H1000 - Vysokoteplotní nano lepidlo do 760 °C

Kód: 420/100
2 166 Kč 1 790 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Dvousložkové vysoce teplotně odolné keramicko-kovové lepidlo. Produkt po vytvrzení odolává teplotám až do 760 °C. Používá se ke spojení, lepení, spárování a k opravám vysokoteplotně namáhaných dílů, převážně na hliníku, litině, oceli, nerez oceli a keramice. Používá se jednoduše všude tam, kde vysoká teplota neumožňuje použít běžné tmely na bázi epoxidu. Lepidlo je přebarvitelné barvou, lze ho mechanicky opracovávat.

  • Neaplikujeme jej na přímý plamen, tam používáme případně lepidlo H 2400.
  • 100 g

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Možné použití

Opravy odlitků a forem, vysokoteplotní pece, bojlery, příruby, turbíny, spalovací motory, čerpadla, ventilátory, hlavy motorů, výfukové vedení, rozdělovací potrubí, opravy v chemickém průmyslu.

Praskla vám příruba, trubka nebo potřebujete zalepit či utěsnit kotel? Náhradní díly jsou drahé nebo nevíte jak je opravit? S vysokoteplotními/žáruvzdornými lepidly je to jednoduché. Vysokoteplotní lepidla lze také použít na lepení prasklého bloku motoru, opravu vysokoteplotní pece a další.

Jednoduše všude tam, kde nelze nebo nechceme použít svařování, např. z důvodu, že jde o litinu či slitinu a svárem bychom mohli tento materiál poškodit. Vysokoteplotní lepidla lze použít také k lepení prasklin, úbytku materiálu, připevňování sond.

Vytvrzuje při 20 °C a je třeba jej vytvrzovat teplem. Účinky se zlepšují zvyšující se teplotou.

POZOR! Před aplikací je opravdu nezbytné povrch pečlivě odmastit pomocí produktu S1960. V případě, že povrch vůbec neodmastíte nebo odmastíte jiným produktem než S1960, negarantujeme funkčnost produktu H1000.

Aplikace vysokoteplotního lepidla H1000

1. Smíchání - Jelikož je produkt H1000 dvousložkovým lepidlem (skládající se z kapaliny a polymerního kovového prášku), je potřeba jej nejdříve smíchat v poměru 2 : 1 (kapalina : polymerní prášek)

2. Odstranění nečistot a odmaštění - Před aplikací lepidla musíme z opravovaného místa mechanicky odstranit nečistoty - odstranit např. dehet, zplodiny ze spalování, napáleniny a další. Dále je potřeba místo pečlivě odmastit, doporučujeme produkt S1960. Nelze používat jakékoliv odmašťovače, ředidla - nesmí totiž obsahovat toluen, xylen a další mastná rozpouštědla, co by mohly postupně lepidlo odseparovat a nebylo by tak dlouhodobě funkční. Je tedy nutné používat bezebytkové odmašťovače, což splňuje produkt S1960.

3. Nanesení a vyschnutí produktu - Rozmíchaný produkt struktury husté pasty naneseme na opravované místo a necháme jej 20–60 minut vyschnout při teplotě zhruba 20–30 °C.

4. Vytvrdnutí vysokoteplotního lepidla - Po vychnutí lepidla je nutné jej vytvrdit. To lze provést několika způsoby:

4.1. Pokud lze, opravovaný díl vložíme do pece/trouby a necháme jej hodinu vytvrdit při 70 °C.

4.2. Pomůžeme si horkovzdušnou pistolí, kterou zapneme na 1. stupeň (odpovídá 300 °C) a položíme ji zhruba 30–35 cm od opravovaného místa - tak, abychom dosáhli 70 °C. Necháme vytvrzovat dané místo cca 1 hodinu.

4.3. Případně pokud se jedná o kotel - lze využít i zapálenou svíčku, kterou vložíme dovnitř do kotle a ta za cca 1,5–2 h vyhřeje kotel na požadovanou teplotu 70 °C a dojde tak k vytvrzení lepidla také.

5. Opracování povrchu do požadovaného tvaru - Vysokoteplotní lepidlo lze opracovat, brousit, vrtat a lze tak upravit do požadovaného tvaru. Vytvrdne do pevnosti kovu s extrémní odolností, je použitelné na vysokou teplotu.

6. Uvedení zařízení v činnost - Můžeme postupně zvyšovat teplotu, napouštět, uvádět zařízení v činnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Lepidla
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: