Fotokatalytický nátěr Protectam FN®1

Fotokatalytický nátěr Protectam FN®1 

Natřením zdi fotokatalytickým nátěrem vytvoříte neviditelnou nano vrstvu, která bude čistit vzduch od alergenů, bakterií, virů, ale i zápachu. Navíc zůstává roky sněhobílá, nešpiní se a odpuzuje pavouky.  Nátěr vhodný je vhodný pro venkovní použití. 

Pravidlo pro výpočet spotřeby: 1 litr vystačí asi na 10-15 metrů čtverečních (3 nátěry).

 

Více informací

1 331,00 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

  Další praktické rady:
  - Není nutné aplikovat na všechny stěny a stropy, stačí například jen strop nebo vybraná stěna, kam dopadá sluneční světlo.
  - Natírá se alespoň 3x, Můžete natírat válečkem, štětcem nebo použít natěračskou pistoli. Mezi jednotlivými nátěry udělejte pauzu cca 6 hodin, aby nátěr dobře vyschl a vytvořily se krystalky oxidu titanu, které jsou právě důležité pro samočisticí funkci.

  Sanační suspenze FN®1  je určena jak pro venkovní, tak pro vnitřní použití. Jejím nanesením se vytvoří svrchní minerální fotokatalytická ochranná vrstva s vysokým obsahem nano oxidu titaničitého. Tato vrstva účinně likviduje ze vzduchu  organické a anorganické polutanty, viry, bakterie a další mikroorganismy.  FN®1 je certifikovaný produkt pro ošetření a ochranu betonu. Chrání ošetřený povrch proti erozivnímu působení řas, plísní, lišejníků a mechů.  Povrch je dlouhodobě funkční a ani po pěti letech vystavení povětrnostním vlivům nevykazuje oslabení své funkčnosti. Nanesená vrstva je mrazuvzdorná. Přídržnost k betonu je 2,98 MPa. Penetrace podkladu není nutná.

  FN®1 je vysoce transparentní, s mírným bílým odstínem. Možnost barevných kombinací.

  Fotokatalytická aktivita vrstvy je podmíněna přítomností ultrafialového světla (UV), které je přirozenou součástí slunečního světla, nebo musí být zajištěno z umělého zdroje.

  FN®1 je vhodná zejména k ochraně ploch z betonu, porézních keramických materiálů, kamenných obkladů, silikátových či akrylátových omítek a nátěrů v exteriérech proti usazováním nečistot a růstu plísní, řas a dalších nežádoucích organismů.  Složení suspenze zajišťuje, v první fázi po jejím nanesení, likvidaci spor a mikroskopických zárodků chemickým působením. V další fázi pak fotokatalytický efekt  zajišťuje dlouhodobě účinné čištění vzduchu od škodlivin, zabraňuje novému usazování a růstu plísní a řas  a dlouhodobě poskytuje vytvořenému povrchu samočistící vlastnosti.

  Aplikace:

  Stříkáním jednou až pětkrát (optimálně 3x). Na hladké plochy typu sádrokarton doporučuje výrobce nanesení nátěru stříkáním. Nanášení štětcem v jedné až třech vrstvách je velmi vhodné pro špatně přístupná místa, hlubší difuzi aktivní látky a k ošetření ploch, které mohou být například zasaženy plísní. Nanášení válečkem v jedné až třech vrstvách je vhodné prakticky pro všechny plochy. Stejnoměrné nanášení vyžaduje určitou zručnost. · Dobře zakryjte všechny plochy, které nebudou ošetřovány FN1 Ò vrstvou · Vrstvu je nutné nechat uschnout mezi jednotlivými nánosy · Nenanášet za deště · Minimální teplota nanášeného podkladu, ovzduší a nátěru je +10°C · Pro správnou funkci vrstva potřebuje 24 hodin zrání za sucha · Pro lepší účinek doporučujeme plochy před nanesením vrstvy důkladně očistit.

  Ředění: Doporučujeme neředit. V případě nutnosti, ředit vodou.

  Spotřeba: 50 - 150 ml/m2 , typicky 1litr =10m2 3 vrstvého hotového nátěru)

  Barevné varianty: Výběr z 10 barev (viz vzorník), možno pouze pro objednávky nad 10litrů, cenová přirážka ve výši 20%.

  Fyzikální a užitné vlastnosti FN 1

  Kombinace chemického a fotokatalytického efektu.

  Neobsahuje žádná organická rozpouštědla.

  Vysoká přídržnost k povrchu; mrazuvzdornost; odolnost vůči slané vodě a dešti; vysoká paropropustnost.

  Levný provoz – funkci spouští denní světlo; snadná obnovitelnost fotokatalytické vrstvy.

  Vhodné řešení i pro silně kontaminované plochy.

  Má silný protiplísňový, antibakteriální a antivirový efekt—prevence chřipek a dalších přenosných onemocnění. Ničí kvasinky, houby, spory. Odstraňuje pachy, likviduje cigaretový kouř a redukuje alergeny.

  Ve zdravotnictví lze využít silný sterilizační efekt fotoaktivních povrchů v kombinaci s baktericidními UVB lampami – vytvoření dokonale sanitárního prostředí.

  Odbourává ze vzduchu páry přebytečných desinfekcí.

  Výrazně zlepšuje životní prostředí, má vysokou účinnost pro rozklad NOx  a dalších výfukových plynů.

  Zabraňuje růstu plísní a parazitických hub na dřevě a na kmenech stromů.

  Doporučené použití

  Ochrana fasád a střech proti znečišťování prachem, sazemi a porůstáním plísněmi, řasami a lišejníky.

  Silný fyzikální antigraffiti efekt.

  Čištění vzduchu v centrech měst a místech s vysokou zátěží emisí z provozu motorových vozidel na vnějších fasádách  a střechách.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

-->