Nano respirátor BreaSAFE Classic FFP3 NR 3 ks opakovaně použitelný, 23 Kč / ks

Kód: 932
635 Kč –89 %
932 1 nano respirator breasafe classic ffp3 nr 3 ks
635 Kč –89 % 69 Kč 57 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
25.6.2024
 • Nanovlákenný respirátor s certifikací FFP3 a ověřeným záchytem částic nad 99 %
 • První FFP3 nano respirátor na českém trhu
 • Respirátor představuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-CoV-2
 • Lze bezpečně používat 1-2 týdny při sterilizaci vhodnou dezinfekcí
 • Certifikováno dle normy EN 149:2001 + A1:2009
 • Vyrábí společnost PARDAM nano4fibers

Detailní informace

Detailní popis produktu

BreaSAFE ®respirátory jsou vyrobeny z nanovlákenné membrány, jejíž ultralehká konstrukce umožňuje komfortní nošení i po delší dobu. Respirátory BreaSAFE ®nemají výdechový ventil a spolehlivě tak chrání před nákazou uživatele i jeho okolí.

Testy provedené renomovanými institucemi, jako je např. Nelson Laboratories USA (jedna z mála laboratoří na světě, která měří virální a bakteriální filtrační účinnost - VFE, BFE), potvrdily u použité membrány výjimečnou výši záchytu částic (≥ 99,9 %) a díky tomu vysokou účinnost v boji proti mikroorganismům (např. vir SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc COVID - 19).

Jednotlivé komponenty byly pečlivě vybrány s cílem umožnit dezinfekci respirátoru, což prodlužuje jeho životnost a uživatelský komfort. Interní studie prokázala, že i po 14 násobném ošetření doporučenou dezinfekcí nedošlo ke snížení prodyšnosti, poškození vnější či vnitřní vrstvy respirátoru a především ke snížení filtrační účinnosti použité membrány.

Výhody respirátoru BreaSAFE Classic FFP3 NR:

 • filtrační účinnost FFP3 dle evropské normy EN 149:2001 + A1:2009
 • Záchyt minimálně 99 % pevných (průměrná velikost částic 0,6 μm) nebo kapalných (průměrná velikost částic 0,4 μm) částic v ovzduší
 • lehké a pohodlné nošení, váha pouze 19g
 • ekologická výrobní technologie » laminování vrstev bez škodlivého lepidla, pouze zahříváním a lisováním
 • mechanicky odolný
 • navržen pro užívání během náročné fyzické aktivity i pro každodenní použití
 • vysoké těsnicí vlastnosti a vysoký FIT FACTOR
 • vyhovuje podmínkám pro styk s pokožkou

Jak funguje nanovlákenná membrána v respirátoru BreaSAFE FFP3?

Z nanovláken je vytvořena nanovlákenná membrána, která funguje jako výkonný filtr. Otvory v nanovlákenné membráně jsou totiž tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána od společnosti PARDAM NANO4FIBERS má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97-99 %. Bakterie mají obvykle velikost od 200 do 1000 nanometrů, viry od 20 do 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

V nanoměřítku musíme počítat s tzv. atomárními silami. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost.

ucinnost-filtrace-respiratoru

Kde lze použít nanovlákenný respirátor FFP3 BreaSAFE?

 • zdravotnictví
 • státní správa
 • průmysl
 • veřejná doprava
 • osobní ochrana

Respirátor BreaSAFE je prodyšný a dobře sedí na obličej

Respirátor BreaSAFE je vyroben ze 3 až 4 funkčních vrstev laminovaných bez použití jakýchkoli přísad ve formě lepidla nebo pojiva. Je díky tomu lehký a anatomicky tvarovaný do ohebného pláště. Respirátor BreaSAFE má jedinečnou konstrukci a složení materiálu, díky které ho lze používat opakovaně a po delší dobu. Respirátory BreaSAFE® jsou celoprodyšné a jejich prodyšnost je natolik nadstandardní, že se nemusí používat výdechové ventily, ve kterých se mohou množit bakterie, viry, plísně a kvasinky. Nepoužití ventilu v konstrukci našich respirátorů umožňuje jejich opakované nezávadné použití.

Jak dlouho lze nano respirátor nosit?

Respirátor lze nosit opakovaně i několik dnů až týdnů. Nečistí se, lze ho pouze sterilizovat. Maximální dobu použitelnosti/životnosti respirátoru nelze stanovit, závisí vždy na podmínkách, v jakých je respirátor používán. Respirátor se nesmí namáčet ve vodě ani v jiné tekutině.

Respirátor musí být vyměněn, jestliže:

- prach pronikl respirátorem a bylo zjištěno jeho znečištění,
- došlo k podstatnému zvýšení dýchacího odporu.

Respirátor musí být uchován v suchém a čistém prostředí při teplotách -5 až +40 °C.

Jak pečovat o nano respirátor BreaSAFE?

Respirátor doporučujeme sterilizovat či dezinfikovat po každém použití. Dezinfekci je možné provést pomocí dezinfekce ve spreji, ideálně na bázi lihu či 2-propanolu, nedoporučujeme dezinfekce na bázi peroxidu vodíku. Sterilizaci respirátoru je možné provést v elektrické troubě při teplotě 70 °C po dobu 5-10 minut. Vyšší teplotu nedoporučujeme, mohlo by dojít k poškození nanomembrány. Nedoporučujeme použití mikrovlnné trouby z důvodu rizika vzniku požáru. Obě metody je možné kombinovat. Do horké trouby nevkládejte respirátory ošetřené dezinfekcí, dokud důkladně neproschnou, a to kvůli riziku vznícení par dezinfekce. Sterilizaci UV lampou nedoporučujeme, může poškodit nanomembránu.

Návod k nasazení respirátoru:

1. Uchopte respirátor a přiložte jej k obličeji nosním výliskem nahoru.

2. Přetáhněte upínací pásky přes hlavu. Délku pásku upravte tak, aby nedocházelo k otlakům, ale současně tak, aby nedocházelo k pohybu respirátoru po obličeji.

3. Prověřte těsnost respirátoru: Silně se nadechněte. Jestliže zjistíte pronikání vzduchu mezi respirátorem a obličejem, zlepšení dosáhnete:

- posunutím respirátoru na obličeji do vhodnější polohy,
- úpravou délky upínacích pásků,
- posunutím upínacích pásků do vhodnější polohy.

Požadavky na těsnost pravděpodobně nebudou splněny, jestliže má uživatel na dosedací ploše těsnicí linie respirátoru vousy.

Související články

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor

>>> Český nano respirátor získal jako první na světě certifikaci FFP3

 Poslechněte si podcast s Janem Bukem o nanovlákenných respirátorech a jejich dezinfikování.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: FFP3 nano respirátory
Hmotnost: 0.175 kg
Barva: Bílá
Roční období: Celoroční
Účinnost: FFP3
5
93x
4
23x
3
8x
2
7x
1
3x
Nevyplňujte toto pole:
4
VS Avatar autora | 10.10.2023
Moc ne. Rouška je pro mě robustní, na delší nošení nevhodná. I když ochrana bude zřejmě velmi dobrá.
5
RR Avatar autora | 25.8.2022
od zacatku covidu nosim tento respirator ockovany nejsem a covid jsem nemel....takze ano funguje na 1 ... co je nutne vyvlect gumicky z uchyceni a svazat je k sobe a znovu navlect jinak nedrzi....a na zacatku je dobre si podlepit nos jinak vam to ponici kuzi ...ja osobne to pouzivam stylem 7 respiratoru na tyden kazdy den jiny a po tydnu opakuji ...hodne zdravi vsem:)
5
EH Avatar autora | 29.3.2022
Uchycení okolo nosu není nejlepší, jinak výborný.
5
AB Avatar autora | 15.2.2022
Dobře se v nich dýchá. Respirátor je trošku větší pro drobný obličej, ale přilne. Odlepil se mi ale molitan na nose po několikerém použití.
5
P Avatar autora | 30.11.2021
Velká spokojenost
5
JC Avatar autora | 9.11.2021
Spokojenost
5
Avatar autora | 2.11.2021
+ spokojenost

dobře sedí na obličeji,dobře se dýchá
5
LJ Avatar autora | 1.11.2021
S respirátorem jsem velmi spokojena, dobře sedí a také se v něm dá dobře dýchat. doporučuji
5
AN Avatar autora | 14.10.2021
Asi plní co má,
4
Avatar autora | 20.9.2021
+ prodyšný
- pro mne velký, nutno upravit
- odtrhl se plastový úchyt gumičky

5
Avatar autora | 11.8.2021
+ výborná prodyšnost
+ gumička kolem hlavy
+ FFP3
- cena
- pro mne velký, musím si ho upravit

Koupila jsem již podruhé. Mám nasazen v práci celý den, proto oceňuji gumičku kolem hlavy - netahá mi uši. Dobře se v něm dýchá, mnohem lépe než v klasických respirátorech i FFP2. Pro mne je velký, musím si ho upravit. Ocenila bych možnost výběru z více velikostí. Je opravdu dost drahý.
3
Avatar autora | 5.8.2021
+ nemám
- špatně sedí

3
Avatar autora | 24.6.2021
+ Věřím, že poskytuje velmi dobrou, až skoro 100% ochranu

Manželovi se při snaze nandat si ho vytrhla gumička - tedy, jedna strana je jaksi volně obtočená za plastové "poutko". Nějak ji navázal, ale celý proces zabral dlouho, několik minut, už jsem myslela, že ho zahodí úplně. Těžko se mu v respirátoru dýchalo, ale je pravda, že měl pocit, že výborně těsní. Já jsem se pokusila ho nasadit, ale je mi příliš velký. Nakonec ho manžel měl jednou a dobrovolně se k němu již nevrátil. Nutit ho nemůžu. Celá zkušenost je mi dost líto, zvláště když jsem za ně dala skoro tisícovku. Drahý pokus. Chtěla jsem pro nás dobrou ochranu. Do budoucna dám přednost nanorouškám nebo nanošátkům.
5
Avatar autora | 12.6.2021
+ delší použitelnost
+ -

-
5
Avatar autora | 9.6.2021
+ Kvalitní respirator
+ Znovu pouzitelny s dezinfekcí

Jediný respirátor který snesu, docela dobře se v něm dýchá. Gumička je nastavitelná. Jen si musím vždy vyndat vycpávku na nos, protože mě tlačí, jinak mi vyhovuje.
1
Avatar autora | 25.5.2021
- Samotné zpracování je dosti "zfušované" -> molitan v oblasti nosu nebyl správně přilepen ani u jednoho kusu, odstával a bylo nutné jej prsty řádně přitlačit, což by se u takto drahého respirátoru nemělo stát.
- Zatímco předchozí verze se dala po krátké době "naštelovat" tak, aby seděla a plnila řádně svoji funkci, s touto novou to bohužel nelze. Drátek, kterým je osazena oblast nosu je příliš tvrdý a nedá se ohnout do požadované polohy -> výsledek je takový, že kolem nosu volně proudí vzduch, a uživatel s tím nic neudělá.

U svých předchozích nákupů na této stránce jsem neměl nejmenší výhrady, ale s touto koupí jsem hrubě nespokojen. Zbytečně jsem vyhodil cca 500,- za tři respirátory, které jsou naprosto k ničemu...
5
Avatar autora | 23.5.2021
+ Kvalita výrobku

5
Avatar autora | 21.5.2021
Super provedení, dobře sedí, a pro toho kdo ho používá jednou za týden na několik hodin je to výborná alternativa jednorázovým respirátorům
4
Avatar autora | 17.5.2021
z výrobku se uvolnuji vlakna, coz je jeho vlastnost, ale ponekud neprijemna
5
Avatar autora | 3.5.2021
Nemám zatím odzkoušeno při vyšších teplotách.
5
Avatar autora | 28.4.2021
Vše bylo v pořádku.
5
Avatar autora | 24.4.2021
Nemá výdechový ventil, který spoustě lidem vadí.
5
Avatar autora | 16.4.2021
Kvalitní provedení, které dobře sedí na obličeji.
5
Avatar autora | 11.4.2021
+ Opakovane pouziti

1
Avatar autora | 2.4.2021
- Produkt nepřiléhá k obličeji.

Při prvním nasazení se odlepila plastová úchytka gumy, nemohla jsem respirator použít. Další jsem nezkoušela. Vzhledem k tomu, že používám brýle, nemohu respirator nasadit. Produkt vracím zpět.
2
Avatar autora | 29.3.2021
Vše téměř v pořádku až na respirator Pardam Nano respirátor BreaSAFE Classic FFP3 NR - bez ventilku, kterému se hned po nasazení na obličej odlepila plastová svorka držící gumičku za hlavu. Respirátor za 175,- Kč tudíž nelze používat.
5
Avatar autora | 29.3.2021
Zatím jsem ho nezkoušel.
5
Avatar autora | 26.3.2021
Dobrý
5
Avatar autora | 25.3.2021
Sedí dobře.
5
Avatar autora | 22.3.2021
TOP, TOP TOP !!! Nejlepší respirátor na českém trhu!!! Opakované použití, vyzkoušena desinfekce v troubě, vše OK! Velmi rychlé dodání do druhého dne od objednání.
5
Avatar autora | 21.3.2021
+ koupena pro manžela, má rakovinu a musí být kvalitně chráněn

5
Avatar autora | 18.3.2021
+ Respirator se upevňuje kolem hlavy, nikoli za uchy. Navíc má gumky, které se přizpůsobí velikosti hlavy.Je lehký.
+ Prozatím žádná

Vybírala jsem z mnoha nabídek, ale ta mi nejvíce vyhovuje. Důvod uveden výše.
5
Avatar autora | 15.3.2021
Respirátor je super
4
Avatar autora | 15.3.2021
Kvalitní ochrana , ale celý den bych to na obličeji mít nechtěl.
5
Avatar autora | 15.3.2021
+ dobrý

4
Avatar autora | 14.3.2021
- Lépe by mi vyhovovalo upevnění za uši

5
Avatar autora | 14.3.2021
Chtěla jsem, pokud možno, co nejlepší ochranu. Dobře přiléhá k obličeji, a hlavně dobře se v něm dýchá. Určitě doporučuji.
5
Avatar autora | 14.3.2021
Produkt jsem si vybrala hlavně na základě informace o typu materiálu a jeho možnostech ochrany před viry. Osobně jsem ještě produkt neozkoušela na tváři, takže hodnocení je spíše teoretické. Takže zatím spíše hodnotím na základě vizuálního vjemu a rychlosti odbavení objednávky. Později ráda svou informaci zpřesním.
5
Avatar autora | 14.3.2021
Drží tvar, nesmýká se jako skládací respirátory, dobře se přes něj dýchá a nemlží se brýle. Uchycení gumičkami je daleko příjemnější, než klasicky za uši. Je bezvadný, díky!
5
Avatar autora | 14.3.2021
+ Pohodlný, dobře prodyšný a dobře těsnící respirátor.

5
Avatar autora | 13.3.2021
Sedí synovi na obličej netlačí ho, opakovaně použitelný.
4
Avatar autora | 13.3.2021
+ celkem se v něm dobře dýchá a jde o FFP 3
- v rodině jsme zjistili, že u úzkých nosů bohužel nahoře netěsní, mně, jak kdy

Možná by bylo lépe vyrábět tento produkt ve dvojí verzi, pro štíhlejší nosy a pro silnější obličeje atd. A také doporučuji spíše tkanice upevňovat za uši a ne přes hlavu, i když se tedy dá předělat, ale je to pracné.
5
Avatar autora | 13.3.2021
+ respirátor po ohnutí drátu kolem nosu těsně přiléhá k obličeji
+ šlo v něm vydržet 5h jednání a zvyknout si na dýchání přes něj
+ balení 3ks v pevné krabičce spolu s návodem a informacemi v češtině
+ lze použít opakovaně (dle výrobce až 14 dnů) při doporučené údržbě
- jde o "skořepinový" respirátor, tj. pro lidi s drobnějším obličejem si lze představit, že by dokonale netěsnil kolem obličeje. Ale děti jej patrně nosit nikdy nebudou a pro většinu dospělé populace je velikost dostatečně univerzální.

5
Avatar autora | 12.3.2021
VŠE OK
5
Avatar autora | 12.3.2021
+ +++

5
Avatar autora | 11.3.2021
- Uvítala bych velikost M

5
Avatar autora | 11.3.2021
- slabá spona k přitisknutí na nos-vrací de.

dobře sedí na obličeji.
4
Avatar autora | 10.3.2021
Lépe se v něm dýchá. Gumičky nedořešené, musí se upravovat jinak nedrží.
3
Avatar autora | 10.3.2021
- Při první nasazení se mi urvala ta guma, co to drží na obličeji :-( Doufám, že ostatní budou za tu cenu vykazovat větší trvanlivost.

5
Avatar autora | 9.3.2021
Splňuje požadavky.
5
Avatar autora | 9.3.2021
+ vysoký stupeň filtrace FFP 3
+ opakované použití
- nepříjemně se nosí
- drahé

5
Avatar autora | 7.3.2021
Respirátor dobře sedí, je lehký, dobře se v něm dýchá
5
Avatar autora | 5.3.2021
+ tvar dostatečně prostorný a současně dobře těsnící
+ možnost opakovaného použití a dezinfekce
- nevýhodu produktu jsem nenašla

1
Avatar autora | 5.3.2021
Koupil jsem 6 ks FFP3 a u všech praskly gumičky , používali 3 osoby s různou velikosti hlavy a obliceje Na popsání nedostatku výrobce nereagoval. Žádnou další objednávku už tady dělat nebudu.
5
Avatar autora | 5.3.2021
Výborně těsní, vejde se i větší obličej, zatím nejlepší co jsem ozkoušel.
5
Avatar autora | 5.3.2021
je velice dobrý, chrání
5
Avatar autora | 5.3.2021
horší gumy
5
Avatar autora | 4.3.2021
velmi příjemné na obličeji
5
Avatar autora | 4.3.2021
respirátor lze upravit pomocí připevněné gumičky, aby správně těsnil a plnil svoji funkci. Tvarování kolem nosu.
2
Avatar autora | 4.3.2021
Po jednom použití, cca 20 minut, se odlepila úchytka gumiček.Produkt se tak stává nepoužitelný. Jedno použití za tuto cenu je naprosto neadekvátní. Mám obvod hlavy 57 cm, což jistě není míra mimo předpokládaný standard. Což uvádím pouze pro úplnost, že produkt nebyl použit nestandardním způsobem.
4
Avatar autora | 4.3.2021
- Bohužel na drobnějším obličeji nesedi

3
Avatar autora | 4.3.2021
krátkodobě - fajn
4
Avatar autora | 3.3.2021
+ skladný,dobře se ovládá
- zatím žádná

5
Avatar autora | 3.3.2021
Nejlíp sedí na obličeji a dobře se dýchá.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ Dobře sedí na pánském obličeji

5
Avatar autora | 3.3.2021
NANO RESPIRÁTORY NEBO ROUŠKY BY MĚLI NOSIT VŠECHNI LIDÉ,NEŠETŘIT NA SOBĚ,CHRÁNIT SE. NANOVÝROBEK VÁS CHRÁNÍ,MÁTE ZDE DOLOŽENOU CERTIFIKACI,ALE DOVEZENÉ RESPIRÁTORY Z ČÍNY NEMAJÍ PŘELOŽENÉ INFORMACE A NIKDO NEVÍ,ZDA ODPOVÍDAJÍ NORMĚ. NANO VÝROBKY JSOU ČESKÉ,CHRÁNÍ VÁS Z 99% A VE SVĚTĚ JE PO NICH POPTÁVKA,TAK NECHÁPU PROČ SE VÍCE NEPRODÁVAJÍ NAPŘ.V LÉKÁRNÁCH. ZDE NAJDEME VĚTŠINOU ČÍNSKÉ VĚCI,KTERÉ NEMAJÍ PŘELOŽENÝ CERTIFIKÁT NEBO HO NEMAJÍ VŮBEC A LÉKÁRNICE NIC NEVÍ.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ Výborně sedí na širší obličej.

Je vhodný pro širší obličej, do bře se nasazuje.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ Kvalitní výrobek
+ Certifikace

5
Avatar autora | 3.3.2021
Jsem spokojen.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ Dobře těsní, je prodyšný.

4
Avatar autora | 3.3.2021
+ Dobře těsní
- horší manipulace s gumičkami
- do schodů to v něm neudýchám

5
Avatar autora | 2.3.2021
dosud bez názoru. Donáším FFP2.
4
Avatar autora | 2.3.2021
+ dobře přiléhá a rychle se na respirátor zvyká

U jednoho kusu respirátoru došlo k odlepení šňůrky, reklamace byla velice rychle vyřízena k naší spokojenosti.
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ lehkost,vysoká prodyšnost,nejvyšší ochrana.
- žádná.

5
Avatar autora | 2.3.2021
Dobře sedne na obličej.
5
Avatar autora | 2.3.2021
Produkt jsem si vybral pro několikanásobné použití. Vysoký záchyt až 99% a Ag které zajišťuje ničení mikroorganismů Doporučil by jsem gumičky za uši a nebo aby byla možnost volby. Nějaký potisk který by oživil tyto skořepiny. Vzhledem k tomu že se dá tento výrobek při doporučené desinfekci používat opakovaně ta jeho cenu by jsem zařadil mezi střední cenovou skupinu. Odceňuji to že jde o český výrobek vyvinutý v ČR což preferuji.
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ sedí pěkně, překvapivě se v tom dobře dýchá

4
Avatar autora | 2.3.2021
+ nano respirátor díky materiálu splňuje nejvyšší stupeň ochrany dýchacích cest.
- Bohužel v partii nosu úplně netěsní a celkově hodně tlačí na obličej což je velmi nepříjemné.

5
Avatar autora | 2.3.2021
+ ze všech produktů zde prodávaných, je tento respirátor pro můj ženský drobnější obličej nejvhodnější, přesto je dost vysoký a zdaleka není spolehlivě přiléhající :-(
+ mužům v rodině sedí bez problémů
- při snaze hodně dotahovat gumičky, aby respirátor přilnul na obličej, často gumičky při této manipulaci vyklouzávají. Po utažení už ale drží. Problém je jen při manipulaci.

5
Avatar autora | 2.3.2021
+ Kvalitni výrobek
+ Česká firma, žádná Čína
+ Pres hlavu na gumicku, lepší než gumicky za uši
+ Dýchá se v něm lépe než v měkkých respiratorech
+ Znovu pouzitelny díky dezinfekčnímu spreji
- Vycpavka na nos vadí, hodně tlacila, tak jsem ji vyndala a pak se dal respirator mnohem lépe usadit na nose

5
Avatar autora | 2.3.2021
Ffp3 lepší není
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ Vzdusny, dobre tvarovany,
- Jsou treba delsi gumicky na uchyceni

4
Avatar autora | 2.3.2021
- trochu mi netěsní u nosu, typ FFP2 mi sedí lépe

4
Avatar autora | 2.3.2021
+ Dobrý respirátor za přijatelnou cenu
- Volné konce gumičky se při nasazování nebo sundávání respirátoru vyvlékají z plastové svorky. Nutné dodatečné spojení volných konců gumičky.

5
Avatar autora | 2.3.2021
Kvalitní český respirátor. Dobře se nosí. Lze použít i při práci v prašném prostředí. Plíce si teď musíme chránit mnohem více ne kdy jindy.
5
Avatar autora | 1.3.2021
+ 100% přiléhá na obličej

Opravdu hodně těsní, což je to, co jsem od něho očekávala. Zatím pouze využití po dobu 1h 40min v kuse. Po sundání byl obličej mírně otlačený, ale v průběhu nošení nebyl tlak respirátoru znát.
4
Avatar autora | 1.3.2021
+ Ještě jsem nestačil použít

4
Avatar autora | 1.3.2021
+ dobře se v respirátoru dýchá
+ tvarově dobře řešený pro odlišnou velikost obličeje
- špatně řešený upínací popruh - utrhne se často při prvním užití

5
Avatar autora | 1.3.2021
Udavana opakovatelnost pouziti. Zatim vsak nevyzkouseno
5
Avatar autora | 27.2.2021
+ 5 hvězdiček

4
Avatar autora | 26.2.2021
Oka
2
Avatar autora | 26.2.2021
dle mé zkušenosti s produktem bych jej nedoporučil.Ano překvapil-nemile- hned při prvním použití se odtrhl závěs gumiček na pravé straně respirátoru. Podotýkám že nebyl sundaván pouze posunut , aby se dal otřít pot pod nosem. Slepené místo vypadá velmi nekvalitně a myslím, že se to bude opakovat i u ostatních respirátorů. Mam jich celkem 9. myslím že to jsou vyhozené peníze. Tvarově dobře sedne na obličej.Vzhledem k ceně 175 kč za kus bych předpokládal daleko jinou kvalitu.Proto jej rozhodně nemohu doporučit
2
Avatar autora | 26.2.2021
- Dost tlačí, na chvilkové použití

5
Avatar autora | 26.2.2021
+ Kvalitní respirátory.

2
Avatar autora | 25.2.2021
Je mi to líto, ale nedrží gumičky. Stalo se ni to už dvakrát.
5
Avatar autora | 25.2.2021
Dobře těsní
4
Avatar autora | 25.2.2021
+ respirátor dobře sedí, tak jistě perfektně těsní.
- Bohužel hned při prvním použití se přetrhla, praskla uchytová gumička v blízkosti provlékací spony u respirátoru.

5
Avatar autora | 24.2.2021
Neškrtí...
5
Avatar autora | 24.2.2021
+ Možnost vícenásobného použití
- Těsnící páska kolem nosu je ve stejné tloušťce v celém profilu - její konce neumožňuj dolehnout těsně k obličeji a je nutno je upravit.

5
Avatar autora | 24.2.2021
+ odpovídající velikost, těsní
- odlepila se tkanička od masky, nejde přilepit

5
Avatar autora | 24.2.2021
Gumičky jsou jednoduše nastavitelné, v respirátoru se dokonce docela dobře dýchá.
2
Avatar autora | 23.2.2021
možnost dezinfikovat respirátor
4
Avatar autora | 23.2.2021
+ dobře těsní
- kolize s brýlemi

5
Avatar autora | 23.2.2021
+ dobře sedí a těsní
+ vyšší ochrana než u ostatních respirátorů
+ vydrží až 14 použití
- krátké gumičky - vyvlíkají se, ale předělali jsme na uchycení za ušima; respirátor sedí pořád dobře a je to takhle komfortnější
- je poměrně velký a neskladný, musíte dávat pozor, abyste ho mechanicky nepoškodili (promáčknutí atd.)

2
Avatar autora | 22.2.2021
+ spňuje certifikaci
- nesedí mi - asi spíše vhodný pro muže (větší čelisti)
- má gumičky za hlavu ne za uši, což je dost nepraktické - například, když je nutnost to přetahovat přes celou čepici

Výrobek nesplnil moje očekávání, jak jsem psala výše. I materiál je takový neforemný, člověk si připadá jako že jde na stavbu :D
5
Avatar autora | 22.2.2021
+ Jeden z nejkvalitnějších respirátorů na trhu

4
Avatar autora | 22.2.2021
Problém respirátoru je nejen v tom, že je v první fázi nepříjemně cítit, to ale celkem brzy zmizí, ale problém je s vlisováním úchytů gumiček. Hned při prvním zkušebním nasazení se jeden úchyt odtrhl. Volala jsem to výrobci, s tím, že bych si jej přilepila, jen jsem chtěla vědět čím. Dozvěděla jsem se, že jsou to vlysy, že to ničím nelepí, ale že mi celou sadu - 3 ks, vymění. Problém je, že bydlíme v malé vsi bez pošty, držíme se doma a jet na poštu, čekat tam, to je pro nás přece jen problém ( manželovi je 83 ). Tak jsem to přilepila patexem a i další, která udělala totéž, drží.
5
Avatar autora | 21.2.2021
Vše funguje jak má. Bez závad,
5
Avatar autora | 20.2.2021
Velmi dobře sedi na obličeji , dobře se dýchá.
5
Avatar autora | 19.2.2021
+ deklarovaná vysoká ochrana

5
MT Avatar autora | 3.2.2021
Tento respirátor jsem už měl tu čest vyzkoušet. Na první pohled je stejný jako předchozí skořepinový respirátor od BreaSAFE. Tyto respirátory mi sedí nejlépe.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora UVC 4.2.2021 14:04
Dobrý den, Je známo jak se bude respirátor chovat, pokud namísto alkoholové desinfekce použiji UVC sterilizátor/sterilizační lampu? Nehrozí tu poškození/degradace materiálu? Aneb jak moc je materiál odolný/stabilní v rámci působení UVC záření?

Roudnická společnost PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken a nanotechnologických produktů. Firma Pardam je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. Rozhovor s ředitelem Janem Bukem na iDNES si přečtěte zde.

Respirátory firmy Pardam - výrobce respirátorů v ČR

Pardam z Roudnice vyrábí FFP2 respirátory BreaSafe, které získaly evropskou certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-COV-2 dle evropských norem. Od ledna 2021 vyrábí také FFP3 BreaSAFE respirátor a odlehčené FFP2 respirátory (4g). Pardam nevyrábí roušky, pouze respirátory. 

Respirátory jsou navržené pro pohodlné užívání při náročné fyzické aktivitě i pro každodenní použití. Jsou vhodné pro práci v prašném prostředí, s organickými rozpouštědly, ale i na ochranu před alergeny, viry a bakteriemi. 

Mikroorganismy včetně virů a bakterií, které se zachytí v nanovlákenném filtru, díky použitým nanočásticím stříbra v krátkém čase zahynou. Proto uživatelé mohou respirátor používat opakovaně a přečkat s ním ve zdraví a v pohodě i případnou několikatýdenní epidemii závažného respiračního onemocnění. 

Co je certifikace COVID-19?

V reakci na pandemii nového koronaviru vydala Evropská Unie doporučení, které upravuje způsob dohledu nad trhem (především zdravotnickými a ochrannými prostředky) v souvislosti s onemocněním COVID-19. Vznikl nový oficiální typ certifikace (vedle řady FFP) COVID-19, která testuje produkty dle nové normy. Díky tomu si mohou být uživatelé produktů s certifikací COVID-19 jistí, že jsou proti SARS-COV-2 dostatečně účinné.