Pitná voda

Ačkoliv je kvalita kohoutkové vody svázána normami a pravidelně kontrolována, není kohoutková voda čistá tak, jak by mohla být. S našimi filtry na kohoutkovou vodu, které lze jednoduše nainstalovat pod vodovodní baterii, zbavíte kohoutkovou vodu chloru, pesticidů, antibiotik, analgetik, hormonů, drog, těžkých kovů a mikroplastů, které ve vodě po konvenční filtraci zůstávají. Prospěsné minerální látky ve vodě zůstávají.

  • Reverzní osmóza vody –  Filtruje bakterie, těžkých kovy, dusičnany, dusitany, železo, mangan a další škodlivé látky ve vodě. Nutné remineralizace k tomu, aby byla pitná. Instaluje se pod dřez.
  • Ultra filtrační jednotka – Odstraňuje z vody cizí částice, rez, bakterie a další škodlivé látky. Ve vodě rozpuštěné prospěšné prvky a minerály nejsou odstraňovány a zůstávají ve vodě, není nutná remineralizace k dosažení pitné vody. Instaluje se pod dřez či na patu domu. 
  • Filtr kohoutkové vody H2O Nanotec – Odstraňuje z vody chlor, pesticidy, antibiotika, analgetika, hormony, drogy, těžké kovy a mikroplasty. Instaluje se vždy pod baterii. 
Dobrý den, nedávno jsem nainstaloval váš filtr. Ze začátku jsem byl skeptický, ale po montáži a následném porovnání mezi filtrovanou vodou a v koupelně nefiltrovanou, jsem byl doslova šokovaný jakou vodu jsem doteď pil. Jsem z Kladenska a rozdíl byl očividný nejen na zabarvení vody, ale též na chuti. Jsem velice mile překvapen. Zlaté české ručičky, kudy chodím tudy chválím. Smekám před vaší prací a přeji vám mnoho úspěchů a tisíce dalších spokojených zákazníků.
MMilan25.7.2022

Nejprodávanější

5 položek celkem
filtracni vlozka imt u7
7 499 Kč

Náhradní filtrační vložka do ultra filtrace IMT-U7

V1008
filtracni vlozka imt u8
8 499 Kč

Náhradní filtrační vložka do ultra filtrace IMT-U8

V1009
297 imt d5 ufm
1 790 Kč

Náhradní filtrační vložka (UFM) pro IMT-D5

V1007
258 1 ro rs8 iso
4 990 Kč

Náhradní filtrační vložka (RO) pro reverzní osmózu pro IMT-RS8

V1005
249 1 ro nf6 iso
4 990 Kč

Náhradní filtrační vložka (C) s membránou pro reverzní osmózu pro IMT-NF6

V1003

Reverzní osmóza vody

Reverzní osmóza je vodní filtrační technologie, která se používá k očištění a dezinfekci vody. Jedná se o jedinou technologii, která dokáže odstranit dusičnany i dusitany z vody. Z vody ale odstraňuje i minerály, proto není vhodná pro dlouhodobé pití, pokud se k reverzní jednotce nepřipojí i remineralizační jednotka. 

Jak funguje reverzní osmóza?

Reverzní osmóza je filtrační technologie, která se používá k odstraňování nečistot z vody. Princip fungování reverzní osmózy je založen na vlastnostech živých buněk, které jsou schopné přenášet vodu přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací rozpuštěných látek do prostředí s nižší koncentrací. Tato membrána má póry velikosti 0,0001 mikrometru, které propouštějí pouze čisté molekuly vody a případně velmi malé množství některých ostatních prvků. Voda je tak zbavena až 97-99% množství všech kontaminantů, jako jsou bakterie, viry, kaly, chlór a jiné chemické sloučeniny. Membrána je neustále proplachována, takže všechny nepotřebné látky míří do odpadu.

Reverzní osmóza vyžaduje přirozený tlak vody alespoň 3 bary. V případě poklesu tlaku vody je nutné nainstalovat přídavné elektrické čerpadlo. Reverzní osmóza je účinný způsob, jak odstranit škodlivé látky z vody a zajistit, aby byla pitná a bezpečná pro spotřebu. Tento filtrační proces je velmi oblíbený a je používán v mnoha různých aplikacích, jako jsou například kanceláře, domácnosti, vodárny, průmyslové závody a mnoho dalších.

Ultra filtrační jednotka pro čištění vody

Velkoobjemová filtrační jednotka IMT-U7 je určena pro instalaci do paty domu. Je vybavena ultra filtrační membránou s vysokou účinností filtrace, která odstraňuje viry, bakterie, usazeniny a rez z vody. Tento přístroj je schopen odstraňovat částice o velikosti 10 nanometrů a dokáže z vody odstranit škodlivé látky, aniž by ji zbavoval prospěšných minerálů a prvků. Kromě toho obsahuje integrovaný filtr s aktivním uhlím, který pomůže odstranit organické sloučeniny a chlór ve vodě. Díky tomu poskytuje čistou a bezpečnou pitnou vodu pro celou domácnost.

Ultra filtrační jednotka IMT-D5 je určená pro filtrování kohoutkové vody a je instalována pod kuchyňský dřez. Tento přístroj je vybaven ultra filtrační membránou s vysokou účinností filtrace, která dokáže odstraňovat viry, bakterie, usazeniny a rez z vody. Je schopen odstraňovat částice o velikosti 0,01 mikronu, což z něj činí účinný nástroj pro zlepšení kvality vody. Navíc obsahuje integrovaný filtr s aktivním uhlím, který pomáhá odstraňovat organické sloučeniny a chlór ve vodě. Díky tomu poskytuje čistou a bezpečnou pitnou vodu pro celou domácnost.

Filtrace kohoutkové vody pomocí nanovlákenné membrány

Filtr kohoutkové vody s nožičkami H2O Nanotec je unikátní filtr na kohoutkovou vodu, který využívá nanotechnologie pro odstraňování škodlivých látek z vody. Díky tomu dokáže filtr odstraňovat chlor, pesticidy, antibiotika, analgetika, hormony, drogy, těžké kovy a mikroplasty z vody. Filtr je navíc schopen ničit viry i bakterie, což z něj činí vhodnou volbu pro očištění vody pro pití. Tento filtr je vyrobený v České republice a jeho ekologická technologie umožňuje plnou regeneraci a recyklaci. Navíc filtr neodstraňuje z vody žádné cenné minerální (anorganické) látky, které přispívají k dobré chuti vody. Jeho kompaktní design s nožičkami umožňuje snadnou instalaci na poličku v poddřezové skříňce nebo jiném místě.

Přístroje pro detekce vody

Úniky vody mohou být velmi škodlivé a mohou vést k velkým škodám na majetku a v nejhorším případě i k ohrožení zdraví a života lidí. Přístroje pro detekci úniku vody vám umožní včas zjistit, že dochází k úniku vody, a tak můžete rychle reagovat a zabránit dalším škodám. Kromě toho mohou přístroje pro detekci úniku vody také pomoci snížit náklady na vodné a stočné faktury, protože vám umožní odhalit a opravit úniky vody co nejdříve.

Jak regulovat tlak ve vodě?

Inteligentní tlakový regulační ventil s filtrem je určený pro regulaci a filtraci vody v domácích vodovodních systémech. Ventil je instalován na vstupu vody do domu ihned za uzávěrem vody a je vybaven předfiltrem o velikosti 50 mikronů, který slouží k odstraňování nečistot a usazenin z vody. Ventil také umožňuje regulaci dynamického i statického tlaku vody a jeho skutečnou hodnotu lze vizuálně zobrazit na vestavěném manometru. Když je překročen nastavený tlak vody, ventil okamžitě zareaguje a upraví tlak na požadovanou hodnotu.

Tento lakový regulační ventil s filtrem umožňuje plynulou regulaci tlaku vody v rozmezí od 0,1 do 0,4 MPa a nastavenou hodnotu tlaku je možné okamžitě zobrazit na vestavěném manometru. Filtrační systém ventilu zvyšuje životnost všech komponent v systému, jako jsou vodovodní baterie, filtrační vložky a reverzní osmózové membrány, a pomáhá zajistit kvalitu a čistotu vody v celém domácím vodovodním systému.

Úprava vody ze studny

Existuje několik způsobů, jak upravit vodu ve studni, v závislosti na tom, co je potřeba vyřešit. Zde jsou některé možnosti:

  1. Odfiltrování: Pokud je voda ve studni znečištěná nečistotami nebo nečistotami, může být odfiltrována pomocí různých typů filtrů, jako jsou filtry na vodu, karbonové filtry nebo ultrazvukové filtry. Pokud potřebujete odstranit dusičnany, je ideální použít reverzní osmózu. 

  2. Dezinfekce: Pokud je voda ve studni kontaminována mikroorganismy, může být dezinfikována pomocí různých metod, jako je chlorování, ozonování nebo UV záření.

  3. Úprava pH: Pokud je pH vody ve studni příliš vysoké nebo příliš nízké, může být upraveno pomocí přísad, jako je kyselina nebo zásada.

  4. Úprava tvrdosti: Pokud je voda ve studni příliš tvrdá, může být upravena pomocí přísad, jako je křemičitan sodný nebo karbonát sodný.