Sada nanokosmetiky na sklo

Kód: 1789
549 Kč 454 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Proč je nanokosmetika čím dál víc populární? Je to jednoduché: Šetří čas i peníze. S pomocí sady nano kosmetiky od české firmy PIKATEC perfektně vyčistíte skleněné povrchy i zrcadla a zároveň na povrch nanesete neviditelnou vrstvu, která odpuzuje špínu a brání dalšímu usazování vodního kamene. Díky tomu zůstává sklo dlouhodobě čisté a nemusíte ho tak často čistit. 

 • Sada vystačí na 8 m².
 • Je vhodná na skleněné povrchy.
 • Dlouhodobě zkracuje dobu čištění a údržby až o 80%

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sada je připravena tak, aby obsahovala veškeré potřebné prostředky k ošetření a ochraně skleněných povrchů a vytvořila na nich odolnou a vodoodpudivou vrstvu. Jedná se o sadu nanokosmetiky pro přípravu a ochranu venkovních i vnitřních skleněných či zrcadlových ploch. Je ideální pro ošetření oken, skleněných vitrín, zimních zahrad, přístřešků či bazénových zakrytí vyrobených ze skla i solárních panelů. V interiéru se skvěle hodí na ošetření skleněného nábytku, zrcadel, skleněných sprchových koutů a všude tam, kde sklo přijde do kontaktu s vodou a tvoří se na něm vodní kámen. Využití 8 m².

Proč používat nano kosmetiku

Skleněné povrchy vypadají po nákupu elegantně, ale udržet je v perfektní kondici je téměř nadlidský úkol. Aniž bychom si to uvědomovali, každé sprchování znamená pro sklo nápor chemikálií, nečistot a mastnot, které v kombinaci s tvrdou vodou zanechává na skle mapky a skvrny. Pokud tyto nečistoty neodstraníme ihned po sprchování, začnou se téměř okamžitě "prožírat" do struktury skla a vytvářejí na něm neodstranitelné a nevzhledné stopy, které na první pohled vypadají jako zaschlé kapky. Při čištění ale zjistíme, že je nelze běžnými způsoby odstranit, jde totiž o trvalé poškození a narušení skla, které pak ztrácí svoji průzračnost, jeho údržba je čím dál těžší a vypadá nevzhledně.

Podobným procesům podléhají i jiné skleněné a zrcadlové plochy ,,ať už v koupelnách nebo dalších částech domácností a venkovních prostor. To řeší ochranná politura Nano Protect Glass, která uzavírá povrch skel a vytváří na nich odolnou a vodoodpudivou vrstvu, která k samotnému sklu žádnou chemikálii ani nečistotu nepropustí. Stopy po vodním kameni nebo jiných látkách pak na skle ulpívají v mnohem menší míře, a to pouze na ochranné polituře, ze které je lze velmi snadno odstranit pouhým setřením utěrkou. Sklo tak není nutné po každém sprchování čistit, jeho údržba je vždy velmi snadná a rychlá. Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty, zabraňuje množení bakterií a zachovává průzračnost skel po velmi dlouhou dobu.

Sada nanokosmetiky na sklo obsahuje:

Odmašťovač a rozlešťovač - Nano Degreaser & Polisher (50 ml) (dříve Čistič skel - Nano Clear Glass)

 • Přípravek slouží k finálnímu odmaštění před aplikací prostředku Nano Protect Glass (Ochranná politura na skla). Nanočástice (miliardtiny metru) snadno vnikají do pórů povrchu a odstraňují mastnoty usazené v jeho struktuře. 

Ochrana na skla - Nano Protect Glass (35 ml)

 • Ochranná politura uzavírá povrch skel či zrcadlových ploch a vytváří na nich extrémně tvrdou a pružnou vrstvu z nanočástic oxidů křemíku a zirkonu. Ošetřená plocha se méně špiní, má samočisticí efekt a její údržba je velmi snadná. Díky vodoodpudivosti (hydrofobitě) dochází na skle k odvalování kapek (kuliček) vody po povrchu samospádem nebo prouděním vzduchu (například průvanem). Přípravek zajistí ochranu před vodním kamenem, před chemikáliemi (například zbytky mýdel a sprchových gelů v koupelnách), u oken například před ptačím trusem a díky vyhlazení se ošetřený povrch stává přirozeně antibakteriálním. Až 2 roky odolávají ošetřené plochy i drobným mechanickým poškozením. 

Příslušenství 

 • Přiložený hadřík slouží pouze k aplikaci politur. K rozleštění ochrany vám doporučujeme použít ideálně tento hadřík z mikrovlákna.

Jak funguje nanokosmetika Pikatec?

Nanočástice na ošetřeném povrchu vytvoří neviditelný ochranný film, který vniká do nerovností a mikrotrhlin povrchu, povrch vyhlazuje a chrání před poškozením. Princip přípravků spočívá v uzavření a vyhlazení ošetřených povrchů tak, aby ochranný štít zabránil nečistotám zachytávat se ve struktuře materiálů a k následnému úklidu nám stačila jen utěrka, obyčejná voda a zlomek času, který úklidem trávíme nyní. Pokud totiž nějaká nečistota na ošetřeném povrchu přece jen ulpí, lze ji díky vyhlazení snadno setřít jedním tahem suchou nebo navlhčenou utěrkou bez nutnosti jakékoli další chemie.

Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty a zabraňuje množení bakterií, povrch se tak stává přirozeně antibakteriálním. Díky tvrdosti a přidaným UV filtrům jsou ošetřené plochy mnohonásobně odolnější vůči poškození, změnám barevnosti a stárnutí. Povrch vydrží čistý několik týdnů, měsíců, až 2 roky. Záleží na četnosti používání. 

Výhody nanokosmetiky PIKATEC:

 • Dlouhodobě zkracuje dobu čištění a údržby až o 80 %.
 • Významně snižuje špinění povrchů, odpuzuje prach, vodu i olej.
 • Chrání povrchy  až na 24 měsíců.
 • Vyhlazuje a uzavírá ošetřené plochy.
 • Výrazně eliminuje zašlost povrchů, zvyšuje tvrdost a odolnost povrchů.
 • Zvýrazňuje lesk a chrání před UV zářením.
 • Chrání proti mechanickému opotřebení, plísním a bakteriím.
 • Odolává vysokým teplotám i chemikáliím.
 • Zabraňuje stárnutí povrchů a prodlužuje jejich životnost.
 • Velmi snadno se udržuje. 

Na co můžete použít sadu nanokosmetiky?

 • skleněné povrchy v interiérech i exteriérech
 • zrcadla
 • solární panely

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 5 minut působit a následně rozleštěte pomocí hadříku a přípravku Odmašťovač a rozlešťovač, který je součástí sady. Vždy si přečtěte aktuální návod v balení. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nanokosmetika Pikatec
Hmotnost: 0.185 kg
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZK Avatar autora | 10.6.2023
Produkt je velmi dobrý a účinný. Mohu ho doporučit.
5
ZK Avatar autora | 5.6.2023
Perfektní prostředek,přesně podle informace.Díky i za rychlou dodávku zboží.
5
OK Avatar autora | 2.3.2023
Přípravek jsem vyzkoušel na přední sklo u auta a funguje na 1.
5
MD Avatar autora | 20.12.2021
Super funguje.????????????????????
5
MD Avatar autora | 24.11.2021
Ještě jsem ho nepoužila

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Pikatec je česká nanotechnologická společnost, která se zaměřuje ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci na vývoj nanotechnologií na ochranu povrchů. Na trh uvedla řadu produktů zaměřenou automobily a motorky, která chrání lak, kola a skla, zároveň nabízí i skupinu produktů pro ochranu povrchů v domácnosti (dřevo, kůži, lakované povrchy, kámen). Jedním z posledních vyvinutých produktů je Nano Strong Antibacterial, efektivní desinfekce, která je šetrná k povrchům a efektivně ničí viry, bakterie ale i plísně. Pikatec je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.