Celoroční spacák s nanomateriálem KWAK Dekáč

Kód: D185/M D170/CE Zvolte variantu
13 350 Kč 12 850 Kč od 12 850 Kč 11 033 Kč bez DPH 10 620 Kč bez DPH od 10 620 Kč bez DPH
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
15.7.2024 15.7.2024 Zvolte variantu

Česká značka KWAK je celosvětově známá pro technologickou dokonalost produktů a používání pokročilých nanomateriálů. Značka KWAK je známá především mezi sportovci, kteří se pouští na expedice do extrémních teplotních podmínek, ale poslední roky rozšiřuje svůj sortiment a přináší skvělé spacáky i pro vášnivé horaly. Celoroční spacák KWAK Dekáč je extrémně pohodlný, precizně vyrobený a používá české nanomateriály. Hodí se pro vášnivé i rekreační horaly a kempování po celý rok. 

 • vysoce kvalitní husí peří z jižních Čech, ušito v ČR
 • vhodný na celoroční kempování
 • konstrukce péřových komor ve tvaru Z zaručující nejlepší tepelný odpor a komfort ve spánku
 • nanotechnologie NANO nylon Ultra RipStop Shell 58 g/m2
 • paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 MVTR 40 000 g/m2/24 hod
 • extrémní voděodolnost Výška vodního sloupce 12 000 mm / 1 d/m2
 • prodyšnost - větruodolnost 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
 • Hydrofobní a oleofobní povrchová úprava DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
 • levý zip tvar "J"
 • komfortní pro ženy do -7 °C, pro muže až do -13 °C (tyto údaje jsou dány evropskou normou, nikoliv naším výmyslem, že ženám je větší zima :-) ), extrémní teplota - 33°C

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konstrukce péřových komor je ve tvaru "Z", která zaručuje nejlepší tepelný odpor a komfort při spánku. Anatomicky tvarovaná kapuce chrání hlavu a obličej před chladem. 3D nebo 2D límec odděluje prostor pro hlavu od prostoru pro tělo. Samosvorky KWAK umožňují regulaci obvodu límce a kapuce jednou nebo dvěma rukami. Oboustranný zip umožňuje rozepínání spacáku shora i zdola (otvor pro větrání nohou). Speciální textilní lišta, kterou je podložen zip, brání zaseknutí zipu do látky a dále krycí vnitřní léga zabraňuje únik tepla zipem. Celá vnitřní léga je vyplněná husím prachovým peřím. Dvou nebo tří komorové 3D dno zvyšuje tepelný komfort v oblasti nohou a snižuje riziko vzniku omrzlin.

Spacáky KWAK jsou plněny českým husím prachovým peřím 90/10 650 cuin (plnivost), které vyniká svými tepelně izolačními schopnostmi a je schopno zachytávat molekuly vzduchu. Když si pak zalezete do spacáku KWAK, vzduchový polštář si začnete ohřívat tělesným teplem, které vyzařujete do okolí.

Uvnitř spacáku KWAK se nachází malá kapsa na drobnosti, která je na suchý zip nebo na nylonový zip. Díky ní můžete v klidu spát a zároveň mít důležité věci jako jsou doklady, mobilní telefon a nebo léky stále u sebe pod kontrolou.

Každý spací pytel KWAK dodáváme se skladovacím (PU síťovina) a kompresním obalem (urenzid, čtyři stahovací popruhy). Kompresní obal slouží ke snížení objemu spacího pytle až o 80% a tím usnadňuje jeho přepravu. Současně chrání spací pytel před poškozením a ušpiněním. Každé takové stlačení ale opotřebovává izolační náplň, a proto by se kompresní obal měl používat jen po nezbytně dlouhou dobu. Po každém výletě je vhodné skladovat spací pytel v nestlačeném stavu, například v našem skladovacím obalu nebo volně položený ve skříni.

Vnitřní materiál

Vnitřní materiál spacího pytle KWAK je ultralehký NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell 38 g/m2. Je velice příjemný a jemný na dotek. Vnitřní tkanina je prodyšná, takže pokud se ve spacím pytli potíte, nemusí to znamenat, že je příliš teplý, ale chyba může být právě v nedostatečně prodyšné tkanině. To vám ovšem u našeho spacáku KWAK nehrozí, a tak si můžete dopřát kvalitní spánek. Vnitřní tkanina má bezpečnostní a pevnostní ochranu zvanou RipStop.

Vnější materiál

Vnější materiál spacího pytle KWAK s nanotechnologií NANO nylon Ultra RipStop Shell 58 g/m2. Nanotechnologie má vysoké technické parametry viz. Nanovlákenná membrána. Vnější tkanina má bezpečnostní a pevnostní ochranu zvanou RipStop. Přednosti ripstopových tkanin spočívají ve velmi dobrém poměru hmotnosti ke stabilitě a ve vysoké tržné pevnosti. Do tenké textilie jsou zatkány s odstupem 5-10 mm tlustější osnovní nebo i útkové nitě.

Nanovlákenná membrána

Nanovlákenná membrána je vyrobena ze 100 % PU a průměr nanovláken je 150 nm. Díky této struktuře má nanovlákenná membrána o 25 % více pórů než ostatní porézní membrány, a tak může společnost Nanomembrane nabídnout lamináty s nanovlákennou membránou, která je vhodná pro fyzické aktivity. Jsou nabízeny pouze ve variantě 3L. Mikroporézní membrána z PTFE byla vyvinuta pro windproof. Má 100 % větruodolnost, skládá se z několika slabých vrstev. Neporézní membrána (hydrofobní), je vyrobena z pružného PU. Má nízkou plošnou hmotnost, díky které má vysokou paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 (40 000 g/m2/24hod.). Výška vodního sloupce je 12 000 mm. Prodyšnost je 0.129 mm.s-1 0.025 cfm. Svrchní část materiálu je chráněna pomocí hydrofobní úpravy DWR - Flourkarbon C6 (PFC-free) s lotosovým efektem - navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti.

Příjemné spaní, sladké sny a spokojené probuzení zajistí náš spací pytel KWAK. Na každé zachumlání do spacáku KWAK se budete těšit. Na vývoj tohoto modelu byly použity ty nejlepší materiály, které vám zajistí vysokou odolnost, pohodlí a skvělý teplotní komfort při spánku. Jde o příjemně teplý a chytře řešený spací pytel KWAK vhodný i do těžkých klimatických podmínek. Rozhodně si na svou výpravu nezapomeňte přibalit spací pytel KWAK, který vám umožní pohodlné a teplé útočiště i v poměrně nízkých teplotách a to až ve čtyřech sezónních období ( jaro / léto / podzim / zima ).

TUL membrana spacáky

Péče a údržba

Pro správnou funkci a dlouhou životnost výrobku je třeba dodržování následujících zásad
Před použitím výrobek KWAK naklepejte, aby se náplň v komorách mohla rovnoměrně rozmístit. Nenechávejte výrobek KWAK ve stlačeném stavu déle než je nezbytně nutné. Po použití výrobek KWAK vyvětrejte a nechte proschnout. Pokud to půjde, zavěste ho, nebo volně položte na suché místo. Nepoužívejte chemické prostředky. Vždy používejte speciální tekuté prostředky určené na peří, například námi doporučovaný prací prostředek značky nikwax, který není agresivní vůči peří (nenaruší jeho strukturu, dobře se vymývá při máchání a nekrystalizuje v jemných záhybech náplně). Perte v pračce na 30°c se třemi tenisáky. Použijte program jemné praní, nebo program na sportovní oblečení. Ždímejte vícekrát. Poprvé na 400 otáček a pak max. Na 600 otáček. Podle potřeby odstředění opakujte. Výrobek KWAK je nutno sušit v sušičce se třemi míčky do sušičky. Teplota horkého vzduchu nesmí být vyšší než 50°c. Po prvním vysušení je možné, že peří nebude rovnoměrně rozprostřené a bude třeba ho správným naklepáním rovnoměrně rozptýlit a sušení zopakovat. Do bubnu sušičky je možné dát vonné ubrousky do sušičky.


Poznámka výrobce
Sušení doma na topení nebo venku na slunci nedoporučujeme. Zpravidla to trvá několik dní a může se stát, že výrobek zatuchne. Při praní spacáku se výjimečně mohou vyskytnout problémy. Komory se vytrhnou ze švu. Peří se dostane tam, kam nemá a je potřeba ho vrátit zpět, což může být vzhledem k neznalosti technologie šití problém. Z těchto důvodů bychom doporučovali prát spacák až v poslední fázi rozhodování: koupit nový, nebo ho zkusit vyprat. Nebudeme si nic nalhávat, když vypereme spacák, nemůžeme čekat, že z pračky vytáhneme nový produkt. Jestli vám spacák už nevonní, zkuste ho dát pouze do sušičky a použijte vonné ubrousky do sušičky. Vypráním spacáku nezískáte nový produkt, jeho vlastnosti se vždy mohou trošku zhoršit, ale zabráníte tomu tím, že použijete správné prací prostředky. 

Technické parametry 

170 cm 185 cm
Určení dámský
pánský
dámský
pánský
Výška postavy (do) 170 cm 185 cm 
Střih dekový (dekáč) dekový (dekáč)
Období jarní
letní
podzimní
zimní
jarní
letní
podzimní
zimní
Umístění zipu vlevo tvar J vlevo tvar J
Vnější krytí zipu NE NE
Vnitřní krytí zipu ANO ANO
Počet kapes 1 1
Možnost spojení NE NE
Vnitřní kapsa ANO ANO
Typ izolační náplně husí prachové peří husí prachové peří
Poměr peří

 

90/10

90/10
Plnivost

 

650 cuin

650 cuin
Poměr plnění přední strana 55% / 45% zadní strana  přední strana 55% / 45% zadní strana 
Hmotnost náplně 700 g 900 g
Hmotnost celková 1100 g 1400 g
Hmotnost obalu 130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy
150 g skladovací obal
130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy
150 g skladovací obal
Délka spacího pytle 180 cm 200 cm
Šířka v ramenou 85 cm 85 cm
Šířka v nohách 85 cm 85 cm
Materiál vnější NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej) NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej)
Materiál vnitřní NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof
Komory ve tvaru "Z" ve tvaru "Z"
Vnější tkanina s aplikovanou nanotechnologií Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Vnitřní tkanina DownProof DownProof
Teplotní komfort

 ( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -7 °C / 19 °F ) Pocitově

( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -7 °C / 19 °F ) Pocitově
Teplotní limit

 ( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -13 °C / 8 °F ) Pocitově

( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -13 °C / 8 °F ) Pocitově

Teplotní extrém

( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -33 °C / -27 °F ) Pocitově

( -- °C / -- °F ) EN ISO 23537-1
( -33 °C / -27 °F ) Pocitově

Obal skladovací součástí balení součástí balení
Obal kompresní součástí balení součástí balení
Záruční doba 5 roků 5 roků
Značka OutdoorKWAK OutdoorKWAK
Kapsa na termovložku NE NE
Termovložka NE NE

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Spací pytle pro náročné
Barva: Červená, Modrá
Roční období: Celoroční, Letní, Třísezónní, Zimní
Střih: Dekový
Výška postavy: do 170 cm, do 185 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Česká značka KWAK je celosvětově známá pro technologickou dokonalost produktů a používání pokročilých nanomateriálů. Na trhu působí již 50 let. Dnes je značka KWAK  známá především mezi sportovci, kteří se pouští na expedice do extrémních teplotních podmínek, ale poslední roky rozšiřuje svůj sortiment a přináší i zateplení pro hamaky.

Outdoor Kwak nabízí tyto spacáky

 Jak vybrat spacák si přečtěte zde. Rozdíl mezi péřovým a syntetickým spacákem najdete v tomto článku.

Outdoor Kwak nabízí také zateplení pro hamaky

 • Letní – zateplení pouze od krku pod zadek
 • Zimní – zateplení celotělové