Získali jsme Národní cenu kvality za rok 2022. Děkujeme!

Jak vybrat nejlepší kloubní výživu pro psa

Kloubní výživa je důležitá pro zdraví a dobrou kondici našich psů. Klouby jsou důležité pro pohyb a umožňují našim psům běhat, skákat a hrát si. Stejně jako u lidí, i u psů se s věkem mohou klouby zhoršovat a ztrácet elasticitu, což může způsobit bolest a omezení pohybu. Abychom tomu předešli nebo alespoň zmírnili tyto problémy, je důležité pečovat o kloubní zdraví našich psů již od mládí.

 

Co by měla kloubní výživa pro psy obsahovat

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro zdraví kloubů je výživa. Existuje řada potravin a doplňků stravy, které mohou pomoci posílit klouby a podpořit pohybový aparát vašeho psího miláčka. Mezi nejdůležitější složky kloubní výživy patří:

  • Kyselina hyaluronová: Kyselina hyaluronová je sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v tkáních a tekutinách našich těl, včetně kloubů. Její hlavní funkcí je udržovat klouby vlhké a mazané, což umožňuje snadný a bezbolestný pohyb. Kyselina hyaluronová se běžně používá jako doplňková látka v kloubní výživě pro psy.
  • Chondroitin sulfát: Důležitá látka, která se nachází v tkáních, jako je kůže, kloubová chrupavka a pojivová tkáň. Zaručuje pružnost, pevnost a odolnost chrupavky. Chondroitin sulfát může být užíván jako součást léčby artritidy a dalších onemocnění kloubů, neboť může pomoci snížit bolest, zvýšit pohyblivost kloubů a zlepšit celkové zdraví kloubů. Může být také použit k prevenci poškození kloubů.
  • Hydrolyzovaný kolagen: Hydrolyzovaný kolagen je druh kolagenu, který je chemicky rozložen na menší molekuly, což umožňuje snadnější vstřebávání do těla. Kolagen je důležitý pro pevnost šlach a celkové zpevnění pohybového aparátu. Kolagen je jednou z hlavních stavebních složek chrupavek, šlach i vazů a podporuje jejich regeneraci.
  • Kurkumin: Kurkumin je látka, která se nachází v koření kurkuma a je známá pro své protizánětlivé a antioxidantní vlastnosti. V některých studiích bylo zjištěno, že kurkumin může být užitečný při léčbě různých onemocnění, včetně onemocnění kloubů, jako je artritida. 

Jak pečovat o klouby psů?

  • Udržovat naše psy ve vhodné tělesné hmotnosti. Přebytečná hmotnost zatěžuje klouby a může zhoršovat jejich stav. Je proto důležité dbát na kvalitu stravy a dostatečné množství pohybu.
  • Poskytovat jim dostatečnou fyzickou aktivitu. Pravidelná fyzická aktivita je důležitá pro zdraví kloubů i celkové zdraví našich psů. Umožňuje posilovat svaly a podporuje udržení vhodné tělesné hmotnosti. Je však důležité, aby fyzická aktivita byla vhodně přizpůsobená věku a stavu našeho psa. Přetěžování našich psích miláčků může zhoršit stav jejich pohybového aparátu.
  • Vyhýbat se nevhodnému pohybu. Starší psi a některá plemena by se měli vyvarovat přílišného chození do schodů. Skákání a nárazy mohou poškodit klouby a zhoršit jejich zdravotní stav. 
  • Používat vhodné postroje a výbavu. Vybírejte takové postroje, které podporují přirozený pohyb vašeho psa. Některé postroje mohou psa omezovat v pohybu, a tím mu poškozovat pohybový aparát. 

4-kloubni-vyziva-pro-psy.

Proč a kdy podávat psovi kloubní výživu?

Kloubní výživa pro psy může být užitečná v řadě situacích. Může být použita jako preventivní opatření proti kloubním problémům, zejména u starších psů nebo psů s genetickou predispozicí k těmto problémům. Kloubní výživa může také pomoci zmírnit příznaky již existujících kloubních problémů, jako je artróza nebo dysplazie kyčelního kloubu.

Kloubní výživa se podává především starším, velmi aktivním nebo obézním psům. Pokud má váš psí miláček již problémy, kloubní výživa může pomoci zmírnit příznaky a podpořit zdraví kloubů vašeho psa. 

Jak vybrat nejlepší kloubní výživu pro psa?

Při výběru kloubní výživy pro psa je důležité zvážit řadu faktorů. Mezi nejdůležitější patří:

Kvalita a složení: Je důležité zvážit kvalitu a složení kloubní výživy, abyste zajistili, že vašemu psovi poskytnete dostatečné množství důležitých látek pro zdraví kloubů, jako jsou chondroitin, glukosamin a hydrolyzovaný kolagen.

Věk a stav vašeho psa: Je třeba zvážit věk a stav vašeho psa, abyste zajistili, že zvolíte vhodný typ kloubní výživy. Například u starších psů nebo psů s kloubními problémy by mohla být vhodná kloubní výživa s vyšším obsahem některých látek nebo s příslušnými přísadami, jako je například kolagen nebo kurkumin.

Recenze a zpětná vazba ostatních majitelů: Může být užitečné se podívat na recenze a zpětnou vazbu ostatních majitelů psů, kteří již daný produkt používali. Tato zpětná vazba může poskytnout užitečné informace o účinnosti a kvalitě kloubní výživy.

recenze-geloren-2

Co na bolest kloubů u psa?

Bolest kloubů u psů může být způsobena řadou faktorů, včetně věku, přebytečné hmotnosti, nadměrným běhání do schodů a dalších. Pokud se u vašeho psa objeví bolest kloubů, je důležité navštívit veterináře, který posoudí stav vašeho psa a doporučí vhodnou léčbu.

Existuje řada možností léčby bolesti kloubů u psů, včetně léků proti bolesti a protizánětlivých léků, fyzioterapie, speciálních doplňků stravy a dalších. V některých případech může být vhodné použít kombinaci různých metod léčby, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Je důležité postupovat podle doporučení veterináře a pečlivě sledovat stav vašeho psa, abyste zjistili, zda léčba pomáhá a zda je třeba ji upravit.

3-kloubni-vyziva-pro-psy.

Co je nejlepší na artrózu u psa?

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, které se vyskytuje u psů stejně jako u lidí. Může způsobit bolest, omezení pohybu a další problémy. Léčba artrózy u psa by měla být zaměřena na zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Existuje řada možností léčby artrózy u psů, včetně léků proti bolesti a protizánětlivých léků, fyzioterapie, doplňků stravy (například vhodná kloubní výživa) a dalších. V některých případech může být vhodné použít kombinaci různých metod léčby, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Je důležité navštívit veterináře a řídit se jeho doporučením ohledně léčby artrózy u vašeho psa.

Kromě léčby je důležité pečovat o zdraví kloubů vašeho psa i jinými způsoby. Mezi důležité kroky patří udržování vhodné tělesné hmotnosti, poskytování dostatečné fyzické aktivity a vyhýbání se přílišnému skákání a nárazům. Tato opatření mohou pomoci zmírnit příznaky artrózy a podpořit zdraví kloubů vašeho psa.

2-kloubni-vyziva-pro-psy.

Zkuste českou značku kloubní výživy pro psa: Geloren

Geloren je česká značka firmy Contipro, největšího světového výrobce kyseliny hyaluronové na světě. Geloren vyrábí jednu z nejkvalitnějších kloubních výživ pro psy, která byla vyvinutá na základě dlouhodobého výzkumu českých vědců a lékařů, kteří dali dohromady recepturu tak, aby měl ideální složení vytvořené pro zdraví psů. 

Geloren je doplňkem stravy pro psy, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, chondroitin sulfát a želatinu. Kyselina hyaluronová je důležitou složkou kloubní tekutiny a pomáhá mazat klouby a tlumit nárazy. Chondroitin sulfát je součástí kloubní chrupavky a synoviální tekutiny a zajišťuje pružnost a pevnost chrupavky. Želatina je bílkovinná látka v dobře stravitelné formě, která poskytuje základní stavební součásti pro tvorbu kolagenu, který je důležitý pro zdravé šlachy, vazy a chrupavky.

#produkty#https://www.nanospace.cz/doplnky-stravy-pro-psy/

Geloren nabízí dvě varianty kloubní výživy pro psy, a to kloubní výživu pro velká a malá plemena. Tyto ochucené žvýkací kostky pomáhají regenerovat klouby při pohybových problémech, a zároveň poskytují prevenci proti stárnutí a zachování aktivního života vašeho psa.

V závěru je důležité zdůraznit, že pečujeme-li o kloubní zdraví našich psů již od mládí, můžeme zmírnit nebo dokonce zabránit vzniku kloubních problémů v budoucnu. Kvalitní strava bohatá na důležité složky kloubní výživy, pravidelná fyzická aktivita a vhodná péče mohou pomoci posílit klouby našich psů a umožnit jim dlouhý a šťastný život.

Lucie Konečná, prevádzková riaditeľka v nanoSPACE
Lucie Konečná sa pohybuje v nanotechnológiách 7 rokov, je spoluautorkou projektu Česko je nano a dlhodobo pracuje na zvyšovaní povedomia o nanotechnológiách. Od mája 2020 riadi prevádzku e-shopu nanoSPACE.