Zboží naskladňujeme téměř každý den. Pokud nějaké vyhlížíte, klikněte u daného produktu na tlačítko Sledovat. Zašleme vám e-mail, až bude skladem.

Antivirový šátek nanoSPACE - světle šedá

Antivirový nano šátek s nanovlákennou membránou značky nanoSPACE ve světle šedé barvě. 

 • Univerzální velikost
 • Lze prát na 40˚ C
 • Nanovlákenná membrána s testovaným záchytem virů i bakterií 97 - 99,9%
 • Funkční materiál Coolmax, který efektivně odvádí pot
 • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • Nano šátek je vhodný pro alergiky a astmatiky

Není vhodný pro děti do 2,5 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

 

Varianta
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: NS.77.777 NS.77.780 Zvolte variantu
Značka: nanoSPACE
1 050 Kč 1 050 Kč od 1 050 Kč –15 % –25 % až –25 % 890 Kč 790 Kč od 790 Kč 735,54 Kč bez DPH 652,89 Kč bez DPH od 652,89 Kč bez DPH
antivirovy satek sedy nanovlakno
1 050 Kč 1 050 Kč od 1 050 Kč –15 % –25 % až –25 %

Antivirové šátky mají univerzální velikost, který se jednoduše přizpůsobuje jakémukoliv obličeji pomocí nastavitelné gumičky a brzdičky. Je pratelný a má v sobě českou nano membránu s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9%. Šátek je vyroben z materiálu Coolmax, který dobře odvádí pot, je prodyšný a používá se pro oblečení do extrémního počasí. Prach, smog, pyl, spory plísní, viry, infekce ani jiné agresivní látky a polétavé alergeny plující vzduchem se k vám při použití šátku nanoSPACE nedostanou. Je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví. 

Sendvicova struktura respiratoru-naoSpace-2

Nanovlákenná membrána obsahuje velmi malé otvory, jimiž projde pouze molekula, ale dokáže zachytit bakterie, viry či alergen. Nanovlákenná membrána od společnosti PARDAM má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie se obyvkle pohybují ve velikosti 200 – 1000 nanometrů, viry 20 – 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

 

ucinnost-zachytu-nanospace

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. 

Hlavní výhody tunelového šátku nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení
 • Ideální pro alergiky a astmatiky
 • Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic 
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití. 
 • Vyrábí se v univerzální velikosti
 • Nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů
 • Je vyroben z české nanovlákenné membrány v Česku

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoliv většina lidí nosí šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin můžek dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat

 • Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.)

Sedne na obličej všech tvarů

nano-satek-detail

Antivirový šátek je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný nosní klip z měkkého drátku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř
 • Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje

Proč nově vyrábíme šátky z materiálu Coolmax?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Co je COOLMAX®?

Jedná se o materiál, který je vyroben z polyestesterových vláken s unikátním průřezem. Vlákno je tvořeno kanálky, které napomáhají rychlejšímu odvodu potu z povrchu těla. Díky těmto kanálkům je pot odváděn na povrch látky, kde se opdařuje. Materiál coolmax tedy vlhkost nesají, ale zajišťují odpařování.

Z materiálů Coolmax se vyrábí především funkční spodní prádlo, ponožky, cyklistické dresy, my jsme ho použili pro výrobu antivirového šátku, aby jsme zvýšili váš komfort v letním počasí či při sportovních aktivitách.

Návod k použití

Před nandáním šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání šátku. Při pandemii doporučujeme střídat 2-3 šátky. 

Jak správně nasadit antivirový šátek

1) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

2) Srolujte antivirový šátek

 

nano-satek-srolujte

3) Opatrně jej přetáhněte přes hlavu

nano-nakrcnik-pretahnete

4) Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

upevnete-nano-satek-na-nose

5) Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel 

upevnete-nano-satek

Jak správně sundat antivirový šátek

1) Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek

sundejte-satek-nano

2) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

3) Šátek vyperte či sterilizujte dezinfekcí vhodnou na nanovlákenné produkty

satek-vyperte

Upozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40˚ C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme šátek prát v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní). Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně pověšený na šňůře nebo na topení. Pokud perete šátek v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. Při dodržení těchto zásad si výrobek zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů.

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo!

Co nikdy nedělat

Šátek nikdy nepřehybejte v oblasti drátku na polovinu. Drátek je z hliníku, který může být při extrémní námaze zlomen. 

satek-co-nikdy-nedelat

 

Rozměry

dětský:

Šátek: 24 x 25 cm,

Filtr: 11 x 20 cm

dospělý

Šátek: 32 x 27 cm,

Filtr: 15 x 21,5 cm

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: polypropylen a PA6

 

 

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora Velikost šátku 14.9.2020 22:48
Dobrý den, můžete prosím upřesnit rozdíl ve velikosti "Dítě-drobný obličej" a "Dospělý"? Např. obvodem hlavy. Nejsem si jistá velikostí. Děkuji
Odpovědět
J Avatar autora doplnění dotazu 14.9.2020 22:52
Našla jsem na webu rozměry dětské a dospělé velikosti, ale stále nevím jistě která velikost je vhodnější. Obvykle jsou "tunelové" šátky pružné, takže ze samotných rozměrů těžko soudit... Jak pružné jsou ty Vaše? Děkuji
E Avatar autora Výměna drátku 11.9.2020 09:08
Dobrý den, bohužel u jednoho dítka jsem nedohlídala "neprolomení" nosního klipu, takže po 1. dni přišlo domů se zlomeným plíškem. Teď jsem se ho pokoušela vypreparovat- mám 3 prosby: 1. tím, že je plíšek zašitý ze všech stran, nešlo by ho tam dát bez lepení? Kdyby byl volně, stačilo by mi rozpárat jen kousek toho zašití plíšku a vystrkat ho ven a něčím nahradit. Takto jsem musela rozpárat komplet tunýlek i kousek okraje- pletenina má tendenci pak při namáhání se rozplést :-(... A pak seškrábat plíšek z látky. 2. nešlo by pro zákazníky, kteří si šátek zakoupili, aby si mohli jako náhradní díl dokoupit ten nosní plíšek? Je bytelný, ale hliník tím jak je křehký, tak hold někdy rupne... Věřím tomu, že i mé neposedné dítě si příště dá mnohem větší pozor- náhradním dílem dostane šátek druhou šanci... 3. nedá se nějak zpevnit střed plíšku (podlepit něčím, poplastovat nebo něco jiného) co by mu zabránilo ohnout se ostře? Děkuji
Odpovědět
O Avatar autora Počet cyklů praní 17.7.2020 10:33
Dobrý den, kolik cyklů praní šátek bz vlivu na funkčnost vydrží? Děkuji
Odpovědět
D Avatar autora nano-šátek 2.6.2020 13:37
..celá ulice mi ho závidí a běžela objednávat páč se chtějí chránit jako my ????
Odpovědět
P Avatar autora Sterilizace -ozonem UV-C, drátek 19.5.2020 18:15
Dobrý den, je možno sterilizovat šátek ozonem? Případně UV-C lampou? (Namísto praní). Děkuji. P.S. Taky bych se přimlouval za zlepšení drátku, případně možná řešení které by umožnilo drátek vyměnit. Já osobně ho asi vypárám a nahradím trochu jiným, nedaří se mi šátek vytvarovat tak, aby mi netlačil na "bambuli" nosu. Děkuji za možnost užívat český výrobek důvěryhodné kvality a podpořit tak český nanoprůmysl, který je zaslouženě světovou špičkou.
Odpovědět
N Avatar autora Sterilizace -ozonem UV-C, drátek 22.5.2020 11:59
Dobrý den, ano, na základě podnětů zákazníků bude již jiný nosní klips. Ozon nemáme testovaný, ale sterilizace UV-C lampou či postříkáním ethanolem je možná.
L Avatar autora měkký drátek 18.5.2020 09:44
drátek u nosu je příliš měkký, tedy šátek pořádně netěsní a zamlžují se brýle, vzhledem ke srovnání s konkurenčním antivirovým šátkem by bylo lepší do šátku dát tvrdší drátek
Odpovědět
N Avatar autora měkký drátek 22.5.2020 12:03
Dobrý den, děkujeme za vynikají podnět, který budeme reflektovat ve výrobě.
B Avatar autora Dezinfekce 16.5.2020 07:57
Dobrý den, prosím,jak sterilizovat šátek? Praním na 40* nebo v ruce se viry nezničí.
Odpovědět
N Avatar autora Dezinfekce 22.5.2020 12:04
Dobrý den, můžete použít při praní prášek, který ničí viry, lehce postříkat ethanolem či použít UVC lampu.
VH Avatar autora měkký drátek 15.5.2020 21:51
Drát se snadno zlomí. Šátek tedy skládat jen podle něj.
Odpovědět
JN Avatar autora Těsnost okolo nosu 7.5.2020 09:47
Dobrý den, má šátek něco okolo nosu (drátek, ...) pro lepší utěsnění? Předem děkuji za informace.
Odpovědět
N Avatar autora Těsnost okolo nosu 7.5.2020 10:06
Dobrý den, ano, v oblasti nosu je drátek pro lepší utěsnění :)
LF Avatar autora Rozdíl mezi šátkem a rouškou 23.4.2020 17:09
Dobrý den, můžete prosím vysvětlit rozdíl mezi antivirovým šátkem (ať už od Vás, nebo od Respilonu), a nano rouškami od Pardamu? Zejména mne zajímá životnost, recyklace, desinfekce. Děkuji! LF
Odpovědět
LF Avatar autora 23.4.2020 17:16
Nemyslela jsem Pardam, myslela jsem Spur, pardon (pardam:))
N Avatar autora Rozdíl rouška a šátek 3.5.2020 22:00
Dobrý den, v obou produktech je nanovlákenná membrán, která dokáže filtrovat viry, bakterie a alergeny. Rouška je kategorizována jako jednorázová a vhodná pro všechny, kteří potřebují nejvyšší možnou ochranu. Šátek je pratelný a je vhodný na každodenní používání i na sport.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
18x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
5
Avatar autora | 24.8.2020
+ kvalita materiálu i provedení
+ příjemné na nošení
+ originální
- často atraktivnější modely vyprodané
- cena
- v létě je v tom horko

5
Avatar autora | 23.8.2020
praktický
5
Avatar autora | 19.8.2020
+ Lehký, skladny, použitelný dlouhodobě při správné údržbě
- Cena

Příjemné nošení, manipulace i údržba snadná. Šátek by si zasloužil přiložený stručný popis manipulace a údržby (i levnější zboží mívá navod k použití). Na stránkách je sice vše uvedeno, ale každý uživatel nemá internet.
1
Avatar autora | 10.8.2020
+ Vizuálně je výrobek z kvalitního materiálu.
- Bohužel, pro mě je velikost malá, šátek je těsný.
- Asi by bylo dobré, nevyrábět pro dospělé jenom jednu univerzální velikost.

5
Avatar autora | 6.8.2020
+ Opravdu těsní (díky pevnému drátku na nose)
+ Je prodyšný (ozkoušeno za teplého letního dne)
+ Český výrobek
- Vyšší cena

5
Avatar autora | 5.8.2020
Zatím jsem ještě nepoužila,ale nano šátek vypadá velmi dobře, perfektně sedí na obličeji.
5
Avatar autora | 4.8.2020
+ Dobře nositelný
+ Design jen s pavoučí sítí

5
Avatar autora | 4.8.2020
Pěkně vypadá, nenápadný doplněk. Pro mně příjemnější na nošení, než rouška
5
Avatar autora | 4.8.2020
Antivirový šátek nanoSPACE jsou koupila pro manžela, nosí ho v metru.
5
Avatar autora | 3.8.2020
příliš drahý, ale vyhoda, že se dá prát a je na více použití.
5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, mame je v zásobě.
5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, mame je v zásobě.
5
HS Avatar autora | 29.5.2020
Zatím jsem šátek nevyužila. Používám nano roušky od vás. Předpokládám že budu stejně spokojená.
5
FN Avatar autora | 23.5.2020
Velmi dobrá prodyšnost filtru v porovnání s respirátory FFP2/KN95 a FFP3. Materiál šátku je velmi příjemný a vzdušný, lze očekávat bezproblémové nošení i přes léto - vzhledem k práci v rizikovém prostředí se mne vládní uvolnění netýká, takže nějakou ochranu dýchacích cest nosím nepřetržitě na trase domov-úřad-domov - někdy i 16 hodin v kuse. Šátku bych vytkl pouze 2 věci, které jsou však nejspíše neřešitelné při zachování jednoduché konstrukce: 1) Týrání nosu - plochý profil filtru znamená, že i při nasazení, natož při řádném utažení (ve snaze minimalizovat mezery) dochází k zplácnutí nosu (což u mne zpočátku vždy aktivuje kýchací reflex) až jak to nosní kost dovolí. Zároveň (s ohledem na mnohonásobnou pratelnost) chybí vyměkčení nosního můstku. Což po 12+ hodinách nepřetržitého nošení prostě vnímáte. 2) Uživatelská přívětivost jedinného stahovadla je vykoupena menším průměrem šátku, umožňujícím jeho dobré přiléhání i ve spodní části. Vedlejším efektem je ale občas dost komplikované přetahávání přes hlavu.
5
JP Avatar autora | 22.5.2020
Spokojenost maximální, velmi hodnotím, že výrobce naslouchá názorům zákazníků a zapracoval dodatečné úpravy (větší vložená membrána, rozměry tunýlku pro vyšší a mohutnější postavy atd.). Možná za úvahu do budoucna by stál sortiment s barevností pro děti.
5
MM Avatar autora | 22.5.2020
absolutní spokojenost.
5
TT Avatar autora | 16.5.2020
Šátek chrání dobře, snadno se nandavá, dá se používat opakovaně i bez potřeby praní, nevlhne, sluší.