Rhino Horn Dětská konvička na výplach nosu

Kód: 1913
255 Kč 211 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Dýchací cesty jsou vstupní branou do organismu nejenom pro vzduch, který dýcháme, ale také pro rozmanité mikroorganismy či alergeny. Proplachy nosu solným roztokem konvičkou Rhino Horn jsou jednou z cest, jak eliminovat riziko nákazy a také jak zmírnit příznaky respiračních onemocnění a to včetně covid-19.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konvička Rhino Horn v kombinace se solným roztokem je skvělým a přirozeným způsobem, jak udržet v čistotě a pohodě sliznici nosu. Tedy místo, které nás při nachlazení i alergii umí potrápit nejvíce. Výplach nosu se provádí solným roztokem, který neobsahuje pro tělo žádné nepřirozené látky. Do konvičky stačí rozpustit solný roztok, který se prodává v sáčcích. Ty jsou vhodné pro denní hygienu, či pro děti. 

Jak proplach nosu konvičkou Rhino Horn funguje? 

Slaný roztok naléváme pomocí konvičky do jedné nosní dírky a druhou dírkou jej necháme vytékat ven. Postup zopakujeme i u druhé nosní dírky. Jemným vysmrkáním pak odstraníme přebytek roztoku. Vhodné i pro děti od cca 5 let věku za přítomnosti dospělé osoby.

Proč používat proplachy nosu?

Náš nos má důležitou funkci. Ohřívá, zvlhčuje a filtruje vzduch od nebezpečných částic, které dýcháme. A stejně jako každý filtr, i ten nosní bychom měli čistit. Obzvlášť, pokud jsme nastydlí nebo trpíme alergiemi. Je prokázáno, že se jedná o velmi efektivní prevenci viróz a skvělý způsob, jak tělu pomoci s bojem s alergickými reakcemi.

Výhodu proplachování nosu konvičkou Rhino Horn

  • Odstraní suché kousky hlenu, prachu, alergenů či jiných nečistot 
  • Zvlhčí oschlé sliznice
  • Povzbudí činnost řasinek
  • Přispěje k uvolnění takzvané “zadní rýmy”
  • Odstraňuje příznaky alergie a nachlazení
  • Pomáhá pacientům se spánkovou apnoe léčených metodou nazální přetlakové ventilace (CPAP)

Čím vyplachovat konvičkou Rhino Horn

Prostředí uvnitř nosu je přirozeně slané a teplé, proto se na výplach nosu používá mírně slaná voda, která je ohřátá zhruba na tělesnou teplotu. Tělní tekutiny obsahují 0,9 % soli, to odpovídá 2,7 g kuchyňské soli (1 odměrka) na 3 dl vody v konvičce Rhino Horn. Pokud si nejste jisti kvalitou teplé vody z kohoutku, doporučujeme používat vodu převařenou. Daleko praktičtější a vhodnější jsou předpřipravené solné roztoky. Většinou se jedná o upravenou mořskou vodu nebo vodu minerální z vnitrozemských vrtů. Roztok lze připravit i doma z kuchyňské soli a pitné vody, ale zakoupený solný roztok je bezpečnější, protože zaručuje přesnou koncentraci. Při špatné koncentraci může dojít k podráždění či poškození sliznice. 

Profesionální proplachy jsou bezpečnější, protože mají vyvážené pH a neobsahují žádné konzervační látky. Mezi nejpopulárnější mezi Čechy patří izotonický Proplach nosu Sinus Rinse od NeilMed. Díky snadno stlačitelné lahvi je zajištěno jednoduché a důkladné vyčistění nosních dutin od alergenů, bakterií a virů.

Výplachy konvičkou jsou vhodné é i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku, ale proplachování by mělo probíhat pod dohledem dospělé osoby.. Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby.

>>> Věděli jste, že výplach nosu může pomáhat při léčbě COVID-19?

Doplňkové parametry

Kategorie: Výplach nosu
Hmotnost: 0.066 kg
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 7.11.2021
Perfektni
5
LK Avatar autora | 6.11.2021
Naprostá jednička!
5
Avatar autora | 3.11.2021
Čistí a chrání horní dýchací cesty. Používaní konvičky jako hra a tudíž bez obavy dítěte. Jenom doporučuji a nebát se toho.
5
Avatar autora | 10.2.2021
Super věc na rychlý a pohodový výplach

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Rhino Horn je známá značka konviček na výplach nosu, kterou vlastní mezinárodní společnost VLX International.

Jak produkty Rhino Horn fungují?

Konvička se jednoduše naplní izotonickým nebo hypertonickým roztokem pro výplach nosu a přiloží se k nosní dírce. Po naklonění do strany začne tekutina nosem protékat.

Součástí balení je i praktická lžička pro přípravu vlastního roztoku pro výplach nosu.

► Výplach nosu jako prevence i léčba respiračních onemocnění

► Alergie na roztoče: jak s ní bojovat?

► Alergie na prach: příznaky a řešení

► Alergie na peří: příznaky a řešení

 

Jaký produkt Rhino Horn zvolit?

Výrobek volte podle toho, kdo jej bude používat:

► děti do 5 let Rhino Horn dětská konvička na výplach nosu,

► děti od 5 let a dospělí Rhino Horn konvička na výplach nosu.