Ekonomické balení: Nano roušky SpurTex® PP - 50 ks - bílé 20 Kč / ks, viditelné označení nano

Kód: 1730
Akce Zdravotnický prostředek
Značka: SPUR
1 450 Kč –31 %
spurtex krabicka
1 450 Kč –31 % 1 000 Kč 826 Kč bez DPH
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
21.10.2024
Položka byla vyprodána…

 

5vrstvá nano rouška s nanovlákennou membránou s vysoce účinným filtračním materiálem

 • Roušky jsou vyrobené ultrazvukovým svařováním.
 • Viditelné označení nano.
 • Efektivita filtrace (BFE) je 99,73 %.
 • Jedna z nejkvalitnějších nanovlákenných membrán na trhu, je pevná a homogenní.
 • Roušky jsou jednorázové, v klasické zelené či bílé barvě (dle aktuálního skladu).
 • Jsou od českého výrobce SPUR.
 • Balení ochranných nano roušek nabízíme po 50 ks.

Prohlašujeme, že NANO ROUŠKA SPURTEX® PP STANDARD splňuje všechny technické podmínky a požadavky normy ČSN EN 14683+AC. Vyhovuje tak mimořádným protiepidemickým opatřením vydaným Vládou ČR s platností od 25. února 2021.

Kategorie produktu: Certifikovaná nano rouška třídy II Materiál: Nanovlákenný filtr SPURTEX®

 

Roušky nelze z hygienických důvodů vrátit nebo vyměnit.

Potřebujete nano roušku pro děti? Podívejte se na dětskou nano roušku SPUR.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ochranná 5vrstvá respirační rouška s nanovlákennou membránou od českého výrobce SPUR Nanomateriál nano roušek má efektivitu záchytu 99,73 % pro částice o velikosti bakterií. Nano ústenka je vhodná pro všechny, kdo potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici) nebo jsou nakaženi a potřebují minimalizovat šíření nemoci. Nanovlákenné roušky jsou jednorázové a mají drátek pro vyztužení kolem nosu, který se snadno přizpůsobí jakémukoli tvaru obličeje.

Nanovlákenné ústenky SPUR jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic byla u použitého nanomateriálu prokázána filtrační schopnost 99,73 %, rouška třídy II EN 14583. 

Jak funguje nanovlákenná membrána v antivirové ústence SpurTex®?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma Spur ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10 – 400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Rozdíl mezi běžnou rouškou z netkané textilie a nanorouškou

Konstrukce a materiál

Nanorouška SpurTex® PP je vyráběna technologií ultrazvukového svařování a její uchycení na tvář je řešeno pomocí páru elastických gumiček a tvarovatelného nosového drátku, který umožňuje nastavit kvalitní dosednutí roušky na tvář i v oblasti kolem nosu a pod očima.

Standardní dodávaná barevná varianta Nanoroušky SpurTex® PP je oboustranně bílá, případně zelená (vnější) a bílá (vnitřní). Jiná barevná kombinace je možná na základě dohody.

Nanorouška SpurTex® PP je vyrobena z materiálu SpurTex® PP, což je třívrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Jedna z nosných polypropylenových vrstev je řešena sendvičově. Nanorouška SpurTex® PP neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky).

 

Chrání uživatele před okolím

Extrémně hustá nanovlákenná mebrána zachycuje v současnosti nejčastější a pro lidské zdraví známé biologické hrozby, jako jsou viry, prach, alergeny nebo smog. Jednorázová nano rouška je vyrobená z unikátního nanostrukturovaného filtračního materiálu SpurTex® PP zajišťuje účinnou aktivní ochranu dýchacích orgánů především v oblasti záchytu ultra jemných částic o velikostech od 10 do 400 nm (tedy bakterií a virů).

Díky nízkému tlakovému odporu zůstávají roušky perfektně prodyšné a umožňují snadné dýchání. Ergonomie roušky byla navrhnuta tak, aby co nejefektivněji zajistila nejen ochranu před okolním prostředím, ale i perfektní komfort uživatele. 

Výhody nano roušky SpurTex®:

 • Nízká cena
 • Pohodlné nošení
 • Tvarovatelná v oblasti nosu
 • Nanovlákenná rouška chrání uživatele před okolím
 • Chrání před COVID-19, chřipkou, ale i bakteriemi a alergeny
 • Je vhodná pro alergiky a astmatiky

jak-funguje-nanovlakenna-membrana

Jak dlouho lze nanovlákennou SpurTex® roušku nosit?

Nano roušky jsou jednorázové, běžně ji lze nosit 3-8 hodin dle prostředí, ve kterém se pohybujete.

Výrobek je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno roušku nouzově sterilizovat pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít jej opakovaně (3–5krát). Roušku lze také sterilizovat Dezinfekcí respirátorů a roušek SPREJ 100 ml 70% ethanol. 

Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Jaký je rozdíl mezi ústenkou a rouškou

Jedná se o označení stejného produktu pro ochranu dýchacích cest. 

Žádné chemikálie

Antivirové roušky Spur s nanovláknem fungují na principu mechanické bariéry. Nejsou zde použity žádné chemické látky.

Spur vás efektivně ochraní před:

 • smogem
 • alergeny
 • pyly
 • bakteriemi 
 • viry 
 • plísněmi

Velikost roušky

90 mm x 175 mm (orientační rozměry ve složeném stavu)

160 mm x 175 mm (orientační rozměry v rozloženém stavu) 

Údržba roušky 

Nanorouška z filtrační textilie SpurTex® PP je kategorizována jako jednorázový materiál. Její unikátní filtrační vlastnosti jsou zachovány pouze po velmi omezenou dobu v závislosti na prostředí, ve kterém je používána. Při běžném používání totiž u Nanoroušky dochází po 3-8 hodinách k významnému zakoncentrování nebezpečných částic (bakterie, viry atd.) ve speciálním nanovlákenném filtru a v kontaminovaném prostředí je tedy nutno ji často měnit. Samotná nanovlákenná struktura není ošetřena žádnou antimikrobiální úpravou.

Jak sterilizovat roušku

Nedoporučuje se praní ani žehlení materiálu. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany). Roušku lze sterilizovat i lehkým postříkáním ethanolem, rouška se nesmí ale promočit a musíte ji poté nechat zcela uschnout. Takto lze sterilizovat roušku 1-3x. Nedoporučuje se sterilizace párou. Ostatní metody sterilizace nutno řešit s výrobcem.

Jak nasadit a používat roušku (v souladu s doporučením WHO)

Nasazení roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci
 2. Zkontrolujte neporušení balení roušky, vyjměte roušku z obalu a zkontrolujte neporušenost roušky
 3. Uchopte roušku tak, aby byl ohýbatelný okraj nahoře
 4. Uchopte gumičky do obou rukou a napněte za uši. Vytáhněte roušku co nejvýš na kořen nosu a přetáhněte do požadovaného tvaru. 
 5. Uchopte spodní okraj roušky a přetáhněte přes ústa a bradu. 

Sejmutí roušky

 1. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete si ruce jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. Přední strany roušky se nedotýkejte.
 2. Uchopte gumičky do obou rukou a roušku v držení pouze za gumičky sejměte
 3. Vyhoďte roušku do speciálně vyhrazeného odpadu. Umyjte si ruce vodou a mýdlem, utřete jednorázovým ručníkem a použijte desinfekci. 

Složení:

Nanorouška je vyrobena z materiálu SpurTex® PP, což je trilaminát tvořený na povrchu netkanými textiliemi na bázi viskózy s gramážemi od 60 do 90 g.m-2 a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou zpolymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější unikátní technologie zvlákňování polymerního roztoku velektrostatickém poli.

Nano rouška je bezpečná pro člověka i přírodu

Nanorouška neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna běžně používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti (při jejich používání může docházet k odštěpování ostrých jehličkových částic, které mají potenciálně karcinogenní účinky). 

Upozornění

Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SpurTex® PP.

O firmě Spur

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií jsme výsledky poprvé prezentovali veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.
Při prezentaci byl důraz kladen na technologické zařízení, které jsem vyvinuli - tj. výrobní linka pro přípravu nanovláken SPIN Line. Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10 – 400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí použití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.

Související články

>>> Jaký je rozdíl mezi konvenční rouškou a nanovlákennou rouškou?

>>> I po očkování musíte nasadit roušku - víte proč?

>>> Jak vybrat roušku

>>> Jak vybrat roušku pro děti

 

Produkt je zařazen v kategoriích: Nano roušky, Roušky pro muže, Roušky pro ženy, Roušky s gumičkami

Doplňkové parametry

Kategorie: Nano roušky
Hmotnost: 0.25 kg
Úchyt: Na gumičky
Velikost: Pro ženy, Pro muže
Položka byla vyprodána…
5
103x
4
7x
3
3x
2
1x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 19.9.2023
+ S výrobkem jsme spokojeni , objednáváme již podruhé.

5
KM Avatar autora | 13.1.2022
Jsme moc spokojeni. Dobře sedí a jsou prodyšné.
5
HB Avatar autora | 13.1.2022
Chválím, lépe se v nich dýchá
5
Avatar autora | 20.12.2021
+ výborný
+ prodyšný
- nic

5
DJ Avatar autora | 15.12.2021
Dobře se v nich dýchá
5
MJ Avatar autora | 8.12.2021
spokojenost
5
MC Avatar autora | 8.12.2021
Jsem spokojená, dá se v tom dobře dýchat.
5
OP Avatar autora | 1.12.2021
Děkuji, vše O.K.
5
RD Avatar autora | 28.11.2021
naprostá spokojenost, dobře se dýchá, gumičky neškrtí
5
AK Avatar autora | 23.11.2021
Dobře se přes ně dýchá, daleko lépe než přes klasické roušky, natož přes klasické respirátory FFP2. Je spíš větší, což mi ale vyhovuje, mám větší hlavu a obličej. Kladně hodnotím čitelný nápis "nano" přímo na roušce, díky kterému odpadá nutnost všude možně vysvětlovat, že se opravdu jedná o nano roušku.
5
Avatar autora | 23.11.2021
Dýchá se přes ně lépe než přes klasické roušky, natož přes klasické respirátory FFP2. Příjemná velikost, gumičky "netahají". Kladně hodnotím i jasně čitelný nápis "nano" na roušce, protože tím odpadá nutnost vysvětlovat všude možně, že je to opravdu nano rouška (případně si tisknout certifikáty od výrobce a tahat je s sebou).
5
EV Avatar autora | 16.11.2021
Lehké, dobře se dýchá.
5
KM Avatar autora | 3.11.2021
Vše OK
3
Ď Avatar autora | 1.11.2021
Bílé nanoroušky mají příliš dlouhé šnůrky, nedrží těsně na obličeji.Příště již neobjednám... Zelené nanoroušky, které používám ma jí délku gumiček v pořádku.
5
Avatar autora | 13.10.2021
Využíváme roušky v obchodech, městské dopravě a zatím korona nedostala šanci.
5
Avatar autora | 23.9.2021
Spokojenost,originálně zabaleno
4
Avatar autora | 19.9.2021
na menší obličej je rouška moc velká, má delší gumičky za uši, dýchání horší než u respirátoru FFP2 BreaSAFE®
5
Avatar autora | 18.9.2021
+ zpracovaní
- velikost

5
Avatar autora | 13.9.2021
Pohodlná rouška i v horku.
5
Avatar autora | 17.6.2021
+ Koupila jsem podruhé, dýchá se s nimi lépe než s respirátorem.

5
Avatar autora | 23.5.2021
+ Kvalitní výrobek, příjemný na nošení

5
Avatar autora | 11.5.2021
+ Přes nano roušku se dýchá podstatně lépe než přes respirátor.

Tkanice na uchycení roušky za uši je hodně dlouhá, musím si je zkracovat. Na roušce chybí viditelné označení, že se jedná o nano roušku.
5
Avatar autora | 8.4.2021
Dobře se přes ně dýchá, v nové verzi trochu na mě delší gumičky, takže si musím dělat uzlík.
5
Avatar autora | 30.3.2021
+ kvalita

5
Avatar autora | 29.3.2021
mám už druhé balení,spokojenost ,dobrá kvalita dýchání,sedí dobře
5
Avatar autora | 21.3.2021
dobře se v roušce dýchá
3
Avatar autora | 11.3.2021
Došlo k záměně, produkt jsem neobdržela.
5
Avatar autora | 11.3.2021
Perfektní kvalita.
5
Avatar autora | 10.3.2021
balení ve větším počtu kusů a zároveň jednotlivě aby nedošlo k předčasnému znehodnocení produktu
4
Avatar autora | 10.3.2021
- baleno po 5 ks

5
Avatar autora | 9.3.2021
Pohodlné, dobře se nosí.
5
Avatar autora | 9.3.2021
vše super
5
Avatar autora | 9.3.2021
Výborný výrobek, když roušku vidíte, máte pocit, že je ohromně tlustá, že přes ní nebudete moci dýchat. Ale opak je pravdou - dýchá se přes ní dobře, nemám pocit, jako bych se dusila, jde dobře vytvarovat, dobře sedí na obličeji. Už jsem si na ně tak zvykla, že když si vezmu obyčejnou chirurgickou, mám pocit, jako bych měla na obličeji papír. Tento výrobek rozhodně doporučuji.
5
Avatar autora | 8.3.2021
+ Dobrá dýchatelnost

5
Avatar autora | 8.3.2021
+ vícevrstevné dobře sedící nanoroušky

5
Avatar autora | 5.3.2021
všude použitelná, není drahá, nevím o žádné nevýhodě
5
Avatar autora | 5.3.2021
Dobře prodyšné, spokojenost.
5
Avatar autora | 5.3.2021
komfortní užívání
5
Avatar autora | 5.3.2021
+ + krásně prodyšné
+ + lehké

- chybí nápis nano rouška (je těžké se dohadovat o tom, že je to nano a ne obyčejná)
5
Avatar autora | 4.3.2021
+ Dobře se dýchá.
+ Dobře sedí.
+ Dostatečně dlouhé gumičky, které "netáhnou" uši :)
+ Český výrobek.
- Mohl by být nápis (např. Nano) - pro okolí, že nejde o obyč. roušku.

Doporučuji, klidně nakoupím znovu, bude-li třeba.
5
Avatar autora | 3.3.2021
+ Dobře se přes ní dýchá.
+ Příliš vysoká cena,když nemají certifikaci.

5
Avatar autora | 3.3.2021
+ lepší ochrana než obyčejná rouška

5
Avatar autora | 2.3.2021
+ Ochrana zdraví, dobře a lépe přes roušku dýchá.

5
Avatar autora | 2.3.2021
+ dobře se nosí i přes ni dýchá, lze použít při krátkodobém nošení i vícekrát
- je neoznačení -nanorouška-, vzhledem k vládním zmatkům v nošení ochranných pomůcek

5
Avatar autora | 2.3.2021
Nanorouška ta je šik, prodejchne i astmatik.
5
Avatar autora | 28.2.2021
+ Nepouští tolik “chlupy” proti klasickým chirurgickým
+ Dobrá cena a kvalita

5
Avatar autora | 19.2.2021
+ dobře těsní a příjemné dýchaní, lepší než mnohé FFP2
- možná pevnější spojení gumičky s rouškou

5
Avatar autora | 19.2.2021
Roušky jsou prodyšné a vhodné do výrobního provozu.
5
Avatar autora | 18.2.2021
+ velká kvalita, pohodlí

5
Avatar autora | 5.2.2021
prodyšné, ochraňující
5
Avatar autora | 5.2.2021
Nejlepší roušky, co znám! :-)
5
Avatar autora | 3.2.2021
+ roušky těsně doléhají
+ dobře se přes ně dýchá
+ netrhají se gumičky

Kvalitní
5
Avatar autora | 1.2.2021
+ Český výrobca

5
Avatar autora | 28.1.2021
Kvalitní.
5
Avatar autora | 20.1.2021
+ dobře se v ní dýchá

5
Avatar autora | 18.1.2021
jednorázová rouška pětivrstvá, předpokládám, že bezpečnější než třívrstvá, kterou jsme používali dříve
5
Avatar autora | 4.1.2021
Česká výroba, kvalitní, dobře sedí, gumičky neškrtí, rouška není "cítit".
5
Avatar autora | 22.12.2020
+ Přilne krásně k obličeji a tím pádem se mi nezamlžují brýle.

5
Avatar autora | 17.12.2020
+ Dobře prodyšné
+ Příjemný materiál

4
Avatar autora | 17.12.2020
Dobrý den, výhody jsou snad zatím skryté, nevýhodou je asi univerzální velikost- pro mne a moji ženu ( má menší obličej) je relat. velká, ale hlavní nevýhodou je chybějící přiměřené vykrojení v oblasti očí, rouška se tak vysouvá nahoru k dolnímu víčku, což působí nepříjemně. Proto raději používám nano-Roušky Spurtex z předchozí objednávky. P.F. 2021
5
Avatar autora | 16.12.2020
dobře se přes roušku dýchá, hezky sedí kolem nosu
5
Avatar autora | 15.12.2020
kvalitní
5
Avatar autora | 14.12.2020
věřím,že nano roušky mají takové vlastnosti,jak se píše
5
Avatar autora | 11.12.2020
Jsem ráda, že měl tento produkt dobré hodnocení v D-testu. Pro mně jsou pohodlné na nošení, a dobře těsní, když si je sepnu v zátylku:-)
5
Avatar autora | 9.12.2020
Naprosto mně vyhovuje v práci
5
Avatar autora | 9.12.2020
+ Dobře se nosí, nemusí se prát ani žehlit, lze je opakovaně dezinfikovat.

4
Avatar autora | 9.12.2020
spokojenost
5
Avatar autora | 22.11.2020
+ dobře se přes ně dýchá

5
Avatar autora | 20.11.2020
český a kvalitní výrobek
5
Avatar autora | 20.11.2020
+ Příjemné nošení proti respirátorům.
+ Dobře se přes nanoroušku dýchá.
+ Nemlží se mi tolik brýle jako u klasické textilní roušky nebo respirátoru.
- žádná

5
Avatar autora | 18.11.2020
Měla jsem zájem o nanoroušky a na firmu Spur jsem četla kladné recenze. Roušky jsou prodyšné a dobře sedí. Jsem spokojená.
5
Avatar autora | 18.11.2020
+ Dobrá prodyšnost, váha roušky a přilnavost na tváři.

5
Avatar autora | 17.11.2020
příjemný materiál
5
Avatar autora | 16.11.2020
Super dodávka
5
Avatar autora | 14.11.2020
+ jsem s nimi spokojen

3
Avatar autora | 13.11.2020
Kvalita samotnej roušky nosic +nanovrstvaOK. Problem je dlzka gumiciek na damsku tvar - velké. Nutne robit uzliky. Toto do značnej miery degraduje uzitnu hodnotu roušek.
5
Avatar autora | 12.11.2020
nosím každý den, snad bude fungovat
5
Avatar autora | 10.10.2020
větší kvalita než běžně kupované roušky v lékárně
4
Avatar autora | 2.10.2020
+ dobře se v ní dýchá

5
Avatar autora | 27.9.2020
+ doporučuji,rouška neobtěžuje,vzdušná

velice ráda tuto roušku nosím,bezvadně se v ní dýchá,dobře sedí na obličeji,neobtěžuje,veliká spokojenost
5
Avatar autora | 23.9.2020
+ rouška s nanovláknem, příjemná na nošení
+ dobře se v ní dýchá

5
Avatar autora | 21.9.2020
Příliš krátká doba na hodnocení.
5
Avatar autora | 19.9.2020
+ Dobre sa s nimi dýcha, dobre sedia
- Žiadne

5
Avatar autora | 18.9.2020
+ dobrá cena, český výrobce, příjemná na nošení, prodyšná

dobrá cena, český výrobce, rychlé dodání, příjemná na nošení, prodyšná
5
Avatar autora | 17.9.2020
+ Roušky jsou ze silnějšího materiálu, přesto se v nich dobře dýchá (i astmatikovi). Rouška po natvarování na obličej sedí velmi dobře a zůstává takto vytvarovaná i po sundání. Na větší hlavu by mohly být gumičky za uši o něco delší, jinak na běžnou hlavu ok. Doporučuji zakoupit i přípravek na dezinfekci roušky, dá se pak rouška použít opakovaně.

Roušky by mohly být baleny v pevnější krabičce.
5
Avatar autora | 17.9.2020
dobře sedí, a dobře se v ní dýchá
5
Avatar autora | 12.9.2020
+ Vynikající vyrobky

5
Avatar autora | 11.9.2020
+ český výrobek

5
Avatar autora | 11.9.2020
+ snadná manipulace,

5
Avatar autora | 11.9.2020
V roušce můžu dýchat a nemlží se mi brýle.
5
Avatar autora | 11.9.2020
+ Velmi kvalitní zboží.
+ Výborná prodyšnost výrobku.
- Žádná.

V těchto velmi kvalitních nano rouškách, přesto že jsou pětivrstevné, se opravdu dobře dýchá. Nakoupila jsem tyto roušky již pro celou rodinu, všichni je používáme a jsme velmi spokojeni. Pro tyto roušky jsem se rozhodla protože obsahují nano membránu a jsou proto bezpečnější než obyčejné ústenky. Myslím, že cena odpovídá kvalitě výrobku.
4
Avatar autora | 10.9.2020
Roušky jsou dost malé i pro ženský drobný obličej na bocích moc netěsní, pro mužský obličej opravdu malé, jinak výborně prodyšné a pro mě vyhovující víc než roušky s metblown membránou

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
R Avatar autora Bude ještě k dostání? 28.8.2020 07:56
Prosím, bude tato položka ještě k dostání nebo je už trvale vyprodána navěky? Děkuji.
LK Avatar autora Bude ještě k dostání? 3.9.2020 10:32
Dobrý den, o ekonomické roušsky SpurTex PP je nestandardně velký zájem, další naskladnění očekáváme nejpozději na začátku příštího týdne.

Zlínská nanotechnologická firma Spur působí na trhu od roku 1992, kdy se zabývala především výrobou plastových výrobků. Po několika letech intenzivního výzkumu v oblasti nanotechnologií prezentovala výsledky veřejnosti na veletrhu NANOTECH 2012 v Japonsku.

Od roku 2018 potom SPUR pokračoval ve výzkumu a testování v rámci Centra polymerních systémů UTB, kde nadále realizuje vývoj a vlastní výrobu nanovláken. Sériová výroba nanomateriálu začala v březnu 2020 za významné poradenské a konzultační podpory MPO a CzechInvestu.

Výrobní program ochranných pomůcek zahrnuje kromě certifikovaných respirátorů a nanovlákenných roušek vyráběných na automatech také speciální šité NANO roušky SpurTex pro dospělé i děti, které jsou z 97 % BIO based, tedy z přírodního materiálu – viskózy. Jsou prodyšné, zajišťují komfortní a zároveň těsné přilnutí k obličeji a maximálně chrání proti virům a bakteriím.

Dále jsme také představili filtrační materiály s nanostrukturami SpurTex. Spur je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí popularizačního projektu Česko je nano. 

O nano respirátorech

SPUR a.s. je společnost se sídlem ve Zlíně, která v roce 2012 vyvinula vlastní linku pro výrobu nanovláken SPIN Line a od té doby vyvíjí filtrační nanomateriály řady Spurtex. V únoru roku 2020 přivedla na trh nový typ nanomembrány Spurtex VS, který splňuje normy pro výrobu zdravotnických roušek funkčních pro záchyt koronaviru. (Rozhovor s Tomášem Dudákem na iDNES čtěte zde).

Materiál Spurtex VS zachytí 70 až 95 % částic, a to při nízkém tlakovém odporu (45 až 85 hPa), proto se skrze produkty z něj vyrobené skvěle dýchá. Respirátory i roušky od firmy SPUR splňují záchyt FFP2.

Roušky SPUR

Nanovlákenné roušky SPUR jsou jednorázové a slouží jako profesionální ochrana před viry, bakteriemi, smogem a alergeny. Měření filtrační účinnosti bylo provedeno v ÚCHP AV ČR, protokol o měření je ze dne 1. 4. 2020. 

Materiál SpurTex® VS L2 V1, ze kterého je nanorouška vyrobena, plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační polomasky proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (10-400 nm) a je ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

SPUR nabízí roušky pro děti i roušky pro dospělé.

Respirátory SPUR

Respirátory SPUR mají ověřený záchyt 98,5 % a splňují kvalitativní třídu FFP2 a FFP3 (ta požaduje záchyt alespoň 94 %). Jsou levné, lehké a velmi prodyšné. Respirátory jsou bez ventilku a jsou vhodné pro profesionální i domácí užití. 

Filtry do roušek SPUR

Ze stejného materiálu vyrábí SPUR také jednorázové filtry do bavlněných roušek.