Doplňky stravy na močové cesty

Doplňky stravy, které pomáhají bojovat s problémy s močovými cestami. Potíže s močovými cestami se projevují častým nucením na močení, pálením a řezáním při močení, bolestí v podbřišku nebo v bedrech, častěji trápí ženy, ale nevyhnou se jim ani muži. Nejoblíbenějším doplňkem proti problémům s močovými cestami jsou výtažky z brusinek. Přečtěte si článek, co pomáhá při zánětu močových cest. 

Brusinky mají antiadhezní působení, odlupují bakterie ze sliznic močového měchýře. Tím urychlují vyloučení patogenních bakterií z organismu a mohou přispívat ke snížení doby léčby antibiotiky. Velmi účinná je kombinace standardizovaného extraktu kanadské brusinky Urophenol®, vysoce biodostupného kurkuminu, získaného ze standardizovaného extraktu Kurkumy dlouhé (95 % kurkuminu a dalších kurkuminoidů), D-manózy a vitaminu C, která je dostupná například ve formě prášku určeného pro přípravu instantního nápoje.

Co pomáhá na zánět močových cest?

Brusinky se často používají jako přírodní lék na zánět močových cest, protože obsahují látky, které mohou pomoci snížit zánět a zabránit šíření bakterií v močových cestách. Brusinky také obsahují kyselinu benzoovou, která může pomoci snížit pH moči a zabránit tak růstu bakterií.