Multifunkční sportovní tunel nanoSPACE - černý na zimní sporty, kolo i běh

Kód: NS.77.778
Akce Se stříbrem
Značka: nanoSPACE
1 050 Kč –42 %
1352 5 antivirovy satek nanospace cerny
1 050 Kč –42 % 599 Kč 495 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
16.9.2024
Položka byla vyprodána…

Multifunkční sportovní šátek nanoSPACE s nanovlákennou membránou v černé barvě, který je vhodný na zimní sporty či na kolo v chladnějším počasí. Je velmi populární pro cestování do smogem zasažených měst (Bangkok,Mumbai, Dillí, Mexico City, Dháka, Karáčí, Lagos). Vhodné i jako elegantní alternativa k respirátoru, neškrtí za ušima a je ideální i pro lidi s plnovousem. Jednoduše se sundavá a nandává a můžete jej pohodlně nosit na krku a nasazovat jen v momentech, kdy je to nutné. 

 • univerzální velikost, pratelný, vyměnitelný nosní klip,
 • vhodné proti smogu,
 • na běh, lyžování, snowboard i kolo,
 • nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97-99,9 %
 • vhodný pro alergiky, nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem, funkční materiál Coolmax®, tunelový nákrčník
 • Prohlášení výrobce o vlastnostech výrobků (CE)
 • záchyt membrány = FFP2
 • Šátek není zdravotnický prostředek, patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE:

 • Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %
 • Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Nová verze s vyměnitelným klipem
 • Je ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
 • Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití.
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
 • Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá šátek přizpůsobit vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje.
nano-satek-detail filtr-breasafe-ucinnost

 

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí  200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost. 

 

V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydržely praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně. 

Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány. 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:

 • ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax®?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Návod k použití – nasazení šátku:

Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání šátku.

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
 • Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
 • Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

navod-k-pouziti-antiviroveho-satku

Návod k použití – sejmutí šátku

 • Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek.
 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Šátek vyperte či sterilizujte. 

Upozornění: U dospělých lidí správně nasazený šátek nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

navod-k-sejmuti-antiviroveho-satku

 

Péče o drátek

Před praním

Drátek před praním vždy vyjměte. Prodloužíte tak tím jeho životnost.

vymena-dratku

Nepřehýbat

Šátek v oblasti drátku nikdy nepřehýbejte na polovinu. Mohl by se poškodit. 

satek-co-nikdy-nedelat

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. K praní antivirových šátků s nanofiltrem jsou vhodná prací vajíčka Ecoegg. 


Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka. 

Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?

Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí. 

Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

baleni-antivirovych-satku-2

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

 

Upozornění

Výrobek nevhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110. 

Rozměry

Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení:

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Výrobce 

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 01

 

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

 

Poslechněte si podcast s Lucií Konečnou o výhodách a jedinečných vlastnostech antivirových šátků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní doplňky
Hmotnost: 0.093 kg
Položka byla vyprodána…
5
138x
4
9x
3
4x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
ID Avatar autora | 27.2.2022
Jsem s pruktem castecne plni ucel akorat 3 den se mi protrhla jedna nosniho klispu takze se klips mirne pohybuje do strany.
5
ZK Avatar autora | 19.12.2021
OK.
5
J Avatar autora | 15.12.2021
Šátek mám druhý týden a chválím si ho. Respirátor mi dráždil pokožku obličeje - ta vlhká papírovina prostě není nic prospěšného... S šátkem se mi nic na obličej nelepí a navíc se mi v něm mnohem snáze dýchá. Takže pro mne fajn koupě.
5
MS Avatar autora | 10.12.2021
Vzhledově i funkčně perfektní výrobek, mohu doporučit.
5
BH Avatar autora | 30.11.2021
Velice
5
Avatar autora | 1.11.2021
+ Kvalitní zboží za příznivou cenu,skvělá komunikace,rychlost doručení.

5
ČK Avatar autora | 1.11.2021
Kvalitní zboží za příznivou cenu,skvělá komunikace,rychlost doručení.
5
JT Avatar autora | 20.10.2021
Nevím co napsat, mám již třetí, to asi hovoří za vše
5
BK Avatar autora | 26.9.2021
Vynikajúci
5
Avatar autora | 14.8.2021
- Nevím

5
Avatar autora | 8.7.2021
+ Příjemný materiál, dobře se dýchá.

5
Avatar autora | 6.5.2021
+ pohodlné nošení

5
Avatar autora | 1.5.2021
+ lehkost,skladnost,sedí skvěle na obličeji.
- je v ňem horko,ale asi jde o zvyk.Jinak nic jiného.

5
Avatar autora | 20.4.2021
Nerada píšu recenze
5
Avatar autora | 7.4.2021
perfektní
5
Avatar autora | 6.4.2021
+ na procházku ven ideální

5
Avatar autora | 4.4.2021
šátek se jednoduše se nasazuje a gumičkou vzadu upevňuje; drátek pro upevnění šátku na nose je lehce vyjímatelný (a tím pádem vyměnitelný); jenom samotný filtr je zašitý v kapse, která není otevírací, takže je jakoby nevyměnitelný, což je podle mého názoru škoda; protože šátek samotný určitě vydrží víc než deklarovaný počet praní, takže lehce vyměnitelný filtr by jistě značně prodloužil životnost celého kompletu
5
Avatar autora | 29.3.2021
Jediná ochrana, která se dá přetáhnout pře vousy. Škoda jen, že nebyla včas exportována do Izraele, tam by to ocenili.
5
Avatar autora | 23.3.2021
Kvalitní Výrobek.
5
Avatar autora | 21.3.2021
Vše v pořádku. Pohodlná ochrana dýchacích cest a člověk se nemusí dusit respirátorem.
5
Avatar autora | 9.3.2021
+ snad první produkt, u kterého sem i nemlží brýle
+ membrána je mnohem příjemnější (před ústy) než respirátor či rouška
+ není problém s vousy (jako u roušek, respirátorů atd.)
+ obchode dodávané prohlášení o funkčnosti, účinnosti + výsledku dTestu na FFP2
+ příjemný materiál (venku i vně šátku)
+ výměnné nosní klipy
- šátek částečně brání otáčení hlavy (doprava/doleva)

4
Avatar autora | 9.3.2021
Česká firma
5
Avatar autora | 6.3.2021
Jsem ráda, že se šátek může prát, to je pro mě největší výhoda..
5
Avatar autora | 5.3.2021
V dnešní době by mělo cokoliv z nanomateriálu mít větší reklamu aby se nestávalo, že vás prodavači vykáží z obchodu protože nemáte respirátor
5
Avatar autora | 4.3.2021
+ pohodlné nošení a jednoduché použití

5
Avatar autora | 4.3.2021
+ ochrana

5
Avatar autora | 2.3.2021
+ splňuje FFP2

3
Avatar autora | 2.3.2021
nenbrana sa roztrhla už po 5 praní......v nenbrane je díra cez celú šírku nembraní (škoda že nejde pridat fotka)....prací program bol použitý 30 minutový cyklus o teplote 30 stupňú, prané bez pracího prášku .........ted musím nejak dostat do kapsy nový filtr, ktorý bude taky opäť čosi stát...........po veľkom nadšený a podpore českého prodejce, prišlo docela veĺké sklamaní
5
Avatar autora | 2.3.2021
lepší než respirátor a nazatěžuje zemi jako jednorázové respirátory
5
Avatar autora | 1.3.2021
Dobře se nosí,jen se láme upevňovací klips na nos.
5
Avatar autora | 27.2.2021
+ tento šátek vše odstartoval, byl zakoupen pro manžela a od té doby jsme koupili dalších 5 šátků i pro zbytek rodiny. To si myslím, že mluví za vše...

5
Avatar autora | 18.2.2021
+ Přijemný při nošení, ve srovnání s rouškou se tolik nemlží brýle.

5
Avatar autora | 5.2.2021
komfortní a poskytující bezpečí
5
Avatar autora | 4.2.2021
Super výrobek
5
Avatar autora | 29.1.2021
+ Kvalitně ušitý šátek, celkově jsem velmi spokojená
- Kdyby byly filtry vyměnitelné jako u konkurenční Purtany, nanoSPACE by rozdrtil trh :)
- Berte to prosím jako podnět k zamyšlení :)

5
Avatar autora | 26.1.2021
+ těsní

5
Avatar autora | 16.1.2021
Nosíme brýle a proto jsme si tento produkt vybrali a jsme spokojeni :)
5
Avatar autora | 11.1.2021
pohodlný
5
Avatar autora | 9.1.2021
+ kvalita

4
Avatar autora | 4.1.2021
Je mozno dat do kapsy s sebou
3
Avatar autora | 3.1.2021
+ Pěkný design
+ Dobře drží
+ Lépe drží bez plíšku na nose , než s ním, takže po vyprání jsem ho již ani nevracela do tunýlku
- Nutnost vyndavat plíšek na nos
- Nedá se přes to dýchat

Líbí se mi, že po použití stačí prý postříkat ethanolem a prát jednou týdně. Obtížně se přes to dýchá. Na kratší cestu MHD to ještě jde, ale celý den bych v tom být nemohla. Těžko říct, jak moc dobře to postřik ethanolovým roztokem opravdu vyčistí. Před prvním praním jsem vyndala plíšek na nos a protože jsem byla líná ho do tunýlku vracet, nosím to bez něj a i tak to dobře drží, skoro bych řekla, že lépe. V balení byly i náhradní plíšky, prý praskají, což se mi za ten týden nestalo. A kde je jim teď konec, nevím. Takže jako něoc, co má člověk stále k dispozici venku a dá se to rychle nandat dobré, na delší nošení to není. Je tam ale před pusou a nosem dost místa, nijak to neškrtí, ale mám pocit, že pak prostě dýchám jen to, co pod tím mám vydýcháno, že vzduch moc skrz nejde.
5
Avatar autora | 22.12.2020
- brzdička nedrží.

5
Avatar autora | 16.12.2020
Kvalitně ušitý antivirový šátek, dobře se nosí, opakované použití. Doporučuji.
5
Avatar autora | 14.12.2020
+ Snadné dýchání přes šátek
+ Trochu tlačí klip na nose

5
Avatar autora | 13.12.2020
+ - dobre se nosi
+ - snadna udrzba
+ - a diky vyjimatelnemu nosnimu klipu se da dobre prat bez obav, ze se klip poskodi

5
Avatar autora | 13.12.2020
Zatím se zdá, že je velmi efektivní v obraně před nákazou covidem.
5
Avatar autora | 12.12.2020
příjemné na nošení díky super materiálu, snadná údržba, oceňuji vyměnitelnost nosního proužku
5
Avatar autora | 12.12.2020
+ Nejlepší a nejpohodlnější řešení v současné situaci. Bez problémů se vněm dá být i dlouhou dobu - vlak, letadlo atp...

5
Avatar autora | 10.12.2020
jsem aktivní členka KČT - nákrčník a rouška v jednom - výhoda DOPORUČUJI všem lidem
4
Avatar autora | 10.12.2020
+ Příjemný materiál, dobré upevnění
- Horší prodyšnost v zátěži (3. patro po schodech) a v interiéru je v ní horko.

5
Avatar autora | 9.12.2020
+ opravdu funkční a příjemný při nošení

5
Avatar autora | 7.12.2020
+ i pro alergiky

5
Avatar autora | 24.11.2020
+ Pěkně přilehne kolem nosu, takže se nerosí brýle
- Dýchání v uzavřeném prostoru je horší, je v něm teplo

5
Avatar autora | 23.11.2020
Objednala jsem si šátek již podruhé. U prvního se mi sice po týdnu zlomil nosní klip ale to jsem si nějak opravila. Proto jsem si teď objednala šátek s vyměnitelným klipem. Hlavní pro mě bylo, že se mi při používání šátku nezamlžovaly brýle jako u roušek. Navíc mi vyhovuje údržba šátku díky desinfekci. Šátek nikde neškrtí, nezařezává se a jednoduše se nasazuje.
5
Avatar autora | 22.11.2020
+ krásně sedí na obličeji, je příjemný na pleti

5
Avatar autora | 22.11.2020
změnila se ku prospěchu kvalita "nosního úponu", jen ta strašná cena.
5
Avatar autora | 20.11.2020
+ je prodyšný a chrání

5
Avatar autora | 15.11.2020
Velká spokojenost.
5
Avatar autora | 13.11.2020
Stejné hodnocení jako u śátku modrého.
5
Avatar autora | 13.11.2020
+ Kvalita a certifikace

5
Avatar autora | 13.11.2020
+ náhradní plíšek

4
Avatar autora | 12.11.2020
Šatek je skvělý, dá se v tom normálně dýchat ale drátek, který drží ten šatek na nose, v první den se ulomil :(
5
Avatar autora | 10.11.2020
Velmi praktické
5
Avatar autora | 9.11.2020
prodyšná a věřím jí
5
Avatar autora | 8.11.2020
+ Pohodlné nošení a údržba

5
Avatar autora | 7.11.2020
+ Šátek je dobře prodyšný
+ Šátek drží na nose a brýle se proto nerosí

5
Avatar autora | 7.11.2020
Výrobek splnil moje představy jsem spokojená
5
Avatar autora | 7.11.2020
+ Funguje

5
Avatar autora | 7.11.2020
Skvělé sedí, Dobře se udrzuje
5
Avatar autora | 3.11.2020
+ Mám krátce, ale zdá se, že si budeme rozumět.
- Po příchodu z venku do tepla může být pod šátkem dost dusno.

Šátek se nosí pohodlněji než rouška. Obzvlášť v případě, že nositel má vousy. Ty v podstatě bezpečné nošení roušky znemožňují. Pod šátkem je vše skryto a díky volnějšímu prostoru se lépe dýchá.
5
Avatar autora | 31.10.2020
+ Dobře sedí, snadno a rychle se nasazuje a můžu mít jen tak na procházce nebo ve městě, když nepotkávám moc lidí a potřebuju zakrýt ústa a nos jen občas, zároveň mi i nefouká na krk.
- Nosní klip opravdu moc dlouho nevydrží a zlomí se, máme šátky dva a u jednoho se o týdnu používání zlomil, druhý zatím drží. Každopádně mi nedává smysl to vyměňovat, stejně by se to zlomilo zase a poměrně dobře drží i bez klipu.

5
Avatar autora | 31.10.2020
+ Funkční výrobek

5
Avatar autora | 30.10.2020
Nosí se příjemně a snad i funguje proti baktériím
4
Avatar autora | 29.10.2020
+ lehký
+ prodyšný
- trochu tlačí přes nos
- upevňovací klip na nos by mohl být delší a pevnější

Se šátkem jsem celkově spokojený, vadí mi jen drobné detaily. Střih by mohl být více ergonomický v oblasti nosu, když si šátek upevním tak, aby nesklouzával, látka trochu tlačí přes nos (a to nemám žádný frňák). Možná by pomohl pevnější a delší upevňovací klip na nos, aby nebylo potřeba tolik utahovat šňůrku.
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ příjemné a pohodlné nošení , rychlá manipulace, doporučuji!
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ dobře sedí na nosu i při volném utažení
+ docela dobře vypadá
- cena
- výdrž pouze 30-50 praní
- nemožnost ověřit funkčnost

šátek dobře sedí díky tvarovacímu plíšku
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ Pohodlí
- Drátek se láme

5
Avatar autora | 25.10.2020
.
5
Avatar autora | 24.10.2020
Výhodu oproti roušce je,že se dá použít jako šála pokud je chladno.Dobře se udržuje. Největší výhoda : opětovné použití.
5
Avatar autora | 24.10.2020
v pořádku
5
Avatar autora | 24.10.2020
+ dobré zpracování

5
Avatar autora | 22.10.2020
+ pěkný

5
Avatar autora | 20.10.2020
praktický na sportovní aktivity, vždy po ruce, vlastně na krku :-)
4
Avatar autora | 20.10.2020
venku v chladnějším počasí v pořádku, ale když je tepleji (nebo např. v obchodě), tak se pod ní potím a hůře se dýchá
5
Avatar autora | 20.10.2020
+ Kvalitní materiál i provedení
+ Zajímavý design
+ Velice pohodlné. Pohodlnější a praktičtější než rouška / respirátor
+ Snad funkční. Ale zde prostě musím důvěřovat :-) Ale ta filtrační vložka vypadá důvěryhodně.

5
Avatar autora | 19.10.2020
+ Šátek vypadá stejně jako na obrázku

5
Avatar autora | 18.10.2020
Nebyl pro mne, ale můj modrý je skvělý.
5
Avatar autora | 17.10.2020
+ Velmi praktický, elegantní šátek.

5
Avatar autora | 15.10.2020
+ Dobře vypadá a dobře se nosí.
- Šňůrka na jedné straně nebyla přišitá.

5
Avatar autora | 14.10.2020
+ Na nošení příjemný, praktický a snad ochrání...

5
MH Avatar autora | 14.10.2020
Šátek jsem koupil své 87 leté mamince. Dnes nám dorazil, a už jak si ho maminka nasadil, tak bylo jasné že je to v pohodě. Pěkně ji sedí, jednoduše se nasazuje a sundává. Přesně to, co člověk jejího věku potřebuje, nikde netahat a nehledat roušku a mít ochranu úst a nosu vždy připravenou. A druhá přidaná hodnota v tomhle hnusným počasí, nefouká na krk. Hodnotím maximálně pozitivně a jsem moc rád, že jsem mamince objednal a vím, že je opravdu chráněná i proti těm "nosáčů", který to nikdy nepochopí a budou nosit roušky pod nosem. Dnes jsem objednal i pro sebe ve verzi F*CK COVID. Díky.
5
Avatar autora | 11.10.2020
+ příjemný materiál, dobře se nosí jednoduchá údržba, jednoduché nasazení neškrtí kvalitní zpracování

doporučuji všem co mají rádi pohodlí a jednooduchost
5
Avatar autora | 10.10.2020
Šátek nosí dcera, která jej hodnotí na čtyři a půl hvězdičky.
5
Avatar autora | 9.10.2020
+ praktičnost nošení, lehká udržba

5
Avatar autora | 6.10.2020
Výhoda - možnost opakovaného využití po vyprání šátku
5
Avatar autora | 6.10.2020
Dobře se v něm dýchá, když už je na krku, snadno se nasazuje a sundává při vstupu a odchodu.
5
Avatar autora | 5.10.2020
+ pohodlný, dobře se nosí

5
Avatar autora | 5.10.2020
Lehký, na obličeji příjemný, zatím jednou vyzkoušen, dobře se nosí.
5
Avatar autora | 4.10.2020
Stoprocentní spokojenost.
5
Avatar autora | 2.10.2020
+ produkt dobře sedí a dýchá se pod ním mnohem lépe než pod rouškou

5
Avatar autora | 30.9.2020
+ Prodyšný, dobře drží a neklouže.

5
Avatar autora | 29.9.2020
Super ochrana před viry. Pro nastupující podzimní dny perfektní.
5
Avatar autora | 28.9.2020
pohodlnost nošení, spolehlivá ochrana
5
Avatar autora | 27.9.2020
+ TOP PRODUKT,vřele doporučuji

Asi moje nejoblíbenější ochraná antibakteriálni pomůcka.Jen moc prosím,snažte se vylepšit nosní klip
5
Avatar autora | 27.9.2020
jemný, prodyšný, příjemný materiál, šátek doplněk částí, ve které je látka s nanovlákny
5
Avatar autora | 24.9.2020
+ Hezký šátek

5
Avatar autora | 21.9.2020
Příjemný materiál.
4
Avatar autora | 21.9.2020
pohodlné nošení, škoda, že nejde filtr vyměnit
5
Avatar autora | 17.9.2020
velikost je tak mezi M-L
5
Avatar autora | 15.9.2020
+ prodyšný, dobře drží

5
Avatar autora | 13.9.2020
+ skvěle sedí, dobře vypadá

5
JT Avatar autora | 12.9.2020
spokojen jsem velice, nic méně první co se zlomilo byl vložený hliníkový pásek přesto že jsem činil dle návodu.
5
Avatar autora | 11.9.2020
+ Dá se přes něj dýchat lépe než přes roušky, které jsme si šili doma.

5
Avatar autora | 8.9.2020
Kvalita.
5
Avatar autora | 7.9.2020
Popis produktu odpovídá realitě. Dobrý šátek/filtr. Spokojenost!
5
Avatar autora | 2.9.2020
+ mnohostrannost využití

4
Avatar autora | 17.8.2020
Zatim jsem nevyzkoysela
5
Avatar autora | 16.8.2020
Lehky,vzdusný a větší nano filtr.
5
Avatar autora | 23.7.2020
+ Skvěle zpracování
+ Lze opakovaně ručně prát
+ Antivirový šátek v sobě má nanovlákennou membránu
+ Vyrobeno v České republice
+ Funkční materiál Coolmax - vhodný do extrémního tepla i zimy
+ Vhodný pro alergiky
+ Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
+ Univerzální velikost
+ vhodný na sport i každodenní nošení

5
Avatar autora | 23.7.2020
+ Skvěle zpracování
+ Lze opakovaně ručně prát
+ Antivirový šátek v sobě má nanovlákennou membránu
+ Vyrobeno v České republice
+ Funkční materiál Coolmax - vhodný do extrémního tepla i zimy
+ Vhodný pro alergiky
+ Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
+ Univerzální velikost
+ vhodný na sport i každodenní nošení

5
LB Avatar autora | 21.5.2020
jSEM SPOKOJEN .JENOM TÁ CENA BY MOHLO BÝT LEVNĚJŠÍ

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
PJ Avatar autora Antivirový šátek 6.11.2020 14:01
V návodu píšete, že šátek s nanomembránou můžete používat donekonečna, mnohokrát prát apod. Stránky výrobce nanomembrány mluví pouze o několika ( 5 až 10 vyprání ) a to maximálně. Pokud je mi známo, žádný z výrobců nanomembrány neuvádí více jak 14ti denní použití. Nanomembrána je křehká a rozhodně ji nelze používat stále při garanci zachycení max. počtu viru COVID-19.
K Avatar autora Šatek nano space 2.11.2020 18:00
Zklamani....hned pri prvnim pouziti praskla,dotahovaci gumicka To by se za tuto cenu opravdu stat nemelo.
L Avatar autora 2.11.2020 19:50
Dobrý den, souhlasíme s vámi, prosím vyplňte reklamační formulář a zašlete nám fotografii. Obratem vám pošleme nový šátek a budeme řešit situaci se švadlenkami. Rozhodně neplatíme za kvantitu ale za kvalitu. Hluboce se vám omlouvám! Lucie z nanoSPACE
K Avatar autora Šatek nano space 2.11.2020 18:00
Zklamani....hned pri prvnim pouziti praskla,dotahovaci gumicka To by se za tuto cenu opravdu stat nemelo.
PZ Avatar autora 28.10.2020 11:55
Šátek je velmi příjemný a praktický. Dobře sedí na obličeji, dobře se v něm dýchá. Bohužel, "univerzální" velikost je vhodná spíše pro drobnější obličeje. Mužské části rodiny je šátek malý - úzký, takže ho bohužel pánové nemohou používat. Možná by stála za úvahu nabídka šátků ve větších velikostech.
O Avatar autora Náhradní drátek 21.10.2020 22:20
Dobrý den, je součásti šátku i náhradní drátek? Děkuji.
D Avatar autora schnutí 2.10.2020 14:33
Dobrý den, překvapilo mě, jak pomalu šátek po ručním praní schne. Po 9 hodinách na sušáku byl mokrý jako po umytí. 1/ Vadí, když to po ručním praní dám odstředit samotné do pračky? 2/ Píšete, že lze nechat schnout na topení, ale předpokládam, že musí být vypnuté, když šátek nesmí jít ani do sušičky. 3/ Pro ujištění: když po použití večer nevyperu ručně, ale jen vydesinfikuji alkoholovou desinfekci zvenku i zevnitř, je to ok v kontextu antivirové ochrany? Pral bych to třeba co 3-4 dny? Moc Vám děkuji za radu. :)
PP Avatar autora Vlak 24.9.2020 22:36
Nedoporučuju se šátkem dobíhat na vlak. Nanomembrána je zřejmě docela funkční, protože jsem doběhl na vlak a uvnitř jsem málem zkolaboval, dýchal jsem jak na osmitisícovce, a to jsem zdravý relativně mladý člověk. Ergo, domnívám se, že pro rizikové lidi s problémy s dýcháním není tenhle šátek úplně nejvhodnější. Je to pro ně vlastně takový neřešitelný problém - přes respirátor, který je ochrání, se špatně dýchá ... dobře se dýchá přes obyčejné roušky - ty je ale zase neochrání.
M Avatar autora Rozměry šátku 12.9.2020 17:02
Dobrý den, zajímaly by mne rozměry šátku ve verzi pro dospělé. Tuto informaci jsem nenašla. Předem děkuji za odpověď.
N Avatar autora Rozměry 21.9.2020 09:59
Dobrý den, rozměry jsou uvedeny: Šátek: 32 x 27 cm, Filtr: 15 x 21,5 cm
Avatar autora Kdy budou naskladněny černé šátky? 12.9.2020 17:00
Dobrý den, vím, že jste teď zahlceni, ale určitě je nás víc, koho by to zajímalo :-) Díky za to, co děláte, K.
OR Avatar autora 3.9.2020 10:23
Dobrý den mohu se zeptat zda budou vyráběny šátky i jiných barvách než v černé. Předem děkuji Olina
LK Avatar autora Barvy 3.9.2020 10:27
Dobrý den, v současné době nabízíme šátky v barvě šedé, modré, růžové a černé a s nápisem. Další barvy momentálně neplánujeme.
P Avatar autora Rozdíl mezi rouškou a šátkem 3.9.2020 07:01
Přeji dobrý den, prosím, jaký je rozdíl mezi filtrem v nano šátku a v nano roušce? Narážím na to, že rouška je jednorázová a šátek ne. Děkuji
LK Avatar autora Rozdíl mezi rouškou a šátkem 3.9.2020 10:30
Dobrý den, v šátku je jiná membrána než ve všech rouškách, které nabízíme. Jedná se o pratelnou membránu, kterou najdete například v nano filtrech BreaSAFE.
P Avatar autora Rozdíl mezi rouškou a šátkem 3.9.2020 07:01
Přeji dobrý den, prosím, jaký je rozdíl mezi filtrem v nano šátku a v nano roušce? Narážím na to, že rouška je jednorázová a šátek ne. Děkuji
LK Avatar autora Rozdíl membrány 21.9.2020 10:01
Dobrý den, jedná se o jiného výrobce membrány.
K Avatar autora Velkost satku 10.8.2020 08:50
Dobry den, aky je prosim obvod satku resp. maximalny obvod? Samozrejme chapem, ze prilnavost sa upravi stiahnutim, ale ide mi o to, aby som ho vobec pretiahla cez hlavu ;-) Cize max. obvod satku ako celku pri zrolovani (podla navodu zrolovat - pretiahnut cez hlavu) Dakujem
M Avatar autora dotaz na dostupnost 7.8.2020 11:42
Dobrý den, v poslední době jsou dostupné šátky a filtry "nastřídačku" nejde tedy realizovat jako jednu objednávku. Není možná forma předobjednávky, nebo objednávky jako celku a expedice až po neskladnění všeho požadovaného?
LK Avatar autora dotaz na dostupnost 9.8.2020 13:44
Dobrý den, bohužel možnost předobjednávky není, v úterý by snad měly být k dispozici všechny barvy :-)
DM Avatar autora zdravotní nezávadnost 29.7.2020 18:23
Dobrý den, podstoupili prosím šátky nějaké testy zdravotní nezávadnosti? Kožní dráždivost, cytotoxicita apod. Děkuji DM
LK Avatar autora zdravotní nezávadnost 9.8.2020 13:50
Dobrý den, antivirové šátky se vyrábějí z materiálu coolmax, který je standardním textilním materiálem na výrobu oblečení do extrémních teplot, tudíž je již testován a splňuje vše pro bezpečný kontakt s pokožkou. Membránu používáme stejnou, která se používá na respirátory BreaSAFE a samozřejmě veškerými testy musela být podrobena, aby prošla certifikacemi.
K Avatar autora Dostupnost? 24.7.2020 20:13
Dobrý deň, budete naskladňovať teraz niekedy čierne šátky? Ďakujem
N Avatar autora Dostupnost? 24.7.2020 20:14
Dobrý den, ano, snad během příštího týdne.
PD Avatar autora Pocet pracich cyklu 9.5.2020 18:26
Dobry den, pri jemne peci dle navodu, kolik prosim doporucujete pracich cyklu nez satek ztrati svoji ucinnost? Dekuji Petra Doksanska
N Avatar autora Pocet pracich cyklu 12.5.2020 10:01
Po 30-50 pracích cyklech pomalu začne ztrácet filtrační schopnosti o pár procent.
J Avatar autora Velikost filtru 8.5.2020 14:39
Chápu dobře. že, nanofitrační vrstva není v celé látce, ze které je šátek ušitý, ale jenom někde před nosem a ústy?
N Avatar autora Velikost filtru 8.5.2020 17:39
Dobrý den, nanovlákenný filtr je pouze v oblasti nosu a úst.
M Avatar autora nanofiltr 1.5.2020 13:28
Dobrý den, jak velký je nanovlákenný filtr v roušce a je zaručena těsnost, aby vir nepronikl kolem filtru? A jak to, že je je nanovlákenný filtr pratelný, když jinak jsou nanovlákenné roušky jednorázové a nesmí se promočit?
L Avatar autora nanofiltr 3.5.2020 21:45
Dobrý den, filtr je veliký 20x10cm. Šátek je potřeba dobře vytvarovat pomocí drátku a zajistit gumičkou. Jedná se o rozdílné provedení, nanovlákenná membrána v šátku je chráněna látkou, zatímco nano rouška je z netkané textilie, pokud ji vyperete, zničí se celá rouška.

Česká firma nanoSPACE působí na trhu od roku 2012 a zaměřuje se především na produkty, kde je použita nanovlákenná textilie. V roce 2012 se stala prvním výrobcem, který v bariérových povlacích pro alergiky použil nanovlákennou membránu. Od té doby rozšířila své portfolio i o nano peřiny a nano polštáře, které jsou vhodné především pro alergiky na prach.

V roce 2016 představila jako první na světě funkční povlečení, které dokáže plně nahradit bariérové povlaky. Tato produktová řada, která nese označení Nanobavlna® dokázala spojit funkčnost materiálu s bio bavlnou a je vhodná nejen pro alergiky, ale i atopiky.

 Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE využila své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začala s výrobou antivirových šátků a ochranných roušek z nanovlákna. Od roku 2021 vyrábí také designové pratelné nano roušky. 

V roce 2021 založila firma nanoSPACE dceřinou společnost nanoSPACE Technology, která se věnuje vývoji, výzkumu a inovacím v oblasti nanovlákenných textilii.