro děti 2-6 let

Pro děti 6 +

Pro děti 12 +