15 % sleva na produkty pro alergiky, oblečení a kosmetiku s kuponem ONADNES2024. Pouze do 19.5.2024.

Multifunkční sportovní tunel nanoSPACE - světle šedá na zimní sporty, kolo i běh

Kód: NS.77.777
Akce Se stříbrem
Značka: nanoSPACE
1 050 Kč –42 %
antivirovy satek sedy nanovlakno
1 050 Kč –42 % 599 Kč 495 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Multifunkční sportovní šátek nanoSPACE s nanovlákennou membránou ve světle šedé barvě, který je vhodný na zimní sporty či na kolo v chladnějším počasí. Je velmi populární pro cestování do smogem zasažených měst (Bangkok,Mumbai, Dillí, Mexico City, Dháka, Karáčí, Lagos). Vhodné i jako elegantní alternativa k respirátoru, neškrtí za ušima a je ideální i pro lidi s plnovousem. Jednoduše se sundavá a nandává a můžete jej pohodlně nosit na krku a nasazovat jen v momentech, kdy je to nutné. 

 • univerzální velikost, pratelný, vyměnitelný nosní klip,
 • vhodné proti smogu,
 • na běh, lyžování, snowboard i kolo,
 • nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97-99,9 %
 • vhodný pro alergiky, nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem, funkční materiál Coolmax®, tunelový nákrčník
 • Prohlášení výrobce o vlastnostech výrobků (CE)
 • záchyt membrány = FFP2
 • Šátek není zdravotnický prostředek, patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Šátek je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového šátku nanoSPACE:

 • Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %
 • Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Nová verze s vyměnitelným klipem
 • Je ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
 • Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití.
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
 • Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá šátek přizpůsobit vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje.
nano-satek-detail filtr-breasafe-ucinnost

 

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém šátku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém šátku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí  200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost. 

 

V čem je membrána použitá v šátcích jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových šátcích nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Zkoušeli jsme všechny dostupné varianty membrán na českém trhu a až na námi použitou membránu, ostatní konkurenční membrány nevydržely praní (snížení účinnosti konkurenčních membrán bylo z 99 % na 10 % po jednom praní). Námi použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně. 

Naše membrána je také obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány. 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový šátek v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat:

 • ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč vyrábíme šátky z materiálu Coolmax®?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Návod k použití – nasazení šátku:

Před nandáním antivirového šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání šátku.

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Srolujte antivirový šátek a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
 • Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
 • Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel.

navod-k-pouziti-antiviroveho-satku

Návod k použití – sejmutí šátku

 • Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek.
 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Šátek vyperte či sterilizujte. 

Upozornění: U dospělých lidí správně nasazený šátek nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátků, ani při jeho údržbě či skladování!

navod-k-sejmuti-antiviroveho-satku

 

Péče o drátek

Před praním

Drátek před praním vždy vyjměte. Prodloužíte tak tím jeho životnost.

vymena-dratku

Nepřehýbat

Šátek v oblasti drátku nikdy nepřehýbejte na polovinu. Mohl by se poškodit. 

satek-co-nikdy-nedelat

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. K praní antivirových šátků s nanofiltrem jsou vhodná prací vajíčka Ecoegg. 


Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka. 

Co dělat po zničení nanovlákenného filtru?

Nanovlákenný filtr použitý v antivirových šátcích je určen na praní, ale jako každý nanovlákenný materiál nevydrží nekonečné množství praní. Po čase je proto nutné celý šátek vyměnit, pokud máte ale doma zručnou švadlenku a chcete se pustit do výměny filtru, používejte pouze BreaSAFE filtry, které jsou určené k praní. Pokud byste použili jiný typ filtru, po prvním praní se vám zničí. 

Ekologické balení nanošátků nanoSPACE

baleni-antivirovych-satku-2

Ekologie je v naší firmě velmi silné téma, a proto jsme se rozhodli investovat i do ekologičtější varianty balení. Krabičky na antivirové šátky jsme nechali vyrobit z papíru z trávy, který se získává z dosud nevyužívaných zemědělských kompenzačních ploch. Ty jsou předepsané zákonem a nejsou ani hnojeny, ani chemicky ošetřovány. Papír z trávy k výrobě vlnité lepenky se vyrábí z cca 30 % travních pelet a ze zhruba 70 % sběrového papíru. Travní pelety pro výrobu papíru se zpracovávají výlučně mechanicky, takže je zapotřebí jen velmi málo vody a energie.

Upozornění

Výrobek nevhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110. 

Rozměry

Šátek: orientační rozměry šátku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně šátku, šířka šátku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení:

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Výrobce 

nanoSPACE s.r.o., Rohova 98, Domažlice 344 01

 

Produkt je zařazen v kategorii: Antivirové šátky

 

Poslechněte si podcast s Lucií Konečnou o výhodách a jedinečných vlastnostech antivirových šátků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní doplňky
Hmotnost: 0.093 kg
5
92x
4
14x
3
1x
2
2x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 9.2.2022
Vše bylo v pořádku.
4
SV Avatar autora | 31.1.2022
Zatím jsem spokojená. Pohodlnější než gumičky za ušima
5
Avatar autora | 30.12.2021
Příjemný materiál, snadno se v něm dýchá.
4
Avatar autora | 11.12.2021
je to dárek
5
OP Avatar autora | 9.12.2021
Spokojenost, dobre se v tom dycha a v zime nahradi respirator i salu. Koupil jsem k tomu nekolik nahradnich filtru, ale na vymenu to chce sikovnou svadlenu. Zatim maximalni spokojenost
5
MF Avatar autora | 9.12.2021
Spokojenost. Příjemné a prodyšnější než respirátor. Aspoň pocitově. Doporučuji.
5
AM Avatar autora | 8.12.2021
Šátek mám celý den na krku, nasazuji jen když někam vejdu, s někým jednám. Je prima ho mít pořád k dispozici. Roušku bych každou chvíli hledala.
5
Avatar autora | 2.12.2021
Lépe se dýchá a nepůsobí alergie - zahlenění průdušek.
5
Avatar autora | 2.12.2021
Mám s ním velice dobré zkušenosti! Používám ho více než rok. Dá se přes něj slušně dýchat, nebolí mě v něm hlava jako po dýchání v respirátoru, kde jsou nepříjemné chloupky, skvěle se udržuje, i bez plíšku na nos je skvělý, netlačí za ušima a když ho stáhnu na krk je to šátek/tubus. Největší výhoda pro mě, o mnoho méně se v něm potí brýle! V podstatě jen v zimě! Nosím ho všude! Nevýhoda je, že musím s sebou nosit i certifikát, nevěří, že je to nano. Škoda, že to není viditelně na šátku natištěné. Jsem s ním spokojená a kupuji dalším členům domácnosti! Je určen spíše pro ženy, chlapi si stěžují, že se jim v tom potí krk - mě ne!
5
Avatar autora | 19.11.2021
+ nejlepší antivirový šátek na trhu :-)

5
HH Avatar autora | 14.11.2021
Moji muži jsou nadšeni????
5
MV Avatar autora | 10.11.2021
Naprosto bozsky produkt!! Nejen, ze dobre vypada, ale dobre se pres nez dycha!!! ????
5
Avatar autora | 1.5.2021
+ Líbí se mně, že lze nastavit obvod nákrčníku.

5
Avatar autora | 20.4.2021
Výborný
5
Avatar autora | 19.4.2021
+ Proti rouškám a respirátorům nenamáhá uši
+ Lehce se dýchá

5
Avatar autora | 7.4.2021
super na léto
5
Avatar autora | 5.4.2021
+ neomezuje dýchání

5
Avatar autora | 19.3.2021
+ Kvalitní

5
Avatar autora | 18.3.2021
+ Dobrý výsledek v dTestu
+ Český výrobek
+ Opakovatelné použití
+ Dá se utahovat
- Nižší prodyšnost

Funkčnost nemohu hodnotit já, ale vzhledem k tomu, že mají certifikáty a že prošli dTestem a dopadli tam dobře, tak jim věřím. S tím jsem také šátek vybíral. Co mohu ohodnotit je, jak se nosí a jak vypadá: Vypadá opravdu dobře, obrázek neklame. Nosí se dobře, drátek se vytvaruje dobře a sedí mi u nosu líp než respirátor. Vrstva s nanofiltrem je celkem velká, kryje tedy nos, ústa a dosahuje někam k bradě až pod ní. Otázka je, kolik toho proudí mimo tuto vrstvu, tj. šátkem, který není kryt filtrem. To opět neumím posoudit. Beru to tak, že v respirátoru mi stejně něco proudí kolem (testy jsou obvykle při nalepení respirátoru na figurínu...což fakt nezvládnu) a tady to alespoň projde vrstvou šátku. Zase by to ale měla být poměrně slušná ochrana okolí, výdech dopředu přes nanovrstvu a něco drobného přes látku stranou. Já ho bral především na běhání a venčení psa. Předpisy to splňuje, není to jednorázové, je to české, certifikáty to má a mimo uzavřené prostory je to pravděpodobně lepší ochrana (mě i okolí) než chirurgická rouška. Nevýhoda je prodyšnost, nečekejte, že nebudete tušit, že ho na sobě máte. Běhat se v tom dá, ale když není nikdo v dohledu (nekamenujte mě, myslím tak 50 metrů a mimo zástavbu), povolím ho a zase utáhnu když někoho vidím, to funguje dobře. Ale zase kdyby se přes to dýchalo bez odporu, tak bych v to moc důvěru neměl.
5
Avatar autora | 16.3.2021
+ Příjemný materiál, dobře se nosí a dobře sedí. Materiál je prodyšný, takže se v šátku dýchá o moc lépe než např. v nanorouškách.

5
Avatar autora | 11.3.2021
Pohodlné nošení, údržba, slušivý
4
Avatar autora | 8.3.2021
+ velmi dobře sedí a je pěkný
- není tak dobře vypracovaný jako zimní šátky, není logo (bez něho musím v obchodě vysvětlovat odpovídat, že se jedná o nano šátek)

5
Avatar autora | 8.3.2021
+ Nepoti se v něm brýle, dobré prodyšny

4
Avatar autora | 7.3.2021
+ šátek se dobře nosí, drží na nose, lépe se s ním dýchá
+ výhoda je, že je pratelný, tím vydrží dlouho a vyrovná se tím pořizovací cena
- v teplém období v něm bude asi teplo, to ho nebudu moci nosit a dýchání bude taky horší
- zatím mám i trochu omačkaný nos od klipu, je to asi tím, že si ho dost utahuji, aby nepadal, je to o zvyku

celkově hodnotím produkt jako výborný a doporučuji
4
Avatar autora | 3.3.2021
šátek by mohl být větší obvodem, mírně se v něm potím
4
Avatar autora | 15.2.2021
+ nosím na krku v příroděš a vytahuji přes nos dle potřeby

5
Avatar autora | 4.2.2021
Super výrobek
5
Avatar autora | 2.2.2021
+ Výrobek je volný bez přílišného tlaku na obličej

Výrobek je perfektní výborně se s ním cítím a díky tomu jsem nikde nic nechytla. Šátek mám již od léta a i přez vedra jsem jej mohla nosit bez problémů, vzhledem k tomuto faktu a ceně roušek se mi investice rozhodně vyplatila.
5
Avatar autora | 2.2.2021
Výborný materiál, vzdušnost, snadná údržba
4
Avatar autora | 30.1.2021
U tohoto šátku jsem nenašla otvor pro případnou výměnu kovové spony. Balení ani neobsahovalo náhradní spony (kupovala jsem 2 šátky, ten druhý má otvor i 2 náhradní spony)
5
Avatar autora | 21.12.2020
Výborný. Velmi praktický. dobře vypadá.
5
Avatar autora | 16.12.2020
Kvalitně ušitý antivirový šátek, dobře se nosí, opakované použití. Doporučuji.
5
Avatar autora | 12.12.2020
Velmi příjemné na nošení. Oceňuji vyměnitelnost nosního proužku.
5
Avatar autora | 12.12.2020
+ Nejlepší a nejpohodlnější řešení v současné situaci. Bez problémů se vněm dá být i dlouhou dobu - vlak, letadlo atp...

2
Avatar autora | 2.12.2020
+ ekologické balení
- špatně se v něm dýchá
- je v něm horko, do interiéru nevhodný
- nekvalitní zpracování (odstávající nitě apod.)

Velké zklamání....
5
Avatar autora | 1.12.2020
+ Zatím spokojena. Pokud je funkční deklarovana ochrana je to naprosto OK. Dobre se nosí. Předpokládám že vyuziji i jako alergik na jaře a pri sportu.

5
Avatar autora | 25.11.2020
+ Skvělý produkt , dobře se nosí , dobře vypadá , dobře se udržuje,
+ dobře se v něm dýchá,máme jich už celá moje rodina několik na střídání
- Uvítala bych více barevných variant

Rozhodně se vyplatí pořídit si nákrčník , i přes vyšší pořizovací cenu člověk ušetří za nákup jednorázových ochranných pomůcek
5
Avatar autora | 21.11.2020
+ maximální spokojenost!!!!!

5
Avatar autora | 20.11.2020
Nosím ho venku a jsem spokojená. Dobře sedí a dýchá se také dobře.
5
Avatar autora | 10.11.2020
Jak už jsem psal u tmavě modré varianty, výborně se přes něj dýchá a nezamlžují se v něm brýle.
5
Avatar autora | 8.11.2020
+ Pohodlné nošení a údržba

5
Avatar autora | 6.11.2020
+ ochrana, pohodlné nošení

5
Avatar autora | 5.11.2020
+ je příjemný, skvěle padne

5
Avatar autora | 4.11.2020
+ Český výrobek

Škoda, že kapsa na filtr není otvírací.
5
Avatar autora | 4.11.2020
+ Kvalitní nano materiál
+ Příjemný na obličeji
- Vyšší cena
- Chybí info o situaci,kdy by byl antivir.šàtek mokrý ( vlivem deště či sněhu)

Určitě doporučuji,jejich nano materiál úspěšně otestován Libereckou univerzitou.
5
Avatar autora | 31.10.2020
+ Prodyšný
+ Pratelný
+ Doufám, že funkční
- nosní SPONA

Nedokáži posoudit, zda dělá co má, tedy zachytává virové částice apod. Nicméně oproti jiným respirátorům a rouškám je celkem dobře prodyšný. Dá se nosit i jednotky hodin v kuse. Nakoupili sme cca 10kusů pro rodinu a všichni si jej pochvalují. Jediný problém shledávám s nosní sponou, která i při VELMI šetrném zacházení praská. Kdyby šla snadno vyměnit, dostal by výrobek 105%. Prozatím sme nuceni jí vyměnit svépomocí - vyměníme za měděný drát 1,5 nebo 2,5. Sice to ubere na pohodlí a odpadne záruka, ale lepší než 3. prasklá spona během týdne ( "znehodnocený šátek" ).
5
Avatar autora | 27.10.2020
Velmi praktický šátek pro denní použití.
5
Avatar autora | 26.10.2020
Dobře se v něm dýchá a nemlží se brýle.
5
Avatar autora | 26.10.2020
+ Jednoduchá manipulace, účinnost, snadnost údržby.

5
Avatar autora | 22.10.2020
Příjemný, dobře se nosí.
5
Avatar autora | 17.10.2020
+ Velmi praktický, elegantní šátek.

4
Avatar autora | 16.10.2020
-mám problém, musím zavěsit na ucho,anatomie mojí hlavy je nevyhovující +materiál příjemný
5
Avatar autora | 4.10.2020
Jsem na výsost spokojena.
5
Avatar autora | 30.9.2020
+ Zboží zatím nebylo vyzkoušeno
+ Příjemný materiál
+ Hezký vzhled
- Zatím nevím
- Vyšší cena

5
Avatar autora | 27.9.2020
Spolehlivost
5
Avatar autora | 27.9.2020
+ Příjemné na nošení, utažení lze individuálně nastavit zatahovací gumičkou

5
Avatar autora | 26.9.2020
šátky mi vyhovují více než roušky
5
Avatar autora | 26.9.2020
+ Šikovné, je možno použít jako šátek na krk. V případě nákupu v obchodě je to výborná, bezpečná rouška. Elegantní.

5
Avatar autora | 25.9.2020
Výborná prodyšnost.
5
Avatar autora | 24.9.2020
+ Prodyšný, pratelný

5
Avatar autora | 23.9.2020
+ Výhodná ochrana zvláště v chladnějším počasí . A je pěkný.

5
Avatar autora | 21.9.2020
+ velmi příjemně se nosí
- není to zrovna levná cena, i když je výrobek velmi kvalitní

doporučuji všem, kterým vadí gumičky roušek/respirátorů za uši
5
Avatar autora | 21.9.2020
Šátek je pohodlný, vzdušný, jen při delším nošení drátek pro úpravu na nose trochu tlačí.
5
Avatar autora | 21.9.2020
naprosto vyhovuje líp se dýchá než přes roušku
5
Avatar autora | 20.9.2020
+ Dobře se nosí
+ Vypada pěkně

5
Avatar autora | 20.9.2020
Výhodné vícenásobné použití, snadná údržba.
5
Avatar autora | 20.9.2020
+ Skvělé, že se dá použít opakovaně.

5
Avatar autora | 18.9.2020
+ - koupila jsem dceři, je jí akorát
+ - nosí ráda, snadná manipulace i pro dítě

5
Avatar autora | 18.9.2020
+ dětská varianta sedne i dětem
+ uthovací šňůrka
+ na krku ho nelze někde zapomenout

Šátky zakoupeny i dětem. Ode dneška (18.9.) se velice hodí, protože u nás začíná povinnost nosit ho celý den ve všech prostorech školy. Určitě bude dcera kvitovat, že jí to neřeže uši, a že se v tom lépe dýchá.
5
Avatar autora | 18.9.2020
+ Opakované použití. Vydrží déle než roušky.

Velice se líbí našemu 10ti letému chlapci. Pro starší děti praktická i hezčí náhrada roušky.
5
Avatar autora | 14.9.2020
Šátek dobře sedí, pěkně se v něm dýchá. Díky nanovláknu nevadí, když při užití zvlhne, takže je možné jej mít delší dobu. Šátek je dobře ušit, snadno se nasazuje.
5
Avatar autora | 11.9.2020
lehký, pohodný, funkční
4
Avatar autora | 10.9.2020
- poměrně vysoká cena

4
Avatar autora | 7.9.2020
Shodli jsme se doma na tom, že by byla vhodnější kapsička, do které by se vkládal filtr, který by se dal měnit. Filtry máme zakoupené, tak by to bylo fajn.
5
Avatar autora | 6.9.2020
Šířka šátku je pro mne dostačující,dobře se v něm dýchá, šátek je kvalitně ušitý,s výrobkem jsem velice spokojená.Doporučuji.
5
Avatar autora | 24.8.2020
+ kvalita materiálu i provedení
+ příjemné na nošení
+ originální
- často atraktivnější modely vyprodané
- cena
- v létě je v tom horko

5
Avatar autora | 23.8.2020
praktický
5
Avatar autora | 19.8.2020
+ Lehký, skladny, použitelný dlouhodobě při správné údržbě
- Cena

Příjemné nošení, manipulace i údržba snadná. Šátek by si zasloužil přiložený stručný popis manipulace a údržby (i levnější zboží mívá navod k použití). Na stránkách je sice vše uvedeno, ale každý uživatel nemá internet.
5
Avatar autora | 6.8.2020
+ Opravdu těsní (díky pevnému drátku na nose)
+ Je prodyšný (ozkoušeno za teplého letního dne)
+ Český výrobek
- Vyšší cena

5
Avatar autora | 5.8.2020
Zatím jsem ještě nepoužila,ale nano šátek vypadá velmi dobře, perfektně sedí na obličeji.
5
Avatar autora | 4.8.2020
+ Dobře nositelný
+ Design jen s pavoučí sítí

5
Avatar autora | 4.8.2020
Pěkně vypadá, nenápadný doplněk. Pro mně příjemnější na nošení, než rouška
5
Avatar autora | 4.8.2020
Antivirový šátek nanoSPACE jsou koupila pro manžela, nosí ho v metru.
5
Avatar autora | 3.8.2020
příliš drahý, ale vyhoda, že se dá prát a je na více použití.
5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, mame je v zásobě.
5
Avatar autora | 13.7.2020
Zatím jsme nepoužili, mame je v zásobě.
5
HS Avatar autora | 29.5.2020
Zatím jsem šátek nevyužila. Používám nano roušky od vás. Předpokládám že budu stejně spokojená.
5
FN Avatar autora | 23.5.2020
Velmi dobrá prodyšnost filtru v porovnání s respirátory FFP2/KN95 a FFP3. Materiál šátku je velmi příjemný a vzdušný, lze očekávat bezproblémové nošení i přes léto - vzhledem k práci v rizikovém prostředí se mne vládní uvolnění netýká, takže nějakou ochranu dýchacích cest nosím nepřetržitě na trase domov-úřad-domov - někdy i 16 hodin v kuse. Šátku bych vytkl pouze 2 věci, které jsou však nejspíše neřešitelné při zachování jednoduché konstrukce: 1) Týrání nosu - plochý profil filtru znamená, že i při nasazení, natož při řádném utažení (ve snaze minimalizovat mezery) dochází k zplácnutí nosu (což u mne zpočátku vždy aktivuje kýchací reflex) až jak to nosní kost dovolí. Zároveň (s ohledem na mnohonásobnou pratelnost) chybí vyměkčení nosního můstku. Což po 12+ hodinách nepřetržitého nošení prostě vnímáte. 2) Uživatelská přívětivost jedinného stahovadla je vykoupena menším průměrem šátku, umožňujícím jeho dobré přiléhání i ve spodní části. Vedlejším efektem je ale občas dost komplikované přetahávání přes hlavu.
5
JP Avatar autora | 22.5.2020
Spokojenost maximální, velmi hodnotím, že výrobce naslouchá názorům zákazníků a zapracoval dodatečné úpravy (větší vložená membrána, rozměry tunýlku pro vyšší a mohutnější postavy atd.). Možná za úvahu do budoucna by stál sortiment s barevností pro děti.
5
MM Avatar autora | 22.5.2020
absolutní spokojenost.
5
TT Avatar autora | 16.5.2020
Šátek chrání dobře, snadno se nandavá, dá se používat opakovaně i bez potřeby praní, nevlhne, sluší.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
PV Avatar autora Velikost nanovlákené membrány, zabránění sání vzduchu bokem 21.10.2020 11:31
Dobrý den, zajímalo by mě následující: - jaká je velikost nanovlákenné memrány? - jaká je spolehlivost sání vzduchu právě přes membránu a ne bokem cestou menšího odporu? - bylo výše uvedené nějak testováno? - jak rozeznám šátek s vylepšeným hliníkovým páskem na nose od toho nevylepšeného? Díky za informace. PV.
J Avatar autora Velikost šátku 14.9.2020 22:48
Dobrý den, můžete prosím upřesnit rozdíl ve velikosti "Dítě-drobný obličej" a "Dospělý"? Např. obvodem hlavy. Nejsem si jistá velikostí. Děkuji
LK Avatar autora Velikost šátku 21.9.2020 10:06
dětský: Šátek: 24 x 25 cm, Filtr: 11 x 20 cm dospělý Šátek: 32 x 27 cm, Filtr: 15 x 21,5 cm
J Avatar autora doplnění dotazu 14.9.2020 22:52
Našla jsem na webu rozměry dětské a dospělé velikosti, ale stále nevím jistě která velikost je vhodnější. Obvykle jsou "tunelové" šátky pružné, takže ze samotných rozměrů těžko soudit... Jak pružné jsou ty Vaše? Děkuji
O Avatar autora Počet cyklů praní 17.7.2020 10:33
Dobrý den, kolik cyklů praní šátek bz vlivu na funkčnost vydrží? Děkuji
D Avatar autora nano-šátek 2.6.2020 13:37
..celá ulice mi ho závidí a běžela objednávat páč se chtějí chránit jako my ????
P Avatar autora Sterilizace -ozonem UV-C, drátek 19.5.2020 18:15
Dobrý den, je možno sterilizovat šátek ozonem? Případně UV-C lampou? (Namísto praní). Děkuji. P.S. Taky bych se přimlouval za zlepšení drátku, případně možná řešení které by umožnilo drátek vyměnit. Já osobně ho asi vypárám a nahradím trochu jiným, nedaří se mi šátek vytvarovat tak, aby mi netlačil na "bambuli" nosu. Děkuji za možnost užívat český výrobek důvěryhodné kvality a podpořit tak český nanoprůmysl, který je zaslouženě světovou špičkou.
N Avatar autora Sterilizace -ozonem UV-C, drátek 22.5.2020 11:59
Dobrý den, ano, na základě podnětů zákazníků bude již jiný nosní klips. Ozon nemáme testovaný, ale sterilizace UV-C lampou či postříkáním ethanolem je možná.
L Avatar autora měkký drátek 18.5.2020 09:44
drátek u nosu je příliš měkký, tedy šátek pořádně netěsní a zamlžují se brýle, vzhledem ke srovnání s konkurenčním antivirovým šátkem by bylo lepší do šátku dát tvrdší drátek
N Avatar autora měkký drátek 22.5.2020 12:03
Dobrý den, děkujeme za vynikají podnět, který budeme reflektovat ve výrobě.
B Avatar autora Dezinfekce 16.5.2020 07:57
Dobrý den, prosím,jak sterilizovat šátek? Praním na 40* nebo v ruce se viry nezničí.
N Avatar autora Dezinfekce 22.5.2020 12:04
Dobrý den, můžete použít při praní prášek, který ničí viry, lehce postříkat ethanolem či použít UVC lampu.
VH Avatar autora měkký drátek 15.5.2020 21:51
Drát se snadno zlomí. Šátek tedy skládat jen podle něj.
JN Avatar autora Těsnost okolo nosu 7.5.2020 09:47
Dobrý den, má šátek něco okolo nosu (drátek, ...) pro lepší utěsnění? Předem děkuji za informace.
N Avatar autora Těsnost okolo nosu 7.5.2020 10:06
Dobrý den, ano, v oblasti nosu je drátek pro lepší utěsnění :)
LF Avatar autora Rozdíl mezi šátkem a rouškou 23.4.2020 17:09
Dobrý den, můžete prosím vysvětlit rozdíl mezi antivirovým šátkem (ať už od Vás, nebo od Respilonu), a nano rouškami od Pardamu? Zejména mne zajímá životnost, recyklace, desinfekce. Děkuji! LF
LF Avatar autora 23.4.2020 17:16
Nemyslela jsem Pardam, myslela jsem Spur, pardon (pardam:))
N Avatar autora Rozdíl rouška a šátek 3.5.2020 22:00
Dobrý den, v obou produktech je nanovlákenná membrán, která dokáže filtrovat viry, bakterie a alergeny. Rouška je kategorizována jako jednorázová a vhodná pro všechny, kteří potřebují nejvyšší možnou ochranu. Šátek je pratelný a je vhodný na každodenní používání i na sport.

Česká firma nanoSPACE působí na trhu od roku 2012 a zaměřuje se především na produkty, kde je použita nanovlákenná textilie. V roce 2012 se stala prvním výrobcem, který v bariérových povlacích pro alergiky použil nanovlákennou membránu. Od té doby rozšířila své portfolio i o nano peřiny a nano polštáře, které jsou vhodné především pro alergiky na prach.

V roce 2016 představila jako první na světě funkční povlečení, které dokáže plně nahradit bariérové povlaky. Tato produktová řada, která nese označení Nanobavlna® dokázala spojit funkčnost materiálu s bio bavlnou a je vhodná nejen pro alergiky, ale i atopiky.

 Během koronavirové epidemie v roce 2020 nanoSPACE využila své dlouholeté poznatky z oblasti nanovlákenných materiálů a začala s výrobou antivirových šátků a ochranných roušek z nanovlákna. Od roku 2021 vyrábí také designové pratelné nano roušky. 

V roce 2021 založila firma nanoSPACE dceřinou společnost nanoSPACE Technology, která se věnuje vývoji, výzkumu a inovacím v oblasti nanovlákenných textilii.