Nanovlákenné roušky Nano Med.Clean 50 ks balení 23,98 Kč / ks

Vysoce prodyšná nanovlákenná rouška se záchytem virů i bakterií, certifikováno dle EN 14683+AC, třídy II

 • Roušky vyrobené ultrazvukovým svařováním.
 • Roušky jsou jednorázové, s jednoduchým uchycením na gumičky a tvarovatelným proužkem v oblasti nosu.
 • Jsou tenké, jde o jeden z nejprodyšnějších materiálů na trhu - 200 l/m2/s.
 • Pocházejí od českého výrobce NANO MEDICAL.
 • Balení ochranných nano roušek nabízíme po 50 ks.

 

Roušky nelze z hygienických důvodů vrátit nebo vyměnit.

Potřebujete nanoroušku pro děti? Podívejte se na dětskou nano roušku Spur.

 

Můžeme doručit do:
6.11.2020
Skladem (> 5 ks)
Kód: 1769
Značka: NANO MEDICAL
1 199 Kč 990,91 Kč bez DPH
Kategorie: Nano roušky
Určeno pro: Pro ženy, Pro muže
Úchyt: Na gumičky

Zdravotnická maska s nanovlákennou membránou vzniká u českého výrobce Nano Medical. Nanomateriál nano roušek má efektivitu záchytu 99,9% pro částice o velikosti bakterií a virů. Nano ústenka je vhodná pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici) nebo jsou nakaženi a potřebují minimalizovat šíření nemoci. Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají drátek pro vyztužení kolem nosu, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

 

Nanovlákenné roušky NANO MED.CLEAN jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry a bakteriemi, ale i před smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 99,9 %.

 

Jak funguje nanovlákenná membrána v nanovlákenných rouškách?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. 

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

 

Chrání uživatele před okolím

 

Extrémně hustá nanovlákenná membrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázová nanorouška je vyrobená z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu NANO MED.CLEAN. Zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů).

Díky nízkému tlakovému odporu zůstávají roušky perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání. Ergonomie roušky byla navržena tak, aby co nejefektivněji zajistila nejen ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele.

Výhody nano roušky NANO MED.CLEAN:

 • nízká cena,
 • jeden z nejprodyšnějších materiálů na trhu 200 l/m2/s,
 • delší gumičky - neškrtí a snadno upravíte pomocí uzlíků na menší velikost,
 • tvarovatelná v oblasti nosu,
 • chrání uživatele před okolím,
 • chrání před COVID-19, chřipkou, ale i bakteriemi a alergeny,
 • je vhodná pro alergiky a astmatiky.

Potvrzení účinků

Virový a bakteriální záchyt nanovlákenné roušky byl prokázán v laboratoři v Nelson Labs v USA. 

Spurtex-nano-rouska-recenze

Jak dlouho lze nanovlákennou NANO MED.CLEAN roušku nosit?

Nano roušky jsou jednorázové, běžně jie lze nosit až 12 hodin dle prostředí, ve kterém se pohybujete.

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) nebo při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno roušku nouzově sterilizovat pomocí dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. Maximálně však 2-3x. 

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Jaký je rozdíl mezi ústenkou a rouškou?

Jedná se o označení stejného produktu pro ochranu dýchacích cest. 

Žádné chemikálie ani toxické látky

Nano roušky NANO MED.CLEAN fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné chemické látky.

Spur vás efektivně ochraní před:

 • smogem,
 • alergeny,
 • pyly,
 • bakteriemi, 
 • viry, 
 • plísněmi.

Velikost roušky

9 x 17,5 cm ve složeném stavu

14 x 17,5 cm v rozloženém stavu

 

Údržba roušky NANO MED.CLEAN

Nanorouška je kategorizována jako jednorázový materiál. Její unikátní filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání totiž u nanoroušky dochází po 12 hodinách k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) ve speciálním nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Jak sterilizovat roušku?

Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Roušku lze sterilizovat lehkým postříkáním ethanolem nebo pomocí vhodné dezinfekce, rouška se ale nesmí promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Nanovlákenná membrána v NANO MED. CLEAN je ale velmi tenká, díky tomu je vysoce prodyšná, ale také náchylná k mechanickému poškození. Doporučujeme pro maximálně bezpečnost používat pouze jednorázově a sterilizovat jen v případě, že je nošena na krátkou chvíli (nákup).

 

Jak nasadit a používat roušku (v souladu s doporučením WHO)?

Nasazení roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci.
 2. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky.
 3. Uchopte roušku tak, aby byl ohýbatelný okraj nahoře.
 4. Uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. 
 5. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu. 

Sejmutí roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
 2. Uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte.
 3. Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte dezinfekci. 

 

Nano rouška je bezpečná pro člověka i přírodu

Nanorouška neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna, běžně používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, která mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky). 

Upozornění

Výrobce ani distributor nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu NANO MED.CLEAN.

O firmě Nano Medical

Nano Medical je dceřiná společnost české firmy Trioly s.r.o. a sídlí v Liberci. Za firmou stojí významná česká nanotechnoložka a spoluautorka desítek patentů a užitných vzorů Marcela Munzarová. Marcela Munzarová se nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken zabývá více než 15 let a stála u zrodu Asociace nanotechnologického průmyslu. Vystudovala Vysokou školu strojní a textilní v Liberci a patří k největším českým osobnostem v oblasti nanovlákenných materiálů. 

 

Nano Medical sídlí v Liberci a má 30 zaměstnanců. Nano Medical je dceřiná společnost české firmy Triola s.r.o. Za firmou stojí významná česká nanotechnoložka a spoluautorka desítek patentů a užitných vzorů Marcela Munzarová. Firmu proslavil především vývoj účinného materiálu AntiMicrobe Web R, který má záchyt 99,9 % virů a bakterií a velmi vysokou prodyšnost.

Marcela Munzarová se nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken zabývá více než 15 let a stála u zrodu Asociace nanotechnologického průmyslu. Vystudovala Vysokou školu strojní a textilní v Liberci a dnes patří k největším českým osobnostem v oblasti nanovlákenných materiálů.

O nano rouškách

 >>> Jaký je rozdíl mezi konvenční rouškou a nanovlákennou rouškou?

 

Produkt je zařazen v kategoriích: Nano roušky, Roušky pro muže, Roušky pro ženy, Roušky s gumičkami

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
T Avatar autora zlatokopové a český šmejdi 30.9.2020 00:43
Vvysoce prodyšná nanovlákenná rouška se záchytem virů i bakterií, certifikováno dle EN 14683+AC, třídy II ....... tato rouška je podle směrnice řady 93/42/EHS to stačí napsat na rovinu, ale vám se jedná spíše o peníze než o zdraví, proč lžete lidem že rouška je se záchytem virů když ani nemáte k rouškám české papíry.
Odpovědět
IS Avatar autora 2.10.2020 19:06
Dobrý večer, Veškerá dokumentace k výrobku je v českém jazyce. Pro vás jako zákazníka je klíčové Prohlášení o shodě, které je v českém jazyce. Protokoly z Nelson Lab v anglickém jazyce akceptoval Státní ústav pro kontrolu léčiv bez výhrad. Protokoly výrobce dokládal při registraci výrobku. Děkuji za váš příspěvek.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
10x
4
4x
3
0x
2
0x
1
0x
4
Avatar autora | 19.10.2020
Roušky jsou trochu volnější, asi jsou delší provázky i když při porovnání s rouškou z Číny, působí velikostně stejně. Materiál je subjektivně příjemný na dotyk. Zda nanovlákno chrání lépe nemohu posoudit, je to o víře. V balení 50 ks bylo 5 ks bez "drátku" pro vytvarování kolem nosu.
4
Avatar autora | 10.10.2020
- vyšší cena

4
Avatar autora | 9.10.2020
+ Vysoka ochrana
- Trosku volnejsi

5
Avatar autora | 8.10.2020
Snadná volba zboží a objednání. Doprava bez problému
5
Avatar autora | 8.10.2020
zakúpený tovar vhodný pre zdravotníkov ( aj PLPD)
5
Avatar autora | 8.10.2020
+ ++++++++++++++++++++++++++

5
Avatar autora | 7.10.2020
+ Nanovlákenná membrána
+ Velké balení
- Méně prodyšná
- Tužší

Rouška má nanovlákennou membránu, což je její hlavní přednost. Zároveň je ale trošku tužší a hůře se tak přizpůsobuje obličeji (nekdy mi prijde, že mi “podfukuje”. Zároveň je méně prodyšná, než běžná chorurgická ústenka, tedy se v ní hůře dýchá. Nevim ale, zda to nemá souvislost s vrstvou nanovláken...
5
Avatar autora | 6.10.2020
+ V porovnání s obyčejnými jednorázovými rouškami se nosí příjemněji, lépe se přes ně dýchá.

5
Avatar autora | 6.10.2020
+ Lepší ochrana

5
Avatar autora | 5.10.2020
kvalita
5
Avatar autora | 5.10.2020
S VÝROBKEM JSEM SPOKOJENA, DOBŘE SE S NÍM DÝCHÁ.
5
Avatar autora | 4.10.2020
+ Kvalitní český výrobek

Kvalitní česká nano rouška: dobré zpracování, delší gumičky pro větší obličej (lze jednoduše zkrátit uděláním uzlíků), dobře se přes ni dýchá.
4
Avatar autora | 3.10.2020
+ Lehké, vzdušné.
- Bohužel jsou roušky na můj obličej velké, gumičky bych musela zavazovat - zkracovat, tak je dostane manžel.

+ Lehké, vzdušné. Příjemné na obličeji. - Bohužel jsou roušky na můj obličej velké, gumičky bych musela zavazovat - zkracovat, tak je dostane manžel.

Nano Medical sídlí v Liberci a má 30 zaměstnanců. Nano Medical je dceřiná společnost české firmy Triola s.r.o., za firmou stojí významná česká nanotechnoložka a spoluautorka desítek patentů a užitných vzorů Marcela Munzarová. Firmu proslavil především vývoj účinného materiálu AntiMicrobe Web R, který má záchyt 99,9 % virů a bakterií a velmi vysokou prodyšnost.

Marcela Munzarová se nanotechnologiemi a průmyslovým využitím nanovláken zabývá více než 15 let a stála u zrodu Asociace nanotechnologického průmyslu. Vystudovala Vysokou školu strojní a textilní v Liberci a dnes patří k největším českým osobnostem v oblasti nanovlákenných materiálů. 

Marcela-Munzarova-2

Foto: Zdroj: Tisková zpráva Triola, a.s.