Pigmentovaný penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic

Kód: 3161
315 Kč 260 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Pigmentovaný penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic pro interiér i exteriér

 • Zpevňuje podklad. 
 • Bílý odstín.
 • Vhodné používat spolu s FN NANO 2 či FN NANO 3
 • Po aplikaci je vhodné natřít stěny FN NANO® Sensitive Silicate
 • Snižuje a sjednocuje různou nasákavost podkladu.
 • Výrazně zvyšuje kryvost a přídržnost vrchních vrstev.
 • Připraven k okamžitému použití.

Součást funkčního fotokatalytického nátěrového systému zajišťujícího aktivní samočištění povrchu, odolnost vůči mikroorganismům, dokonalou ochranu podkladu proti UV záření a účinné čištění vzduchu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pigmentovaný penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic pro interiér i exteriér. Dodáváme jej v základní bílé podobě a nelze jej dobarvovat.

Co dokáže funkční fotokatalytický nátěrový systém?

jak-aplikovat-technologii-fn-nano

 • Aplikace všech tří produktů vytváří funkční samočisticí povrchy.
 • Brání růstu plísní a jiných mikroorganismů.
 • Čistí vzduch od alergenů, virů, bakterií.
 • Snižuje riziko přenosu nemocí.
 • Aktivně odstraňuje ze vzduchu NOx, SOx, VOC a další škodliviny.
 • Efektivně likviduje viry a bakterie.
 • Eliminuje kvasinky, houby, spory.
 • 1 m² nátěru dokáže za rok vyčistí 3 miliony  vzduchu. 
 • Odstraňuje zápach (cigaretových kouř, výfukové plyny, výkaly...).

Výhody penetračního nátěru FN NANO® Primer Acrylic:

 • Zpevňuje podklad. 
 • Bílý odstín.
 • Snižuje a sjednocuje různou nasákavost podkladu.
 • Výrazně zvyšuje kryvost a přídržnost vrchních vrstev.
 • Připraven k okamžitému použití.
 • Součást funkčního fotokatalytického nátěrového systému zajišťujícího aktivní samočištění povrchu, odolnost vůči mikroorganismům, dokonalou ochranu podkladu proti UV záření a účinné čištění vzduchu.

Pravidla pro aplikaci penetračního nátěru - na co si dát pozor

1) Podklad musí být soudržný, suchý, nemastný, bez nečistot a biologického napadení (plísně, řasy), nezasolený - Nové omítky musí být vyzrálé, kontrolu lze provést pH testerem. 

2) Před nanášením suspenzi vždy promíchejte - při aplikaci používejte ideálně vaničku nikoliv kýbl. Pokud používáte kýbl, je nutné, aby vám suspenzi stále někdo míchal. Nikdy nenechávejte nátěr stát delší dobu bez míchání. 

3) Nanést vrstvu penetrace - v jedné vrstvě neředěný nebo zředěný max. 0,05 l vody na 1 kg přípravku. Výrobek se nesmí přeředit! Vydatnost nátěru je 2,5 – 8 m2 z 1 kg podle savosti a struktury podkladu.

4) Nikdy neaplikujte nátěr na voděodolné povrchy - po zaschnutí (min. 24 hod.) následuje povrchová úprava fasádní barvou FN® Sensitive Silicate

Možnosti použití 

 • domácnosti
 • vhodné pro alergiky a astmatiky
 • čekárny, školky, školy pro snížení šíření nemocí


Není vhodná k nanášení na podklad hlinkových klížených barev! Nesmí zmrznout!

Složení:

Směs vody, plniv, pigmentů, kopolymerní disperze, reologických činidel, biocidních látek a pomocných aditiv. Podrobný rozpis složení naleznete v bezpečnostním listu. 

Příklad aplikačního postupu:

1) nejprve se provede napouštěcí nátěr penetračním přípravkem FN® PRIMER ACRYLIC. Napouštěcí nátěr se po­nechá nejméně 12 – 24 hodin dokonale zaschnout. 
2) po zaschnutí napouštěcího nátěru se nanesou 2, u nových či odstínově výrazně odlišných podkladů pod­le potřeby i více, krycí nátěry barvou zředěnou max. 0,05 litru vody na 1 kg barvy. Před aplikací je potřeba barvu řádně promíchat. 
3) všechny pomůcky při pracovních přestávkách chránit proti zaschnutí a po práci omýt vodou. 
4) po dokonalém proschnutí nátěrů a jejich vyzrání (min. 24 hodin, lépe 48 hodin) lze dle návodu aplikovat funkční nátěr FN NANO®. Před aplikací se doporučuje přečtení podrobnějších informací uvedených v technickém listu výrobku.

Ředění:

Neředí se!

Spotřeba:

50-150 ml/m², typicky 1 litr = 10 m² ochranného povrchu ve třech nátěrových vrstvách.

Další vrstva nanonátěru se aplikuje na již zaschlou vrstvu, která dle teploty a vlhkosti v místnosti zasychá 1-4 hodiny. V praxi stačí přiložit na natřenou stěnu hřbet ruky a tak zjistit, zda-li je nátěr již kompletně vyschlý (a je možné aplikovat další vrstvu), nebo je stále vlhký a je třeba ještě počkat.

Čištění nářadí:

Vodou - co nejdříve po použití.

Balení:

Plastové kontejnery po 5 kg.

Skladování:

Minimálně 2 roky od data výroby při teplotě +3 až +30 °C, v neotevřeném originálním balení. Před použitím je nutné směs velmi důkladně promíchat protřepáním v originálním obalu. Skladovat v suchu, nesmí zmrznout a chránit před přímým slunečním zářením. Případný mírný sediment není na závadu.

Bezpečnost

Dodržujte bezpečnostní opatření v souladu s bezpečnostním listem a platnými předpisy ochrany práce. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při práci s nátěrem nejezte a nekuřte. Při stříkání používejte respirátor nebo jiné vhodné vybavení pro ochranu dýchacích orgánů. Nevdechujte stříkací mlhu, používejte ochranné brýle a kuklu nebo jiné prostředky k ochraně očí, obličeje a pokožky. Při kontaminaci místo důkladně opláchněte vodou a ošetřete krémem. V případě podráždění vyhledejte lékaře.

Likvidace odpadu

Použitý prázdný obal odevzdejte na sběrné místo obalových odpadů.
Obaly se zbytky výrobků odkládejte na místě určeném obcí k odkládání nebezpečných odpadů nebo předejte osobě oprávněné k nakládání s nebezpečnými odpady. Řiďte se pravidly uvedenými v bezpečnostním listu a místními vyhláškami.
 VOC: ≤0,2 hm. %. Mezní hodnota VOC kat. A (h) VŘNH: 30 g/l. Max. obsah VOC ve výrobku ve stavu připraveném k použití: ≤3 g/l. Hustota: cca 1,44 g/cm3

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samočisticí nátěry
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5.2 kg
Použití: Exteriér, Interiér, Akrylátová fasáda, Silikátová fasáda
Typ barvy: Penetrační nátěr
Produkt nelze doručit na pobočky Zásilkovny: ℹ️ vyloučení tekutých látek z přepravy dle Obchodních podmínek Zásilkovna s.r.o.
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
H Avatar autora | 12.4.2022
Super, že již prodáváte penetracni nátěr pod fotokatalytické nátěry. Měli jsme minule problém. S tímto se pracuje rozhodne lépe než s tím, co jsme si koupili pro první aplikaci.
4
Avatar autora | 12.4.2022
Penetraci jsem použil poprvé. Je hustá jako nátěrová hmota typu Primalex, bílá. Doporučuji použít stetku a neredit. Pokud jste již dříve někdy stěnu penetrovali a podklad je soudržný a nic neopadava není potřeba tuto penetraci použít. Jen nejde téměř vůbec vidět co již máte natřeno a kde jste skončili pokud natirate na bílý podklad .

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

fn-nano-header

Společnost FN NANO vyvíjí a vyrábí nanotechnologické funkční nátěry a vodní přípravky se samočístící schopností, které likvidují mikroorganismy (včetně řas), organické nečistoty, alergeny a zápach.

Účinnost produktů FN NANO potvrdily nezávislé studie provedené Akademií věd ČR, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Vysokou školou báňskou v Ostravě a dalšími výzkumnými organizacemi.

Jak přípravky FN NANO fungují?

Hlavní účinnou složkou produktů FN NANO jsou fotokatalytické krystaly oxidu titaničitého (TiO2). Po dopadu slunečního světla se aktivují a – ve spolupráci s kyslíkem – vytvoří ve svém okolí silné oxidační prostředí, které rozkládá organické molekuly na oxidy uhlíku, dusíku, síry a na vodu.

Vysokou účinnost přípravků ve formě nátěrů zajišťuje patentované pojivo, které zvyšuje funkční plochu krystalů TiO2 na maximum. Brání dalšímu usazování mikroorganismů a zároveň chrání podklad, na kterém jsou nanesené před působením UV záření.

Přípravky FN NANO neobsahují žádné organické látky a nejsou nebezpečné pro životní prostředí.

Bližší informace si přečtěte zde:

► Jak vyčistit bazén bez chemie

Jaký přípravek FN NANO zvolit?

Nátěr volte podle materiálu zdi a zamýšlené funkce:

► pohledový beton, omítka a zdivo v exteriéru s cílem zachovat většinu původní barvy (transparentnost 60 až 65 %) – funkční nátěr FN® 1 venkovní použití (vhodný i jako podkladová vrstva pro další typy FN NANO nátěrů),

► beton, omítka, zdivo z kamene v exteriéru i interiéru s cílem zajistit vyšší účinnost čištění vzduchu (transparentnost nátěru 50 %) – funkční nátěr FN® 2 venkovní i vnitřní použití,

► omítka a betonové zdivo v interiéru s cílem maximalizovat čištění vzduchu (bílá barva nátěru, transparentnost nátěru 30 až 40 %) – funkční nátěr FN® 3 vnitřní použití,

► kámen a přírodní obklady v exteriéru s cílem zachovat maximum původní barvy (transparentnost nátěru cca 80 %) a struktury podkladu – funkční nátěr FN® 1 Transparent,

► omítka a betonové zdivo v interiéru s cílem maximalizovat antimikrobiální a biocidní funkci (transparentnost nátěru 60 až 65 %) – funkční nátěr FN® 1 Biomax,

► dřevo a dřevěné obklady v exteriéru i interiéru s cílem zachovat vzhled a strukturu materiálu a zabránit jeho degradaci (transparentnost nátěru cca 80 %) – funkční nátěr FN® NANO WOOD.

Pro vyčištění bazénu bez chemických přípravků zvolte ekologický čistič bazénů FN® AQUA, který je šetrný i k pokožce alergiků a lidí s kožními problémy.