BLACK FRIDAY: 20 % sleva na vše s kuponem BF2021. Platí do 28. listopadu.

nanoPODCAST od nanoSPACE

Velký podcast o malých věcech. Prozkoumáváme český nano svět s předními experty z českých firem a výzkumných institucí, kteří v České republice pracují na vývoji nano produktů v nejrůznějších odvětvích: od textilního průmyslu přes biotechnologie, environmentální aplikace, optiku až po energetiku.

Nejnovější epizody

Najdete nás také na Apple Podcasts

nanoPODCAST #6: Michael Carvan

Michael Carvan je obchodní ředitel společnosti Lifetech. Michael vymyslel technologii recyklace prasečí kejdy na pitnou vodu a peletky. Vesmírnému projektu Hydronaut navrhl kompletní recyklaci odpadní vody a nyní učí Čechy jak efektivně dezinfikovat vodu i vzduch bez chemie, za použití moderních technologií a fyzikálních principů.

61:04
nanoPODCAST #5: Danuše Nerudová

Danuše Nerudová je česká ekonomka, rektorka Mendelovy univerzity v Brně a potenciální kandidátka na prezidentku České republiky. V podcastu si povídáme o ekonomii koblihy, udržitelném růstu, nanotechnologiích a budoucnosti naší společnosti.

34:56
nanoPODCAST #4: Jiří Kůs

Jiří Kůs je český podnikatel, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a klinický psycholog. V podcastu si povídáme o tom, proč je Česká republika světová špička v oboru nanotechnologií a jak Jiří vnímá stav české společnosti uprostřed probíhající Třetí průmyslové revoluce.

49:32
nanoPODCAST #3: Lada Vyvialová

Lada Vyvialová Tomečková je jedna z mála návrhářů na světě, kteří ve svých kolekcí pracují s materiály obohacenými nanotechnologiemi. V podcastu si povídáme o udržitelnosti, unikátních vlastnostech šatů s nanostříbrem a etice výroby módy.

38:25
nanoPODCAST #2 Jan Buk: Český expert ve výzkumu nanovláken

Jan Buk je český expert na anorganická nanovlákna a vedoucí týmu, který vymyslel první nanovlákenný respirátor na světě. Povídáme si o tom, jak se z Bukova týmu stali světoví matadoři na poli nanovláken a proč od nich dnes nakupují velké mezinárodní značky.

38:24
nanoPODCAST #1 Lucie Konečná: nanoSPACE a koronavirový rok

Rozhovor s Lucií Konečnou, výkonnou ředitelkou společnosti nanoSPACE. O oblečení s nanotechnologiemi, lůžkovinách s nanovláknem, nanokosmetice a dalších produktech, které se Češi naučili kupovat. Jaký byl koronavirový rok (meziroční růst o 6666 %) a co v nanoSPACE chystají na následující roky.

38:24