Multifunkční sportovní tunel nanoSPACE- modrý na zimní sporty, kolo i běh

Kód: NS.77.781
Akce Se stříbrem
Značka: nanoSPACE
1 050 Kč –42 %
modrý antivirový šátek
1 050 Kč –42 % 599 Kč 495 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Multifunkční sportovní šátek nanoSPACE s nanovlákennou membránou v modré barvě, který je vhodný na zimní sporty či na kolo v chladnějším počasí. Je velmi populární pro cestování do smogem zasažených měst (Bangkok,Mumbai, Dillí, Mexico City, Dháka, Karáčí, Lagos). Vhodné i jako elegantní alternativa k respirátoru, neškrtí za ušima a je ideální i pro lidi s plnovousem. Jednoduše se sundavá a nandává a můžete jej pohodlně nosit na krku a nasazovat jen v momentech, kdy je to nutné. 

 • univerzální velikost, pratelný, vyměnitelný nosní klip,
 • vhodné proti smogu,
 • na běh, lyžování, snowboard i kolo,
 • nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97-99,9 %
 • vhodný pro alergiky, nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem, funkční materiál Coolmax®, tunelový nákrčník
 • Prohlášení výrobce o vlastnostech výrobků (CE)
 • záchyt membrány = FFP2
 • Šátek není zdravotnický prostředek, patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE:

 • Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %
 • Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Nová verze s vyměnitelným klipem
 • Je ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
 • Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití.
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
 • Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá šátek přizpůsobit vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje.
nano-satek-detail filtr-breasafe-ucinnost

 

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí  200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost. 

 

V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydržely praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně. 

Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány. 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:

 • ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax®?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Návod k použití – nasazení šátku:

Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání šátku.

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
 • Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
 • Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

navod-k-pouziti-antiviroveho-satku

Návod k použití – sejmutí šátku

 • Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek.
 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Šátek vyperte či sterilizujte. 

Upozornění: U dospělých lidí správně nasazený šátek nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

navod-k-sejmuti-antiviroveho-satku

 

Péče o drátek

Před praním

Drátek před praním vždy vyjměte. Prodloužíte tak tím jeho životnost.

vymena-dratku

Nepřehýbat

Šátek v oblasti drátku nikdy nepřehýbejte na polovinu. Mohl by se poškodit. 

satek-co-nikdy-nedelat

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. K praní antivirových šátků s nanofiltrem jsou vhodná prací vajíčka Ecoegg. 


Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka. 

Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?

Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí. 

Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

baleni-antivirovych-satku-2

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

 

Upozornění

Výrobek nevhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110. 

Rozměry

Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení:

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Výrobce 

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 01

 

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

 

Poslechněte si podcast s Lucií Konečnou o výhodách a jedinečných vlastnostech antivirových šátků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní doplňky
Hmotnost: 0.093 kg
5
178x
4
16x
3
4x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AA Avatar autora | 11.12.2022
super
5
Avatar autora | 11.10.2022
Jsem velmi spokojen a ještě bych uvítal jednodušší vyměnitelnost filtru uvnitř šátku.
5
Avatar autora | 29.9.2022
+ Dobrá prodyšnost v FFP2 kvalitě.
+ Hodně pomohlo, že nosní klip je poslední cca rok a půl vyměnitelný.
- Ještě by mohli zapracovat na designu a vyměnitelnosti nanoroušky uvnitř šátku.

5
EK Avatar autora | 11.4.2022
Krásný. Mám zimní variantu a jsem s ní velice spokojená, funguje i po 4 dnech používání bez praní.
5
Avatar autora | 12.1.2022
- Předpokládám, že plíšek nebude mít vysokou životnost a s výrobkem zacházím s velkou opatrností

Modrý nákrčník s nano membránou jsem si vybrala jako alternativu k respirátoru. Nošení je příjemnější, lépe se dýchá, je operativně připraven k použití (na vleku, v MHD, v obchodě). Dobrá je regulovatelnost pomocí gumičky a plastové brzdy.
5
HH Avatar autora | 11.1.2022
Vyzkoušen v terénu i na pracovišti. Příjemně se nosí, vypadá lépe lépe než respirátor a dobře se v něm dýchá, je volnější a pocitově příjemnější. S brýlemi si nosní klip trochu konkuruje, ale to je i u respirátoru.
5
J Avatar autora | 27.12.2021
Šátek je prima, obzvlášť, když si potřebuju ústa a nos střídavě odkrývat/zakrývat a nemám kapsy, kam bych případnou roušku odložila.
4
P Avatar autora | 18.12.2021
Se šátkem jsem v zásadě spokojen, jen mi dost výrazně chybí možnost šátek vyprat na vysokou teplotu a filtr v něm vyměnit. To považuju za výrazný nedostatek.
5
Avatar autora | 8.8.2021
+ pohodlný šátek odpovídajících rozměrů
+ dobře drží na obličeji - možno regulovat (gumička na stažení, nosní klip) - těsní kolem nosu
+ dobrá prodyšnost, možno používat několik hodin v kuse
+ je-li možno šátek sundat nemusí se nikam odkládat (zůstane na krku)
+ česká membrána, český výrobek
+ možnost praní, možnost výměny nosního klipu
+ pokud zvlhne dechem, nedojde ke snížení účinnosti
- nosní klip se může poškodit i při velmi opatrném zacházení

skvělý produkt
4
Avatar autora | 2.8.2021
+ na kolo cestou do obchodu, na kratší pochůzky vyhovuje
+ pratelný, znovu použitelný materiál
+ možno opakovaně desinfikovat bez praní sprejem
+ český výrobek
+ pěkný
+ přijemný materiál
+ jestli pomine doba covidová, nejspíš vypářu všitý filtr a použiju jako funkční nákrčník
+ dobře těsní okolo nosu
+ kovovou vložku nad kořen nosu lze snadno vyjmout před praním i snadno zavést
+ snad je to z ekologického hlediska menší zátěž pro prostředí, než respirátor... dlouhodobě využitelnější
- nevyhovuje mi ve větší zátěži - 4 patra při nošení 10kg dítěte stěží udýchávám
- oproti některým dobře těsnícím respirátorům hůře prodyšný při vyšší zátěži (v klidu ve stoje, sedě - je to ok)
- cena
- na léto jsem v něm dost opocená

na nošení na kratší dobu nebo při nížší fyzické zátěži - dobrý. Spíš podzim-zima-jaro. Pro účely, pro které jsem ho zakoupila, mi vyhovuje.
5
Avatar autora | 23.4.2021
Flexibilní, hygienický, estetický vzhled, jednoduchá údržba.
5
Avatar autora | 22.4.2021
+ Kvalitni, prijemny nakrcnik, dobre se nosi

5
Avatar autora | 19.4.2021
Je pohodlnější než respirátor Opakované použití a možnost praní - hliníkový pásek je měkký a narovnává se
5
Avatar autora | 31.3.2021
Mnohem pohodlnější než respirátor.
5
Avatar autora | 30.3.2021
výborný
5
Avatar autora | 22.3.2021
+ příjemné nošení

5
Avatar autora | 19.3.2021
Rádi nosíme nákrčníky a využíváme je místo roušek. Proto jsme si vybrali tuto nanoroušku, abychom ji mohli využívat v této covidové době. Kvalita se zdá být výborná.
5
Avatar autora | 16.3.2021
+ dobře se používá

5
Avatar autora | 12.3.2021
Vynikající na sport lehké a pohodlné
5
Avatar autora | 12.3.2021
Kvalitní český výrobek,pohodlný, dobře se v něm dýchá.Výhoda vyměnitelného pásku na nose.
5
Avatar autora | 11.3.2021
+ Oproti respirátoru se v něm dobře dýchá. Nosím ho hlavně venku na rychlé procházky a dobře sedí na obličeji, nepadá. V létě by v něm asi bylo dost teplo, ale teď je to v pohodě.

5
Avatar autora | 11.3.2021
dobře se mi v nano šátku dýchá obávám se však, jaké to bude v letních měsících a nano šátek nebudu asi používat
3
Avatar autora | 11.3.2021
Kvalitní materiál Špatně drží na nosu
5
Avatar autora | 10.3.2021
+ Příjemný na nošení, neškrtí

5
Avatar autora | 9.3.2021
+ Dobře se nosí

5
Avatar autora | 6.3.2021
+ výborně se nosí
+ celkem dobře se v něm dýchá

5
Avatar autora | 5.3.2021
zatím mohu jen říct, že se mi šátek líbí, i materiál a rozhodně se pod ním nebudu tolik potit.. vyzkoušeno asi na 3hodiny a fajn.. pro jistotu s sebou nosím doklad, že se jedná o nano produkt
5
Avatar autora | 4.3.2021
+ Nemusím být oholený a těsní!

V létě je v ní horko
5
Avatar autora | 4.3.2021
+ ochrana

5
P Avatar autora | 4.3.2021
Výborně se nosí a dobře sedí na obličeji, doporučuji.
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ splňuje požadavky na FFP2

5
Avatar autora | 2.3.2021
kvalitní a spolehlivé
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ příjemně se nosí, dobře se dýchá, dlouhodobé vyzžití

5
Avatar autora | 18.2.2021
+ Nanošátek je výborná věc. Nic netahá za ušima.
+ Pokud ho potřebujete sundat, nemusíte ho nikam odkládat.
+ Při chladnějším počasí si chráníte i krk.
+ Vydržím s ním celou osmihodinovou směnu.
+ Sice je dražší, ale při použití nanodezinfekce má dlouhou životnost.

5
Avatar autora | 15.2.2021
Antivirový šátek se příjemně nosí, nemlží se mi brýle.
4
Avatar autora | 15.2.2021
+ nosíme do lesa,kdy shrnutý na krku v případě kontaktu nasazuje přes usta i nos

5
Avatar autora | 10.2.2021
+ Dobře se mi v něm dýchá, jsem alergik.

5
Avatar autora | 2.2.2021
+ snadná použitelnost

5
Avatar autora | 16.1.2021
Nosíme brýle a proto jsme si tento produkt vybrali a jsme spokojeni :)
4
Avatar autora | 16.1.2021
+ Příjemné nošení a snadná údržba i manipulace s ním.
- Nošení pouze venku, v teplém prostředí je pod ním moc horko.

5
Avatar autora | 11.1.2021
Praktický, že zůstává na krku a také že plní odpovídající stupeň ochrany.
5
Avatar autora | 9.1.2021
+ kvalita

5
Avatar autora | 23.12.2020
Velmi praktický a příjemnější než respirátor.
5
Avatar autora | 21.12.2020
V Nemecku, kde bydlim, nano produkty vubec nejsou známe. Rodinu a pratele jsem vybavil, jsou spokojeni.
5
Avatar autora | 16.12.2020
Kvalitně ušitý antivirový šátek, dobře se nosí, opakované použití. Doporučuji.
5
Avatar autora | 15.12.2020
+ nemlží se brýle v obchodě
+ snadná manipulace

5
Avatar autora | 14.12.2020
+ Kvalitní výrobek, pěkný design,příjemný na nošení.
- Vyšší cena.

5
Avatar autora | 14.12.2020
+ pohodlné nošení, žádné otlaky
- prodyšnost by pocitově mohla být větší ale pak by byla asi nižší účinnost

5
Avatar autora | 13.12.2020
Nosím brýle a při používání jakékoliv jiné roušky se mi nepříjemně zamlžují. Zkusila jsem tento produkt a jsem velmi spokojená. V šátku mohu lépe dýchat a pokud si jej dobře upevním kolem nosu, brýle se skutečně nezamlžují. Druhý šátek okamžitě věnuji dceři, která rovněž nosí brýle a má stejné obtíže. Cena je možná poněkud vyšší, ale za ten komfort to jistě stojí. Když k tomu přičtu účinnost proti bakteriím a virům, opakovatelnou použitelnost, možnost praní i v ruce, není o čem diskutovat.
5
Avatar autora | 13.12.2020
+ Na nošení pohodlnější než roušky, hlavně při častém nasazování/sundávání.
+ Dýchá se přes to lépe než přes roušku nebo respirátor.
+ Díky klipu na nos se nemlží brýle.
+ Měl by dlouho vydržet, lze ho prát.
- Poměrně vysoká cena.

5
Avatar autora | 13.12.2020
+ dostatečná velikost i pro velkou hlavu
+ vyměnitelný nosní klip
- tenká utahovací gumička
- tenčí materiál než původní

Ideální pro všechny v současné době na celodenní použití, pratelný, neztrácí účinnost. Sice je oproti jiným rouškám hůře prodýchatelný, ale to je logické a nejde to jinak. Zlepšení by bylo možné pouze nějakým vyztužením v oblasti před nosem a ústy, aby zde vznikl prostor aspoň 4 cm od vnitřní vrstvy. čím je silnější materiál, tím drží přední stěna lépe.
5
Avatar autora | 12.12.2020
příjemný materiál, výhoda vyměnitelné nosní proužky, snadná údržba
5
Avatar autora | 12.12.2020
+ Nejlepší a nejpohodlnější řešení v současné situaci. Bez problémů se vněm dá být i dlouhou dobu - vlak, letadlo atp...

5
Avatar autora | 11.12.2020
S šátkem jsem velmi spokojená. Při nošení se nezamlžují brýle. Velká výhoda je vyměnitelný nosní klip.
5
Avatar autora | 10.12.2020
nemusí se sundávat
5
Avatar autora | 10.12.2020
+ Dobře sedí na obličeji, brýle se potí výrazně méně proti obyčejné roušce, dobře se přes šátek dýchá. Opakovaná koupě.

5
Avatar autora | 10.12.2020
Se šátkem jsem velice spokojena, dostatečně velká nanovlákenná vložka, výhodou je i obsah stříbra, nyní možnost výměny nosního klipu, cítím se v něm bezpečně. Nicméně sportovat bych v něm nechtěla - hůře se mi přes něj dýchá. Šátek byl hodnocen v D-testu.
5
Avatar autora | 9.12.2020
+ kvalitnía elegantní výrobek
- tvarování kolem nosu pomocí hliníkového plíšku se brzy láme a je vhodné pro jednorázový výrobek, ale ne pro opakovaně používanou věc.

5
Avatar autora | 9.12.2020
+ Citim se chrâněna a šatek ma vyhody rychle poużití a możnost prani

4
Avatar autora | 9.12.2020
Je to dárek, zatím nevím
5
Avatar autora | 8.12.2020
+ Ověřil jsem skutečně nanovlakno DTEST

5
Avatar autora | 8.12.2020
Mám více těchto šátků a jsem moc spokojená
5
Avatar autora | 7.12.2020
+ Na zimní období ideální, dá se v tom dýchat! A zároveň chrání před chladným vzduchem a hlavně před viry!
+ Snadná údržba

5
Avatar autora | 2.12.2020
+ Pěkný design. Dobrý materiál.

5
Avatar autora | 25.11.2020
dobrý na běžné nošení
5
Avatar autora | 24.11.2020
ok
5
Avatar autora | 24.11.2020
+ Dobře se přes něj dýchá, dobře sedí na obličeji, pěkně vypadá.
+ I po několika vyprání stále jako nový.
+ Stále připraven k využití, když ho mám na krku.
- Někdy se hůře stahuje, když brzdička na stahování je na doraz a nemáte nehty na vytažení šňůrky.

Celkově šátek splnil mé očekávání.
5
Avatar autora | 23.11.2020
libi
5
Avatar autora | 22.11.2020
+ Výborný do chladnějšího počasí

5
Avatar autora | 21.11.2020
+ Velmi příjemný materiál, krásně se pere v ruce, rychle schne i bez ždímání. Doufám. že je také účinný.
- Přivítala bych víc náhradních kovových pásků.

Chrání velkou část obličeje a myslím, že dobře přilne.
5
Avatar autora | 19.11.2020
šátky jsou úžasné, příjemně se nosí a mám pocit, že jsem pro ochranu zdraví mého i ostaních udělala maximum.
5
Avatar autora | 19.11.2020
tento je v pohodě
5
Avatar autora | 15.11.2020
Se šátkem jsem maximálně spokojená. Šátek se příjemně nosí, je velice kvalitní, snadná údržba. Jsem moc ráda, že jsem si šátek zakoupila. Doporučila jsem ho i známým.
5
Avatar autora | 13.11.2020
- Není to zrovna nejlevnější záležitost, zvlášť pro celou rodinu.

Je lehký, nanovlákenný, snadno se přes něj dýchá, dle výrobce poskytuje téměř stoprocentní a dlouhodobou ochranu proti covidu, je opakovaně nositelný neboť se dá dezinfikovat i opatrně prát. Další výhoda je, že se dá použít i pro alergiky jako ochrana proti pylům nebo v době smogu pro každého člověka. A snad nezanedbatelné je i to, že při nošení je hezký na pohled, slušivý.
5
Avatar autora | 13.11.2020
Praktický a chrání :-) Praktický je i z důvodu lepší "instalace" než jsou roušky u osob se sluchadlem (v mém případě), což je pro mě ohromné + a z toho důvodu si pořídím ještě jeden.
5
Avatar autora | 13.11.2020
Je lepší než rouška,oceňuji upevnění nosu a možnost přitažení vzadu na hlavě.Jsem max.spokojená a vřele doporučuji.
5
Avatar autora | 13.11.2020
lépe se dýchá, brýle se mlží méně
5
Avatar autora | 12.11.2020
+ kvalitní český výrobek

5
Avatar autora | 12.11.2020
+ Vítám, že je šátek delší než předchozí verze.
+ Lepší drátek než u předchozí verze, navíc s několika náhradními. U předchozího se mi drátek zlomil, musela jsem pracně párat a zašívat...

Doporučuji, pro alergiky vhodný i v pylové sezóně. Délka nákrčníku umožňuje i dobrou ochranu krku v sychravém počasí.
5
Avatar autora | 11.11.2020
Šátek teoprve užiji, až se opravdu ochladí. Vyzvedla jsem si ho dnes a zdá se, že na zimu je to nejlepší řešení. Mimochodem: vypadá lépe než rouška!
5
Avatar autora | 10.11.2020
+ Praktický. Možná by to chtělo model s upevněním za uši.
- Zatím jsem nezjistil.

5
Avatar autora | 10.11.2020
Výborně se přes něj dýchá a dá se nosit i dlouhodobě. Největší výhodu vidím v tom, že se mi v něm nezamlžují brýle, což je u jiných roušek neskutečnej opruz.
5
Avatar autora | 10.11.2020
+ Dobře se dýchá

5
Avatar autora | 9.11.2020
+ koupila jsem synovi alergikovi a věřím, že bude spokojen

5
Avatar autora | 9.11.2020
Velmi dobře sedí, nikde neškrtí a v těchto dnech i hřeje na krku,
5
Avatar autora | 7.11.2020
+ lehká, krásně barevná

5
Avatar autora | 7.11.2020
+ Praktické používání
- Lámající se nosní klip - nově je však výměnný a v balení jsou i náhradní.

Jak moc těsní, aby šel vzduch jen přes vloženou nanomembránu je otázka. Ale beru to tak, že k maximální ochraně je určen respirátor a šátek je určitý kompromis mezi ochranou a praktičností.
5
Avatar autora | 6.11.2020
Příjemný na nošení, oproti běžným rouškám. Snadná manipulace i praní, jsou i elegantní a s Nano filtry doufám i účinné.
5
Avatar autora | 6.11.2020
+ výrobek s certifikátem, dá se prát, má širší využití (ochrana proti chladu na krk)

4
Avatar autora | 6.11.2020
+ Kovová páska na přizpůsobení masky tvaru nosu je příliš silná, vyměním za tenčí drátek. Nedočetla jsem se, zda se materiál může žehlit.

5
Avatar autora | 5.11.2020
+ je příjemný, skvěle padne

5
Avatar autora | 4.11.2020
Praktický. Doporučuji.
5
Avatar autora | 4.11.2020
Lehký, prodyšný materiál, snad i funkční, snadná manipulace.
5
Avatar autora | 2.11.2020
je to dárek, tak nevím zda je tak kvalitní jak je uvedeno v nabídce
5
Avatar autora | 2.11.2020
+ Praktické
+ funkční
+ dobře se nasazuje

3
Avatar autora | 2.11.2020
ještě jsem neměl příležitost vyzkoušet, ale vypadá dobře
4
Avatar autora | 1.11.2020
příjemný materiál možnost ošetřit desinfekcí (která lze také koupit v e-shopu), když není možnost vyprat drátek u nosu mi nejde vytvarovat tak, aby se mi při nošení nemlžily brýle, ale je to lepší než v rouškách
5
Avatar autora | 29.10.2020
Antivirový šátek výborně sedí díky možnosti regulovat napětí gumičky a nastavení nosního klipu. Je ušit z příjemné prodyšné látky, ale hlavě je bezpečný díky všitému antivirovému nanofiltru. Přesto, že mám potíže s dýcháním, tento šátek "udýchám".
5
Avatar autora | 28.10.2020
Velice příjemné nošení a skutečný pocit bezpečí. Šátek nosím na krku celý den. Pokud je potřeba, jednoduše nahodím na nos, když potřeba pomine, jednoduše mě hřeje na krku. To je výhodné hlavně v těchto zimních měsících kdy tímto současně napomáhá k ochraně proti nachlazení. Tuto vlastnost lze považovat za vedlejší účinek šátku-v kladném slova smyslu! Pokud vás šátek hřeje moc, hlavně za týlem, lze jednoduše šátek vzadu zúžit pomocí gumičky, kterou zavlíknete jako smyčku za brzdu. Snad jediná nevýhoda spočívá právě v té brzdě za týlem, která vás bude tlačit na vyšších sedadlech ve vlaku, či autobusu. Avšak ta lze částečně nastavit do boku na druhou stranu, než se chcete opírat, podle toho, kam vám padá hlava. Výjimečně se mi stává, že mě povyleze vyměnitelný hliníkový pásek nad nosem. Jednoduše jej vsadím zpět a je po problému. Při troše opatrnosti se to nechá snadno uhlídat.
5
Avatar autora | 27.10.2020
Šátek je velmi příjemný na nošení.
5
Avatar autora | 27.10.2020
Praktický a opakovaně použitelný produkt i vhodně barevně řešený.
5
Avatar autora | 26.10.2020
Dobře drží
5
Avatar autora | 26.10.2020
Je skvělý, ale ten kovový pásek má daleko menší výdrž než šátek. Při veliké opatrnosti se mi drátek nalomil.
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ rychle schne po vyprání
+ dobře se nosí
+ pohodlné dýchání

4
Avatar autora | 25.10.2020
+ jednoduchá manipulace
- lze použít jen v chladnějším počasí

4
Avatar autora | 24.10.2020
jedna velikost nemusí vyhovovat všem. spíš pro štíhlejší typy.
5
Avatar autora | 24.10.2020
praskl mi drátek přes nos (mám opravdu velký nos), jinak O.K.
5
Avatar autora | 23.10.2020
Dodře drží. Dobře se pere. Vypadá hezky.
5
Avatar autora | 22.10.2020
+ Snadná údržba, kvalitní materiál.
+ Dobře se nosí, nemlží se brýle.
+ Plnohodnotný výrobek na trhu ve své třídě. Doporučuji.

5
Avatar autora | 19.10.2020
+ Pěkný design
+ Příjemné nošení
+ Lepší ochrana než klasická rouška
- Méně snadné nandavání/sundavání než u klasické roušky
- Cena

Celkově jsem s šátkem spokojená, již jsem zakoupila druhý. Určitě doporučuji!
5
Avatar autora | 18.10.2020
skvělé
5
Avatar autora | 18.10.2020
Je možné ho v mnoha ohledech přizpůsobit. Neporovnatelně příjemnější, než chirurgické ústenky. Neničí pleť. Snadno vyčistitelný. Slušivý.
5
Avatar autora | 18.10.2020
+ lze použít vícekrát

5
Avatar autora | 17.10.2020
+ Velmi praktický, elegantní šátek.

5
Avatar autora | 17.10.2020
+ Příjemný prodyšný materiál.
- Drátek je náchylný ke zlomení. Jinak bez chyb.

5
Avatar autora | 17.10.2020
+ kvalitní, lehký, prodyšný, příjemný

5
Avatar autora | 16.10.2020
+ slouží zároveň jako šála
+ dobře se v něm dýchá

2
Avatar autora | 15.10.2020
+ Prodyšný
+ Pěkná barva a design
+ Věřím/doufám, že membrána plní svou funkci
- Kamarád mě varoval, že spona u kořene nosu se dříve či později zlomí, ale že povolí už při prvním praní, jsem fakt nečekal.

Vzhledem k ceně cca 900 Kč bych si rád připlatil další stovku za kvalitní sponu - jsem si jist, že drát v pevné bužírce zašitý do lemu stojí výrazně méně. Až do vyprání jsem měl chuť pořídit několik kusů rodičům, ale takhle budu koukat po jiném výrobci.
5
Avatar autora | 15.10.2020
+ Dobře vypadá, dobře se nosí.

5
Avatar autora | 13.10.2020
při dodržování pokynů nebyl problém
5
Avatar autora | 13.10.2020
- vysoká kvalita a velice hezké provedení
5
Avatar autora | 10.10.2020
Syn silně preferuje šátek před rouškou, takže toto je řešení. Nevýhodou je vyšší cena, ale nelitujeme. Podle doporučení syna, který šátek nosí, dávám pět hvězdiček.
4
Avatar autora | 9.10.2020
+ hezký design
+ nanotechnologie
+ příjemný materiál, který dobře schne
+ česká výroba
- jenom jedna velikost, pokud máte větší hlavu, tak máte smůlu
- upevňovací kovová sponka v oblasti nosu hodně tlačí

Hodně se mi líbí design výrobku. Pokud ale máte velkou hlavu, tak to není pro Vás. Dále je hloupé, že upevňovací kovová sponka tlačí, takže delší dobu v ní pravděpodobně nevydržíte.
5
Avatar autora | 9.10.2020
+ ...

...
5
Avatar autora | 7.10.2020
+ příjemný materiál
+ dobře se v ní dýchá
- občas trochu problém najít střed toho drátku

5
Avatar autora | 5.10.2020
Šátek je pohodlný, vkusný a hlavně dlouhodobě udržitelný. Zatím nejlepší dostupná "roušková"ochrana na trhu. Jen malý detail při nechtěném zlomení "drátku": raději nelepit!!!
5
Avatar autora | 5.10.2020
nano šátek je pohodlnější než rouška, dobře se nosí
3
Avatar autora | 5.10.2020
- Vysoká cena

5
Avatar autora | 5.10.2020
+ kvalita

5
Avatar autora | 2.10.2020
+ šátek dobře sedí a dýchá se pod ním mnohem lépe, než pod rouškou

5
Avatar autora | 1.10.2020
+ Opravdu se přes šátek dobře dýchá, v něm si dovedu představit i celodenní nošení.

5
Avatar autora | 30.9.2020
Pro sport asi není lepší volba.Příjemně se nosí, nemám žádné negativa.
5
Avatar autora | 30.9.2020
+ proti roušce velmi praktický.

4
Avatar autora | 29.9.2020
+ Opravdu dobře se v něm dýchá a mluví i když je natěsno nasazený, nosní klip přimáčknutý, gumička dotažená (takže dýcháte opravdu jen přes filtr). Pokud to srovnám s lékařskou rouškou, tak ta nikdy tak netěsní a ještě navíc ty gumičky řežou za ušima; když to srovnám s bavlněnou rouškou, tak ta (pokud je s nosním klipem a je těsná) je po 10 - 20 minutách mluvení vlhká až mokrá a nepříjemná na nošení, dlouho pak schne.
+ Při mluvení i několik hodin v kuse se šátek pouze mírně zavlhčí, a po cca 5 - 20 minutách od sundání je zase suchý - rozhodně není mokrý jako bavlněná rouška, ve které si už po hodině mluvení připadáte jako oslintaní... a mokrá bavlna pak schne několik hodin.
+ Snadná dezinfekce - stačí šátek v místě filtru a okolo něj pořádně postříkat ethanolovou dezinfekcí, ta po cca 15 - 30 minutách vyprchá a šátek se dá dál nosit bez toho, aby nějak zapáchal - ta absence zápachu mi tak nějak i potvrzuje přítomnost toho stříbra v nanofiltru, protože právě stříbro zabraňuje rozmnožení bakterií, které by případně způsobovaly zápach...
+ Snadné nošení šátku - když se šátek ráno po umytí nasadí, mám poté celou dobu zakrytý krk, takže není příliš pravděpodobné, že by se mi pod šátek na krku dostalo nějaké velké množství mikroorganismů. Když šátek nepotřebuji, stáhnu ho jednoduše pod bradu, díky gumičce neodstává a nic se za něj na krk nedostane. Když jej potřebuji nasadit, dá se to provést snadno i bez toho, že bych musel sahat na filtr (nasazuji jej zvednutím za gumičku cca 2cm na stranách od filtru), zvenku šátku se přimáčkne a dotvaruje nosní klip, tak aby byl těsný a nemlžily se mi brýle - je to rychlé a nenáročné.
+ Pokud v šátku pouze sedím nebo třeba pouze jdu po rovině, vůbec se mi dýcháním nezavlhčí - do schodů už je to problém - ale to je u každé těsné roušky.
- Nosní klip se mi zlomil u 2 šátků během prvních 2 dnů nošení - lze jej nahradit měděným drátkem s bužírkou z el. kabelu pro např. zásuvky a funguje to výborně. (problém je ten původní klip vyndat, protože je tam vlepený, a je potřeba tu kapsu, do které je vložen, nastřihnout z obou stran, aby šly vyndat obě zlomené části (nějakými špičatými dlouhými tenkými kleštěmi by to asi šlo i pouze z jedné strany))
- Na začátku mi byl šátek malý, ale postupně se vytahá, takže teď je OK a pro dotěsnění už utahuji tu gumičku.
- Po několika hodinách nošení mám nepříjemně otlačený nos - ale to asi bude i u dalších těsně nasazených roušek...
- Nemožnost kontroly (v domácích podmínkách) nanovlákenné struktury a účinnosti filtru po několikanásobném používání a dezinfekci/ručním praní. V podstatě nevíte, jak dlouho vás tento šátek bude "nano" chránit, protože není metodika (nebo jsem ji nenašel), jak to doma ověřit. A kdo si šátek koupí za stávající cenu bude ho asi nosit hodně dlouho a mnohonásobně dezinfikovat/prát - bez možnosti kontroly účinnosti (změření množství zachycených a propuštěných mikročástic velikosti viru).
- Prozatím není podpora snadné výměny nanofiltru v šátku ze strany výrobce.

Shrnutí - produkt má dost výhod i nevýhod, nicméně výhody pro mě převažují (pokud nanofiltr opravdu funguje tak, jak je prezentováno - což nedokážu ověřit), takže produkt doporučuji - je to podle mě jeden z nejlepších srovnatelných produktů na trhu, se kterým jsem se ve svém okolí setkal, a to denně potkávám mnoho lidí.
4
Avatar autora | 29.9.2020
+ materiál příjemný
+ hezký desing
+ příliš krátká doba na hodnocení

i přes poněkud vyšší cenu(i s dopravou cca 1000.-)O.K.
5
Avatar autora | 28.9.2020
Kvalitní výrobek, vkusný, praktický.
5
Avatar autora | 28.9.2020
+ kvalitní, příjemný materiál

5
Avatar autora | 28.9.2020
+ krásný, kvalitní
+ Je o něco širší než má v nabídce konkurence, díky tomu se mnohem lépe nasazuje a sundává

5
Avatar autora | 27.9.2020
+ Antibakteriální šátek praktický,velmi příjemný,doporučuji
- jen jsem měla trochu smůlu na nekvalitní potisk,bílá barva je místy dost přerušovaná, někde bílá ani není

5
Avatar autora | 25.9.2020
+ ideální rozměr, jde pohodlně (opatrně) přetáhnout přes hlavu a při nošení dobře "těsní", ale netlačí
+ nano vrstva je přišitá zevnitř tak, že při nošení není navenek vidět, ale při údrže a otočení na rub si může uživatel dát větší pozor při manipulaci a praní
+ pohodlná manipulace s šátkem
- placatý drátek, který je všitý do šátku je opravdu po několika opakovaných ohybech citlivější, takže opatrně. nám se ho podařilo zlomit hned první den, ale poradili jsme si - všili jsme jiný - jen si dovolím doporučit výrobci drátek nepřilepovat (po zlomení vůbec nešel vytáhnout), jen vložit do toho samého tunýlku, který tam pro něj je a zašít (ale nevím, zda je to takto proveditelné)

perfektní ochranná pomůcka do nejisté doby. i přes vyšší cenu se rozhodně vyplatí už tím, že při opatrné, jednoduché udržbě lze používat opakovaně a v kombinaci s dezinfekčním sprejem má člověk ochranu úst a nosu po celý den při opakovaných použitích stále čistou. rozhodně účinnější a ekologičtější varianta oproti jednorázovým rouškám. nakoupili jsme větší množství ať můžeme střídat a rozhodně nelitujeme!
5
Avatar autora | 24.9.2020
+ Prodysny, kvalitní.

5
Avatar autora | 23.9.2020
Pokud je účinnost spolehlivá i po vícero praní, tak je to perfektní náhrada respirátoru.
5
Avatar autora | 23.9.2020
+ lépe se mi dýchá, než v bavlněné roušce
+ konečně se mi nerosí brýle
+ sundanou roušku pak stále hledám, šátek pouze stáhnu a zůstane mi na krku
+ nedřou mě gumičky za ušima
+ je super
+ může se používat opakovaně, přepere se a nechá se uschnout

vyšší cena, ovšem může se nosit opakovaně, pouze se přepere ve vodě a nechá uschnout
5
Avatar autora | 21.9.2020
+ dobře sedí, v chladnějším počasí bude super

5
Avatar autora | 21.9.2020
+ prodyšnost, nemusí se pořád nasazovat a sundávat, jako roušky, v chladných dnech bude částečně sloužit i jako nákrčník

5
Avatar autora | 21.9.2020
+ příjemný materiál, skvěle sedí na obličeji

5
Avatar autora | 20.9.2020
Dobrý nápad, praktický a funkční.
5
Avatar autora | 20.9.2020
+ Dobre se nosí
+ Vypada dobře

5
Avatar autora | 20.9.2020
+ ke kvalitě navíc i slušivý a pohodlný

5
Avatar autora | 20.9.2020
+ Šátek s nanofiltrem,
+ optimální velikost,
+ možnost stažení snurkou,
+ Hezka modrá barva
+ Pohodlný
- Trochu vyšší cena

5
Avatar autora | 20.9.2020
+ Skvělé, že se dá používat opakovaně.

5
Avatar autora | 19.9.2020
+ Perfektně drží na obličeji díky stahovací šňůrce
+ Velmi dobře vypadá
+ Daleko pohodlnější než klasická rouška
+ Vhodná pro muže i ženy
- Cena

Ze šátku jsem tak nadšená, že jsem si už objednala i v růžové barvě
5
Avatar autora | 19.9.2020
Lehučký šátek, dobře se přes něj dýchá. Snad funkční. Koupeno na doporučení.
5
Avatar autora | 18.9.2020
Prodyšný, dobře sedí. Kvalitní materiál a vypracování. Česká výroba .
5
Avatar autora | 18.9.2020
+ - příjemné nošení

5
Avatar autora | 14.9.2020
+ snadná manipulace

5
Avatar autora | 12.9.2020
Zpevňující kovový pásek u nosu je náchylnější k snadnému zlomení (zkušenost s dříve koupeným nákrčníkem), ale při opatrné manipulaci snad vydrží déle. Jinak se používá dobře.
5
Avatar autora | 12.9.2020
Zatím není vyzkoušený.
5
Avatar autora | 10.9.2020
- cena

5
Avatar autora | 6.9.2020
Šátek lze prát a tím používat dlouhodobě, jen cena je dost vysoká.
5
Avatar autora | 29.8.2020
Příjemný materiál a vyhovující rozměry. Velmi pěkná barva.
5
Avatar autora | 28.8.2020
+ Prakticke pouziti
+ dobre se pres to dycha
+ s desinfekci neni nutne prat kazdy den

Prijde mi ze je to lepsi jak rouska, s novou verzi uz je nano rouska mnohem vetsi.
5
Avatar autora | 28.8.2020
Splnil očekávání, kvalitní.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Tvarovatelný nosní klip 21.9.2020 11:51
Skoro bych čekal, že něco co se bude tvarovat a občas zase narovnávat, nebude z tenkého hliníku. Z materiálu, který prostě praskne. Naštěstí je manželka kamarád se šicím strojem ... Jinak asi dobré no. Na té sponě by měl výrobce trochu zapracovat.
PR Avatar autora Dotaz na dostupnost, modrá barva 14.8.2020 07:58
Dobrý den, prosím, bude ještě někdy dostupný šátek v modré barvě ? Děkuji za odpověď a přeji hezký den!

Česká firma nanoSPACE působí na trhu od roku 2012 a zaměřuje se především na produkty, kde je použita nanovlákenná textilie. V roce 2012 se stala prvním výrobcem, který v bariérových povlacích pro alergiky použil nanovlákennou membránu. Od té doby rozšířila své portfolio i o nano peřiny a nano polštáře, které jsou vhodné především pro alergiky na prach.

V roce 2016 představila jako první na světě funkční povlečení, které dokáže plně nahradit bariérové povlaky. Tato produktová řada, která nese označení Nanobavlna® dokázala spojit funkčnost materiálu s bio bavlnou a je vhodná nejen pro alergiky, ale i atopiky.

 Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE využila své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začala s výrobou antivirových šátků a ochranných roušek z nanovlákna. Od roku 2021 vyrábí také designové pratelné nano roušky. 

V roce 2021 založila firma nanoSPACE dceřinou společnost nanoSPACE Technology, která se věnuje vývoji, výzkumu a inovacím v oblasti nanovlákenných textilii.