nanoPODCAST od nanoSPACE

Velký podcast o malých věcech. Prozkoumáváme český nano svět s předními experty z českých firem a výzkumných institucí, kteří v České republice pracují na vývoji nano produktů v nejrůznějších odvětvích: od textilního průmyslu přes biotechnologie, environmentální aplikace, optiku až po energetiku.

Nejnovější epizody

Najdete nás také na Apple Podcasts

nanoPODCAST #9: David Pařízek

David Pařízek je český podnikatel a expert na vývoj a výrobu kvalitních péřových spacáků, které jsou technicky dotažené k dokonalosti a skvělých vlastností dosahují také díky použitým nanotechnologiím.

39:11
nanoPODCAST #8: Jan Procházka

Jan Procházka je český vědec, vynálezce a podnikatel v oblasti nanotechnologií. Je autorem samočistících nátěrů FN NANO, revoluční baterie HE3DA a v podcastu představuje Systém epidemiologické prevence (SEP), který má za cíl předcházet budoucím pandemiím.

43:40
nanoPODCAST #7: Radek Špicar

Radek Špicar je viceprezident Svazu průmyslu a obchodu, který je největším tuzemským zástupcem českých podnikatelů. S Radkem v epizodě probíráme české nanotechnologie a proč by se měla Česká republika vymanit z problému levné ekonomiky. Zazní také téma elektromobility, 3D tisku a Green Dealu.

31:17
nanoPODCAST #6: Michael Carvan

Michael Carvan je obchodní ředitel společnosti Lifetech. Michael vymyslel technologii recyklace prasečí kejdy na pitnou vodu a peletky. Vesmírnému projektu Hydronaut navrhl kompletní recyklaci odpadní vody a nyní učí Čechy jak efektivně dezinfikovat vodu i vzduch bez chemie, za použití moderních technologií a fyzikálních principů.

61:04
nanoPODCAST #5: Danuše Nerudová

Danuše Nerudová je česká ekonomka, rektorka Mendelovy univerzity v Brně a potenciální kandidátka na prezidentku České republiky. V podcastu si povídáme o ekonomii koblihy, udržitelném růstu, nanotechnologiích a budoucnosti naší společnosti.

34:56
nanoPODCAST #4: Jiří Kůs

Jiří Kůs je český podnikatel, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a klinický psycholog. V podcastu si povídáme o tom, proč je Česká republika světová špička v oboru nanotechnologií a jak Jiří vnímá stav české společnosti uprostřed probíhající Třetí průmyslové revoluce.

49:32
nanoPODCAST #3: Lada Vyvialová

Lada Vyvialová Tomečková je jedna z mála návrhářů na světě, kteří ve svých kolekcí pracují s materiály obohacenými nanotechnologiemi. V podcastu si povídáme o udržitelnosti, unikátních vlastnostech šatů s nanostříbrem a etice výroby módy.

38:25
nanoPODCAST #2 Jan Buk: Český expert ve výzkumu nanovláken

Jan Buk je český expert na anorganická nanovlákna a vedoucí týmu, který vymyslel první nanovlákenný respirátor na světě. Povídáme si o tom, jak se z Bukova týmu stali světoví matadoři na poli nanovláken a proč od nich dnes nakupují velké mezinárodní značky.

38:24
nanoPODCAST #1 Lucie Konečná: nanoSPACE a koronavirový rok

Rozhovor s Lucií Konečnou, výkonnou ředitelkou společnosti nanoSPACE. O oblečení s nanotechnologiemi, lůžkovinách s nanovláknem, nanokosmetice a dalších produktech, které se Češi naučili kupovat. Jaký byl koronavirový rok (meziroční růst o 6666 %) a co v nanoSPACE chystají na následující roky.

38:24