Třísezónní spacák s nanomateriálem KWAK Kuňka jaro, léto, podzim

Kód: K170/M K185/M K200/M K170/CE K185/C Zvolte variantu
8 550 Kč 9 050 Kč 10 950 Kč 8 550 Kč 9 050 Kč od 8 550 Kč 7 066 Kč bez DPH 7 479 Kč bez DPH 9 050 Kč bez DPH 7 066 Kč bez DPH 7 479 Kč bez DPH od 7 066 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Skladem (1 ks) Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta
Můžeme doručit do:
4.3.2024 4.3.2024 6.10.2023 24.10.2023 24.10.2023 Zvolte variantu

Česká značka KWAK je celosvětově známá pro technologickou dokonalost produktů a používání pokročilých nanomateriálů. Značka KWAK je známá především mezi sportovci, kteří se pouští na expedice do extrémních teplotních podmínek, ale poslední roky rozšiřuje svůj sortiment a přináší skvělé spacáky i pro vášnivé horaly. Třísezónní spacák KWAK Kuňka je extrémně pohodlný, precizně vyrobený a používá české nanomateriály. Hodí se pro vášnivé i rekreační horaly na jaro, léto i podzim. 

 • Vysoce kvalitní husí peří z jižních Čech, ušito v ČR,
 • Vhodný do lesa, na kempování, na vodu, do hor, 
 • konstrukce péřových komor ve tvaru Z zaručující nejlepší tepelný odpor a komfort ve spánku,
 • nanotechnologie NANO nylon Ultra RipStop Shell 58 g/m2
 • 100 % větruodolnost, vysokou paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 (40 000 g/m2/24hod.).
 • Výška vodního sloupce je 12 000 mm.
 • Prodyšnost je 0.129 mm.s-1 0.025 cfm.
 • Testovány dle Evropské normy EN ISO 23537-1
 • Komfortní pro ženy do -2 °C, pro muže až do -9 °C (tyto údaje jsou dány evropskou normou, nikoliv naším výmyslem, že ženám je větší zima :-) )

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spacáky KWAK plníme českým husím prachovým peřím 90/10 650 cuin (plnivost), které vyniká svými tepelně izolačními schopnostmi a je schopno zachytávat molekuly vzduchu. Když si pak zalezete do spacáku KWAK, vzduchový polštář si začnete ohřívat tělesným teplem, které vyzařujete do okolí.

Konstrukce péřových komor je ve tvaru "Z", která zaručuje nejlepší tepelný odpor a komfort při spánku. Anatomicky tvarovaná kapuce chrání hlavu a obličej před chladem. 3D nebo 2D límec odděluje prostor pro hlavu od prostoru pro tělo. Samosvorky KWAK umožňují regulaci obvodu límce a kapuce jednou nebo dvěma rukami. Oboustranný zip umožňuje rozepínání spacáku shora i zdola (otvor pro větrání nohou). Speciální textilní lišta, kterou je podložen zip, brání zaseknutí látky do zipu a dále krycí vnitřní léga zabraňuje úniku tepla zipem. Celá vnitřní léga je vyplněná husím prachovým peřím. Dvou nebo tří komorové 3D dno zvyšuje tepelný komfort v oblasti nohou a snižuje riziko vzniku omrzlin.

Uvnitř spacáku KWAK se nachází malá kapsa na drobnosti, která je na suchý zip nebo na nylonový zip. Díky ní můžete v klidu spát a zároveň mít důležité věci jako jsou doklady, mobilní telefon a nebo léky stále u sebe pod kontrolou.

Základní parametry

 • Paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 MVTR 40 000 g/m2/24 hod.
 • Extrémní voděodolnost Výška vodního sloupce 12 000 mm / 1 dm2.
 • Prodyšnost - větruodolnost 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
 • Hydrofobní a oleofobní povrchová úprava DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
 • Levý zip tvar "I"

Vnitřní materiál

Vnitřní materiál spacího pytle KWAK je ultralehký NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell 38 g/m2Je velice příjemný a jemný na dotek. Vnitřní tkanina je prodyšná, takže pokud se ve spacím pytli potíte, nemusí to znamenat, že je příliš teplý, ale chyba může být právě v nedostatečně prodyšné tkanině. To vám ovšem u našeho spacáku KWAK nehrozí, a tak si můžete dopřát kvalitní spánek. Vnitřní tkanina má bezpečnostní a pevnostní ochranu zvanou RipStop.

Vnější materiál

Vnější materiál spacího pytle KWAK s nanotechnologií NANO nylon Ultra RipStop Shell 58 g/m2. Nanotechnologie má vysoké technické parametry viz. Nanovlákenná membrána. Vnější tkanina má bezpečnostní a pevnostní ochranu zvanou RipStop. Přednosti ripstopových tkanin spočívají ve velmi dobrém poměru hmotnosti ke stabilitě a ve vysoké tržné pevnosti. Do tenké textilie jsou zatkány s odstupem 5-10 mm silnější osnovní nebo i útkové nitě.

Nanovlákenná membrána

Nanovlákenná membrána je vyrobena ze 100 % PU a průměr nanovláken je 150 nm. Díky této struktuře má nanovlákenná membrána o 25 % více pórů než ostatní porézní membrány, a tak může společnost Nanomembrane nabídnout lamináty s nanovlákennou membránou, která je vhodná pro fyzické aktivity. Jsou nabízeny pouze ve variantě 3L. Mikroporézní membrána z PTFE byla vyvinuta pro windproof. Má 100 % větruodolnost, skládá se z několika slabých vrstev. Neporézní membrána (hydrofilní), je vyrobena z pružného PU. Má nízkou plošnou hmotnost, díky které má vysokou paropropustnost Ret 3 Pa.m2.W-1 (40 000 g/m2/24hod.). Výška vodního sloupce je 12 000 mm. Prodyšnost je 0.129 mm.s-1 0.025 cfm. Svrchní část materiálu je chráněna pomocí hydrofobní úpravy DWR - Flourkarbon C6 (PFC-free) s lotosovým efektem - navzdory neustálému vystavování prachu, špíně, dešti a dalším vlivům, listy lotosového květu zůstávají čisté a suché. Vědci využili nanotechnologii k tomu, aby tento efekt napodobili a vytvořili tak povrch, který je voděodolný a má samočistící vlastnosti.

Příjemné spaní, sladké sny a spokojené probuzení zajistí náš spací pytel KWAK. Na každé zachumlání do spacáku KWAK se budete těšit.  Na vývoj tohoto modelu byly použity ty nejlepší materiály, které vám zajistí vysokou odolnost, pohodlí a skvělý teplotní komfort při spánku. Jde o příjemně teplý a chytře řešený spací pytel KWAK vhodný i do těžkých klimatických podmínek. Rozhodně si na svou výpravu nezapomeňte přibalit spací pytel KWAK, který vám umožní pohodlné a teplé útočiště i v poměrně nízkých teplotách a to až ve třech sezónních obdobích ( jaro / léto / podzim ).

Spací pytle KWAK byly testovány dle Evropské normy EN ISO 23537-1

Evropská norma EN ISO 23537-1 vyžaduje tepelnou a atestovanou figurínu, která poskytuje tři výsledky teplotních hodnot - Komfort, Limit a Extrém. Tyto teploty byly zpracovávány pro běžné spotřebitele. 

 • -2 °C (28 °F)

Komfort

Teplota, při které může standardní žena očekávat pohodlný spánek v uvolněné poloze.

 • -9 °C (17 °F)

Limit

Teplota, při které může standardní muž spát osm hodin ve skrčené poloze (když se například schoulí do klubíčka) bez probuzení.

 • -27 °C (-17 °F)

Extrém

Minimální teplota, při které standardní žena může zůstat po dobu šesti hodin bez rizika úmrtí na podchlazení (i když omrzliny jsou již možné).

Tato hodnocení se berou za předpokladu, že měřený subjekt (žena/muž) použil karimatku a stan a má na sobě jednu základní celotělovou vrstvu termoprádla (tričko s dlouhým rukávem a kalhoty).

Pro účely těchto měření se předpokládá, že „standardní muž“ je starý 25 let s výškou 173 cm a váhou 73 kg a za „standardní ženu“ se považuje věk 25 let s výškou 160 cm a váhou 60 kg.

Spací pytle KWAK jsou testovány našimi spokojenými zákazníky

Díky našim spokojeným zákazníkům máme teplotní rozsahy podle reálných zkušeností (pod stanem, pod širákem, pod celtou, atd.) a podle subjektivních (s oblečením, bez oblečení, atd.).

 • -4 °C (25 °F)

Pocitový Komfort

Teplota, při které může průměrná žena očekávat pohodlný spánek v uvolněné poloze.

 • -12 °C (10 °F)

Pocitový Limit

Teplota, při které může průměrný muž spát osm hodin ve skrčené poloze (když se například schoulí do klubíčka) bez probuzení.

 • -30 °C (-22 °F)

Pocitový Extrém

Minimální teplota, při které průměrná žena může zůstat po dobu šesti hodin bez rizika úmrtí na podchlazení (i když omrzliny jsou již možné).

Tato hodnocení se berou za předpokladu, že měřený subjekt (žena/muž) použil aspoň karimatku někdy i stan nebo spal/a jenom pod širákem.

Pro účely těchto měření se předpokládá, že „průměrný muž“ je starý přibližně 35 let s výškou přibližně 175 cm, váhou kolem 85 kg a za „průměrnou ženu“ se považuje věk 33 let s výškou postavy cca 160 cm a váhou kolem 65 kg.

Produkty KWAK

 • Vrchní materiál 100% nylon 
 • Podšívka 100% nylon 
 • Výplň 90/10 husí prachové peří 
 • Používat pouze jemné prostředky 
 • Prát se zapnutým zipem
 • Nepoužívat aviváž 

Péče a údržba

Pro správnou funkci a dlouhou životnost výrobku je třeba dodržování následujících zásad
Před použitím výrobek KWAK naklepejte, aby se náplň v komorách mohla rovnoměrně rozmístit. Nenechávejte výrobek KWAK ve stlačeném stavu déle než je nezbytně nutné. Po použití výrobek KWAK vyvětrejte a nechte proschnout. Pokud to půjde, zavěste ho, nebo volně položte na suché místo. Nepoužívejte chemické prostředky. Vždy používejte speciální tekuté prostředky určené na peří, například námi doporučovaný prací prostředek značky nikwax, který není agresivní vůči peří (nenaruší jeho strukturu, dobře se vymývá při máchání a nekrystalizuje v jemných záhybech náplně). Perte v pračce na 30°C se třemi tenisáky. Použijte program jemné praní, nebo program na sportovní oblečení. Ždímejte vícekrát. Poprvé na 400 otáček a pak max. na 600 otáček. Podle potřeby odstředění opakujte. Výrobek KWAK je nutno sušit v sušičce se třemi míčky do sušičky. Teplota horkého vzduchu nesmí být vyšší než 50°C. Po prvním vysušení je možné, že peří nebude rovnoměrně rozprostřené a bude třeba ho správným naklepáním rovnoměrně rozptýlit a sušení zopakovat. Do bubnu sušičky je možné dát vonné ubrousky do sušičky.


Poznámka výrobce
Sušení doma na topení nebo venku na slunci nedoporučujeme. Zpravidla to trvá několik dní a může se stát, že výrobek zatuchne. Při praní spacáku se výjimečně mohou vyskytnout problémy. Komory se vytrhnou ze švu. Peří se dostane tam, kam nemá a je potřeba ho vrátit zpět, což může být vzhledem k neznalosti technologie šití problém. Z těchto důvodů bychom doporučovali prát spacák až v poslední fázi rozhodování: koupit nový, nebo ho zkusit vyprat. Nebudeme si nic nalhávat, když vypereme spacák, nemůžeme čekat, že z pračky vytáhneme nový produkt. Jestli vám spacák už nevonní, zkuste ho dát pouze do sušičky a použijte vonné ubrousky do sušičky. Vypráním spacáku nezískáte nový produkt, jeho vlastnosti se vždy mohou trošku zhoršit, ale zabráníte tomu tím, že použijete správné prací prostředky. 

Technické parametry 

170 cm 185 cm 200 cm
Určení dámský
pánský
dámský
pánský
dámský
pánský
Výška postavy (do)  170 cm 185 cm  200 cm
Střih mumie otevřená mumie otevřená mumie otevřená
Období jarní
letní
podzimní
jarní
letní
podzimní
jarní
letní
podzimní
Umístění zipu vlevo tvar I  vlevo tvar I  vlevo tvar I 
Vnější krytí zipu NE NE NE
Vnitřní krytí zipu ANO ANO ANO
Počet kapes 1 1 1
Možnost spojení NE NE NE
Vnitřní kapsa ANO ANO ANO
Typ izolační náplně husí prachové peří husí prachové peří husí prachové peří
Poměr peří

 

90/10

90/10 90/10
Plnivost

 

650 cuin

650 cuin 650 cuin
Poměr plnění přední strana 55% / 45% zadní strana přední strana 55% / 45% zadní strana přední strana 55% / 45% zadní strana
Hmotnost náplně 700 g 750 g 850 g
Hmotnost celková 1150 g 1270 g 1400 g
Hmotnost obalu 130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy
150 g skladovací obal
130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy
150 g skladovací obal
130 g kompresní obal se 4 stahovacími popruhy
150 g skladovací obal
Délka spacího pytle 200 cm 220 cm 250 cm
Šířka v ramenou 80 cm 85 cm 90 cm
Šířka v nohách 35 cm 35 cm 35 cm
Materiál vnější NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej) NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej) NANO nylon Ultra RipStop Shell (58g/m2), DWR C6 (voda, olej)
Materiál vnitřní NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof NYLON KWAK 20D Ultra Light RipStop Shell (38g/m2), DownProof
Komory ve tvaru "Z" ve tvaru "Z" ve tvaru "Z"
Vnější tkanina s aplikovanou nanotechnologií Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Paropropustnost - Ret 3 Pa.m2.W-1 (MVTR 40 000 g/m2/24hod.)
Povrchová úprava - Hydrofobní a oleofobní DWR C6 nejvyšší třída - lotosový efekt voda, olej, Fluorokarbon (PFC-free)
Prodyšnost - větruodolnost - 99,3 % - 0.129 mm.s-1 0.025 cfm
Výška vodního sloupce - 12 000 mm / 1 dm2
Vnitřní tkanina DownProof DownProof DownProof
Teplotní komfort ( -2 °C / 28 °F ) EN ISO 23537-1
( -4 °C / 25 °F ) Pocitově
( -2 °C / 28 °F ) EN ISO 23537-1
( -4 °C / 25 °F ) Pocitově
( -2 °C / 28 °F ) EN ISO 23537-1
( -4 °C / 25 °F ) Pocitově
Teplotní limit ( -9 °C / 17 °F ) EN ISO 23537-1
( -12 °C / 10 °F ) Pocitově
( -9 °C / 17 °F ) EN ISO 23537-1
( -12 °C / 10 °F ) Pocitově
( -9 °C / 17 °F ) EN ISO 23537-1
( -12 °C / 10 °F ) Pocitově
Teplotní extrém ( -27 °C / -17 °F ) EN ISO 23537-1
( -30 °C / -22 °F ) Pocitově
( -27 °C / -17 °F ) EN ISO 23537-1
( -30 °C / -22 °F ) Pocitově
( -27 °C / -17 °F ) EN ISO 23537-1
( -30 °C / -22 °F ) Pocitově
Obal skladovací součástí balení součástí balení součástí balení
Obal kompresní součástí balení součástí balení součástí balení
Záruční doba 5 roků 5 roků 5 roků
Značka OutdoorKWAK OutdoorKWAK OutdoorKWAK
Kapsa na termovložku NE NE NE
Termovložka NE NE NE

Doplňkové parametry

Kategorie: Spací pytle pro náročné
Barva: Černá, Červená, Modrá
Roční období: Letní, Třísezónní
Střih: Mumie otevřená
Výška postavy: do 170 cm, do 185 cm, do 200 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Česká značka KWAK je celosvětově známá pro technologickou dokonalost produktů a používání pokročilých nanomateriálů. Na trhu působí již 50 let. Dnes je značka KWAK  známá především mezi sportovci, kteří se pouští na expedice do extrémních teplotních podmínek, ale poslední roky rozšiřuje svůj sortiment a přináší i zateplení pro hamaky.

Outdoor Kwak nabízí tyto spacáky

 Jak vybrat spacák si přečtěte zde. Rozdíl mezi péřovým a syntetickým spacákem najdete v tomto článku.

Outdoor Kwak nabízí také zateplení pro hamaky

 • Letní – zateplení pouze od krku pod zadek
 • Zimní – zateplení celotělové