Sada nanokosmetiky na nerezové materiály

Kód: 1791
599 Kč 495 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Proč je nanokosmetika čím dál víc populární? Je to jednoduché: Šetří čas i peníze. S pomocí sady nano kosmetiky od české firmy PIKATEC perfektně vyčistíte nerezové povrchy a zároveň na povrch nanesete neviditelnou vrstvu, která odpuzuje veškeré tekutiny a organické zbytky, které mají tendenci narušit strukturu materiálu a zanechávat na něm stopy. Díky tomu zůstávají povrchy dlouhodobě čisté a nemusíte je tak často uklízet. 

 • Sada vystačí na 8-16 m².
 • Je vhodná na nerezové povrchy.
 • Dlouhodobě zkracuje dobu čištění a údržby až o 80 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ucelená sada nanokosmetiky je připravena tak, aby obsahovala veškeré potřebné prostředky k ošetření a ochraně nerezu. Jedná se o sadu nanokosmetiky pro ochranu všech nerezových i chromovaných předmětů a ploch, jako jsou lednice, trouby, dřezy, baterie, konvice, toustovače a jiné, ale například i pro nerezové zábradlí, stoly, dveře, výtahy a také i keramické sošky a jiné dekory či části nábytku. Využití 8-16 m².

Proč používat nano kosmetiku?

Nerezové spotřebiče a doplňky si v našich domácnostech získávají stále větší oblibu pro svůj ušlechtilý a elegantní vzhled. Snadno na nich ale ulpívají otisky prstů, vznikají různé šmouhy a neodstranitelné stopy po rozlitých tekutinách. Většina nerezových spotřebičů také bývá z výroby naolejována, tudíž se na ně velmi rychle přichytává prach a různé nečistoty, které není zrovna jednoduché z broušeného nerezu odstranit. Chromované vodovodní baterie a jiné vybavení vyrobené z barevných kovů zase velmi rychle podléhá působení vodního kamene a dalších chemikálií, které zanechávají na předmětech těžko odstranitelné stopy, začínají oxidovat, měnit svůj vzhled a ve většině případů bývá nadlidský úkol je bez agresivních metod vyčistit.

Ochranná politura Nano Protect Stainless je speciálně vyvinuta na výrobky a vybavení z nerezu a jiných kovů, jako jsou chrom, měď, mosaz apod. Na ošetřených površích vytváří neviditelnou vrstvu, která snižuje ulpívání nečistot, a jejich údržba je tak velmi rychlá a snadná. Chráněné plochy mají vynikající odolnost proti poškození a tvorbě vodního kamene nebo usazenin (např. u vodovodních baterií, chrličů vody u bazénů apod). Ani organické zbytky ošetřený povrch nepoškodí a po určitou dobu odolává vrstva i působení agresivních látek, jako jsou různé kyseliny apod. Díky vyhlazení povrchu nedochází k růstu a množení bakterií, např. kuchyňské spotřebiče tak získají přirozeně antibakteriální vlastnosti. Na površích mnohem méně ulpívají otisky prstů a pokud přece jen vznikou, lze je odstranit jedním tahem utěrkou. Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty i olej a dlouhodobě chrání ošetřené plochy před chemikáliemi a změnami vzhledu

Sada nanokosmetiky na nerezové materiály obsahuje:

Odmašťovač a rozlešťovač - Nano Degreaser & Polisher (50ml) (dříve Čistič skel - Nano Clear Glass)

 • Přípravek slouží k finálnímu odmaštění před aplikací prostředku Nano Protect Stainless (Ochranná politura na nerezové materiály a barevné kovy). Nanočástice (miliardtiny metru) snadno vnikají do pórů povrchu a odstraňují mastnoty usazené v jeho struktuře.


Ochrana nerezových materiálů a barevných kovů - Nano Protect Stainless (50ml)

 • Ochranná politura je určena speciálně pro ochranu nerezových a dalších kovů, jako jsou chrom, měď, mosaz apod. Nanočástice oxidů křemíku a zirkonu vnikají do pórů materiálu, vyhlazují jeho povrch a vytváří neviditelnou vrstvu, která snižuje ulpívání nečistot a povrch se tak velmi snadno udržuje. Ošetřené plochy jsou antibakteriální a mají vynikající odolnost proti poškození a tvorbě vodního kamene nebo usazenin (např. u vodovodních baterií, chrličů vody u bazénů apod). Ani organické zbytky ošetřený povrch nepoškodí a po určitou dobu odolává vrstva i působení kyselin obsažených například v ptačím trusu.
 • Na površích mnohem méně ulpívají otisky prstů a v případě jejich vzniku je lze velmi snadno odstranit jedním tahem utěrkou. Díky vodoodpudivosti (hydrofobitě) dochází na povrchu k odvalování kapek (kuliček) vody po povrchu samospádem nebo prouděním vzduchu (například průvanem). Podobně působí ochrana i proti oleji.

 

Příslušenství

 

Jak funguje nanokosmetika Pikatec

Nanočástice na ošetřeném povrchu vytvoří neviditelný ochranný film, který vniká do nerovností a mikrotrhlin povrchu, povrch vyhlazuje a chrání před poškozením. Princip přípravků spočívá v uzavření a vyhlazení ošetřených povrchů tak, aby ochranný štít zabránil nečistotám zachytávat se ve struktuře materiálů a k následnému úklidu nám stačila jen utěrka, obyčejná voda a zlomek času, který úklidem trávíme nyní. Pokud totiž nějaká nečistota na ošetřeném povrchu přece jen ulpí, lze ji díky vyhlazení snadno setřít jedním tahem suchou, nebo navlhčenou utěrkou bez nutnosti jakékoli další chemie.

Ochranná vrstva odpuzuje vodu, mastnoty a zabraňuje množení bakterií, povrch se tak stává přirozeně antibakteriálním. Díky tvrdosti a přidaným UV filtrům jsou ošetřené plochy mnohonásobně odolnější vůči poškození, změnám barevnosti a stárnutí. Povrch vydrží čistý několik týdnů, měsíců až 2 roky. Záleží na četnosti používání. 

Výhody nanokosmetiky PIKATEC:

 • Dlouhodobě zkracuje dobu čištění a údržby až o 80 %.
 • Významně snižuje špinění povrchů, odpuzuje prach, vodu i olej.
 • Chrání povrchy až na 24 měsíců.
 • Vyhlazuje a uzavírá ošetřené plochy.
 • Výrazně eliminuje zašlost povrchů, zvyšuje tvrdost a odolnost povrchů.
 • Zvýrazňuje lesk a chrání před UV zářením.
 • Chrání proti mechanickému opotřebení, plísním a bakteriím.
 • Odolává vysokým teplotám i chemikáliím.
 • Zabraňuje stárnutí povrchů a prodlužuje jejich životnost.
 • Velmi snadno se údržuje. 

Na co můžete použít sadu nanokosmetiky?

 • nerezové povrchy
 • chromové povrchy (lednice, trouby, dřezy, baterie, konvice, toustovače apod.)

Aplikace nanokosmetiky

Nanesení přípravků není vůbec složité. Stačí vám k němu 4 kroky. Povrch je třeba nejdříve důkladně vyčistit a odmastit. Poté naneste ochranou polituru, nechte 5 minut působit a následně rozleštěte pomocí hadříku a přípravku Odmašťovač a rozlešťovač, který je součástí sady. Vždy si přečtěte aktuální návod v balení. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nanokosmetika Pikatec
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Pikatec je česká nanotechnologická společnost, která se zaměřuje ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci na vývoj nanotechnologií na ochranu povrchů. Na trh uvedla řadu produktů zaměřenou automobily a motorky, která chrání lak, kola a skla, zároveň nabízí i skupinu produktů pro ochranu povrchů v domácnosti (dřevo, kůži, lakované povrchy, kámen). Jedním z posledních vyvinutých produktů je Nano Strong Antibacterial, efektivní desinfekce, která je šetrná k povrchům a efektivně ničí viry, bakterie ale i plísně. Pikatec je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.