15 % sleva na produkty pro alergiky, oblečení a kosmetiku s kuponem ONADNES2024. Pouze do 19.5.2024.

Macromo Krevní test: Vitamíny a minerály otestujte si, zda máte dostatek

Kód: 5082
2 990 Kč 2 471 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Jednoduchý domácí test na dostatečnou hladinu vitamínů a minerálů v krvi. Zkontrolujte si, zda máte dostatek hořčíku, vitamínu D, ferritinu a transferinu. Každá z testovaných mikroživin hraje důležitou roli při udržování dobrého zdraví a sledování jejich hladin vám může pomoci činit informovaná rozhodnutí o vaší výživě.

 • 5 výsledků.
 • Výsledky do 5 pracovních dnů.
 • Jednoduchý domácí test.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co se dozvíte?

Výsledky testů poskytnou cenné informace o hladině 5 klíčových vitamínů a minerálů, které jsou důležité pro správnou funkci vašeho těla.

 • Vitamin B12
 • Vitamin D
 • Hořčík
 • Transferin
 • Ferritin
Proč je to důležité?

Vyhodnocení krevních biomarkerů může poskytnout cenné informace o tom, zda je hladina mikroživin v očekávaném rozmezí, nebo zda k příznakům, které ovlivňují vaši pohodu, přispívají nějaké nesrovnalosti.

Pravidelné testování umožňuje pozorovat vzorce v průběhu času a včas odhalit potenciální nedostatky, což vám umožní přijmout preventivní opatření dříve, než se rozvinou nemoci.

Jak probíhá testování?

 1. V pohodlí domova si z prstu odeberete malé množství krve
  Odběrová sada obsahuje všechny potřebné nástroje i materiály, včetně podrobného návodu. Vpich se provádí pomocí automatické lancety a je bezbolestný.
 2. Vzorek krve odešlete do laboratoře
  V aplikaci Macromo si můžete zdarma objednat kurýra DHL, který vyzvedne obálku se vzorkem krve a odveze ji do laboratoře. Vzorek musí být odeslán do 24 hodin od odběru.
 3. Výsledky se vám zobrazí v aplikaci Macromo
  Výsledky krevních testů obdržíte do 5 pracovních dnů prostřednictvím aplikace Macromo. Aplikace přehledně a jednoduše zobrazí vaše výsledky včetně doporučení pro zlepšení vašeho zdravotního stavu.
Je to pro vás ten správný test?

Náš krevní test Vitamíny a minerály je přizpůsoben tak, aby zlepšil vaši výživovou pohodu. Ať už je vám 18 nebo 98 let, pokud se snažíte optimalizovat hladinu vitamínů a mikroživin, je tento test určen právě pro vás. Pravidelným sledováním klíčových nutričních markerů můžete včas vyhodnotit potenciální nedostatky a učinit informovaná rozhodnutí, která vás podpoří ve zdravějším a výživnějším životě. S testem vitamínů a minerálů Macromo získáte klid a jistotu, že základním výživovým potřebám vašeho těla je věnována zasloužená pozornost.

5 základních vitamínů a minerálů pro vaše zdraví

Sledování těchto vitamínů a minerálů je nezbytné pro včasné odhalení jejich nedostatku, což umožňuje proaktivní kroky směrem k plnohodnotnému životu. Tyto mikroživiny hrají klíčovou roli v podpoře životně důležitých tělesných funkcí, od zdraví nervů po pevnost kostí a celkovou pohodu, a zajišťují tak optimální vitalitu.

Vitamin B12

Metabolismus
Kognitivní funkce
Únava
 

Vitamin B12 neboli kobalamin je nezbytný pro zdraví nervů, tvorbu červených krvinek a účinný metabolismus. Dostatečný příjem vitaminu B12 pomáhá předcházet únavě, anémii a neurologickým problémům. Tento nezbytný vitamin najdete především v potravinách živočišného původu, včetně ryb, masa, drůbeže, vajec a mléčných výrobků.

Vitamin D

Imunita
Zdraví kostí
Nálada

Vitamin D hraje klíčovou roli při udržování silných kostí a podpoře imunitních funkcí. Přirozeně se vytváří v kůži při pobytu na slunci nebo se získává ze stravy, např. z tučných ryb, červeného masa, jater a vaječných žloutků. Spolehlivou možností, jak si zajistit potřebnou dávku vitaminu D, jsou také obohacené potraviny a doplňky stravy.

Hořčík

Svalová funkce
Relaxace a spánek
Zdraví srdce
Zdraví kostí

Hořčík je nepostradatelný minerál, který aktivně přispívá k funkci svalů a nervů, posiluje pevnost kostí a pomáhá při energetickém metabolismu. Zdroje hořčíku se hojně nacházejí v listové zelenině, ořeších a celozrnných produktech, proto je nezbytné tyto potraviny zařadit do svého jídelníčku.

Ferritin

Energie
Zásoba kyslíku
Zásoby železa

Ferritin je bílkovina, která se hojně vyskytuje v celém těle, například v játrech, slezině a kostní dřeni. Jeho klíčovým úkolem je udržovat hladinu železa pro účinný přenos kyslíku. Tuto základní živinu lze nalézt v červeném mase, rybách a dokonce i v rostlinných produktech. Nedostatek železa může mít za následek anémii, která je doprovázena únavou a slabostí. Tento problém lze naštěstí řešit jednoduchou úpravou stravy nebo doplňky železa.

Transferin

Energy
Oxygen supply
Iron reserves

Transferin řídí transport železa v našem těle. Váže se na železo a zajišťuje jeho bezpečný přísun pro různé funkce, zejména pro tvorbu červených krvinek v kostní dřeni. Mezi zdroje železa ve stravě patří maso, ryby a luštěniny. Nedostatek transferinu může vést k anémii, která se projevuje únavou a bledostí. Řešení tohoto problému spočívá ve změně stravy nebo doplnění železa.

Výsledky garantované odborníky

Prevence zaručená odborníky

Krevní test Macromo byl pečlivě sestaven týmem zkušených lékařů a zdravotníků, kteří pečlivě vybrali a zařadili specifické biomarkery, jež poskytují cenné informace o vašem zdraví.

Certifikovaná klinická laboratoř

Spolupracujeme se špičkovými diagnostickými laboratořemi, které poskytují kvalitní laboratorní analýzy využívané lékaři od poskytovatelů primární péče až po fakultní nemocnice.

Často kladené otázky

Pro koho je test vhodný?

Tento test je užitečným nástrojem pro pravidelné sledování hladiny klíčových vitamínů a minerálů a vaší výživové rovnováhy. Profil sledovaných vitaminů a minerálů byl navržen tak, aby odhalil nejčastější nedostatky. Je zvláště přínosný pro osoby, které dodržují dietu, jež vylučuje některé důležité přirozené zdroje mikroživin.

Je důležité si uvědomit, že konkrétní doporučení pro testování se mohou lišit v závislosti na anamnéze, rizikových faktorech a posouzení poskytovatele zdravotní péče.

Kdy dostanu výsledky?

Výsledky se zobrazí v mobilní aplikaci Macromo do 5 pracovních dnů od obdržení vzorku.

Je odběr krve bolestivý?

Není. Odběr krve se provádí prostřednictvím drobného vpichu automatické lancety do bříška prstu, ze kterého je krev následně zachycena do zkumavky. Místo vpichu může být po odběru mírně citlivé.

Co když se mi nepodaří odebrat krev?

Pokud se Vám nepodaří odebrat dostatečné množství krve, není možné vzorek otestovat a je potřeba odběr zopakovat. V takovém případě nás prosím kontaktujte a zdarma Vám pošleme novou odběrovou sadu.

Jak rychle je potřeba dopravit vzorek do laboratoře?

Jakmile si doma odeberete vzorek krve, je důležité jej co nejdříve odeslat do laboratoře. V ideálním případě by se tak mělo stát do 24 hodin od odběru. Biologický materiál může časem začít degradovat, což může ovlivnit přesnost testu. Proto je důležité pečlivě dodržovat návod k použití soupravy a vzorek neprodleně doručit do laboratoře podle pokynů v aplikaci a s využitím předplacené kurýrní služby DHL Express.

Abyste se vyhnuli komplikacím při přepravě, doporučujeme NEodesílat vzorky v pátek odpoledne nebo před státním svátkem. Upozorňujeme, že pokud dojde ke znehodnocení vzorku v důsledku pozdního odeslání, považuje se to za odpovědnost zákazníka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krevní testy
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: