Nano respirátor BreaSAFE® ANTI-COVID-19 | 3ks

Nano respirátor BreaSAFE je certifikován dle nové EU normy Covid - 19, PPE-R/02.075 version 1, která byla vytvořena pro produkty s testovaným záchytem koronaviru. 

 • Ochrana proti COVID-19
 • Možnost bezpečně používat několik dní (1 - 2 týdny)
 • Nanovlákenná membrána firmy PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.
 • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • stupeň ochrany třídy COVID_19 dle nové EU normy: Covid - 19, PPE-R/02.075 version 1
 • Bez ventilku
 • Ekologický a hypoalergenní - bez použití lepidel a pojiv

1 balení obsahuje 3 ks | Cena 1 ks = 259 Kč, včetně DPH

Můžeme doručit do:
12.6.2020
Položka byla vyprodána…
Objednáno u dodavatele
Kód: 372
777 Kč 642,15 Kč bez DPH
Kategorie: Respirátory BreaSAFE
Položka byla vyprodána…

Nanovlákenný opakovatelně použitelný respirátor, který má novou certifikaci Covid - 19 garantovanou dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2 dle normy EU, jedná se o efektivní ochranu proti koronaviru. U respirátorů FFP3 je testován záchyt pro velikost 0,3 μm a větší. Proto u těchto respirátorů  nevíme, či je ochrana před viry dostatečná, protože viry jsou veliké 80-150 nm. Proto nyní vznikla nová EU certifikace COVID-19, která testuje záchyt virů. Respirátor BreaSAFE ANTI-COVID patří k jedním z mála produktům na českém trhu, který na tuto velmi přísnou certifikaci dosáhl. 

Výhody respirátoru BreaSAFE ANTI-COVID-19

 • Obsahuje nanovlákennou membránu, která spolehlivě chrání před bakteriemi, viry i alergeny
 • Bez dýchacího ventilu - chrání uživatele i okolí
 • Lze používat opakovaně i několik dní
 • Nízká váha - pouze 16 g
 • Vysoce prodyšný - 150 cm2 dýchací plochy zaručuje snadné a pohodlné dýchání
 • Nízký koeficient obtoku vzduchu kolem masky = excelentní „FIT FAKTOR”
 • Drží tvar a perfektně sedí na obličeji
 • Vícevrstvé složení bez lepidel a pojiv, hypoalergenní
 • Ekologický

Kde lze použít nanovlákenný respirátor BreaSAFE?

 • Zdravotnictví
 • Státní správa
 • Průmysl
 • Veřejná doprava
 • Osobní ochrana

V respirátorech jsou použity nano částice stříbra (nanostříbro), které  bylo vyhodnoceno jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Díky použití nanomembrány s aktivním stříbrem nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky vysoké míře prodyšnosti materiálu není navíc potřeba používat výdechový ventil i proto mohou být respirátory 

S hrdostí vyvinuto a vyrobeno v České republice
společností PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Co je to „Certifikace: COVID-19”?

Jako odpověď na současnou hrozbu šíření nákazy Evropská Unie vydala:

Vznikl tak nový typ certifikace: COVID-19 (definování kvality ochranných prostředků proti viru SARS-CoV-2). Tato certifikace zajištuje uživatelům ochranných prostředků jistotu, že budou chráněni v souladu s novou normou, která bere v potaz specifika šíření nemoci SARS-CoV-2.

Proč lze respirátory BreaSAFE používat opakovaně? 

V respirátorech BreaSAFE je použita anovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®
Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky tomu mohou být respirátory BreaSAFE® používány i opakovaně, dokud nedojde k jejich mechanickému poškození. Z pohledu antivirové ochrany doporučujeme 1-2 týdny, dle četnosti použití.

Respirátor BreaSAFE je prodyšný a dobře sedí na obličej

Respirátor BreaSAFE je vyroben ze tří až čtyř funkčních vrstev laminovaných bez použití jakýchkoli přísad ve formě lepidla nebo pojiva. Je díky tomu lehký a anatomicky tvarovaný do ohebného pláště. Respirátor BreaSAFE má jedinečnou konstrukci a složení materiálu, díky které ho lze používat opakovaně a po delší dobu. Respirátory BreaSAFE® jsou celoprodyšné a jejich prodyšnost je natolik nadstandardní, že se nemusí používat výdechové ventily, ve kterých se mohou množit bakterie, viry, plísně a kvasinky. Nepoužití ventilu v konstrukci našich respirátorů umožňuje jejich opakované nezávadné použití.

Jaký je rozdíl mezi stupněm ochrany FFP3 A COVID_19?

Existují 3 certifikované třídy stupně ochrany, které se testují u respirátorů, a to: FFP1, FFP2 a FFP3.  Nově pak certifikace COVID_19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2 dle normy EU. Respirátory třídy FFP3 a COVID_19 jsou schopny chránit svého uživatele před onemocněním virovou nákazou (např. “běžná” chřipka, SARS, MERS, COVID-19 apod.).

 Co znamená, že má respirátor vysoký „FIT FAKTOR” ?

V rámci měření certifikovaným zkušebním ústavem, se posuzuje schopnost respirátoru filtrovat vzduch a odstraňovat nevhodné částice, ale velmi také záleží na jeho přiléhavosti - tzv. „FIT FAKTORU”. Pouze respirátor, který splňuje parametry EU normy na těsnost a množství vzduchu, které se dostane dovnitř a ven okolo respirátoru, získá stupeň ochrany FFP3 či COVID_19

Jak dlouho lze nano respirátor nosit?

Respirátor lze nosit opakovaně i několik dnů až týdnů, nečistí se, lze ho pouze sterilizovat. Maximální dobu použitelnosti/životnosti respirátoru nelze stanovit, závisí vždy na podmínkách, v jakých je respirátor používán. Respirátor se nesmí máčet ve vodě ani v jiné tekutině.

Respirátor musí být vyměněn, jestliže:
- Prach pronikl respirátorem a bylo zjištěno jeho znečištění
- Došlo k podstatnému zvýšení dýchacího odporu
Respirátor musí být uchován v suchém a čistém prostředí při teplotách -5 až +40°C.

Jak pečovat o nano respirátor BreaSAFE

Respirátor doporučujeme sterilizovat či dezinfikovat po každém použití. Dezinfekci je možné provést pomocí dezinfekce ve spreji, ideálně na bázi lihu či 2-propanolu, nedoporučujeme dezinfekce na bázi peroxidu vodíku. Sterilizaci respirátoru je možné provést v elektrické troubě při teplotě 70°C po dobu 5 - 10 minut. Vyšší teplotu nedoporučujeme, mohlo by dojít k poškození nanomembrány. Nedoporučujeme použití mikrovlnné trouby z důvodu rizika vzniku požáru. Obě metody je možné kombinovat. Do horké trouby nevkládejte respirátory ošetřené dezinfekcí, dokud důkladně neproschnou, kvůli riziku vznícení par dezinfekce. Sterilizaci UV lampou nedoporučujeme, může poškodit nanomembránu.

Návod k nasazení respirátoru:

1. Uchopte respirátor a přiložte jej k obličeji nosním výliskem nahoru.

2. Přetáhněte upínací pásky přes hlavu. Délku pásku upravte tak, aby nedocházelo k otlakům, ale současně tak, aby nedocházelo k pohybu respirátoru po obličeji.

3. Prověřte těsnost respirátoru: Silně se nadechněte. Jestliže zjistíte pronikání vzduchu mezi respirátorem a obličejem, zlepšení dosáhnete:

- posunutím respirátoru na obličeji do vhodnější polohy
- úpravou délky upínacích pásků
- posunutím upínacích pásků do vhodnější polohy

Požadavky na těsnost pravděpodobně nebudou splněny, jestliže má uživatel na dosedací ploše těsnící linie respirátoru vousy.

Video

Cesta do hlubin nanovlákenného respirátoru BreaSAFE®

 

O výrobci PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Výrobce respirátorů je roudnická firma PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. (dříve pouze PARDAM), která je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken. PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. 

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
P Avatar autora Respirátor 1.6.2020 12:46
Dobrý den, měla jsem nastaveného hlídacího psa na <span class="show-tooltip" title=" Nanotechnologie je soustava metod, které umožňují manipulovat s atomy, molekulami nebo jejich malými skupinami. Lze tak vytvořit materiály a objekty s unikátními vlastnostmi. Tyto metody pracují v měřítku řádově nanometrů (obvykle cca 1–100 nm),&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/nanotechnologie/">nano</a></span> <span class="show-tooltip" title="Co znamená respirátor z kategorie FFP3? Respirátory se ve světe certifikují různými standardy, nejčastěji se setkáváme s certifikaci &quot;filtering facepiece&quot;, která je označovaná jako FFP. Jednotlivé třídy FFP1, FFP2 a FFP3 značí, jak vysokou ochranu&amp;hellip;"><a class="glossary" href="/slovnik-pojmu/kategorie-respirator-ffp3/">respirátor</a></span> BreaSafe Anti-covid-19, ráno mě přišla na e-mail zpráva, že byl naskladněn, než jsem objednávku dokončila, už mě to nepustilo dál, protože byl vyprodán.. To jste měli na skladě tak málo kusů? A bude ještě k mání? Děkuji za odpověď
Odpovědět
V Avatar autora Ekvivalent FFP2 1.6.2020 12:00
Postupně odstraňujete z popisu zmínky o F.F.P.3 (píšu takto, protože vám redakční systém v komentářích nahrazuje zkratku HTML s vysvětlením…) což je dobře, protože PPE-R/02.075 je pouze F.F.P.2 bez některých požadavků. Není tedy pravda, jak zde někdo píše v hodnocení, že jde o lepší filtraci než *3. V popisu Vám ale ještě nějaké zmínky zůstaly. Technický list s detailní účinností filtrace, jako poskytuje např. SPUR, bohužel není ani zde ani u výrobce.
Odpovědět

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
MP Avatar autora | 21.5.2020
Netrpělivě čekám na naskladnění... ráda podpořím českou firmu Pardam a koupím si pořádné nano respirátory. Jinde jsem respirátory s ceritifikací COVID-19 (lepší než FFP3) nenašla.

Roudnická společnost PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken a nanotechnologických produktů. Společnost je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano.

Respirátory

Pardam vyrábí respirátory BreaSafe, které získaly evropskou certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-COV-2 dle evropských norem. V nabídce má také ffp3 respirátory.

Respirátory jsou navržené pro pohodlné užívání při náročné fyzické aktivitě i pro každodenní použití. Jsou vhodné pro práci v prašném prostředí, s organickými rozpouštědly, ale i na ochranu před alergeny, viry a bakteriemi. 

Mikroorganismy včetně virů a bakterií, které se zachytí v nanovlákenném filtru, díky použitým nanočásticím stříbra v krátkém čase zahynou. Proto uživatelé mohou respirátor používat opakovaně a přečkat s ním ve zdraví a v pohodě i případnou několikatýdenní epidemii závažného respiračního onemocnění.

Co je certifikace COVID-19?

V reakci na pandemii nového koronaviru vydala Evropská Unie doporučení, které upravuje způsob dohledu nad trhem (především zdravotnickými a ochrannými prostředky) v souvislosti s onemocněním COVID-19. Vznikl nový oficiální typ certifikace (vedle řady FFP) COVID-19, která testuje produkty dle nové normy. Díky tomu si mohou být uživatelé produktů s certifikací COVID-19 jistí, že jsou proti SARS-COV-2 dostatečně účinné.