15 % sleva na produkty pro alergiky, oblečení a kosmetiku s kuponem ONADNES2024. Pouze do 19.5.2024.

H2400 - Vysokoteplotní nano lepidlo až do 1060 °C

Kód: 417/100
Novinka
Značka: HS Servis
2 650 Kč 2 190 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

Jednosložkové vysoce teplotně odolné keramicko-kovové lepidlo/tmel. Produkt po vytvrzení odolává teplotám až do 1060 °C. Používá se ke spojení, lepení, spárování a k opravám vysokoteplotně namáhaných dílů, převážně na hliníku, litině, oceli, nerez oceli a keramice. Používá se jednoduše všude tam, kde vysoká teplota neumožňuje použít běžné tmely na bázi epoxidu. Lepidlo je přebarvitelné barvou, lze ho mechanicky opracovávat.

  • 100 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Možné použití

Opravy odlitků a forem, vysokoteplotní pece, bojlery, příruby, turbíny, spalovací motory, čerpadla, ventilátory, hlavy motorů, výfukové vedení, rozdělovací potrubí, opravy v chemickém průmyslu.

Praskla vám příruba, trubka nebo potřebujete zalepit či utěsnit kotel? Náhradní díly jsou drahé nebo nevíte jak je opravit? S vysokoteplotními/žáruvzdornými lepidly je to jednoduché. Vysokoteplotní lepidla lze také použít na lepení prasklého bloku motoru, opravu vysokoteplotní pece a další.

Jednoduše všude tam, kde nelze nebo nechceme použít svařování, např. z důvodu, že jde o litinu či slitinu a svárem bychom mohli tento materiál poškodit. Vysokoteplotní lepidla lze použít také k lepení prasklin, opravám úbytku materiálu a připevňování sond.

Vytvrzuje při 20 °C a teplem. Unikátní chemická odolnost, koncentrovaná kyselina dusičná až do bodu varu.

POZOR! Před aplikací je opravdu nezbytné povrch pečlivě odmastit pomocí produktu S1960. V případě, že povrch vůbec neodmastíte nebo odmastíte jiným produktem než S1960, negarantujeme funkčnost produktu H2400.

Aplikace vysokoteplotního lepidla H2400

Aplikace je velice podobná aplikaci lepidla H1000.

1. Odstranění nečistot a odmaštění - Lepidlo je jednosložkové, není tedy potřeba něco míchat. Před aplikací lepidla musíme z opravovaného místa mechanicky odstranit nečistoty - odstranit např. dehet, zplodiny ze spalování, napáleniny a další. Dále je potřeba místo pečlivě odmastit, doporučujeme produkt S1960. Nelze používat jakékoliv odmašťovače nebo ředidla - nesmí totiž obsahovat toluen, xylen a další mastná rozpouštědla, která by mohla postupně lepidlo odseparovat a nebylo by tak dlouhodobě funkční. Je tedy nutné používat bezezbytkové odmašťovače, což splňuje produkt S1960.

2. Nanesení a vyschnutí produktu - Produkt struktury husté pasty naneseme na opravované místo. Dáváme 2–4 mm vrstvy lepidla. Každou jednotlivou vrstvu lepidla necháme vyschnout cca 2 hodiny při teplotě zhruba 20–30 °C.

Pokud by byla potřeba větší vrstva, tak nanášíme produkt ve více vrstvách (jednotlivě vždy po vytvrdnutí té předchozí vrstvy) nebo využijeme např. podložku z nerez oceli. Každou jednotlivou vrstvu lepidla necháme vyschnout cca 2 hodiny při teplotě zhruba 20–30 °C.

3. Vytvrdnutí vysokoteplotního lepidla - Po vyschnutí lepidla je nutné jej vytvrdit. To lze provést několika způsoby:

3.1. Pokud lze, opravovaný díl vložíme do pece/trouby a necháme jej hodinu vytvrdit při zhruba 90–100 °C.

3.2. Pomůžeme si horkovzdušnou pistolí, kterou zapneme na 1. stupeň (odpovídá 300 °C) a položíme ji zhruba 20–30 cm od opravovaného místa - tak, abychom dosáhli zhruba 90–100 °C. Necháme foukat na dané místo cca 1 hodinu, po cca 1 hodině je lepidlo vytvrzené.

4. Opracování povrchu do požadovaného tvaru - Vysokoteplotní lepidlo lze opracovat, brousit, vrtat a lze tak upravit do požadovaného tvaru. Vytvrdne do pevnosti kovu s extrémní odolností, je použitelné na vysokou teplotu a vydrží i spaliny.

5. Uvedení zařízení v činnost - Můžeme postupně zvyšovat teplotu, napouštět, uvádět zařízení v činnost.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: