Nanorespirátor SPURTEX® V300 - FFP3 NR 10ks 107 Kč / ks

Kód: 2780/M 2780/L Zvolte variantu
1 077 Kč 890 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
18.12.2024 18.12.2024 Zvolte variantu

První skládaný nanovlákenný FFP3 respirátor na světě, který je extrémně prodyšný, takže nepoznáte rozdíl od respirátoru FFP2.  Je vyrobený z české nanovlákenné membrány ve Zlíně z materiálu, který je šetrný k přírodě. 

 • tvar respirátoru, tzv. fishtype, perfektně sedí na všechny typy obličeje
 • speciální těsnění s vysokou filtrační schopností - 99,5 (dle EN 149) 
 • certifikován dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační respirátory a splňuje kvalitativní třídu FFP3.
 • 100% vyvinutý a vyrobený ve Zlíně v České republice 
 • dokonalá ochrana před chřipkou, COVID-19 a dalšími respiračními chorobami 
 • vhodný pro lidi nosící brýle díky tvarovatelné části kolem nosu opatřené speciálním těsněním
 • balení po 10 ks (respirátory jsou jednotlivě baleny) + 5 ks spon pro roušku/respirátor zdarma
 • ve velikosti M a L

Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní výhody nano respirátoru

 • vysoce prodyšný - snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu
 • vysoká filtrační účinnost FFP3 - 99,4 % (dle EN 149) - ultimátní filtrační vlastnosti nano membrány v oblasti ultra jemných částic o velikosti viru 30-150 nm
 • neotevřené lze skladovat až 5 let
 • bez výdechového ventilku = ochrana nejen nositele, ale i jeho okolí
 • jednoduché a praktické uchycení na gumičky
 • tvarovatelný pásek v oblasti nosu s pěnovým utěsněním 
 • materiál šetrný k přírodě
 • česká nanovlákenná membrána 

Nanorespirátor SPURTEX® V300 FFP3 NR

Nano respirátor SPURTEX® má ověřený záchyt 99,4 % dle EN 149 pro submikronové částice, 99,9 % u částic o velikosti virů dle Nelson Labs USA. Nano respirátor je vhodný pro všechny, kteří potřebují nejvyšší stupeň ochrany. Nanovlákenné respirátory jsou jednorázové bez výdechového ventilu a mají vyztužený ohybatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoliv tvaru obličeje. Právě tzv. fit faktor je stěžejní pro efektivitu ochranné pomůcky.

Nanovlákenné respirátory SPURTEX® jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi, ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic (virů) byla prokázána u použitého nanomateriálu filtrační účinnost 99,9 %, která splňuje FFP3. (Testy byly provedeny v Nelson Labs v USA)

Chřipkové období je tady, zabraňte šíření s naším nanorespirátorem SPURTEX®.

Chraňte sebe i okolí.

Jaká je filtrační účinnost nanorespirátoru a jak funguje?

Materiál SPURTEX® PP L3 V1, ze kterého je respirátor SPURTEX® V300 FFP3 NR vyroben, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační respirátory a splňuje kvalitativní třídu FFP3. Materiál SPURTEX® PP L3 V1 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovlákenné filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (20–400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost kolem 80 nm). Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení respirátoru, ale současně minimalizuje průnik vzduchu mezi okrajem respirátoru a obličejem, čímž snižuje riziko průchodu nežádoucích pevných částic či mikroorganismů tímto prostorem. 

Jak používat respirátor SPURTEX® V300 FFP3 NR

 1. Před aplikací zkontrolujte nepoškozenost respirátoru i jeho balení.
 2. Respirátor si nasaďte na obličej tak, aby zakrýval nos i ústa a upevněte jej pomocí gumiček.
 3. Přitiskněte respirátor pomocí tvarovatelného kovového pásku.

jak-pouzivat-respirator-Spurtex

Sputrex-spravna-velikost

Jak dlouho lze používat jednorázový nano-respirátor FFP3?

Nanovlákenné respirátory SPURTEX® lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin). V případě používání respirátoru v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie/viry) však může být tato doba v závislosti na kontaminaci pracovního prostředí významně zkrácena, a to z důvodu zakoncentrování nebezpečných částic na povrchu respirátoru.  

Údržba respirátoru

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno respirátor nouzově sterilizovat pomocí dezinfekce SPURTEX® Unisanol.

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Dlouhodobá životnost respirátoru FFP3

Respirátory SPURTEX® jsou unikátní také tím, že jsou trvale účinné, proto mají životnost 5 let, což je ve srovnání s ostatními produkty na trhu, které mají filtrační účinnost časově omezenou, naprosto ojedinělé. Nanomembrána použitá v respirátorech SPURTEX® funguje pouze na principu mechanického záchytu díky nanovláknům, nikoliv elektrostatického náboje jako v případě běžných respirátorů, které samozřejmě v čase a s vlhkostí ztrácejí filtrační efektivitu, a tedy i schopnost záchytu ultrajemných částic. Respirátory jsou vhodné i na dlouhodobé skladování.

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano-respirátoru SPURTEX®?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro kontinuální výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma SPUR ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna homogenní a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Póry v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10 – 400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).  

Typická nanostruktura filtračního materiálu SPURTEX® PP (zvětšeno 5000krát na elektronovém mikroskopu)

 

O materiálu

Respirátor SPURTEX® V300 FFP3 NR je vyroben z materiálu SPURTEX® PP, což je sedmivrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinylidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Respirátor SPURTEX® V300 FFP3 NR neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti. Nanovláknitá filtrační polymerní vrstva je mezi povrchovými vrstvami pevně fixována, což jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálního produktu a současně eliminuje možnost poškození velmi jemných polymerních nanovláken při manipulaci a používání.

Povrchové vrstvy tvořené netkanými polypropylenovými textiliemi, které jsou ve styku s pokožkou, neobsahují žádná významná kožní dráždidla a mají potřebné odborné posudky.

Upozornění

Respirátor neposkytuje ochranu proti plynům. Množství kyslíku v prostředí musí být minimálně 17 %. Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SPURTEX®. 

Výroba NANO respirátorů SPURTEX®

 

Reportáž o výrobě respirátorů SPURTEX®

O firmě SPUR

Zlínská nanotechnologická firma SPUR působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line. Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. SPUR je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde.)

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Poslechněte si podcast s Janem Bukem o nanovlákenných respirátorech a jejich dezinfikování.

Doplňkové parametry

Kategorie: FFP3 nano respirátory
Barva: Bílá
Roční období: Celoroční
Účinnost: FFP3
5
18x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
A Avatar autora | 9.3.2022
Krásně sedí i těm, co nosí brýle. Velká spokojenost.
5
IH Avatar autora | 13.2.2022
Jsem velmi spokojena
5
N Avatar autora | 19.1.2022
Spokojenost. Velikost M je pro ženy nejlepší! Dobře těsí. Je perfektní i vložka aby netlačil a přilnul!!! Super produkt. Kupuji opakovaně. Jen ta cena.
5
LJ Avatar autora | 13.1.2022
Tvar respiratoru umožňuje dobre dýchat, respirator se nelepi na oblicej
5
Avatar autora | 9.1.2022
Pouze více popsat velikost, podle písmen M a L, není moc jasné co je větší a co menší.
5
I Avatar autora | 9.1.2022
Spokojnosť 100%. Skvely respirator ,rychle doručenie,obchod .. opäť navštivim
5
MM Avatar autora | 23.12.2021
Super sedí ..dobré se v něm dýchá ????
5
PT Avatar autora | 14.12.2021
Absolutně. Velmi dobře sedí a dýchací odpor je minimální.
5
Avatar autora | 13.12.2021
+ Bezvadně sedí na obličeji dobře se dýchá,pro nás co nosíme brýle velmi příjemné.Ale musíte znát správnou velikost.Pro ženy určitě vel.M veliká spokojennost.

5
PM Avatar autora | 12.12.2021
Je kvalitni
5
Avatar autora | 11.12.2021
Absolutně příjemné prodyšné a spolehlivé
5
Avatar autora | 11.12.2021
+ dobré utěsnění a prodyšnost

5
Avatar autora | 8.12.2021
Na obličeji dobře sedí.
5
TP Avatar autora | 8.12.2021
Na obličeji dobře sedí, nos i ústa jsou ve vzduchové kapse, takže se v něm v rámci možností dobře dýchá.
5
Avatar autora | 1.12.2021
Dobře se s respirátorem dýchá,je pohodlný,nelepí se na obličej.
5
Avatar autora | 24.11.2021
Velká spokojenost respirátory
5
Avatar autora | 27.10.2021
+ ok

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií prezentovala výsledky veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 a FFP3 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí užití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.