20 % sleva na ortopedické polštáře do 3.6. 2024.

Zvlhčovač vzduchu Airbi STAR do 45m2 - 3 v 1 - zvlhčovač s plasma systémem a aromaterapií

Kód: 3470
2 490 Kč 2 058 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
30.5.2024

Příliš nízká vlhkost vzduchu zvyšuje možnost šíření infekcí, zhoršuje alergie i atopický ekzém a vysušuje pokožku a vede ke svědění. Pokud potřebujete výkonný zvlhčovač vzduchu, Airbi STAR patří k nejpopulárnějším zvlhčovačům mezi alergiky a atopiky, jedná se o multifunkční ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, který má ve výbavě kromě funkce zvlhčování vzduchu také plasma systém a aroma box na esenciální oleje.

 • 3 v 1 - zvlhčovač s plasma systémem a aromaterapií
 • Digitální hydrostat a teploměr, dětský režim CHILD, který udržuje hodnotu vlhkosti na 55 %
 • Vodní a antibakteriální filtr
 • Příhřev páry pro rychlejší účinek
 • Velká nádoba na 6 litrů vody
 • Manuální a automatický provoz

Na toto zboží nelze uplatnit slevové kupóny.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

nanoSPACE je autorizovaným prodejcem všech produktů značky Airbi. Naši zákazníci mají možnost se po zakoupení produktu zaregistrovat na stránkách výrobce a získat tak prodloužení záruky o 1 rok. Platí pouze pro fyzické osoby.

airbi-3-roky-zaruka

Výhody zvlhčovače Airbi Star

 • 3 v 1 - zvlhčovač s plasma systémem a aromaterapií
 • Digitální hydrostat a teploměr
 • Vodní a antibakteriální filtr
 • Příhřev páry pro rychlejší účinek
 • Velká nádoba na 6 litrů vody
 • Manuální a automatický provoz
 • Vícesměrná otočná výstupní tryska
 • Dálkové ovládání
 • Velký a přehledný LCD displej
 • Časovač provozu
 • Automatické vypnutí při prázdné nádrži
 • Madlo pro pohodlné doplnění vody
 • Možnost ztlumení i vypnutí podsvícení

Proč je důležitá správná vlhkost vzduchu?

Doporučovaná hodnota 50 % platí pro teplotu vzduchu 21 °C, tedy běžnou pokojovou teplotu. Když teplota klesá, je potřeba vlhkosti více, a když stoupá, zase méně. Pokud máte v ložnici 18 stupňů, vlhkost vzduchu by měla být vyšší (až 60 %), pokud si v ložnici raději přitopíte, měli byste ubrat na vlhkosti (40 %). Příliš suchý vzduch napomáhá v šíření infekcí a bakterií vzduchem, zároveň suchý vzduch vysušuje sliznice i pokožku a může tak zhoršovat atopický ekzém. Pokud vás v zimě svědí tělo, může to být způsobeno nízkou vlhkostí vzduchu. 

Jak funguje zvhlčovač vzduchu STAR?

STAR je multifunkční přístroj, kromě funkce zvlhčování vzduchu má ve výbavě také plasma systém a aroma box na esenciální oleje. Plasma systém do ovzduší šíří kladně a záporně nabité ionty, které útočí na viry šířené vzduchem, rozkládají je a brání tak jejich působení na lidský organismus. Přidáním své oblíbené vůně si můžete klima ještě víc zpříjemnit a využít příznivých účinků aromaterapie.

STAR má obří 6litrovou nádobu na vodu, takže na jedno naplnění vydrží pracovat klidně i celý den a noc. A když vodu spotřebuje, snadno nádobu pomocí pohodlného madla přenesete ke kohoutku a znovu doplníte. Unikátním ale dělá STAR hlavně jeho výbava. Najdete zde časovač, noční režim, zvukovou a optickou indikaci prázdné nádoby, velký LCD displej i možnost ztlumení nebo vypnutí podsvícení přístroje (podsvícení je ideální jako noční světlo v dětském pokoji).

K nastavení všech funkcí slouží dotykový panel s tlačítky přímo na přístroji, pro pohodlnější nastavení můžete použít i dálkové ovládání. Zapnout můžete také funkci příhřevu vody pro rychlejší účinek zvlhčení vzduchu. Samotný výstup páry pak můžete směrovat pomocí otočné trysky podle potřeb.

Že je STAR prémiovým modelem je znát i z nabídky pracovních režimů přístroje. Díky hydrostatu je k dispozici AUTO režim, který udržuje nastavenou cílovou hodnotu vlhkosti. Hydrostat využívá i dětský režim CHILD, který udržuje hodnotu vlhkosti na 55 % a využívá plasma systém pro likvidaci virů a příhřev vody pro rychlejší účinek zvlhčení. Zajímavý je i režim SMART pro hlídání ideální vlhkost na základě okolní teploty. A pokud by vám ani jeden z režimů nevyhovoval, není problém nastavit jednotlivé funkce přístroje ručně přesně tak, jak chcete. Velkou výhodou ultrazvukového zvlhčovače STAR je vysoký výkon při velmi nízké spotřebě elektrické energie. Díky tomu STAR zvládne pomocí čisté a svěží páry zvlhčit prostor o velikosti 45 m2. Nechybí samozřejmě antibakteriální a vodní filtr, který ve vodě likviduje nebezpečné bakterie a vodní kámen.

 Technické parametry

Kapacita vodní nádržky

6 litrů

Výkon zvlhčovače

120-350 ml/hod

Doporučený rozměr místnosti

45 m2

Příkon

30-110 W

Hlučnost

35 dB

Rozměry

265 x 179 x 349 mm

Hmotnost

2,6 kg

Barva

černá

EAN

8594162600588

 

Jaká je životnost vodního filtru?

Životnost vodního filtru je zhruba 12 měsíců při běžném používání a středně tvrdé vodě. Pokud používáte přístroj častěji nebo máte tvrdou vodu, životnost filtru může být kratší.

Umí zvlhčovač sám udržovat ideální hodnotu vlhkosti?

Ano, přístroj má hydrostat, takže stačí při zapnutí nastavit, jakou chcete v místnosti udržovat vlhkost. O zbytek už se postará přístroj sám.

Stačí mi zvlhčovač pro 3 místnosti malého bytu?

Zvlhčovače jsou určené primárně pro zvlhčení jedné místnosti. Za předpokladu, že mezi místnostmi bude určité proudění vzduchu, pak je možné omezeně (záleží na výkonu přístroje a objemu místností), zvýšit vlhkost vzduchu i v dalších místnostech bytu. Je možné též přístroj přenášet, ale je dobré zvážit, že v takovým případech se zvyšuje riziko nechtěného vylití vody či poškození při manipulaci s přístrojem (např. spadne nádoba s vodou atd.).

Co se stane, když přístroj spotřebuje všechnu vodu z nádržky?

Přístroj má zabudovanou pojistku, takže při prázdné nádobě se sám automaticky vypne.

Po nějaké době se na nábytku a televizi začal usazovat jemný bílý poprašek. Čím to je?

V případě používání příliš tvrdé vody se na zařízení v místnosti mohou objevit usazeniny bílého povlaku. V tomto případě se nejedná o závadu přístroje. Pro provoz použijte měkčí přefiltrovanou, převařenou nebo destilovanou vodu.

Z přístroje vychází zápach. Čím to je?

Pokud nový přístroj používáte poprvé, není třeba se ničeho bát, zápach brzy vymizí. Urychlit to můžete vyjmutím nádržky a jejím odstátím po dobu alespoň 12 hodin na chladném místě.

Zápach může být také způsoben starou nebo znečištěnou vodou. V takovém případě vyčistěte nádržku a vyměňte vodu za novou.

Přístroj vydává nezvyklý zvuk. Kde je problém?

Může to být způsobeno nízkou hladinou vody v nádržce, která díky tomu rezonuje. Doplňte vodu do nádržku.

Důvodem může být i to, že je přístroj postaven na nerovném povrchu, přemístěte jej proto na rovnou podložku.

Proč jsou kolem zvlhčovače drobné kapičky vody?

Pokud na přístroji nebo kolem něj vidíte drobné kapičky vody, jde o zkondenzovanou vlhkost ze zvlhčovače. To znamená, že vzduch je plně nasycen vlhkostí a další už není schopný pojmout. Snižte proto výkon zvlhčovače nebo jej vypněte.

Přístroj vypouští méně páry než dřív. Co s tím?

Menší objem vypouštěné páry může být způsoben nečistotami (např. vodní kámen) ve spodní komoře s vodou. V takovém případě opatrně podle návodu vyčistěte spodní komoru, hlavně převodník rozkládající vodu.

Problém může být i ve vodě - pokud je stará nebo příliš špinavá, nemusí přístroj pracovat správně.

Můžu do zvlhčovače přidat aroma esenci?

Ano, zvlhčovač má aroma box, do kterého můžete přidat pár kapek své oblíbené vůně a tu pak zvlhčovač spolu s vlhkostí šíří do místnosti. Je ale potřeba počítat s tím, že přístroj funguje hlavně jako zvlhčovač, takže míra provonění není tak silná jako u aromaterapie.

Voda ze zvlhčovače vytéká ven. Čím to je?

Pokud voda teče ven, nejčastější příčinou je špatné umístění nádoby s vodou na spodní komoře přístroje nebo nedostatečné dotažení víka nádoby na vodu. Pokud jste dotažení i umístění nádoby zkontrolovali, a voda přesto vytéká, je možné, že je mechanicky poškozená nádoba na vodu. V takovém případě prosím kontaktujte naše servisní středisko, kde vám poradí s dalším postupem.

Proč se režimy CHILD a SMART chovají jinak než režim AUTO?

Fungují jinak než režim AUTO. V režimu AUTO se zařízení po dosažení nastavené hodnoty vlhkosti vzduchu vypne. V režimech CHILD a SMART se zařízení po dosažení nastavené hodnoty vlhkosti nevypne, ale přepne své nastavení na nejnižší výkon a dosaženou hodnotu vlhkosti stabilně udržuje.

Všechny tyto režimy reagují na nastavenou úroveň vlhkosti vzduchu. Zatímco u režimu AUTO se po dosažení cílové vlhkosti přístroj vypne a spustí se opět až po poklesu vlhkosti pod nastavenou úroveň, režimy CHILD a SMART se chovají tak, že po dosažení cílové hodnoty vlhkosti sníží svůj výkon na minimální úroveň a udržuje tím dosaženou vlhkost.

Co jsou esenciální oleje?

Esenciální oleje jsou chemické sloučeniny, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Esenciální oleje se získávají lisováním, destilací nebo extrakcí květů, plodů, listů, kůry nebo kořenů rostlin. Esenciální oleje mají mnoho benefitů a jsou vhodné pro většinu lidí a zdravotních problémů. Pozor by si měli dát pouze těhotné ženy a velmi malé děti.

Jak esenciální oleje používat?

Aroma difuzér: Naplňte difuzér vodou a doplňte 3-10 kapkami esenciálního oleje.

Ultrazvukový zvhlčovač vzduchu: Nakapejte 3-5 kapek na vatovou destičku v určené přihrádce zvlhčovače. Pokud při provozu vůni necítíte, zvyšte počet kapek.

Masáž: Smíchejte 15-45 kapek (děti) nebo 75-90 kapek (dospělí) se 100 ml rostlinného oleje.

Inhalace: Nakapejte 1-3 kapky do 600-1 000 ml horké vody po kapkách. Ručníkem si přikryjte hlavu tak, aby pára neutíkala do stran, nakloňte se nad nádobu a jemně vdechněte páru.

Obklad: Smíchejte 5 kapek se lžící rostlinného oleje. Poté smíchejte s vodou, ponořte obklad a přiložte ho na postižené místo.

Kloktání: Smíchejte 1-3 kapky se sklenicí teplé vody. Směsí si po malých doušcích vykloktejte. Vodu nepijte.

Koupel: Smíchejte 3–10 kapek se lžící rostlinného oleje a vlijte do lázně.

 • Výše ​​uvedené koncentrace jsou vhodné pro dospělé; u dětí musí být dávkování sníženo. Začněte vždy menšími dávkami a podle potřeby je zvyšujte. Existuje nespočet rostlinných olejů vhodných pro ředění esenciálních olejů.
 • Doporučujeme například mandlový, olivový, slunečnicový, meruňkový, jojobový nebo konopný olej.
Je normální, že mám ve spodní nádobě u zvlhčovače vodu?

Ano, to je zcela normální stav, bez kterého by přístroj nemohl správně fungovat. Voda ze zásobníku protéká do spodní části, kde je za pomoci převodníku dále rozkládána na mlžinu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zvlhčovače vzduchu
Hmotnost: 2.6 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LH Avatar autora | 20.2.2023
Výborný
5
DH Avatar autora | 12.2.2023
2dny provozu- nadšení, spokojennost
5
OZ Avatar autora | 12.5.2022
+velký objem vody +přehledný displej +dálkové ovládání +noční režim +funkce ionizace vzduchu +pouze destilovaná voda Nemám srovnání s jinými odpařovači, tento je můj první. Po přestěhování do nové kanceláře jsem zjistil, že je v ní příliš suchý vzduch - pouze kolem 25 %. Klasické odpařovače na radiátory vůbec nepomohly, po několika dnech se hodnota zýšila asi o 2 %. Tedy přišel na řadu nákup tohoto odpořovače a musím potvrdit, že vynaložených peněz vůbec nelituji. Plní přesně tu funkci, jako má. Hodnota vlhkosti se zvýšila během několika hodin na potřebnou úroveň, odpařovač běží velmi potichu (občas zabublá, což je dáno principem fungování - přelití vody ze zásobníku do spodní části, kde dochází k přeměně na studenou vodní páru). Příjemnou funkcí navíc je ionizace vzduchu a možnost aromaterapie (esenciální olej se nakape na zasouvací zásobníček ve spodní části přístroje a vzduch v místnosti je potom provoněný - jen se to nesmí přehnat, stačí 5 kapek!) Pro nerušený spánek je možnost přepnutí do nočního režimu, kdy zcela zhasne displej a osvětlení nádržky (mimochodem - intenzitu tohoto osvětlení lze samostatně upravovat), všechny funkce jsou dostupné jak přímo tlačítky přímo na přístroji, tak pomocí dálkového ovladače. Jako jedinou nevýhodu vidím nutnost kupování destilované vody - při použití vody z kohoutku byla místnost zamlžená a všechny povrchy kolem odpařovače zešedly (vodní kámen). Při použití destilované vody funguje perfektně. Za sebe mohu tento výrobek vřele doporučit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Airbi patří k nejpopulárnějším značkám v oblasti čištění vzduchu na českém trhu. Není se čemu divit – co do poměru cena / kvalita nemá příliš konkurenci. Nabízí čističky vzduchu, zvlhčovače i odvlhčovače, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi pro co nejdůkladnější čištění vzduchu od prachu, alergenů, bakterií, virů a těkavých látek.

NanoSPACE je autorizovaným prodejcem všech produktů značky Airbi. Naši zákazníci mají možnost se po zakoupení produktu zaregistrovat na stránkách výrobce a získat tak prodloužení záruky o 1 rok. Platí pouze pro soukromé osoby.

logo_3roky_airbi

Produkty značky Airbi

Odvlhčovače s čističkou vzduchu:

 • Airbi SPONGE: Výkonný odvlhčovač a čistička vzduchu v jednom s filtrací HEPA 13 pro dokonalou filtraci vzduchu a nádržkou na 750 ml vody.

Čističky vzduchu:

 • Airbi REFRESH: Ideální do místností o velikosti do 30m2, s senzorem kvality ovzduší detekujícím částice už od 2,5 um a filtrem HEPA 13.
 • Airbi SPRING & SPRING WiFi: 7násobný filtrační systém s filtrem HEPA 13, pro místnosti o velikosti do 50m2 a mobilní aplikací.
 • Airbi SPACE & SPACE WiFi: Pro velké prostory do 160m2, s 7násobným filtračním systémem a mobilní aplikací.
 • Airbi MAXIMUM: Výkonný zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom s filtrem HEPA 13 a PLASMA systémem.
 • Airbi GUARD: Pro místnosti o velikosti do 16m2, s výkonným filtračním systémem a mobilní aplikací.

Zvlhčovače vzduchu:

 • Airbi PRIME 2v1: Výkonný zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom s patentovaným filtrem BSS a rotačními disky s antibakteriální úpravou.
 • Airbi AIRWASHER: Výkonný zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom s velkou nádržkou na vodu (4,5 litru) a rotačními disky s antibakteriální úpravou.
 • Airbi TWIN: 3v1 zvlhčovač, ionizátor a aromaterapie s vodním a antibakteriálním filtrem, digitálním hydrostatem, teploměrem a dálkovým ovládáním.
 • Airbi STAR: 3v1 zvlhčovač, ionizátor a aromaterapie s vodním a antibakteriálním filtrem, digitálním hydrostatem, teploměrem a 6 litrovou nádrží na vodu.

Měřiče:

 • Airbi SMILE (černý a bílý): Malý přístroj na měření vlhkosti a teploty v místnosti s rozsahem -20 až +60 stupňů Celsia a smajlíkem pro indikaci vnitřního klima.
 • Airbi TRIO: Bezdrátový teploměr s vlhkoměrem a 3 samostatnými jednotkami pro měření teploty a vlhkosti s historií záznamů, poháněný běžnými AAA bateriemi.
 • Airbi LINE (bílý a černý): Pokojové teploměry a vlhkoměry s rozsahem měření teploty 0°C…+50°C a pamětí na maximální a minimální hodnoty.

Náhradní díly a filtry: