Nano respirátor Spurtex - filtrace 98,5 % Od 82,62 Kč / ks

Nanovlákenné respirátory SPUR s virovým záchytem 98,5 %

 • Obsahují českou nanovlákennou membránu
 • Jedná se o Respirátory FFP2 (požadovaná účinnost normy 94 %, reálně naměřená 98,5 %).
 • Díky nízkému tlakovému odporu umožnují snadné dýchání. 
 • Jde o jednorázový respirátor bez ventilku.
 • Je velmi lehký a prodyšný – vhodný do letního počasí.
 • Balení jsou dostupná po 5, 10, 20 a 50 ks.
 • Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.
Varianta
Momentálně nedostupné Na cestě do skladu Zvolte variantu
Kód: 1685/5 K 1685/50 Zvolte variantu
Značka: SPUR
4 132 Kč od 435 Kč - –21 % až –21 % 435 Kč 3 269 Kč od 435 Kč 359,50 Kč bez DPH 2 701,65 Kč bez DPH od 359,50 Kč bez DPH
Nano respirátor Spurtex na muži
4 132 Kč od 435 Kč - –21 % až –21 %

Nano respirátor Spurtex má ověřený záchyt 98,5 % pro submikronové částice včetně částic o velikosti virů. Nano respirátor je vhodný pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici), než jim poskytuje běžná rouška. Nanovlákenné respirátory jsou jednorázové a mají vyztužený ohýbatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné respirátory Spur jsou jednorázové. Obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic (virů) byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 98,5 %, která splňuje FFP2.

Výhody nano respirátoru Spurtex:

 • možnost skladovat 5 let nepoužité nano respirátory FFP2, 
 • filtrační účinnost nanostrukturované membrány 98,5 %,
 • bez výdechového ventilku,
 • jednoduché a praktické uchycení na gumičky,
 • snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu,
 • tvarovatelný pásek v oblasti nosu,
 • materiál šetrný k přírodě

Filtrační schopnosti respirátoru SpurTex® V100 FFP2 NR

Materiál SpurTex® PP L2 V1, ze kterého je respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR vyroben, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační respirátory proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál SpurTex® PP L2 V1 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovláknité filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (20-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost kolem 80 nm). Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení respirátoru, ale současně minimalizuje průnik vzduchu mezi okrajem respirátoru a obličejem, čímž snižuje riziko průchodu nežádoucích pevných částic či mikroorganismů tímto prostorem.

Klasifikace respirátoru SpurTex® V100 FFP2 NR podle EN 149:2001+A1:2009

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.34

1 Měřeno na třech vzorcích respirátoru ve zkušební laboratoři Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (VÚBP) akreditované ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018 (protokol o zkoušce č. 495/2020, který byl použit pro certifikát č. VUBP/058/2020).

Typická nanostruktura filtračního materiálu SpurTex® PP L2 V1 (zvětšeno 5000x na elektronovém mikroskopu)

Nano respirátor FFP2 je vhodný do letadel, autobusů i vlaků

Nanovlákenné respirátory SPUR se hodí na cestování. V klimatizacích letadel, autobusů i vlaků se viry přenášejí snadno, protože v nich nejsou kvalitní filtry, které by dokázali viry a bakterie odfiltrovat. 

Dlouhodobá životnost respirátoru FFP2

Respirátory Spurtex jsou unikátní také tím, že jsou trvale účinné, proto mají životnost 5 let, což je naprosto ojedinělé ve srovnání s ostatními produkty na trhu, které mají filtrační účinnost časově omezenou. Nanomembrána použitá v respirátorech Spurtex funguje díky nanovláknům pouze na principu mechanického záchytu, nikoli elektrostatického náboje jako v případě běžných respirátorů, které samozřejmě v čase ztrácejí svou energii a tedy i schopnost záchytu ultrajemných částic. Respirátory jsou vhodné rovněž na dlouhodobé skladování.

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano respirátoru SpurTex®?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes pro výrobu nanovlákna používá technologii meltblown, česká firma Spur ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu. Díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm). 

Nevadí respirátoru vousy?

Pro zajištění plného těsnění je potřeba nasazovat respirátor na hladce oholenou tvář. Vousy zabraňují kvalitnímu přilnutí respirátoru k obličeji, a tudíž významně snižují účinnost samotného filtračního materiálu. 

Jak používat respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR?

 1. Před aplikací zkontrolujte nepoškozenost respirátoru i jeho balení.
 2. Respirátor si nasaďte na obličej tak, aby zakrýval nos i ústa, a upevněte jej pomocí gumiček.
 3. Přitiskněte respirátor pomocí tvarovatelného kovového pásku.

Jak dlouho lze používat jednorázový nano respirátor FFP2?

Nanovlákenné respirátory Spurtex lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin). V případě používání respirátoru v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie/viry) však může být tato doba v závislosti na kontaminaci pracovního prostředí významně zkrácena, a to z důvodu zakoncentrování nebezpečných částic na povrchu respirátoru. 

O materiálu

Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR je vyroben z materiálu SpurTex® PP, což je pětivrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluorid) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti. Nanovláknitá filtrační polymerní vrstva je mezi povrchovými vrstvami pevně fixována, což jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálního produktu a současně eliminuje možnost poškození velmi jemných polymerních nanovláken při manipulaci a používání.

Povrchové vrstvy tvořené netkanými polypropylenovými textiliemi, které jsou ve styku s pokožkou, neobsahují žádná významná kožní dráždidla a mají potřebné odborné posudky.

Údržba respirátoru

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno respirátor nouzově sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít jej opakovaně (3–5x). Respirátor lze také sterilizovat Dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. 

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.44

Velikost a hmotnost respirátoru

 

Maximální rozměry

(mm)

Tloušťka

(mm)

Hmotnost

(g)

ve složeném stavu

115 x 165

24

5,86,8

v rozloženém stavu (orientační údaje, měřeno vytvarované na obličeji)

190 (od kořene nosu pod bradu) x 130 (mezi lícními kostmi)

   

Upozornění

Respirátor neposkytuje ochranu proti plynům. Množství kyslíku v prostředí musí být minimálně 17 %. Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SpurTex® VS.

O firmě Spur

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.
Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor?

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
MM Avatar autora 16.10.2020 18:35
Na ústech a nosu sedí perfektně. Krásně těsní i přes plnovous. jsem spokojen. MM
Odpovědět
MR Avatar autora Nesedi, mekke nosni spony, kratke gumicky 22.7.2020 19:37
Bohužel podobně jako satky maji nosni sponu z tak mekkeho materialu, že nedrzi tvar, a tim padem nedoleha a respirator je nepouzitelny. Komfortu by pomohly delší gumicky, ale narozdil od tech spon to není kriticka vada. Koupili jsme deset kusu a nesedi nikomu v rodine, vratit je bohužel nelze.
Odpovědět
H Avatar autora 2.8.2020 14:20
Mám stejnou zkušenost - respirátor netěsní kolem nosu.... vyhozené peníze
H Avatar autora re:Nesedi 24.7.2020 18:44
Souhlasím.Koupil jsem jich 20 ks, a jsou k ničemu.Profukují kolem nosu.Asi do té nosní části vlepím molitan/pěnu (těsnění do oken).
JH Avatar autora dotaz - ethanol 15.7.2020 20:37
Dobrý den, lze respirátor sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem? Děkuji za Vaši odpověď
Odpovědět

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
50x
4
6x
3
2x
2
1x
1
2x
5
Avatar autora | 10.10.2020
dobře sedí, dobře se v něm dýchá
5
Avatar autora | 10.10.2020
+ není čínský :-)

5
Avatar autora | 9.10.2020
+ lehký a prodyšný materiál s vysokovým stupněm ochrany

5
Avatar autora | 8.10.2020
+++++++++++++++++++++++++++++++
5
Avatar autora | 6.10.2020
Totéž jako u většího balení.
5
Avatar autora | 6.10.2020
Zatím jsem respirátor pouze vyzkoušela doma a nemám zkušenost s několikahodinovým užitím. Velikost vyhovuje mně, manželovi, který má větší obličej, budu muset nastavit uchycení za uši.
5
Avatar autora | 5.10.2020
+ Perfektně prodyšný respirátor.
+ Dobře sedí na obličeji.

Perfektně prodyšný respirátor i pro astmatika. Výborně sedí na obličeji - dobře padne a po pevném stlačení nosního klipu se mi ani nemlží brýle. Respirátory používám už více jak měsíc a neměnila bych za jiný výrobek. U české firmy NanoSPACE nakupuji vše - i roušky - a myslím, že cena zboží odpovídá kvalitě.
5
Avatar autora | 4.10.2020
Doporučuji, kvalitně zpracovaný český nano respirátor, dobře se přes něj dýchá, sedí perfektně na obličeji, plíšek u nosu je dobře tvarovatelný a zároveň drží nastavený tvar.
5
RK Avatar autora | 3.10.2020
Jsem velmi spokojena. Jo to kvalitní respirátor, drátek u nosu jde dobře tvarovat a drží tvar. Respirátor přiléhá k obličeji a dobře se v něm dýchá.
1
Avatar autora | 30.9.2020
Ještě jsem zboží nevyzkoušel.
4
Avatar autora | 30.9.2020
+ Dobře těsní a sedí na obličeji
- Kratší gumičky oproti jiným respirátorům FFP2

5
Avatar autora | 29.9.2020
+ Má certifikát, česká výroba, tak snad je to dobrá ochrana.

5
Avatar autora | 29.9.2020
Chci podporovat českou ekonomiku a je pro mě český výrobek s certifikáty zárukou kvality.
5
Avatar autora | 28.9.2020
splňuje deklarované vlastnosti.....
5
Avatar autora | 28.9.2020
Velmi dobře sedí a dobře se přes něj dýchá. Je velmi dobře zabalený.
5
Avatar autora | 28.9.2020
Perfektně sedí, přes roušky i respirátory se dobře dýchá.
5
Avatar autora | 27.9.2020
respirátor dobře sedi na obličeji,dobře se v něm dýchá,doporučuji
5
Avatar autora | 27.9.2020
+ Hodně prodyšný

5
Avatar autora | 25.9.2020
+ Velmi kvalitní výrobek.
+ Přesně přiléhá k obličeji a dobře se v něm dýchá.
- Žádná.

Nano respirátor Spurtex používám několikrát týdně a od jeho prvního nasazení na obličej mi okamžitě dobře sedl a při pevném sevření nosního klipu se mi dokonce ani nemlží brýle. I mému manželovi se širším obličejem dobře sedí. Myslím si, že je to kvalitní a dobře padnoucí český výrobek za solidní cenu, hodící se pro každou příležitost.
4
Avatar autora | 24.9.2020
Zatím nevyzkoušeno
5
Avatar autora | 21.9.2020
dárek pro dceru
5
Avatar autora | 21.9.2020
Dobře sedí na obličeji.
5
Avatar autora | 20.9.2020
Jsme spokojeni.
5
Avatar autora | 19.9.2020
o.k.dobré dýchání
5
Avatar autora | 19.9.2020
o.k. dobré dýchání
5
Avatar autora | 19.9.2020
+ dobře sedí, dobře se dýchá

5
Avatar autora | 18.9.2020
- velikost je spíše dětská, je menší.

5
Avatar autora | 18.9.2020
+ jsem spokojena

5
Avatar autora | 18.9.2020
Kvalitni produkt, perfektne sedi.
5
Avatar autora | 17.9.2020
+ Vynikajícíi

5
Avatar autora | 17.9.2020
+ dobře sedí a těsní

5
Avatar autora | 16.9.2020
+ Nano
+ Pěkně sedí na obličeji
+ Kvalita zpracování

3
Avatar autora | 15.9.2020
Zatím nevím.
5
Avatar autora | 15.9.2020
NanoRoušky jsem zatím aktivně nevyzkoušel.
5
Avatar autora | 14.9.2020
+ snadno se přes ně dýchá
+ nejsou zaprášené jako některé čínské respirátory
+ ochránily mne před chřipkou, když jsem musel cestovat několik hodin s nemocnou osobou
- nevím

Po vyzkoušení několika typů respirátorů a roušek jsme přešli na nanoroušky Spur. Děti si je dovedou samy nasadit i sundat, a náš malý astmatik přes ně může dýchat lépe než přes jiné typy. Já v nich jezdím do práce a myslím, že trpím v horku méně než mí spolucestující. Super!
4
Avatar autora | 13.9.2020
- Trochu malý

5
Avatar autora | 11.9.2020
+ Prodyšnější než u nás doma šité roušky.

5
Avatar autora | 30.8.2020
+ Dobre sedí
+ Drotik na nos by mal byť silnejší, aby lepšie tesnil respirátor

Respirator prijemne prekvapil, dobre sa v ňom dýcha. Veľké plus je, že ide o certifikovaný a dostupný produkt českej výroby.
5
Avatar autora | 28.8.2020
Příjemný, dobře se dýchá
5
Avatar autora | 26.8.2020
+ Naprosto skvělé, dobře se v něm dýchá a sedí

5
Avatar autora | 25.8.2020
+ kvalita

3
Avatar autora | 17.8.2020
+ je z kvalitního materiálu
- Z vnitřní strany není respirátor osazen v místě nosu nějakou těsnící pěnou, jako u některé konkurence. Při výdechu mě tedy část vzduchu jde do očí a dráždí mi je.

Kvalitní respirátor, ale z vnitřní strany není respirátor osazen v místě nosu nějakým těsnícím proužkem, jako u některé konkurence. Při výdechu mě tedy část vzduchu jde do očí a dráždí mi je.
5
Avatar autora | 16.8.2020
Precizně zpracované a těší mě jistota, že se jedná o český výrobek, který je vyráběn v hygienických provozech.
5
Avatar autora | 12.8.2020
- Pouze bílá barva.

5
Avatar autora | 11.8.2020
Používám v hromadné dopravě a v uzavřených prostorech. Doporučuji.
5
Avatar autora | 10.8.2020
Vše v pořádku, příjemný materiál, přimlouvám se za delší gumičky za uši.
5
Avatar autora | 8.8.2020
+ Doufám že reklamama neklame. Nechávám na horší časy

5
Avatar autora | 8.8.2020
Nano respirátor Spurtex jsem si vybrala protože je české výroby a neuděla jsem chybu. Perfektně sedí na obličeji, je prodyšný a lehce se pře něj dýchá.
5
Avatar autora | 8.8.2020
V pohodě
4
Avatar autora | 6.8.2020
+ netahá za uši
+ mě celkem pěkně sedí
- nosní úchytka je moc měkká

4
Avatar autora | 5.8.2020
Hrozne fest,škrti,dře do tvaři. Neda se v tom dychat. Mozna vetsi velikost,ale to by asi zase bylo velke.
5
Avatar autora | 4.8.2020
je nano
5
Avatar autora | 4.8.2020
+ Český výrobek, dobře sedí.

Český výrobek, dobře sedí.
5
Avatar autora | 4.8.2020
******
2
Avatar autora | 3.8.2020
- Příliš krátké gumičky

O firmě Spur

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií prezentovala výsledky veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor?

 

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí užití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.