Ecoegg prací vajíčko svěží bavlna

Kód: 2255/70
410 Kč 339 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Varianta
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Inovativní prací vajíčko Ecoegg s příjemnou vůní svěží bavlny je založené na minerálních peletách, šetří vaši pokožku, oblečení i kapsu. Jedno praní vás vyjde jen na něco málo přes 5 korun. Prací vajíčko Ecoegg získalo v roce 2016 Cenu Britské královny za inovaci.

 • Vhodné pro alergiky, ekzematiky a miminka.
 • Lze použít na nanovlákenné produkty (lůžkoviny, nanoroušky a antivirové šátky).
 • Náplň lze opakovaně doplňovat.
 • Recyklovatelná papírová krabička, kompostovatelné papírové sáčky s peletkami.

Doporučované Organizací Allergy UK a National Eczema Society. Prací vajíčka Ecoegg jsou dermatologicky testována a určena pro citlivou pleť, stejně jako pro praní dětského prádla a plen. Jsou hypoalergenní a nedráždí ani pokožku s atopickým ekzémem. Nezávislé anglické laboratoře potvrdily, že výsledky praní s Ecoegg jsou srovnatelné s výsledky běžných pracích prostředků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prací prostředek na 70 cyklů praní (přibližně na 4 měsíce praní). Vůně svěží bavlny je kombinací oleje z pačuli doplněného olejem z květů kosatce a je uzavřená éterickým olejem z vanilky a rostlinného pižma. Velmi oblíbená a jemná vůně pro vaše prádlo.

Prací vajíčko Ecoegg je jedinečný a inovativní systém praní prádla, který efektivně pere prádlo pomocí dvou druhů minerálních pelet zabalených v recyklovatelném pracím vajíčku. Minerální pelety ve vajíčku jsou nebiologické, neobsahují žádné agresivní chemické látky, enzymy, bělidla, fosfáty, parabeny, SLS / SLES, palmový olej nebo mikroplastu

Výhody praní s Ecoegg na bílé prádlo

 • Vystačí na 70 praní - přibližně 4 měsíce praní.
 • Vhodné na nanovlákenné produkty (lůžkoviny v pračce, pratelné nano roušky a antivirové šátky doporučujeme prát v ruce).
 • Příjemná vůně svěží bavlny.
 • Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie, je šetrný k té nejcitlivější pokožce.
 • Zcela nahradí prací prášek a aviváž. Je obohacen o jemnou, exotickou a opojnou vůni jasmínu.
 • Vaše prádlo zůstane čisté a voňavé i bez použití škodlivých chemických pracích prostředků.
 • V hodnocení Dermatest obstálo výborně, s výsledkem "excelentní, vhodné i pro citlivou pokožku"

Proč je prací vajíčko ekologické?

Aktivní přírodní pěna, kterou vytvoří pelety, se z prádla odstraňuje rychle a jednoduše. Nepotřebujete tedy dodatečné máchání prádla. Pokud má vaše pračka možnost nastavení množství vody pro máchání, spotřebujete na ně mnohem méně vody než při běžném praní. Šetříte tak přírodu i peníze. Pokud vyměníte tekutý prací gel a aviváž za prací vajíčko Ecoegg, můžete ušetřit až 40 platových lahví ročně, ale existuje daleko více důvodů, proč je prací vajíčko jeden z nejekologičtějších způsobů praní:

 • Je 100% přírodní - založeno na minerálních peletách.
 • 100% bez chemie.
 • Náplň lze opakovaně doplňovat.
 • Papírovou krabičku lze recyklovat. Papírové sáčky, ve kterých jsou baleny peletky, jsou nově také kompostovatelné.
 • Pomáhá redukovat jednorázové plastové lahve z pracích gelů a aviváží.
 • Vonné kompozice jsou směsí esenciálních olejů.
 • Neobsahuje žádné živočišné složky, klidně po něm mohou sáhnout i vegani.
 • Je cenově výhodné - 1 praní vás vyjde jen na něco málo přes 5 korun.
 • Minerální pelety ve vajíčku jsou nebiologické, neobsahují žádné agresivní chemické látky, enzymy, bělidla, fosfáty, parabeny, SLS / SLES, palmový olej nebo mikroplasty.
 • Je dlouhodobě udržitelné. Když potřebujete prát déle než 70-krát, jednoduše si dokoupíte jen náhradní pelety a můžete ho používat dál.

Ecoegg je držitelem Ceny britské královny

Pracího vajíčka Ecoegg si všimli i v Good Housekeeping Institute a pracím vajíčkům udělili akreditaci 'Getting Greener' právě za udržitelnost a snižování počtu plastů. O Ecoegg vědí i v Buckinghamském paláci. Prací vajíčko Ecoegg získalo v roce 2016 Cenu Britské královny za inovaci.

Koupí vajíčka podporujete projekt Water for kids

Koupí vajíčka podpoříte projekt Water for kids. Water for kids je úžasná charitativní organizace, která zajišťuje bezpečnou pitnou vodu pro komunity po celé Africe. Stavějí bezpečné, spolehlivé a důvěryhodné zdroje vody pro komunity, které jsou v zoufalé nouzi.
Důvěřují mu miliony spokojených zákazníků po celém světě. O unikátnosti a jedinečnosti pracího vajíčka Ecoegg svědčí i mnoho ocenění od odborníků na obchod, nové technologie a inovace.


Jak vajíčko funguje?

Prací vajíčko obsahuje dva druhy speciálních přírodních minerálních pelet - černé turmalínové a bílé minerální pelety. Právě tato kombinace minerálních pelet má na svědomí čisté a voňavé prádlo. Turmalínové pelety vodu upraví a prádlo je po vyprání krásně jemné a měkké. Minerální a turmalínové pelety ionizují molekuly kyslíku ve vodě a změní tak její pH. Voda je tak měkčí, molekuly vody se zmenší a proniknou až do hloubky vlákna. Důkladně tak odstraní z prádla bílkoviny a tuky - dvě hlavní složky nečistot. Mechanický pohyb vajíčka v bubnu pračky pomáhá uvolněnou špínu z prádla odstranit, aniž by se prádlo poškodilo.

Pelety na praní bílého prádla obsahují navíc přírodní rozjasňovač, díky kterému bude vaše prádlo vypadat zářivější a bělejší. V bílých minerálních peletách uvidíte malé modré skvrny, které pomáhají udržovat bílou barvu zářivou.

V pračce tvoří vajíčko jemnou přírodní pěnu, která vzniká právě pohybem vajíčka ve vodě a působením minerálních pelet. Není tak intenzivní, jako u běžných pracích prostředků a to proto, že nevzniká ředěním chemických složek.

Vajíčko pere pomocí aktivovaných a upravených molekul vody, nezanechává tedy v textilii žádné reziduální chemikálie, které je třeba během máchání z vláken odstranit. Proto není třeba do praní přidávat žádné máchadlo nebo ocet.

Bílé minerální pelety jsou doplněny o směs esenciálních olejů, které prádlo příjemně provoní. K prádlu již nepotřebujete přidávat aviváž. 

 

Složení:

Minerální pelety - 30% aniontové tenzidy, 15-30% neaniónové tenzidy, enzymy, parfém (esenciální oleje z pačuli,z květů kosatce, éterický olej z vanilky a rostlinné pižmo)

K dispozici jsou tyto varianty:

Jak vajíčko Ecoegg používat a na co si dát pozor?

 • Vajíčko naplňte přiloženými bílými a černými peletami, dobře uzavřete a můžete začít prát.
 • Vajíčko účinně pere i při nižších teplotách. Praní je možné na maximálně 60 °C. Při vyšších teplotách by mohlo dojít k poškození vajíčka a znehodnocení pracích pelet.
 • Vajíčko je určeno pro běžnou pračku a běžný objem praní (6-8 kg). Pokud máte větší pračku, je třeba na praní použít 2 prací vajíčka Ecoegg.
 • Prací vajíčko je vhodné pro praní bílého prádla.
 • Můžete ho použít i pro ruční praní. Do nádoby s vodou vložte vajíčko, nechte ho ve vodě cca 15 minut a pak můžete prádlo vyprat.
 • Složení pracích pelet je šetrné a bez škodlivých chemikálií, vajíčko je vhodné i pro praní dětského prádla.
 • Pokud chcete prát v pračce velmi jemné textilie jako hedvábí a podobně, vložte je do ochranného sáčku a pak můžete použít prací vajíčko.
 • Pokud jsou na prádle odolné skvrny, ošetřete je před praním odstraňovačem skvrn, případně žlučovým nebo olivovým mýdlem.
 • Vajíčko můžete použít i na praní funkčního oblečení.
 • Pokud chcete prát softshellové textilie, nebo oblečení se speciální impregnací, doporučujeme použít k tomu speciálně určené prací prostředky. Prací vajíčko i takové prádlo vypere, nemá ale schopnost obnovit speciální vlastnosti těchto membrán.
 • Do praní nepřidávejte žádné dodatečné máchadlo ani ocet. Ocet může prací pelety znehodnotit, zmenšit je a snížit účinnost praní. Při praní tmavého prádla mohou v takovém případě zůstat na oblečení drobné bílé částečky.
 • Vajíčko není vhodné používat do praček kombinovaných se sušičkou. Pokud se ho rozhodnete v takové pračce použít, je nutno po skončení pracího cyklu pračku vypnout, vajíčko vyjmout a až pak spustit sušící cyklus. V opačném případě by se během sušení mohlo prací vajíčko poškodit a znehodnotit.

Vajíčko je vhodné pro všechny běžné druhy praček. Pokud máte parní pračku, můžete prací vajíčko používat pouze na programy, kde perete pomocí vody.

Co dělat po skončení praní s vajíčkem?

Po skončení praní je třeba vajíčko z pračky vyndat a nechat přirozeně vyschnout na vzduchu. Pokud perete více pracích cyklů za sebou, vajíčko může zůstat v pračce. Vyberte ho až když s praním v daný den skončíte.

Jak vyměnit minerální pelety? 

Bílé minerální pelety ve vajíčku se praním zmenšují. Když zmenší svůj objem o cca polovinu, je čas vajíčko doplnit novou várkou bílých minerálních pelet. Že je čas pelety doplnit zjistíte i tak, že celkový objem pelet ve větší části vajíčka klesne cca 1 cm pod okraj.

Černé turmalínové pelety se nezmenšují a není třeba je vyměňovat ani doplňovat.

Když potřebujete do vajíčka doplnit pelety, stačí si dokoupit jen samostatné náhradní náplně. Vajíčko (obal) můžete používat až 10 let.

Složení: Minerální pelety - 30% aniontové tenzidy, 15-30% neaniónové tenzidy, enzymy, parfum (esenciální oleje)

Důležité upozornění!

Může způsobit podráždění kůže a očí. Pokud se dostane do očí, vypláchněte opakovaně pod tekoucí vodou. Pokud je to možné z oči vyjměte kontaktní čočky a znovu omyjte pod vodou. Umyjte si ruce a pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat.

Obal pracího vajíčka není vhodný pro praní při teplotě 90 °C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Prací vajíčka
Použití: na bílé i barevné prádlo
Vlastnosti: Bez chemie, Bez mikroplastů, Na přírodní bázi
5
17x
4
2x
3
3x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
3
MK Avatar autora | 24.9.2023
Vajíčko žádný zázrak, více špinavé prádlo vůbec nevypere, takže stejně musíte koupit účinný prášek na praní. A většinou se pere špinavé prádlo. Potom nevím kde je ta ochrana životního prostředí. Prodává se na barevné a bílé prádlo, ale ve skutečnosti Vám přijdou stejné náplně jen se liší barva vejce a na bílé je o jednu náplň míň. Čekala jsem od toho trochu víc
5
Avatar autora | 4.2.2023
jsem spokojená,prádlo je hezky vyprané a krásně voní.
5
HH Avatar autora | 5.12.2022
Zatím dvakrát vyzkoušeno. Černé prádlo je jako nové, hebké na omak...paráda! Barevné vypráno moc dobře, také jemné na omak. Nechápu, jak je to možné, ale jsem nadšená.
5
EB Avatar autora | 5.9.2022
Krásná vůně, čisté prádlo. Za mě 5 hvězd.
5
T Avatar autora | 6.6.2022
Pravidelně s vajíčkem peru několik měsíců a jsou spokojena. Na málo znečištěné oblečení do práce, v klidu vypere a ještě krásně voní i druhý den po vyprání. Nejsem příznivce hodně voňavého prádla, takže jsem z produktu nadšená a ještě je eko. :)
5
VK Avatar autora | 11.4.2022
prozatím jsem prala 2x mírně upocené prádlo na 40 stupňů vypadá čistě a voní hodnotit budu až u více znečištěného a při vyšší teplotě
4
HB Avatar autora | 30.3.2022
Zatím vyzkoušeno jen 1x a vypadá to na spokojenost.
4
Avatar autora | 10.3.2022
+ Dobré vyzkoušet k ochraně životního prostředí

3
Avatar autora | 4.2.2022
Ještě jsem nevyzkoušela
5
Avatar autora | 20.1.2022
Jsem nadšená, pere skvěle a vůně je příjemná. Doufám, že opravdu vychází ekologičtěji než běžné prací prostředky. Uvidíme jak dlouho vydrží náplň. Zatím peru 14 dní cca 1 pračku denně. Uvidíme, jak dlouho vydrží zámek vajíčka - zdá se být nejslabším místem pracího vajíčka.
5
Avatar autora | 19.11.2021
+ Ekologicke
+ Velmi snadna manipulace a pouziti oproti odmerovani a sypani prasku nebo gelu
+ Prijemna vune
+ Setrne k pradlu, pritom dobre vypere

Skvele ekologicke reseni k prani pradla, vune svezi bavlny velmi prijemna. Je dobre dbat doporuceni k pouziti 2 vajicek do vetsich pracek, a vajicko vyndat a nechat susit co nejdrive po ukonceni prani. Kvalitne vypere, neni treba resit nakupy a skladovani prasku/gelu, nezabere misto, opravdu skvely vyrobek.
5
V Avatar autora | 15.11.2021
Jsem spokojená. Prádlo je vyprané a provoněné příjemnou lehkou vůní. Fleky vyprány též. Doporučuji.
5
JJ Avatar autora | 1.11.2021
Vajíčko pere minimálně stejně dobře jako ostatní prací prášky / gely. Nezabírá žádné místo, navíc je zdravotně nezávadné, takže je to skvělá věc - už jsme koupili druhé.
5
KS Avatar autora | 30.9.2021
Jsem zatím spokojená. Zdá se, že pere :)
1
Avatar autora | 18.9.2021
Velké těžké vejce se mlátilo v pračce a dělalo neskutečný kravál. Ani běžné nepatrné znečištění se nevypralo. Prádlo bylo po uschnutí odporné na omak - bylo v něm usazené cosi, co tam být nemělo.
5
Avatar autora | 6.9.2021
Po prvním praní jsem nadšená. Vyprala jsem bílé kapesníky do čista - bez fleků a skutečně zase jsou bílé.
5
Avatar autora | 24.8.2021
+ Jen jednou použito, mám krátce...zatím v pohodě :-)

5
Avatar autora | 17.8.2021
+ Vajíčko mě velmi příjemně překvapilo, jednoduše se používá, příjemně voní, skvrny na bílém triku, které slouží jako pracovní oděv při výrobě zákusků odstraněny!!! Rozhodně budu doporučovat všem známým a za mě můžu říci, že se nákup vyplatil a určitě nebyl poslední. Neváhejte a vyzkoušejte, budete spokojeni.

5
Avatar autora | 11.8.2021
+ Jsem spokojená, doporučuji.

5
Avatar autora | 2.7.2021
Mám jej jako dárek, snad se bude líbit.
5
Avatar autora | 28.6.2021
Vynikající!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: