Multifunkční sportovní tunel nanoSPACE - růžová na zimní sporty, kolo i běh

Kód: NS.77.779
Akce Se stříbrem
Značka: nanoSPACE
1 050 Kč –42 %
ruzovy antivirovy satek nanospace
1 050 Kč –42 % 599 Kč 495 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Multifunkční sportovní šátek nanoSPACE s nanovlákennou membránou v růžové barvě, který je vhodný na zimní sporty či na kolo v chladnějším počasí. Je velmi populární pro cestování do smogem zasažených měst (Bangkok,Mumbai, Dillí, Mexico City, Dháka, Karáčí, Lagos). Vhodné i jako elegantní alternativa k respirátoru, neškrtí za ušima a je ideální i pro lidi s plnovousem. Jednoduše se sundavá a nandává a můžete jej pohodlně nosit na krku a nasazovat jen v momentech, kdy je to nutné. 

 • univerzální velikost, pratelný, vyměnitelný nosní klip,
 • vhodné proti smogu,
 • na běh, lyžování, snowboard i kolo,
 • nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97-99,9 %
 • vhodný pro alergiky, nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem, funkční materiál Coolmax®, tunelový nákrčník
 • Prohlášení výrobce o vlastnostech výrobků (CE)
 • záchyt membrány = FFP2
 • Šátek není zdravotnický prostředek, patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE:

 • Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %
 • Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Nová verze s vyměnitelným klipem
 • Je ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
 • Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití.
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
 • Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá šátek přizpůsobit vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje.
nano-satek-detail filtr-breasafe-ucinnost

 

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí  200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost. 

 

V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydržely praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně. 

Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány. 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:

 • ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax®?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Návod k použití – nasazení šátku:

Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání šátku.

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
 • Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
 • Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

navod-k-pouziti-antiviroveho-satku

Návod k použití – sejmutí šátku

 • Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek.
 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Šátek vyperte či sterilizujte. 

Upozornění: U dospělých lidí správně nasazený šátek nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

navod-k-sejmuti-antiviroveho-satku

 

Péče o drátek

Před praním

Drátek před praním vždy vyjměte. Prodloužíte tak tím jeho životnost.

vymena-dratku

Nepřehýbat

Šátek v oblasti drátku nikdy nepřehýbejte na polovinu. Mohl by se poškodit. 

satek-co-nikdy-nedelat

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. K praní antivirových šátků s nanofiltrem jsou vhodná prací vajíčka Ecoegg. 


Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka. 

Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?

Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí. 

Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

baleni-antivirovych-satku-2

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

 

Upozornění

Výrobek nevhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110. 

Rozměry

Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení:

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Výrobce 

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 01

 

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

 

Poslechněte si podcast s Lucií Konečnou o výhodách a jedinečných vlastnostech antivirových šátků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní doplňky
Hmotnost: 0.093 kg
Barva: Růžová
5
70x
4
4x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MU Avatar autora | 8.12.2021
Maximálně.
5
M Avatar autora | 9.11.2021
Sice pro brýlaté lidi to není úplně ono, ale jinak paráda. na krátké chvilky mezi lidmi, nadlouho v busu či vlaku bych to neriskovala, přeci jen nesedí úplně dobře kovový nosánek
5
EH Avatar autora | 3.11.2021
Dobře drží, dobře se v něm dýchá, snadno se nasazuje, může se vyprat.
5
KJ Avatar autora | 27.10.2021
Spokojenost ????
5
KM Avatar autora | 27.10.2021
Spokojená, dobře se přes něj dýchá
5
Avatar autora | 25.5.2021
Dobře sedí, oceňujeme, že je šátek pratelný.
5
Avatar autora | 6.5.2021
+ pohodlné nošení

5
Avatar autora | 30.3.2021
Perfektně drží, žádné upadlé ouško jako u respirátorů. Při rychlejší chůzi je horší to udýchat. Jinak vřele doporučuji.
5
Avatar autora | 13.3.2021
+ Dobře se nosí,pohodlný a dobře se v něm dýchá
+ Je šikovný i pro nositele brýlí

5
Avatar autora | 12.3.2021
Kvalitní výrobek, rychlé nasazení,pohodlný, dobře se v něm dýchá.Výhoda vyměnitelného pásku na nose.
5
Avatar autora | 10.3.2021
Hlavně funkční!!!
5
Avatar autora | 8.3.2021
Je stále v pohotovosti, snadná údržba.
5
Avatar autora | 2.3.2021
+ I po několikerém praní je ok
+ pevnější materiál, co drží tvar

4
Avatar autora | 15.2.2021
dárek-nevím
5
Avatar autora | 3.2.2021
+ snadné nasazení, dobře doléhá
+ vynikající v chladném počasí
- při větší námaze ztížené dýchání (pochopitelně)

5
Avatar autora | 30.1.2021
Tento šátek má vše, co bylo inzerováno. Má i 2 náhradní spony a otvor pro případnou výměnu. Asi bude jen na zimní období. V létě by se v něm člověk asi "upekl".
5
Avatar autora | 17.1.2021
Šátek je příjemný, dobře se nosí, dobře sedí na obličeji (kupodivu se mi ani nezamlžují brýle)
5
Avatar autora | 11.1.2021
pohodlný
5
Avatar autora | 11.1.2021
+ zůstává na krku a také že plní odpovídající stupeň ochrany a dobře se přepere.

5
Avatar autora | 29.12.2020
Nákup vždy bez problémů. Zboží kvalitní.
5
Avatar autora | 21.12.2020
Velmi oblíbený u žen.
5
Avatar autora | 16.12.2020
Kvalitně ušitý antivirový šátek, opakované použití, dobře se nosí, pěkná barva. Doporučuji.
5
Avatar autora | 12.12.2020
Velmi příjemné na nošení, po vyprání rychle uschne, oceňuji vyměnitelnost nosního proužku.
5
Avatar autora | 12.12.2020
+ Nejlepší a nejpohodlnější řešení v současné situaci. Bez problémů se vněm dá být i dlouhou dobu - vlak, letadlo atp...

5
Avatar autora | 11.12.2020
jednoduché použití, vkusné
5
Avatar autora | 10.12.2020
+ Kvalita, pohodli,ucelnosz, dnafna udrzba

5
Avatar autora | 7.12.2020
+ Pěkně vypadá

5
Avatar autora | 29.11.2020
+ Dobře vyřešené a kvalitně vypracované, příjemný materiál.

5
Avatar autora | 27.11.2020
+ praktický a slušivý

5
Avatar autora | 19.11.2020
Perfektní ochrana
4
Avatar autora | 13.11.2020
není nabídka více velikostí, doručený produkt je pro obvod mé hlavy příliš těsný
5
Avatar autora | 13.11.2020
krásná barva, lépe se dýchá, brýle se mlží méně
5
Avatar autora | 10.11.2020
Mám to zakoupeno jako dárek. Takže ještě nevím jak s ním uspěji. Mám skoro jistotu, že se bude líbit.
5
Avatar autora | 10.11.2020
+ Praktický a hlavně na dlouhodobé a opakované použití
- Nezjistil jsem.

5
Avatar autora | 6.11.2020
Elegantní, příjemné na nošení, dobře se udržují, díky Nana filtru doufám budou i účinné.
5
Avatar autora | 6.11.2020
+ dá se prát, má širší využití (ochrana proti chladu)

5
Avatar autora | 5.11.2020
+ je příjemný, skvěle padne

4
Avatar autora | 5.11.2020
+ Vypadá elegantně ne jako roušky
- Nic

5
Avatar autora | 30.10.2020
Je super, jen mi dcera přišla po jednom použití se zlomeným drátkem. Koupen ještě původní bez možnosti výměny. Vypreparovala jsem ho , obšila jsem malou dírku na výměnu a je vše ok.
5
Avatar autora | 27.10.2020
Stejné hodnocení jako u modré varianty šátku.
5
Avatar autora | 27.10.2020
+ Lze dlouhodobě a opakovaně používat. Prodyšný.

5
Avatar autora | 26.10.2020
Dobře se v něm dýchá,neškrtí za ušima.
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ velmi příjemný materiál k pokožce, lehká manipulace, určitě doporučuji !
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ rychle uschne

5
Avatar autora | 22.10.2020
Příjemný materiál, prima.
5
Avatar autora | 22.10.2020
+ moc pěkný

5
JF Avatar autora | 19.10.2020
Perfektní na kolo, praktický , mohu lehce stáhnout a i lehce nasadit s tím, že zůstává stále na krku jako šátek a nikde nevlaje jako rouška . Škoda, že již v nabídce není ten ostře růžový . Nevadí. Mám jich pět a střídám je. Vyperu a usuším a jedu do práce .....
5
Avatar autora | 17.10.2020
Velmi praktický, elegantní šátek. Zájemců přibývá.
5
Avatar autora | 15.10.2020
+ Dobře vypadá a dobře se nosí.

5
Avatar autora | 13.10.2020
vysoká kvalita a velice hezké provedení
5
Avatar autora | 11.10.2020
Dobře sedí, poměrně dobře se v něm dýchá a ani brýle se mi neopocují, lze lehce stáhnout a ponechat na krku, snad jen trochu že ho musím pevněji stáhnout aby nepadal, takže trochu tlačí drátek na nose
5
Avatar autora | 9.10.2020
+ praktičnost nošení, lehká udržba

5
Avatar autora | 9.10.2020
+ krásný design
+ rychle schne - příjemný materiál
+ nanotechnologie
- kovová spona
- pouze jedna velikost

Šátek vypadá krásně, dobře se přes něj dýchá, jedinou vadu na kráse spatřuju v kovové sponě, kvůli které nevydržíte v šátku moc dlouho. Jinak oceňuju, že jde o český výrobek a výběr barvy. Ještě upozornění - pokud kupujete šátek pro někoho s atypicky velkou hlavou, tak mu s vysokou pravděpodobností nebude.
5
Avatar autora | 9.10.2020
Pohodlne noseni..pekne reseni..
5
Avatar autora | 29.9.2020
Ještě jsem nenosila. Po vyzkoušení, ale vypadá funkční a příjemný.
5
Avatar autora | 27.9.2020
Antivirový šátek je velice praktický,příjemný,jen malou připomínku, konce nosní spony jsou dosti ostré,budu ji muset vyjmout,aby se mi neprotrhl šátek
4
Avatar autora | 18.9.2020
Vypracování kvalitní. Prodyšný, dobře se nosí. Jako jedinou vadu na kráse vidím, že se po několika dnech nošení (tvarování) zlomil drátek (nosní klips), i když nebyl přeložen napůl. Nahradila jsem jinou výztuhou. Možná se mýlím a byl vadný jen tento kus, ale přijde mi, že materiál této výztuhy možná není zvolen úplně nejšťastněji. Jinak spokojenost.
5
Avatar autora | 16.9.2020
Ještě jsem ho nenosila, až se trochu ochladí:-)
5
Avatar autora | 7.9.2020
výměnný filtr by byl vhodnější
5
Avatar autora | 7.9.2020
Výhoda: krásná prodyšnost
5
Avatar autora | 4.9.2020
+ - je pratelný, tedy vícekrát použitelný

Výhody: - je pratelný, tedy vícekrát použitelný - má všitou nano vrstvu - je hezký Nevýhody: trochu bych zvětšila rozměr nano vrstvy, aby obsáhl až pod ústa
5
Avatar autora | 26.8.2020
+ Kvalitní zpracování a předpokládaná funkčnost zakoupeného zboží.

5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, máme je v zásobě.
5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, máme je v zásobě.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
HC Avatar autora Antivirový šátek 1.11.2020 08:18
Dobrý den, dá se tento šátek dobře používat i při brýlích? Ve vlhku venku, chladu a následně v teple autobusu při rouškách se mi brýle věčné zamlžují a i v práci . Děkuji za odpověď
L Avatar autora Antivirový šátek 1.11.2020 15:51
Dobrý den, mnozí zákazníci si pochvalují šátek právě z důvodů, že se brýle nemlží.
MM Avatar autora 24.10.2020 21:33
Dobrý den, šátek má nano-materiál po celé ploše? Nebo jen v části bezprostředně před ústy a nosem? Pokud druhá možnost, jak si můžu být jistý, že většina vdechovaného vzduchu nevniká pod šátek částí, která před viry nechrání? Děkuji za odpověď.
JL Avatar autora 7.6.2020 00:24
Šátek je kvalitně ušitý, doufám, že splňuje co má. Co mne trošku překvapilo je barva, která není tak jasně růžová jako na obrázku, ale spíše starorůžová, ale to není na závadu. Jinak jsem spokojená.

Česká firma nanoSPACE působí na trhu od roku 2012 a zaměřuje se především na produkty, kde je použita nanovlákenná textilie. V roce 2012 se stala prvním výrobcem, který v bariérových povlacích pro alergiky použil nanovlákennou membránu. Od té doby rozšířila své portfolio i o nano peřiny a nano polštáře, které jsou vhodné především pro alergiky na prach.

V roce 2016 představila jako první na světě funkční povlečení, které dokáže plně nahradit bariérové povlaky. Tato produktová řada, která nese označení Nanobavlna® dokázala spojit funkčnost materiálu s bio bavlnou a je vhodná nejen pro alergiky, ale i atopiky.

 Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE využila své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začala s výrobou antivirových šátků a ochranných roušek z nanovlákna. Od roku 2021 vyrábí také designové pratelné nano roušky. 

V roce 2021 založila firma nanoSPACE dceřinou společnost nanoSPACE Technology, která se věnuje vývoji, výzkumu a inovacím v oblasti nanovlákenných textilii.