Nano respirátor BreaSAFE FFP3 3 ks 259 Kč / kus

Antibakteriální nanovlákenné respirátory skupiny FFP3.

Pokud hledáte ochranu proti COVID-19, podívejte se na respirátor z řady ANTI COVID, který má novou evropskou certifikaci COVID_19. 

Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit

 

Varianta
již není v prodeji již není v prodeji Zvolte variantu
Kód: 932/ACT 932/KLA Zvolte variantu
800 Kč 777 Kč od 777 Kč 661,16 Kč bez DPH 642,15 Kč bez DPH od 642,15 Kč bez DPH

Respirátory FFP3 BreaSAFE od Pardamu se prodávají ve variantě klasik a variantě Active Carbon, která je má v sobě aktivní uhlí, jež eliminuje nepříjemný pach, ozón, škodlivé (ačástečně i toxické) plyny a výpary.

Výhody respirátoru FFP3 BreaSAFE od firmy PARDAM

 • Filtrační účinnost FFP3 dle evropské normy EU EN 143:2001
 • Účinné zachytávání pylů, alergenů, sazí, naftových a dalších částic větších než 0.3 μm s účinností záchytu vyšší než 99.8 %
 • Respirátor prodyšný po celém povrchu [150 cm2]
 • Stabilní antimikrobiální vlastnosti zabraňující růstu plísní a bakterií
 • Lehké a pohodlné nošení
 • Vysoká propustnost vzduchu díky velmi tenké nanovlákenné vrstvě » velmi nízká tlaková ztráta [100 Pa]
 • Odolný proti vlhkosti
 • Ekologická výrobní technologie » laminování vrstev bez škodlivého lepidla, pouze zahříváním a lisováním
 • Mechanicky odolný
 • Navržen pro užívání během náročné fyzické aktivity i pro každodenní použití
 • Vysoké těsnící vlastnosti a vysoký Fit Factor
 • Vyhovuje podmínkám pro styk s pokožkou

Jak funguje nanovlákenná membrána v respirátoru BeaSAFE FFP3?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví. 

Jak funguje nanovlákenná membrána v respirátoru BreaSAFE FFP3?

Z nanovláken je vytvořena nanovlákenná membrána, která funguje jako výkonný filtr. Otvory v nanovlákenné membráně jsou totiž tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána od společnosti PARDAM má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie mají obvykle velikost od 200 do 1000 nanometrů, viry od 20 do 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

V nanoměřítku musíme počítat tzv. atomárními síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

ucinnost-zachytu-nanospace

Kde lze použít nanovlákenný respirátor FFP3 BreaSAFE?

 • Zdravotnictví
 • Státní správa
 • Průmysl
 • Veřejná doprava
 • Osobní ochrana

V respirátorech jsou použity nano částice stříbra (nanostříbro), které  bylo vyhodnoceno jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Díky použití nanomembrány s aktivním stříbrem nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky vysoké míře prodyšnosti materiálu není navíc potřeba používat výdechový ventil i proto mohou být respirátory 

S hrdostí vyvinuto a vyrobeno v České republice
společností PARDAM NANO4FIBERS s.r.o.

Proč lze respirátory BreaSAFE používat opakovaně? 

V respirátorech BreaSAFE je použita anovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®
Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře respirátoru přežívat a množit se. Díky tomu mohou být respirátory BreaSAFE® používány i opakovaně, dokud nedojde k jejich mechanickému poškození. Z pohledu antivirové ochrany doporučujeme 1-2 týdny, dle četnosti použití.

Respirátor BreaSAFE je prodyšný a dobře sedí na obličej

Respirátor BreaSAFE je vyroben ze tří až čtyř funkčních vrstev laminovaných bez použití jakýchkoli přísad ve formě lepidla nebo pojiva. Je díky tomu lehký a anatomicky tvarovaný do ohebného pláště. Respirátor BreaSAFE má jedinečnou konstrukci a složení materiálu, díky které ho lze používat opakovaně a po delší dobu. Respirátory BreaSAFE® jsou celoprodyšné a jejich prodyšnost je natolik nadstandardní, že se nemusí používat výdechové ventily, ve kterých se mohou množit bakterie, viry, plísně a kvasinky. Nepoužití ventilu v konstrukci našich respirátorů umožňuje jejich opakované nezávadné použití.

Jaký je rozdíl mezi stupněm ochrany FFP3 A COVID_19?

Existují 3 certifikované třídy stupně ochrany, které se testují u respirátorů, a to: FFP1, FFP2 a FFP3.  Nově pak certifikace COVID_19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2 dle normy EU. Respirátory třídy FFP3 a COVID_19 jsou schopny chránit svého uživatele před onemocněním virovou nákazou (např. “běžná” chřipka, SARS, MERS, COVID-19 apod.). U běžných respirátorů FFP3 se předpokládá, že když respirátory FFP3 mají lepší záchyt pro částice o velikost 0,3 μm a větší než respirátory FFP2, zachytí i koronavirus. Ve skutečnosti ale nevíme, či je ochrana dostatečná, protože viry jsou veliké 80-150 nm. Proto se nyní hovoří o nanovlákenných respirátorech Antivir / ANTI COVID, které dokáží bezpečně zachytit i menší částice a EU přichází s novým testovacím standardem COVID_19, které přímo testují průnik virů o nižších velikostech.

Co znamená, že má respirátor vysoký „FIT FAKTOR” ?

V rámci měření certifikovaným zkušebním ústavem, se posuzuje schopnost respirátoru filtrovat vzduch a odstraňovat nevhodné částice, ale velmi také záleží na jeho přiléhavosti - tzv. „FIT FAKTORU”. Pouze respirátor, který splňuje parametry EU normy na těsnost a množství vzduchu, které se dostane dovnitř a ven okolo respirátoru, získá stupeň ochrany FFP3 či COVID_19

 

Jak dlouho lze nano respirátor nosit?

Respirátor lze nosit opakovaně i několik dnů až týdnů, nečistí se, lze ho pouze sterilizovat. Maximální dobu použitelnosti/životnosti respirátoru nelze stanovit, závisí vždy na podmínkách, v jakých je respirátor používán. Respirátor se nesmí máčet ve vodě ani v jiné tekutině.

Respirátor musí být vyměněn, jestliže:
- Prach pronikl respirátorem a bylo zjištěno jeho znečištění
- Došlo k podstatnému zvýšení dýchacího odporu
Respirátor musí být uchován v suchém a čistém prostředí při teplotách -5 až +40°C.

Jak pečovat o nano respirátor BreaSAFE

Respirátor doporučujeme sterilizovat či dezinfikovat po každém použití. Dezinfekci je možné provést pomocí dezinfekce ve spreji, ideálně na bázi lihu či 2-propanolu, nedoporučujeme dezinfekce na bázi peroxidu vodíku. Sterilizaci respirátoru je možné provést v elektrické troubě při teplotě 70°C po dobu 5 - 10 minut. Vyšší teplotu nedoporučujeme, mohlo by dojít k poškození nanomembrány. Nedoporučujeme použití mikrovlnné trouby z důvodu rizika vzniku požáru. Obě metody je možné kombinovat. Do horké trouby nevkládejte respirátory ošetřené dezinfekcí, dokud důkladně neproschnou, kvůli riziku vznícení par dezinfekce. Sterilizaci UV lampou nedoporučujeme, může poškodit nanomembránu.

O respirátoru FFP3 BreaSAFE

Respirátor BreaSAFE®
Celo-prodyšný respirátor pro dlouhodobé použití, bez ventilku.
Respirátor BreaSAFE® je určen k ochraně uživatele proti vdechování pevných částic a kapalných aerosolů v ovzduší.
Respirátor nechrání proti plynům. Nesmí být použit k ochraně v prostředích, kde není známo složení a koncentrace škodlivin v ovzduší.
Před použitím čtěte návod k použití, prověřte, zda respirátor není poškozený a při nasazování respirátoru na obličej postupujte podle návodu.
Respirátor je určen pro opakované použití, nečistí se.
Doba použití je závislá na prašné koncentraci na pracovišti a aktivitě uživatele.
Respirátor se nesmí máčet ve vodě ani v jiné tekutině.


Respirátor musí být vyměněn, jestliže:
- Prach pronikl respirátorem a bylo zjištěno jeho znečištění
- Došlo k podstatnému zvýšení dýchacího odporu
Respirátor musí být uchován v suchém a čistém prostředí při teplotách -5 až +40°C.

Návod k nasazení respirátoru:
1. Uchopte respirátor a přiložte jej k obličeji nosním výliskem nahoru.

2. Přetáhněte upínací pásky přes hlavu. Délku pásku upravte tak, aby nedocházelo k otlakům, ale současně tak, aby nedocházelo k pohybu respirátoru po obličeji.

3. Prověřte těsnost respirátoru: Silně se nadechněte. Jestliže zjistíte pronikání vzduchu mezi respirátorem a obličejem, zlepšení dosáhnete:

- posunutím respirátoru na obličeji do vhodnější polohy
- úpravou délky upínacích pásků
- posunutím upínacích pásků do vhodnější polohy

Požadavky na těsnost pravděpodobně nebudou splněny, jestliže má uživatel na dosedací ploše těsnící linie respirátoru vousy.

Video

Cesta do hlubin nanovlákenného respirátoru BreaSAFE®

O nano respirátorech

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Roudnická společnost PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken a nanotechnologických produktů. Společnost je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. Rozhovor s ředitelem Janem Bukem na iDNES si přečtěte zde.

Respirátory

Pardam vyrábí respirátory BreaSafe, které získaly evropskou certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-COV-2 dle evropských norem. V nabídce má také ffp3 respirátory.

Respirátory jsou navržené pro pohodlné užívání při náročné fyzické aktivitě i pro každodenní použití. Jsou vhodné pro práci v prašném prostředí, s organickými rozpouštědly, ale i na ochranu před alergeny, viry a bakteriemi. 

Mikroorganismy včetně virů a bakterií, které se zachytí v nanovlákenném filtru, díky použitým nanočásticím stříbra v krátkém čase zahynou. Proto uživatelé mohou respirátor používat opakovaně a přečkat s ním ve zdraví a v pohodě i případnou několikatýdenní epidemii závažného respiračního onemocnění.

Co je certifikace COVID-19?

V reakci na pandemii nového koronaviru vydala Evropská Unie doporučení, které upravuje způsob dohledu nad trhem (především zdravotnickými a ochrannými prostředky) v souvislosti s onemocněním COVID-19. Vznikl nový oficiální typ certifikace (vedle řady FFP) COVID-19, která testuje produkty dle nové normy. Díky tomu si mohou být uživatelé produktů s certifikací COVID-19 jistí, že jsou proti SARS-COV-2 dostatečně účinné.