Nano respirátor Spurtex - filtrace 98,5 % FFP2 Od 65,38 Kč / ks

Nanovlákenné respirátory SPUR s virovým záchytem 98,5 %

 • Obsahují českou nanovlákennou membránu.
 • Jedná se o respirátory FFP2 (požadovaná účinnost normy 94 %, reálně naměřená 98,5 %).
 • Díky nízkému tlakovému odporu umožňují snadné dýchání. 
 • Jde o jednorázový ryze český respirátor bez ventilku.
 • Je velmi lehký a prodyšný – vhodný do letního počasí.
 • Balení jsou dostupná po 5, 10, 20 a 50 ks.
 • Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.

Respirátory jsou momentálně na cestě do skladu a měly by dorazit v pondělí 25.1., objednávky budeme expedovat dle pořadí od 26.1. 2021. 

Velikost balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
29.1.2021 29.1.2021 Zvolte variantu
Na cestě do skladu Na cestě do skladu Zvolte variantu
Kód: 1685/5 K 1685/50 Zvolte variantu
Značka: SPUR
4 132 Kč od 435 Kč - –21 % až –21 % 435 Kč 3 269 Kč od 435 Kč 359,50 Kč bez DPH 2 701,65 Kč bez DPH od 359,50 Kč bez DPH
Nano respirátor Spurtex na muži
Zdravotnický prostředek Sleva
4 132 Kč od 435 Kč - –21 % až –21 %

Nano respirátor Spurtex má ověřený záchyt 98,5 % pro submikronové částice včetně částic o velikosti virů. Nano respirátor je vhodný pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici), než jim poskytuje běžná rouška. Nanovlákenné respirátory jsou jednorázové a mají vyztužený ohýbatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné respirátory SPUR jsou jednorázové. Obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic (virů) byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 98,5 %, která splňuje FFP2.

Výhody nano respirátoru Spurtex:

 • možnost skladovat 5 let nepoužité nano respirátory FFP2 
 • filtrační účinnost nanostrukturované membrány 98,5 %
 • bez výdechového ventilku
 • jednoduché a praktické uchycení na gumičky
 • snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu
 • tvarovatelný pásek v oblasti nosu
 • materiál šetrný k přírodě

Filtrační schopnosti českého respirátoru SpurTex® V100 FFP2 NR

Materiál SpurTex® PP L2 V1, ze kterého je respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR vyroben, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační respirátory proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál SpurTex® PP L2 V1 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovláknité filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (20-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost kolem 80 nm). Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení respirátoru, ale současně minimalizuje průnik vzduchu mezi okrajem respirátoru a obličejem, čímž se snižuje riziko průchodu nežádoucích pevných částic či mikroorganismů tímto prostorem.

Klasifikace respirátoru SpurTex® V100 FFP2 NR podle EN 149:2001+A1:2009

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.34

1 Měřeno na třech vzorcích respirátoru ve zkušební laboratoři Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (VÚBP) akreditované ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018 (protokol o zkoušce č. 495/2020, který byl použit pro certifikát č. VUBP/058/2020)

Typická nanostruktura filtračního materiálu SpurTex® PP L2 V1 (zvětšeno 5000x na elektronovém mikroskopu)

Nano respirátor FFP2 je vhodný do letadel, autobusů i vlaků

Nanovlákenné respirátory SPUR se hodí na cestování. V klimatizacích letadel, autobusů i vlaků se viry přenášejí snadno, protože v nich nejsou kvalitní filtry, které by dokázaly viry a bakterie odfiltrovat. 

Dlouhodobá životnost respirátoru FFP2

Respirátory SpurTex jsou unikátní také tím, že jsou trvale účinné. Proto mají životnost 5 let, což je naprosto ojedinělé ve srovnání s ostatními produkty na trhu, které mají filtrační účinnost časově omezenou. Nanomembrána použitá v respirátorech SpurTex funguje díky nanovláknům pouze na principu mechanického záchytu, nikoli elektrostatického náboje jako v případě běžných respirátorů, které samozřejmě v čase ztrácejí svou energii a tedy i schopnost záchytu ultrajemných částic. Respirátory jsou vhodné rovněž na dlouhodobé skladování.

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano respirátoru SpurTex®?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě byl v roce 2004 v Liberci vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes pro výrobu nanovlákna používá technologii meltblown, česká firma SPUR ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu. Díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm). 

Nevadí respirátoru vousy?

Pro zajištění plného těsnění je potřeba nasazovat respirátor na hladce oholenou tvář. Vousy zabraňují kvalitnímu přilnutí respirátoru k obličeji, a tudíž významně snižují účinnost samotného filtračního materiálu. 

Jak používat respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR?

 1. Před aplikací zkontrolujte nepoškozenost respirátoru i jeho balení.
 2. Respirátor si nasaďte na obličej tak, aby zakrýval nos i ústa, a upevněte jej pomocí gumiček.
 3. Přitiskněte respirátor pomocí tvarovatelného kovového pásku.

Jak dlouho lze používat jednorázový nano respirátor FFP2?

Nanovlákenné respirátory SpurTex lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin). V případě používání respirátoru v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie/viry) však může být tato doba v závislosti na kontaminaci pracovního prostředí významně zkrácena, a to z důvodu zakoncentrování nebezpečných částic na povrchu respirátoru. 

O materiálu českého nanorespirátoru Spurtex

Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR je vyroben z materiálu SpurTex® PP, což je 5vrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluorid) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Respirátor SpurTex® V100 FFP2 NR neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna, někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti. Nanovláknitá filtrační polymerní vrstva je mezi povrchovými vrstvami pevně fixována, což jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálního produktu, a současně eliminuje možnost poškození velmi jemných polymerních nanovláken při manipulaci a používání.

Povrchové vrstvy tvořené netkanými polypropylenovými textiliemi, které jsou ve styku s pokožkou, neobsahují žádná významná kožní dráždidla a mají potřebné odborné posudky.

Údržba respirátoru Spurtex

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno respirátor nouzově sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít jej opakovaně (3–5x). Respirátor lze také sterilizovat Dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. 

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Screenshot 2020-07-09 at 18.14.44

Velikost a hmotnost respirátoru

 

Maximální rozměry

(mm)

Tloušťka

(mm)

Hmotnost

(g)

ve složeném stavu

115 x 165

2-4

5,8-6,8

v rozloženém stavu (orientační údaje, měřeno vytvarované na obličeji)

190 (od kořene nosu pod bradu) x 130 (mezi lícními kostmi)

   

Upozornění

Respirátor neposkytuje ochranu proti plynům. Množství kyslíku v prostředí musí být minimálně 17 %. Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SpurTex® VS.

O firmě SPUR

Zlínská nanotechnologická firma SPUR působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.
Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. SPUR je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O českých nano respirátorech

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor?

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde.)

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MM Avatar autora 16.10.2020 18:35
Na ústech a nosu sedí perfektně. Krásně těsní i přes plnovous. jsem spokojen. MM
JH Avatar autora dotaz - ethanol 15.7.2020 20:37
Dobrý den, lze respirátor sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem? Děkuji za Vaši odpověď

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
103x
4
10x
3
3x
2
3x
1
2x
5
Avatar autora | 18.1.2021
použití je - podle informace výrobce - bezpečnější pro uživatele než roušky jednorázové
5
Avatar autora | 18.1.2021
+ Dobře těsní
+ Dá se přes něj bez problémů dýchat

Kvalitní respirátor české výroby.
5
Avatar autora | 17.1.2021
Výborně sedí a dobře se v něm dýchá
5
Avatar autora | 16.1.2021
+ Dostatečná doba použitelnosti a dobrá přilnavost na obličej

Je to můj druhý nákup Nano respirátoru Spurtex SPUR. Respirátory se příjemně nosí a můžou se dle návodu desinfikovat a opakovaně použít dle zátěže a opotřebení.
5
Avatar autora | 13.1.2021
Respirátor je pohodlný, dobře se nosí, dobře se přes něj dýchá.
5
Avatar autora | 2.1.2021
+ dobře sedí

5
Avatar autora | 30.12.2020
český výrobek
5
Avatar autora | 30.12.2020
+ tesni

5
Avatar autora | 29.12.2020
+ Dobře mi sedí, ale to je velmi individuální!
+ Prodyšný, nezapáchá.

Respirátor české výroby splnil moje očekávání. Při vdechu se nedeformuje jako některé jiné respirátory ze slabšího materiálu. Příjemný na nošení, sedí mi, nezapáchá.
5
Avatar autora | 28.12.2020
+ kvalitní český výrobek,výborně sedí na obličeji

4
Avatar autora | 28.12.2020
Trochu hůř se mi s tímto respirátorem dýchá.
5
Avatar autora | 28.12.2020
+ Dobře těsní, dobře se dýchá. Kouř, kteří cítí ostatní bez respirátoru, s respirátorem necítím.

3
Avatar autora | 20.12.2020
- velmi brzy se zarosí zevnitř

Vadilo mi, že 5 ks respirátorů bylo zabaleno v sáčku společně, tedy volně, nikoli jeden každý ve vlastním obalu.
5
Avatar autora | 14.12.2020
Respirátor dobře sedí na obličeji a dobře se přes něj dýchá.
5
Avatar autora | 12.12.2020
+ Prodyšný, nezapáchá.
+ Sedí dobře na obličeji.

Respirátor české výroby, lehký, ale přitom dost pevný - při vdechu se nedeformuje. Všichni dospělí členové rodiny jsou spokojeni.
5
Avatar autora | 11.12.2020
- Řekla bych, že respirátor nesedí každému tvaru obličeje. Je ideální pro kulaté a širší obličeje, hubené a drobné dospělé obličeje to mají horší.

Tyto respirátory jsem si objednala již potřetí. Balení 5ks se mi zdá nejpraktičtější ze všech nabízených variant. Pokud mohu věřit tomu, co výrobce o respirátorech deklaruje, pak se v nich cítím opravdu bezpečně. Zaznamenala jsem jen jednu malou negativní změnu, konkrétně u šarže vyrobené 17.11.2020 - gumičky jsou nepatrně delší, než u předchozích výrobků, takže mi respirátor už tak těsně nepřiléhá k obličeji.
5
Avatar autora | 11.12.2020
Perfektní
5
Avatar autora | 8.12.2020
chrání nejen druhé, ale i mě
5
Avatar autora | 8.12.2020
+ Lehký
+ Dobře se v něm dýchá

Český a kvalitní
5
Avatar autora | 8.12.2020
+ Podstatně lepší dýchání než přes čínské respiratory.
- Mírně větší.

5
Avatar autora | 30.11.2020
+ Velice pohodlný respirátor - dobrý střih.
+ Gumičky netlačí za ušima.
+ Žádný nepříjemný pach. Naprosto neutrální.
+ Jako největší výhodu vnímáme českou produkci resp. českou certifikaci - konečně alternativa k produktům z Číny!

2
Avatar autora | 28.11.2020
+ Velmi lehký
+ Dlouhé gumičky, netlačí
+ Hodně prodyšný, ale to může být dané i tím, že moc netěsní
- Velmi špatně sedí na obličeji, ani po mnoha pokusech se nepodařilo drátek u nosu vytvarovat tak, aby těsnil. Navíc mi respirátor visí pod bradou, kde taktéž netěsní, protože je moc velký. Nesedí na malém (manželka) ani na velkém (já) obličeji
- 50 ks bylo zabaleno pouze v jednom špinavém obalu, který není opakovatelně uzavíratelný, takže hned po otevření to člověk musí do něčeho přendat. Přeci jen je to nano respirátor, který se dává na obličej. Při této ceně by člověk očekával trochu lepší péči o zboží, měla by být dodržena nějaká základní hygiena a obaly. I respirátory za třetinu ceny jsou baleny jednotlivě.

Za tyhle peníze (70 Kč za kus) a za "nano" materiál jsem čekal o dost lepší muziku, za mě velké zklamání.
4
Avatar autora | 22.11.2020
+ dá se 3-5× desinfikovat alkoholem
- příliš veliké balení

škoda že už neměli menší balene, ale je to super kvalitní
5
Avatar autora | 18.11.2020
+ Dobrá dýchatelnost přes respirátor, dobrá přilnavost na tváři, příjemný váha.

5
Avatar autora | 16.11.2020
Český výrobek.
5
Avatar autora | 13.11.2020
Zatím produkt nebyl ještě použit. Výhoda je, že je nanovlákenný (viz web k bližším informacím o nanovlákně).
5
Avatar autora | 13.11.2020
Celkem dobře těsní a dýchá se v něm dobře.
5
Avatar autora | 13.11.2020
+ prodyšný
+ dobře přiléhá

2
Avatar autora | 7.11.2020
Produkt jsem dostal včera tak se nemohu ještě vyjádřit!
5
Avatar autora | 4.11.2020
+ vše OK

5
Avatar autora | 31.10.2020
Dobrá věc za rozumnou cenu.
5
Avatar autora | 30.10.2020
+ Dodatečná certifikace pro filtraci SARS-nCoV-2

FFP2 respirátor SPURTEX s nanovlákennou membránou má účinný záchyt 98,5%. Chrání i proti částicím koronaviru (nm). Dezinfikuji po každém použití. Dobře se v něm dýchá a dobře se nosí. Doporučuji.
5
Avatar autora | 29.10.2020
+ skvěle padne

Velmi kvalitní výrobek
5
Avatar autora | 29.10.2020
+ Perfektně sedí na obličeji.
+ Výborně prodyšný.
+ Při správném nasazení se ani nezamlží brýle.

S respirátory velká spokojenost v celé rodině. Opravdu dobře sedí na obličeji a dobře se v nich dýchá. Předností je i nano vložka v respirátoru. Preferuji kvalitní české výrobky s jasným původem.
5
Avatar autora | 27.10.2020
Objednávám opakovaně, vysoce kvalitní respirátor s výbornou nositelností. Doporučuji.
5
Avatar autora | 27.10.2020
nemohu více hodnotit, nebylo zakoupeno pro mne
5
Avatar autora | 27.10.2020
Mnohem příjemnější, než některé východoasijské respirátory. Nosím to já i miliardář Babiš. :-)
5
Avatar autora | 27.10.2020
Rouska naprosto vyhovuje
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ spokojenost

5
Avatar autora | 26.10.2020
+ Dobře se přes něj dýchá.
+ Český výrobek
- Velmi rychle vyprodaný

Zatím nejlepší respirátor, jaký jsem kdy vyzkoušela. Jsem astmatička a s většinou ostatních respirátorů jsem měla velké problémy s dýcháním. V porovnání s ostatními respirátory je sice trochu dražší. Ale protože respirátor desinfikuji a používám vícekrát není tato částka zase až vysoká. Určitě ho znovu koupím.
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ Kvalita za dobrou cenu

5
Avatar autora | 26.10.2020
Český výrobek, kvalitní. Na respirátor je si třeba zvyknout, ale pak vše ok.
5
Avatar autora | 26.10.2020
Respirátor je lehký, prodyšný, dobře sedí na obličeji. Pokud se dobře vytvaruje drátek na nose, nemlží se brýle. Vyhovuje mi po všech stránkách. Již jsem vyzkoušela několik druhů respirátorů. S tímto jsem spokojená nejvíc. V současné době patří sice mezi trochu dražší respirátory, ale preferuji kvalitu a českou výrobu.
4
Avatar autora | 23.10.2020
+ Dobře se v nich dýchá
- tuhý dratek,který nedokáže přesně dosednout na nos,universální velikost,se kterou má problém drobný oblicej,i premiér Babiš má problém se správným nošením.

5
Avatar autora | 14.10.2020
v respirátoru se slušně dýchá i starší osobě s astmatem. Věřím kvalitě výrobku kvůli nanovláknu a výrobě v ČR.
5
Avatar autora | 13.10.2020
zakoupeno společně s antivirovým šátkem a používáno společně - bez problémů
5
Avatar autora | 10.10.2020
dobře sedí, dobře se v něm dýchá
5
Avatar autora | 10.10.2020
+ není čínský :-)

5
Avatar autora | 9.10.2020
+ lehký a prodyšný materiál s vysokovým stupněm ochrany

5
Avatar autora | 8.10.2020
+++++++++++++++++++++++++++++++
5
Avatar autora | 6.10.2020
Totéž jako u většího balení.
5
Avatar autora | 6.10.2020
Zatím jsem respirátor pouze vyzkoušela doma a nemám zkušenost s několikahodinovým užitím. Velikost vyhovuje mně, manželovi, který má větší obličej, budu muset nastavit uchycení za uši.
5
Avatar autora | 5.10.2020
+ Perfektně prodyšný respirátor.
+ Dobře sedí na obličeji.

Perfektně prodyšný respirátor i pro astmatika. Výborně sedí na obličeji - dobře padne a po pevném stlačení nosního klipu se mi ani nemlží brýle. Respirátory používám už více jak měsíc a neměnila bych za jiný výrobek. U české firmy NanoSPACE nakupuji vše - i roušky - a myslím, že cena zboží odpovídá kvalitě.
5
Avatar autora | 4.10.2020
Doporučuji, kvalitně zpracovaný český nano respirátor, dobře se přes něj dýchá, sedí perfektně na obličeji, plíšek u nosu je dobře tvarovatelný a zároveň drží nastavený tvar.
5
RK Avatar autora | 3.10.2020
Jsem velmi spokojena. Jo to kvalitní respirátor, drátek u nosu jde dobře tvarovat a drží tvar. Respirátor přiléhá k obličeji a dobře se v něm dýchá.
1
Avatar autora | 30.9.2020
Ještě jsem zboží nevyzkoušel.
4
Avatar autora | 30.9.2020
+ Dobře těsní a sedí na obličeji
- Kratší gumičky oproti jiným respirátorům FFP2

5
Avatar autora | 29.9.2020
+ Má certifikát, česká výroba, tak snad je to dobrá ochrana.

5
Avatar autora | 29.9.2020
Chci podporovat českou ekonomiku a je pro mě český výrobek s certifikáty zárukou kvality.
5
Avatar autora | 28.9.2020
Dobre sedi na obliceji, prodysny
5
Avatar autora | 28.9.2020
splňuje deklarované vlastnosti.....
5
Avatar autora | 28.9.2020
Velmi dobře sedí a dobře se přes něj dýchá. Je velmi dobře zabalený.
5
Avatar autora | 28.9.2020
Perfektně sedí, přes roušky i respirátory se dobře dýchá.
5
Avatar autora | 27.9.2020
respirátor dobře sedi na obličeji,dobře se v něm dýchá,doporučuji
5
Avatar autora | 27.9.2020
+ Hodně prodyšný

5
Avatar autora | 26.9.2020
+ Kvalita

5
Avatar autora | 26.9.2020
Nemám delší zkušenost s výrobkem.
5
Avatar autora | 25.9.2020
+ Velmi kvalitní výrobek.
+ Přesně přiléhá k obličeji a dobře se v něm dýchá.
- Žádná.

Nano respirátor Spurtex používám několikrát týdně a od jeho prvního nasazení na obličej mi okamžitě dobře sedl a při pevném sevření nosního klipu se mi dokonce ani nemlží brýle. I mému manželovi se širším obličejem dobře sedí. Myslím si, že je to kvalitní a dobře padnoucí český výrobek za solidní cenu, hodící se pro každou příležitost.
4
Avatar autora | 24.9.2020
Zatím nevyzkoušeno
5
Avatar autora | 21.9.2020
dárek pro dceru
5
Avatar autora | 21.9.2020
výrobek je prozatím do zásoby, ale po vyzkoušení vyhovuje
5
Avatar autora | 21.9.2020
Dobře sedí na obličeji.
4
Avatar autora | 20.9.2020
+ Dobře se s ním dýchá
+ Český produkt
+ Lze použít opakovaně

5
Avatar autora | 20.9.2020
Jsme spokojeni.
5
Avatar autora | 19.9.2020
o.k.dobré dýchání
5
Avatar autora | 19.9.2020
o.k. dobré dýchání a ochrana tiež
5
Avatar autora | 19.9.2020
o.k. dobré dýchání
5
Avatar autora | 19.9.2020
+ Lehký snad bezpečný

5
Avatar autora | 19.9.2020
+ dobře sedí, dobře se dýchá

5
Avatar autora | 18.9.2020
- velikost je spíše dětská, je menší.

5
Avatar autora | 18.9.2020
+ jsem spokojena

5
Avatar autora | 18.9.2020
Kvalitni produkt, perfektne sedi.
5
Avatar autora | 17.9.2020
+ Vynikajícíi

5
Avatar autora | 17.9.2020
+ dobře sedí a těsní

5
Avatar autora | 16.9.2020
+ Nano
+ Pěkně sedí na obličeji
+ Kvalita zpracování

3
Avatar autora | 15.9.2020
Zatím nevím.
5
Avatar autora | 15.9.2020
NanoRoušky jsem zatím aktivně nevyzkoušel.
5
Avatar autora | 14.9.2020
+ snadno se přes ně dýchá
+ nejsou zaprášené jako některé čínské respirátory
+ ochránily mne před chřipkou, když jsem musel cestovat několik hodin s nemocnou osobou
- nevím

Po vyzkoušení několika typů respirátorů a roušek jsme přešli na nanoroušky Spur. Děti si je dovedou samy nasadit i sundat, a náš malý astmatik přes ně může dýchat lépe než přes jiné typy. Já v nich jezdím do práce a myslím, že trpím v horku méně než mí spolucestující. Super!
4
Avatar autora | 13.9.2020
- Trochu malý

5
Avatar autora | 11.9.2020
+ Prodyšnější než u nás doma šité roušky.

5
Avatar autora | 30.8.2020
+ Dobre sedí
+ Drotik na nos by mal byť silnejší, aby lepšie tesnil respirátor

Respirator prijemne prekvapil, dobre sa v ňom dýcha. Veľké plus je, že ide o certifikovaný a dostupný produkt českej výroby.
5
Avatar autora | 28.8.2020
Příjemný, dobře se dýchá
5
Avatar autora | 26.8.2020
+ Naprosto skvělé, dobře se v něm dýchá a sedí

5
Avatar autora | 25.8.2020
+ kvalita

3
Avatar autora | 17.8.2020
+ je z kvalitního materiálu
- Z vnitřní strany není respirátor osazen v místě nosu nějakou těsnící pěnou, jako u některé konkurence. Při výdechu mě tedy část vzduchu jde do očí a dráždí mi je.

Kvalitní respirátor, ale z vnitřní strany není respirátor osazen v místě nosu nějakým těsnícím proužkem, jako u některé konkurence. Při výdechu mě tedy část vzduchu jde do očí a dráždí mi je.
5
Avatar autora | 16.8.2020
Precizně zpracované a těší mě jistota, že se jedná o český výrobek, který je vyráběn v hygienických provozech.
5
Avatar autora | 12.8.2020
- Pouze bílá barva.

5
Avatar autora | 11.8.2020
Používám v hromadné dopravě a v uzavřených prostorech. Doporučuji.
5
Avatar autora | 10.8.2020
Vše v pořádku, příjemný materiál, přimlouvám se za delší gumičky za uši.
5
Avatar autora | 8.8.2020
+ Doufám že reklamama neklame. Nechávám na horší časy

5
Avatar autora | 8.8.2020
Nano respirátor Spurtex jsem si vybrala protože je české výroby a neuděla jsem chybu. Perfektně sedí na obličeji, je prodyšný a lehce se pře něj dýchá.
5
Avatar autora | 8.8.2020
V pohodě
4
Avatar autora | 6.8.2020
+ netahá za uši
+ mě celkem pěkně sedí
- nosní úchytka je moc měkká

4
Avatar autora | 5.8.2020
Hrozne fest,škrti,dře do tvaři. Neda se v tom dychat. Mozna vetsi velikost,ale to by asi zase bylo velke.
5
Avatar autora | 4.8.2020
je nano
5
Avatar autora | 4.8.2020
+ Český výrobek, dobře sedí.

Český výrobek, dobře sedí.
5
Avatar autora | 4.8.2020
******
2
Avatar autora | 3.8.2020
- Příliš krátké gumičky

O firmě Spur

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií prezentovala výsledky veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

>>> Jaký je rozdíl mezi běžným a nanovlákenným respirátorem?

>>> Jak dezinfikovat nano respirátor?

 

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí užití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.