Přírodní deodorant Naturetics - Lavender

Kód: 2537
223 Kč 184 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
21.10.2024
Položka byla vyprodána…

Charakteristická vůně levandule je květinová, lehká a svěží s bylinnými podtóny. Levandule má jemnou a příjemnou vůni a jsou jí připisovány harmonizující a zklidňující účinky.

Deodorant obsahuje přírodní složky, pomocí kterých účinně neutralizuje zápach a pohlcuje pot. Snadno se nanáší a je vysoce účinný i v malém množství. Deodorant je vhodný i pro citlivou pokožku.

 • Z obnovitelných zdrojů
 • Bez hliníkových solí
 • Obsahuje Hydal PHA
 • Bez mikroplastů
 • Ověřeno vědeckými studiemi
 • Tuhý deodorant bez parabenů

Značka Naturetics získala na veletrhu InCosmetics Global v Paříži první místo v kategorii Green Award.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuhý deodorant Lavender neobsahuje vodu. Je tvořen v základu látkami lipidické povahy, které jsou obohaceny o kokosový olej. Jeho konzistence je proto tužší a déle vydrží na pokožce.

Výhody Přírodního deodorantu Naturetics - Lavender

 • Vysoká účinnost v malém množství
 • Neutralizuje zápach, zmírňuje vznik potu
 • Snadná aplikace
 • Vyrobený z obnovitelných zdrojů
 • Neobsahuje mikroplasty, hliníkové soli a parabeny
 • Účinky prokázané vědeckými postupy (studie a testy)

Jak používat Přírodní deodorant Naturetics - Lavender

Naturetics tuhý deodorant nanášejte několikrát denně v jemné vrstvě dle potřeby.

Státní Zdravotní Ústav potvrdil antimikrobiální účinnost Naturetics přírodních deodorantů, stačí proto malá vrstva přípravku pro pohlcení pachu a potu.

Složení a vysvětlení jednotlivých složek

Naturetics deodorant je 100% přírodní.

Formulace Přírodního deodorantu Naturetics splňuje požadavky na přírodní původ jeho složek a přirozené vlastnosti těchto látek. Jejich komplex tvoří účinný a šetrný přípravek s deodoračními, antibakteriálními a antioxidačními účinky.

INCI: Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearates, Caprylic/Capric Triglyceride, Cocos Nucifera Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Kaolin, Polyhydroxybutyrate, Glycerin, Sodium Caproyl/ Lauroyl Lactylate, Lavandula Angustifolia Oil, Triethyl Citrate, Aqua, Camellia Sinensis Leaf Extract, Gluconolactone, Linalool, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Limonene, Geraniol

Cetearyl Alcohol
Mastný alkohol, který patří mezi emulgátory – napomáhá vzniku emulzí a následně je stabilizuje. Na pokožce vytváří jemný film a zabraňuje její dehydrataci, zanechává ji jemnou a hladkou.

Glyceryl Stearates
Látka získávána z rostlinných olejů. Zjemňuje a vyhlazuje pokožku.

Caprylic/Capric Triglyceride
Směs tvořená glycerinem a mastnými kyselinami z palmového nebo kokosového oleje, zcela přírodního původu. Pomáhá vstřebávání aktivních látek a zanechává na pokožce nemastný pocit.

Cocos Nucifera Oil/Hydrogenated Coconut Oil
Kokosový olej je plný nasycených i nenasycených mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů. Velmi dobře se vstřebává a účinně zjemňuje a hydratuje pokožku. Je vhodný i pro citlivou, zanícenou nebo podrážděnou pokožku. Celkově kokosový olej podporuje funkci kožní bariery, sám na povrchu kůže vytváří ochranný film zabraňující opětovnému vysoušení pokožky. Zároveň vykazuje antimikrobní a antifungální aktivitu, proto posiluje deodorační účinek, jelikož omezuje množení bakterií vytvářejících nepříjemný zápach. Většinou nedělá problém ani lidem, co trpí alergií na ořechy. Botanicky se totiž kokos řadí mezi ovocné plody a ne ořechy.

Kaolin
Velmi jemný minerální jíl bohatý především na křemík. Má absorpční schopnosti - absorbuje přebytečný maz a vodu. Díky schopnosti pohlcovat vlhkost je také skvělým přírodním konzervantem, protože mikroorganismy poté nemohou růst a rozmnožovat se.  A právě díky výše uvedeným absorpčním, detoxikačním a stahujícím účinkům je dokonalým pomocníkem při omezování následků pocení.

Polyhydroxibutyrate/PolymerP3HB
Přírodní látka z obnovitelných zdrojů získávána pomocí české biotechnologie Hydal. Absorbuje pachové látky potu, slouží jako nosič pro ostatní látky a má stabilizační účinky. Jde o plně přírodní, biologicky snadno odbouratelnou biokompatibilní látku.

Glycerin
Využíván jako zvlhčovadlo, má hydratační účinky, které je schopný udržet po delší dobu. Zlepšuje funkci kožní bariéry, chrání pokožku a zlepšuje elasticitu.

Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Triethyl Citrate
Certifikované přírodní sloučeniny, které jsou biodegradabilní, získávají se z přírodních obnovitelných zdrojů. Společně vytváří směs, která má silné protimikrobní účinky. Snižuje aktivitu bakterií, které jsou odpovědné za nepříjemnou vůni potu.

Lavandula Angustifolia Oil
Levandulová silice je jednou z nejčastěji používaných kosmetických ingrediencí a je známa po celá staletí. V deodorantu je jí použito jen 1 % pro dodání jemné přírodní vůně.

Camellia Sinensis Leaf Extract
Extract ze speciálních čajových lístků s antioxidačními vlastnostmi. Zajišťuje rychlejší obnovu buněk a zlepšuje prokrvení kožních buněk, čímž dochází jak k lepší výživě, tak k efektivnímu odvodu odpadních látek – působí detoxikačně. Má velmi dobré adstringentní účinky – stahující účinky, zabraňující pocení.

Gluconolactone
Díky uspořádání své molekuly má vysokou schopnost pohlcovat molekuly kovů a volných radikálů a podílí se tak na stabilitě přípravku i při vystavení UV záření.

Linalool
Přirozená složka esenciálních olejů mnoha rostlin (pomeranč, levandule, růže, máta, skořice). Bylo u něj zjištěno velmi dobré působení proti buňkám rakoviny.

Helianthus Annuus Seed Oil
Olej získaný ze slunečnicových semínek je bohatý na vitamín E a betakaroten, podílí se na antioxidační ochraně pokožky. Pokožku zklidňuje, zjemňuje a působí protizánětlivě.

Rosmarinus Officinalis Leaf Extract
Extrakt z rozmarýnu je přírodní a velmi účinný antioxidant. Chrání tak pokožku před působením volných radikálů. V deodorantu jsou využity jeho antimikrobiální vlastnosti. Brání žluknutí potu. V deodorantu navíc prodlužuje trvanlivost vůní.

Salvia Officinalis Leaf Extract
Šalvěj pomáhá regulovat návaly horka a produkci potu především, pokud se jedná o nervový původ, jelikož dokáže blokovat nervová zakončení potních žláz a působit na termoregulační centrum. Má antimikrobní a protizánětlivé účinky.

Limonene
Limonen je monoterpen, který se vyskytuje hlavně ve slupkách citrusových plodů. Má lehkou citrusovou vůni a velmi často je využíván při výrobě parfémů či mýdel.

Geraniol
Geraniol patří mezi látky alkoholového typu a je přirozenou součástí esenciálních olejů několika druhů aromatických rostlin. Má charakteristickou vůni po růžích, které se využívá v kosmetickém průmyslu, především v parfémech a deodorantech.

 

Co znamená cirkulární kosmetika?

Pro výrobu se využívá recyklace odpadního materiálu, a tím je z pohledu výroby odstraněn negativní dopad na životní prostředí, který je obvykle energeticky velmi náročný se spotřebou čisté suroviny. Přírodní polymer je vytvořený biotechnologií Hydal z použitého přírodního oleje. V opalovacím másle posiluje UV ochranu. Nezatěžuje přírodu (plně rozložitelný) ani člověka. 

Cirkularita podle Naturetics

1. Použitý přírodní olej

2. Sběr použitého přírodního oleje

3. P3HB Přírodní polymer je součástí přírody

4. Vytváří jej mikroorganismus, kterému slouží olej jako zdroj energie

5. P3HB v kosmetických produktech nahrazují syntetické suroviny

6. Plně rozložitelný v přírodě (biodegradabilní)

Jak používáme přírodní biopolymer?

Ve všech produktech Naturetics P3HB přírodní biopolymer využíváme a nahrazujeme jím syntetické suroviny:

- V přírodním deodorantu funguje jako absorbent pachu a potu

- V opalovacím másle je využit jako pomocný UV filtr pro ochranu proti slunečnímu záření.

Naturetics a udržitelnost

Společně šetříme planetě CO2
Jako výrobcům kosmetiky Naturetics nám záleží na tom, abychom nezatěžovali přírodu nejen výběrem používaných surovin, ale také během procesu výroby.

Výroba ingrediencí i produktů ovlivňuje životní prostředí a zanechává ekologickou a uhlíkovou stopu.

Díky výrobě z obnovitelných zdrojů je potřeba vstupních surovin nižší a tím dochází ke snížení enviromentální stopy. U každého produktu víme, kolik CO2 planetě ušetříme.

Cirkulární ingredience

Zdroje surovin jsou omezené. Již jednou použité suroviny mohou sloužit jako zdroje pro vznik nových produktů.

Vyrábíme cirkulární kosmetické produkty. Při výběru surovin myslíme nejen na účinnost a šetrnost vůči lidem a pokožce, ale zohledňujeme také šetrnost k přírodě.

Proto v našich produktech najdete cirkulární ingredience vyrobené na principech oběhového hospodářství, které nezatěžují přírodu.

Vyroben z obnovitelných zdrojů
V produktech značky Naturetics je využíván přírodní polymer P3HB, který díky svým vlastnostem funguje jako náhrada syntetických surovin, které zatěžují přírodu i člověka.

Jde o přírodní látku, která se získává pomocí české technologie HYDAL, kdy za pomocí bakterií přeměňuje použitý přírodní olej na přírodní biomateriál P3HB. Jedná se o látku, která je plně rozložitelná v přírodě tzv. biodegradabilní, biokompatibilní a netoxická.

Nákupem tohoto produktu ušetříte planetě 18.3 g CO2 ekv.

O značce Naturetics

Naturetics je značka přírodní kosmetika založená na vědě a výzkumu. Jedná se o české průkopníky cirkulární kosmetiky, která prosazuje snižování uhlíkové stopy využíváním recyklace a moderních postupů při výrobě.  Při výběru surovin myslí nejen na účinnost a šetrnost vůči lidem a pokožce, ale zohledňujeme také šetrnost k přírodě. V produktech Naturetics najdete cirkulární ingredience vyrobené na principech oběhového hospodářství, které nezatěžují přírodu. V produktech značky Naturetics je využíván přírodní polymer P3HB, který díky svým vlastnostem funguje jako náhrada syntetických surovin, které zatěžují přírodu i člověka. Jde o přírodní látku, která se získává pomocí české technologie HYDAL, kdy za pomocí bakterií přeměňuje použitý přírodní olej na přírodní biomateriál P3HB. Jedná se o látku, která je plně rozložitelná v přírodě tzv. biodegradabilní, biokompatibilní a netoxická. Značka Naturetics získala na veletrhu InCosmetics Global v Paříži první místo v kategorii Green Award.

Doplňkové parametry

Kategorie: Deodoranty
Hmotnost: 0.099 kg
Kdy používat: Den
Použití: Tělo
Typ: Deodorant
Typ pleti: Citlivá, Pro všechny typy pleti
Účinné látky: Kokosový olej, Vitamin E
Určeno pro: Pro ženy
Vlastnosti: Bez barviv, Bez mikroplastů, Bez parafínu, Bez parfemace, Bez parabenů, Bez silikonů, Na přírodní bázi
Objem: 50 ml
Položka byla vyprodána…
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
I Avatar autora | 16.6.2022
Nádherně voní, trošku tužší konzistence, ale jinak skvěle ochrání a hlavně neobsahuje žádné hliníkové soli, což je prima.
4
Avatar autora | 11.12.2021
je to dárek
5
E Avatar autora | 20.11.2021
Deodorant je fajn. Opravdu voní po levanduli. ..

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Naturetics je jediná kosmetická společnost na světě, která z již použitého přírodního oleje vyrábí moderní kosmetické ingredience a produkty. Tam, kde jiní vidí odpad, vidí Naturetics budoucnost. Pomáhá planetě a dává nový život přírodním materiálům. Značka Naturetics získala na veletrhu InCosmetics Global v Paříži první místo v kategorii Green Award.