Přikrývka nanoSPACE Smart Nano letní

Nová řada nanoSPACE Smart Nano je pro svou mikrovlákennou textilii na povrchu také velice příjemná na dotek a vhodná nejen pro alergiky, ale především pro všechny, kteří dbají na čistotu domova a své zdraví. Nejlepší dostupná ochrana proti rozvinutí alergií. Doporučované alergikům.

Více informací

2 499,00 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

  Jak nanotkanina v lůžkovinách funguje?

  Nanotkanina zabraňuje shromažďování prachových roztočů, jejich alergenů, virů a bakterií ve výplni. Představte si nanotkaninu jako pavučinu, jejíž otvory jsou velké pouhých 80nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují kolem 420 000 nm, jeho alergen je veliký 1000 nm, bakterie 100 – 10 000 nm, vir okolo 100 nm a svrab  300 000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. 

  Materiál Smart Nano je ve skutečnosti třívrtstvý laminát (sendvič), složený ze tkaniny 100% polyester mikrovlákno - 90gm2 na rubní straně, nanovlákenné membrány uprostřed a pleteniny 100% polyester 50gm2 na lícní straně. Netkaná textilie má hlavní funkci mechanicky zajistit a zafixovat nanovlákennou membránu. Nanovlákenná membrána plní funkci barierové textilie.

  Pokud si přejete jiné rozměry než jsou ve výběru velikostí, kontaktujte nás prosím na info@nanoSPACE.cz a my Vám vypracujeme individuální nabídku na Vaše požadavky.

  Složení povrchového materiálu Smart Nano:


  99% polyester - mikrovlákno - nízká plošná hmotnost a jemnost
  1% polyamid 6 - nanovlákenná membrána

  Složení výplňového materiálu:

  100% polyester - kuličkové duté vlákno UNICO


  Celková plošná hmotnost:

  140gm +-2%

  Péče a údržba:

  Lůžkoviny nanoSPACE doporučujeme prát jednou za rok v pračce na 60 °C.

  Garantujeme 100% účinnost a bezpečnost materiálu
  Nanotkanina zabraňuje shromažďování prachových roztočů, jejich alergenů, virů a bakterií ve výplni. Představte si nanotkaninu jako pavučinu, jejíž otvory jsou velké pouhých 80nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují kolem 420 000 nm, jeho alergen je veliký 1000 nm, bakterie 100 – 10 000 nm, vir okolo 100 nm a svrab  300 000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. 

  Účinnost nanovlákené membrány byla testována Textilním zkušebním ústavem v Brně (průnik mikroorganismů) a Technickou univerzitou v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1µm). Státní zdravotní ústav Praha testoval kožní snášenlivost a případné alergické reakce.

  Výsledky testování:
  - byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %
  - byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %
  - nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou 

  Prodyšnost
  Molekula kyslíku je veliká pouze 0,3 nm, pórem tkaniny bez problému projde, takže materiál zůstává příjemně prodyšný. 

  Srovnání s jinými antialergickými výrobky

  Výsledky srovnávacích testů Technické univezity v Liberci jasně poukazují fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie jak v účinnosti, tak prodyšnosti a propustnosti vodních par a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

  Doporučujeme ošetřit strop v ložnici alergika, případně i další místnosti samočisticím nátěrem Protectam FN2, který pak bude likvidovat alergeny, bakterie i viry ve vzduchu. Stejně efektivním řešením je i přenosná čistička vzduchu Nanoaircleaner s fotoaktivním nanofiltrem. Další rady, tipy a informace o ochraně před alergiemi naleznete na www.denikalergika.cz.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

-->