20 % sleva na ortopedické polštáře do 3.6. 2024.

Rychlotest Gluten Alarm ke zjištění intolerance lepku Vitamin Station

Kód: 4752
439 Kč 392 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Samodiagnostický rychlotest na detekci IgA protilátek proti tkáňové transglutamináze souvisejících s celiakií (intolerancí lepku) ze vzorku krve. Celiakie je celoživotní autoimunitní choroba postihující tenké střevo, která se může vyskytnout u osob s genetickou predispozicí. Onemocnění je způsobeno intolerancí na potraviny obsahující lepek, což jsou různé proteiny nacházející se v pšenici, ječmeni a žitu. Podle odhadů postihuje 1 % lidí na celém světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samodiagnostický rychlotest na detekci IgA protilátek proti tkáňové transglutamináze souvisejících s celiakií (intolerancí lepku) ze vzorku krve.

Typické příznaky zahrnují chronický průjem, bolesti břicha, nadýmání, zhubnutí, anémii, osteoporózu, chronickou únavu a pomalý růst u dětí. Po diagnóze onemocnění je v současnosti jedinou známou účinnou léčbou celoživotní přísná bezlepková dieta. V současné době jsou vysoce efektivní testy prováděné ze vzorku krve první screeningovou metodou pro detekci celiakie. Jsou založeny hlavně na detekci protilátek typu IgA proti tkáňové transglutamináze (t-TG). Test na celiakii je vysoce specifický imunologický rychlotest pro stanovení IgA protilátek proti t-TG ze vzorku krve odebrané z prstu.

Obsah

Krabice obsahuje materiál potřebný k provedení testu: 1 neprodyšně uzavřený aluminiový sáček obsahující: 1 testovací kazetu, 1 plastovou pipetu a 1 sáček s vysoušedlem.

Ochranný sáček otevřete pouze v případě, že jste připraveni k bezprostřednímu použití testu. Sáček s vysoušedlem není určený k testování.

 • 1 sterilní lanceta pro odběr krve
 • 1 lahvička s kapátkem obsahující 1 ml pufrového roztoku
 • 1 návod k použití
 • 1 dezinfekční tampon s alkoholem

Upozornění

 1.  Tento test je určen výhradně k diagnostickému použití in vitro. Pouze k vnějšímu použití. NEUŽÍVEJTE VNITŘNĚ.
 2. Před provedením testu si pozorně přečtěte pokyny. Test poskytuje spolehlivý výsledek pouze v případě, že jsou všechny pokyny přesně dodrženy. Důsledně dodržujte určený čas, množství krve a pufrového roztoku.
 3. Skladujte při teplotě od +4 °C do +30 °C. Nezmrazujte.
 4. Test nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na štítku a na ochranném sáčku, nebo pokud je sáček poškozen.
 5. Test na celiakii je určen pro jedno použití.
 6. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 7. Po použití lze všechny části testu zlikvidovat jako komunální odpad.
 8. Není vhodný pro děti mladší 2 let.

 

Jak test na celiakii funguje?

Pokud je přítomna intolerance lepku, vzniká produkce specifických protilátek IgA proti t-TG Test umožňuje detekci těchto specifických protilátek, a proto podává důkazy o nesnášenlivosti lepku. Citlivost testu je 10 U/ml.

Kdy by měl být tento test použit?

Měl by se provádět v případě příznaků nesnášenlivosti lepku nebo v případě, že členové rodiny již tento problém mají. Toto onemocnění se skutečně vyskytuje u geneticky predisponovaných jedinců. Test by měl být proveden při pravidelné stravě (nikoli bezlepkové dietě), aby byl výsledek platný.

Může být výsledek nesprávný?

Výsledky jsou spolehlivé za předpokladu, že byly pečlivě dodrženy všechny pokyny. Výsledek však může být nesprávný v případě, že byl test na celiakii před použitím vystaven vlhkosti nebo bylo množství krevního vzorku příliš nízké. Plastová pipeta dodávaná v balení umožňuje zajistit správný objem odebrané krve.

Jak vyhodnotit test, pokud je barva nebo intenzita čárek rozdílná?

Barva ani intenzita čárek nemají na interpretaci výsledku žádný vliv. Čárky musí být jasně viditelné a homogenní. Test musí být vyhodnocen jako pozitivní, bez ohledu na barevnou intenzitu testovací čárky.

Co označuje čárka pod písmenem C?

Když se objeví tato čárka, znamená to, že test fungoval dobře.

Jestliže test odečtu po uplynutí 20 minut, je ještě výsledek spolehlivý?

Ne. Výsledek musí být odečten do 15 minut po přidání pufrového roztoku. Nevyhodnocujte test po uplynutí 20 minut.

Co mám dělat, pokud je test pozitivní?

Pokud je výsledek pozitivní, znamená to, že IgA protilátky proti t-TG jsou přítomny v krvi. Doporučujeme, abyste se poradili s praktickým lékařem a ukázali mu výsledek testu. Lékař poté rozhodne, zda by měla být provedena další vyšetření.

Co mám dělat, pokud je test negativní?

Pokud je výsledek negativní, znamená to, že test neprokázal přítomnost IgA protilátek proti t-TG v krvi. V omezených případech může deficit IgA vést také k falešně negativním výsledkům. Při přetrvávajících potížích navštivte lékaře.

Jaká je přesnost testu na intoleranci lepku?

Tento test je přesný. Hodnotící studie ukazují shodu výsledků nejméně 97% s referenčními metodami. Přestože je test spolehlivý, může se ojediněle vyskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Testy na alergie
Hmotnost: 0.034 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: