Akce na čističky vzduchu Airbi 1+1 ZDARMA. Platí do 30. června.

Pigmentovaný penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic

Kód: 3161
296 Kč 245 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
26.5.2022
Pigmentovaný penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic pro interiér i exteriér

 • Zpevňuje podklad. 
 • Bílý odstín.
 • Vhodné používat spolu s FN NANO 2 či FN NANO 3
 • Po aplikaci je vhodné natřít stěny FN NANO® Sensitive Silicate
 • Snižuje a sjednocuje různou nasákavost podkladu.
 • Výrazně zvyšuje kryvost a přídržnost vrchních vrstev.
 • Připraven k okamžitému použití.

Součást funkčního fotokatalytického nátěrového systému zajišťujícího aktivní samočištění povrchu, odolnost vůči mikroorganismům, dokonalou ochranu podkladu proti UV záření a účinné čištění vzduchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o speciální penetrační nátěr, jehož ochranné funkce jsou založeny na využití fyzikálního jevu fotokatalýzy a na dalších fyzikálních vlastnostech materiálů, které jsou v něm obsaženy. Funkčnost nátěru je na rozdíl od chemických přípravků prakticky nevyčerpatelná. Funkční penetrační nátěr FN NANO® Primer Acrylic je vodnou suspenzí patentově chráněných minerálních látek s vysokým obsahem fotoaktivního oxidu titaničitého (TiO2). Vysoký obsah TiO2 a optimalizované minerální pojivo v nátěrové vrstvě zaručuje mimořádně účinnou ochranu podkladu. Je určený i do extrémních podmínek ve zdravotnictví, průmyslové výrobě a do toxických provozů. Dodáváme jej v základní bílé podobě a nelze jej dobarvovat.

TIP: Doporučujeme si přečíst o článek Jak prodloužit životnost fasády.

Co dokáže funkční fotokatalytický nátěrový systém?

 • Aplikace všech tří produktů vytváří funkční samočisticí povrchy.
 • Brání růstu plísní a jiných mikroorganismů.
 • Čistí vzduch od alergenů, virů, bakterií.
 • Snižuje riziko přenosu nemocí.
 • Aktivně odstraňuje ze vzduchu NOx, SOx, VOC a další škodliviny.
 • Efektivně likviduje viry a bakterie.
 • Eliminuje kvasinky, houby, spory.
 • 1 m² nátěru dokáže za rok vyčistí 3 miliony  vzduchu. 
 • Odstraňuje zápach (cigaretových kouř, výfukové plyny, výkaly...).

Výhody penetračního nátěru FN NANO® Primer Acrylic:

 • Zpevňuje podklad. 
 • Bílý odstín.
 • Snižuje a sjednocuje různou nasákavost podkladu.
 • Výrazně zvyšuje kryvost a přídržnost vrchních vrstev.
 • Připraven k okamžitému použití.
 • Součást funkčního fotokatalytického nátěrového systému zajišťujícího aktivní samočištění povrchu, odolnost vůči mikroorganismům, dokonalou ochranu podkladu proti UV záření a účinné čištění vzduchu.

Pravidla pro aplikaci penetračního nátěru - na co si dát pozor

1) Podklad musí být soudržný, suchý, nemastný, bez nečistot a biologického napadení (plísně, řasy), nezasolený - Nové omítky musí být vyzrálé, kontrolu lze provést pH testerem. 

2) Před nanášením suspenzi vždy promíchejte - při aplikaci používejte ideálně vaničku nikoliv kýbl. Pokud používáte kýbl, je nutné, aby vám suspenzi stále někdo míchal. Nikdy nenechávejte nátěr stát delší dobu bez míchání. 

3) Nanést vrstvu penetrace - v jedné vrstvě neředěný nebo zředěný max. 0,05 l vody na 1 kg přípravku. Výrobek se nesmí přeředit! Vydatnost nátěru je 2,5 – 8 m2 z 1 kg podle savosti a struktury podkladu.

4) Nikdy neaplikujte nátěr na voděodolné povrchy - po zaschnutí (min. 24 hod.) následuje povrchová úprava fasádní barvou FN® Sensitive Silicate

Vzhled nátěrů

FN NANO® Primer Acrylic je bílý. Vrstva je aktivní okamžitě po dopadu denního světla nebo umělého světla s podílem UVA spektra. Maximální účinnost nátěru je při 365 nm. Nátěr je vyzrálý po 24 hodinách.

Možnosti použití 

 • domácnosti
 • vhodné pro alergiky a astmatiky
 • čekárny, školky, školy pro snížení šíření nemocí

Slouží pro vytvoření svrchní minerální aktivní fotokatalytické vrstvy zabezpečující funkci čištění vzduchu a redukci mikroorganismů. Vrstva má bílou barvu a je vhodná pro všechny běžné typy omítek a zděných či sádrokartonových podkladů.


Není vhodná k nanášení na podklad hlinkových klížených barev! Nesmí zmrznout!

Složení:

Směs vody, plniv, pigmentů, kopolymerní disperze, reologických činidel, biocidních látek a pomocných aditiv. Podrobný rozpis složení naleznete v bezpečnostním listu. 

Způsob nanášení penetračního nátěru FN NANO® Primer Acrylic

Před každou aplikací je nutno nátěr velmi důkladně promíchat. Dokonalé promíchání je potřebné pro dosažení rovnoměrného promíchání nerozpustné prachové složky v nátěru. To je nezbytné pro zajištění správné funkce ochranné nátěrové vrstvy.

Je důležité, aby byl nátěr stále v pohybu. V praxi to znamená, že si odlijeme jen malé množství už důkladně promíchaného nátěru a teprve pak aplikujeme. Před dalším nalitím opět promícháme.
Pro dosažení patřičného vzhledu vždy nanášíme co nejtenčí, avšak souvislou a rovnoměrnou vrstvu, kterou necháme před dalším nátěrem plně zaschnout.

Nanášení válečkem optimálně v jedné nátěrové vrstvě je vhodné prakticky pro všechny plochy. Stejnoměrné nanášení vyžaduje určitou zručnost.

 • Dobře zakryjte všechny plochy, které nebudou ošetřovány FN vrstvou.
 • Nenanášejte za deště.
 • Pro lepší účinek doporučujeme plochy před nanesením vrstvy důkladně očistit.
 • Po zaschnutí (min. 24 hod.) následuje povrchová úprava fasádní barvou FN NANO® Sensitive Silicate.

Nenanášejte na vodoodpudivý (hydrofobní) povrch.

Ředění:

Neředí se!

Spotřeba:

50-150 ml/m², typicky 1 litr = 10 m² ochranného povrchu ve třech nátěrových vrstvách.

Čištění nářadí:

Vodou - co nejdříve po použití.

Balení:

Plastové kontejnery po 5 kg.

Skladování:

Minimálně 2 roky od data výroby při teplotě +3 až +30 °C, v neotevřeném originálním balení. Před použitím je nutné směs velmi důkladně promíchat protřepáním v originálním obalu. Skladovat v suchu, nesmí zmrznout a chránit před přímým slunečním zářením. Případný mírný sediment není na závadu.

Bezpečnost

Dodržujte bezpečnostní opatření v souladu s bezpečnostním listem a platnými předpisy ochrany práce. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při práci s nátěrem nejezte a nekuřte. Při stříkání používejte respirátor nebo jiné vhodné vybavení pro ochranu dýchacích orgánů. Nevdechujte stříkací mlhu, používejte ochranné brýle a kuklu nebo jiné prostředky k ochraně očí, obličeje a pokožky. Při kontaminaci místo důkladně opláchněte vodou a ošetřete krémem. V případě podráždění vyhledejte lékaře.

Likvidace odpadu

Použitý prázdný obal odevzdejte na sběrné místo obalových odpadů.
Obaly se zbytky výrobků odkládejte na místě určeném obcí k odkládání nebezpečných odpadů nebo předejte osobě oprávněné k nakládání s nebezpečnými odpady. Řiďte se pravidly uvedenými v bezpečnostním listu a místními vyhláškami.
 VOC: ≤0,2 hm. %. Mezní hodnota VOC kat. A (h) VŘNH: 30 g/l. Max. obsah VOC ve výrobku ve stavu připraveném k použití: ≤3 g/l. Hustota: cca 1,44 g/cm3

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Samočisticí nátěry
Záruka: 2 roky
Produkt nelze doručit na pobočky Zásilkovny: ℹ️ vyloučení tekutých látek z přepravy dle Obchodních podmínek Zásilkovna s.r.o.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
H Avatar autora | 12.4.2022
Super, že již prodáváte penetracni nátěr pod fotokatalytické nátěry. Měli jsme minule problém. S tímto se pracuje rozhodne lépe než s tím, co jsme si koupili pro první aplikaci.
4
Avatar autora | 12.4.2022
Penetraci jsem použil poprvé. Je hustá jako nátěrová hmota typu Primalex, bílá. Doporučuji použít stetku a neredit. Pokud jste již dříve někdy stěnu penetrovali a podklad je soudržný a nic neopadava není potřeba tuto penetraci použít. Jen nejde téměř vůbec vidět co již máte natřeno a kde jste skončili pokud natirate na bílý podklad .

fn-nano-header

Společnost FN NANO vyvíjí a vyrábí nanotechnologické funkční nátěry a vodní přípravky se samočístící schopností, které likvidují mikroorganismy (včetně řas), organické nečistoty, alergeny a zápach.

Účinnost produktů FN NANO potvrdily nezávislé studie provedené Akademií věd ČR, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Vysokou školou báňskou v Ostravě a dalšími výzkumnými organizacemi.

Jak přípravky FN NANO fungují?

Hlavní účinnou složkou produktů FN NANO jsou fotokatalytické krystaly oxidu titaničitého (TiO2). Po dopadu slunečního světla se aktivují a – ve spolupráci s kyslíkem – vytvoří ve svém okolí silné oxidační prostředí, které rozkládá organické molekuly na oxidy uhlíku, dusíku, síry a na vodu.

Vysokou účinnost přípravků ve formě nátěrů zajišťuje patentované pojivo, které zvyšuje funkční plochu krystalů TiO2 na maximum. Brání dalšímu usazování mikroorganismů a zároveň chrání podklad, na kterém jsou nanesené před působením UV záření.

Přípravky FN NANO neobsahují žádné organické látky a nejsou nebezpečné pro životní prostředí.

Bližší informace si přečtěte zde:

► Jak vyčistit bazén bez chemie

Jaký přípravek FN NANO zvolit?

Nátěr volte podle materiálu zdi a zamýšlené funkce:

► pohledový beton, omítka a zdivo v exteriéru s cílem zachovat většinu původní barvy (transparentnost 60 až 65 %) – funkční nátěr FN® 1 venkovní použití (vhodný i jako podkladová vrstva pro další typy FN NANO nátěrů),

► beton, omítka, zdivo z kamene v exteriéru i interiéru s cílem zajistit vyšší účinnost čištění vzduchu (transparentnost nátěru 50 %) – funkční nátěr FN® 2 venkovní i vnitřní použití,

► omítka a betonové zdivo v interiéru s cílem maximalizovat čištění vzduchu (bílá barva nátěru, transparentnost nátěru 30 až 40 %) – funkční nátěr FN® 3 vnitřní použití,

► kámen a přírodní obklady v exteriéru s cílem zachovat maximum původní barvy (transparentnost nátěru cca 80 %) a struktury podkladu – funkční nátěr FN® 1 Transparent,

► omítka a betonové zdivo v interiéru s cílem maximalizovat antimikrobiální a biocidní funkci (transparentnost nátěru 60 až 65 %) – funkční nátěr FN® 1 Biomax,

► dřevo a dřevěné obklady v exteriéru i interiéru s cílem zachovat vzhled a strukturu materiálu a zabránit jeho degradaci (transparentnost nátěru cca 80 %) – funkční nátěr FN® NANO WOOD.

Pro vyčištění bazénu bez chemických přípravků zvolte ekologický čistič bazénů FN® AQUA, který je šetrný i k pokožce alergiků a lidí s kožními problémy.Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení