Opakovaně použitelné BreaSAFE filtry | 10 ks 10x15 cm

Kód: 1736
349 Kč –92 %
1736 3 opakovatelne pouzitelne breasafe filtry 10 ks
349 Kč –92 % 25 Kč 21 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Balení 10 ks vícenásobně použitelných nanofiltrů o velikosti 10 x 15 cm do roušek s kapsou s testovaným záchytem pro viry, bakterie a další sumbmikronové částice. Zručné švadlenky můžou použít do antivirových šátků po zničení filtru :-). Pozor, filtr je menší, než v šátcích používáme. 

Nanovlákenná membrána použitá má záchyt 97-99 % virů a bakterií. Je vhodný do roušek s kapsou.

 • Jde o vysoce účinný filtrační nano materiál.
 • Chraní před viry a bakteriemi.
 • Obsahuje nanočástice stříbra proti množení virů a bakterií v roušce.
 • Při správné manipulaci lze používat opakovaně.
 • Velikost filtru je 10 x 15 cm, filtry jsou vhodné do bavlněných roušek s kapsou YourPocket a YourPocket Silverkiller.
 • Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.

Výrobce je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extrémně hustá nanovlákenná membrána v nano filtru dokáže zachytit nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázové filtry jsou vyrobeny z filtračního materiálu s testovaným záchytem 97-99 % pro viry a bakterie.

Výhody nano filtrů:

 • ekonomická varianta
 • testovaný účinný záchyt
 • opakovaně použitelný
 • obsahuje nano částice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • vhodné pro všechny druhy roušek s kapsou o velikosti 20 x 15 cm (lze upravit velikost zastřižením)

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano filtru PARDAM?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma SPUR ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Proč se v nano filtru používají nanočástice?

Nanostříbro bylo vyhodnoceno jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Díky použití nanomembrány s aktivním stříbrem nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Použité materiály umožňují filtr dezinfikovat či sterilizovat v domácím prostředí.

Jak dlouho můžu používat jeden nano filtr?

Filtr lze bezpečně používat 8 hodin. Pro další používání je nutné filtry sterilizovat dle níže uvedených pokynů. Pokud se přes filtr začíná hůře dýchat, doporučujeme jej vyměnit. 

Jak poznám, že je filtr v roušce neúčinný?

Jakmile pocítíte, že se vám ve vaší roušce s filtrem hůře dýchá, je to známka toho, že je filtr zanesený. V ten okamžik doporučujeme filtr vyměnit. 

Velikost nano filtrů

10 x 15 cm

O materiálu

Nanovlákenná membrána 

Chrání uživatele před okolím

Extrémně hustá nanovlákenná membrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázový filtr je vyroben z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu PARDAM zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů). 

Žádné chemikálie

Nano filtry s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné nežádoucí chemické látky.

Upozornění

Prodejce nepřijímá odpovědnost, ať přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu.

Návod k použití:

1. Důkladně si umyjte ruce.
2. Vyjměte BreaSAFE
® FILTER z obalu a vložte do kapsy v roušce.

3. Roušku upevněte na obličej dle instrukcí od výrobce.

Návod na údržbu:

BreaSAFE® FILTER je možné:

 • postříkat dezinfekcí na nanovlákenné výrobky z obou stran a nechat zaschnout 

 • sterilizovat v autoklávu či troubě (max. 70 °C, 5-10 minut) 

 • sterilizovat přežehlením (na minimální teplotu)

Filtr byl testován výrobcem po 14 dezinfekčních cyklech a funkčnost nano membrány zůstala zachována. Pokud budete pozorovat zhoršené dýchání přes filtr dříve, je nutné jej vyměnit za nový.

O výrobci PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Výrobce respirátorů je roudnická firma PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. (dříve pouze PARDAM), která je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken. PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nano filtry
Hmotnost: 0.025 kg
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JB Avatar autora | 4.1.2022
.Líbí se nám Opakovatelné nano roušky ,používáme do svých ušitých roušek ,přistřihneme podle tvaru roušky a vše v pořádku.Ano,spokojeni i s dodáním
5
Avatar autora | 30.12.2021
Filtry, které se dají vyměňovat. A opakovaně použít.
5
MH Avatar autora | 3.11.2021
ano velmi, doporučila bych ho všem. koupila jsem to celé rodině
5
Avatar autora | 28.4.2021
+ Opakovaně použitelný
+ Poměrně odolný, zdá se

Pro toho, kdo si uvědomuje, jak pandemie covidu zahltí celou Zemi jednorázovým odpadem, jsou opakovaně použitelné věci pravým požehnáním. Hned jsem si tedy filtry koupila a zatím jsem spokojená. Používám filtr pár dní, zatím je vše v pořádku.
5
Avatar autora | 16.3.2021
+ opakovaně použitelné
+ lépe se mi přes filtr v roušce dýchá, ve srovnání s jinými možnostmi, např. s respirátorem (od jiných firem, nano -respirátor neznám)

5
E Avatar autora | 28.1.2021
Líbí se mi opakovatelná použitelnost, jiné takové filtry jsem nenašla. Vypadají kvalitně.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
A Avatar autora cena 10.11.2020 16:24
Dobrý den, cena 349 Kč je za 10 ks nebo za jednu?
L Avatar autora Částice 8.10.2020 14:07
Dobrý den, není zde riziko, že by se z výrobků uvolňovaly do plic nanočástice? Děkuji
IS Avatar autora 8.10.2020 14:38
Dobrý den, tento dotaz nedostáváme poprvé. Obavy zpravidla vychází ze zaměňování nanočástic a nanovláken. Podrobnější vysvětlení naleznete níže v odstavci vyňatém z článku pojednávajícím právě o bezpečnosti nanotechnologií. Níže přidávám i odkaz na celý článek. Organická textilní nanovlákna Odpůrci nanotechnologií straší veřejnost rizikem případného uvolňování jednotlivých nanovláken z povrchu nebo z laminátu materiálu a jejich případného vdechnutí. Průměry nanovláken se pohybují sice v rozsahu 90 – 250 nm, délka jednoho nanovlákna je ale řádově ve stovkách mikrometrů až jednotkách milimetrů. Každé vlákno má po své délce stovky „překřížení“ s jinými vlákny. V těchto bodech působí třecí síla mezi vlákny, která neumožní jednoduché oddělení jednotlivých vláken ze struktury. V nanotextiliích se používají tzv. třívrstvé lamináty, kde je nanovrstva překrytá netkanou textilií, která je přilepena k nanovrstvě lepidlem. Při mechanickém působení může sice dojít k roztržení nanovlákenné vrstvy a oddělení „shluku“ vláken, ale tyto shluky vláken mají charakter žmolku a velikost řádově v desítkách až stovkách mikronů. Tyto žmolky jsou i v případě jejich vdechnutí zachyceny řasinkovým epitelem v nosní dutině. Buňky epitelu vylučují hlen, do kterého se zachycují různé prachové nečistoty a řasinky buněk ho bezpečně posunují do nosohltanu, odkud hlen spolkneme. Zdroj: https://jirikus.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=446537
M Avatar autora 25.9.2020 12:43
Není tato velikost filtrů vhodná pouze do dětských roušek? Neplánujete prodávat větší rozměry? Velikost jiných Vašich roušek mají velikost filtru 18x9 cm.

Roudnická společnost PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken a nanotechnologických produktů. Firma Pardam je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. Rozhovor s ředitelem Janem Bukem na iDNES si přečtěte zde.

Respirátory firmy Pardam - výrobce respirátorů v ČR

Pardam z Roudnice vyrábí FFP2 respirátory BreaSafe, které získaly evropskou certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-COV-2 dle evropských norem. Od ledna 2021 vyrábí také FFP3 BreaSAFE respirátor a odlehčené FFP2 respirátory (4g). Pardam nevyrábí roušky, pouze respirátory. 

Respirátory jsou navržené pro pohodlné užívání při náročné fyzické aktivitě i pro každodenní použití. Jsou vhodné pro práci v prašném prostředí, s organickými rozpouštědly, ale i na ochranu před alergeny, viry a bakteriemi. 

Mikroorganismy včetně virů a bakterií, které se zachytí v nanovlákenném filtru, díky použitým nanočásticím stříbra v krátkém čase zahynou. Proto uživatelé mohou respirátor používat opakovaně a přečkat s ním ve zdraví a v pohodě i případnou několikatýdenní epidemii závažného respiračního onemocnění. 

Co je certifikace COVID-19?

V reakci na pandemii nového koronaviru vydala Evropská Unie doporučení, které upravuje způsob dohledu nad trhem (především zdravotnickými a ochrannými prostředky) v souvislosti s onemocněním COVID-19. Vznikl nový oficiální typ certifikace (vedle řady FFP) COVID-19, která testuje produkty dle nové normy. Díky tomu si mohou být uživatelé produktů s certifikací COVID-19 jistí, že jsou proti SARS-COV-2 dostatečně účinné.