Fotokatalytický nátěr Protectam FN®3

Fotokatalytický nátěr Protectam FN®3

Natřením zdi fotokatalytickým nátěrem vytvoříte neviditelnou nano vrstvu, která likviduje alergeny, bakterie a viry a čistí vzduch od zápachu. Navíc zůstává roky sněhobílá, nešpiní se a odpuzuje pavouky. Nátěr je vhodný pro vnitřní použití. Není nutné aplikovat na všechny stěny, stačí např. jen strop a vybraná stěna, kam dopadá sluneční světlo.

Více informací

1 589,00 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

  Pravidlo pro výpočet spotřeby: 1 litr vystačí asi na 10-15 metrů čtverečních (3 vrstvy nátěru).
  Další praktické rady:
  - Není nutné aplikovat na všechny stěny a stropy, stačí například jen strop nebo vybraná stěna, kam dopadá sluneční světlo.
  - Natírá se alespoň 3x, typicky nejdřív jednou FN2 a pak dvakrát FN3, takže například na 100m2 spotřebujete cca 4l FN2 a 8l FN3. Můžete natírat válečkem, stětcem nebo použít natěračskou pistoli. Mezi jednotlivými nátěry udělejte pauzu cca 6 hodin, aby nátěr dobře vyschl a vytvořily se krystalky oxidu titanu, které jsou právě důležité pro samočisticí funkci.
  - Před aplikací samočisticím nátěrem je dobré nejdřív vybílit normální barvou, doporučujeme např. Primalex nebo HET Silikát.
  - Okno musí propouštět UV záření, jinak musíte použít UV zářivku nebo UV LED, kterou na natřenou plochu občas budete svítit. To platí i pro místnosti, kam se denní světlo nedostane.

  Sanační nátěr FN 3®  je určena zejména pro vnitřní použití. Jejím nanesením se vytvoří svrchní minerální fotokatalytická ochranná vrstva s mimořádně vysokým obsahem nano oxidu titaničitého. Tato vrstva vykazuje nejvyšší možnou fotokatalytickou účinnost, která se přibližuje teoretickému maximu. Velmi účinně likviduje ze vzduchu  organické a anorganické polutanty, viry, bakterie a další mikroorganismy.  Povrch je dlouhodobě funkční. Nanesená vrstva je mrazuvzdorná.  Penetrace podkladu není nutná.

  FN3® vytváří na ošetřeném povrchu bílý povlak.

  Fotokatalytická aktivita vrstvy je podmíněna přítomností ultrafialového světla (UV), které je přirozenou součástí slunečního světla, nebo musí být zajištěno z umělého zdroje.

  FN3® je vhodná zejména k čistění  vzduchu  od  organických škodlivin, včetně redukce virů a bakterií. Velmi účinně odstraňuje i nejrůznější pachy. Optimální plochou pro funkci ochranného nátěru FN3® v interiéru je, vzhledem k relativní měkkosti vytvořené vrstvy („kříduje“) strop. Účinnost fotokatalýzy lze výrazně zvýšit intenzitou aktivujícího osvětlení a cirkulací vzduchu např. pomocí stropního světla s větrákem apod.

  Barevné varianty: Výběr z 10 barev (viz vzorník), možno pouze pro objednávky nad 10litrů, cenová přirážka ve výši 20%.

  Aplikace:

  Nátěr se nejlépe nanáší stříkáním v jedné až třech vrstvách k dosažení matového vzhledu. Na hladké plochy typu sádrokarton doporučuje výrobce nanesení nátěru stříkáním. Nanášení štětcem v jedné až třech vrstvách je vhodné pro malé plochy a k ošetření špatně dostupných ploch, které mohou být například zasaženy plísní. Nanášení válečkem v jedné až třech vrstvách je vhodné prakticky pro všechny plochy. Nižší krycí schopnost nátěru vyžaduje určitou zručnost při stejnoměrném nanášení. · Dobře zakryjte všechny plochy, které nebudou ošetřovány FN3Ò vrstvou. · Vrstvu je nutné nechat uschnout mezi jednotlivými nánosy. · Nenanášet za deště. · Minimální teplota nanášeného podkladu, ovzduší a nátěru je +10°C. · Pro správnou funkci vrstva potřebuje 24 hodin zrání za sucha. · Nátěr lze nanést na čistou starou barvu. Při poškození nebo zašpinění podkladového nátěru však doporučujeme plochy před nanesením FN3Ò vrstvy vyspravit a vymalovat. · Není vhodný k nanášení na podklad hlinkových barev (hrozí loupání celé vrstvy).

  Ředění: Neředí se. V případě nutnosti voda podle potřeby.

  Typická spotřeba: 100 ml/m2 (1 litr =10m2 3 vrstvého nátěru) 

  Doporučené použití

  FIRMY, ŠKOLY A ÚŘADY- snížené riziko nákazy, menší nemocnost, odstranění zápachů

  NEMOCNICE, ORDINACE, LABORATOŘE – ochrana pacientů a personálu, čistý vzduch

  DOMÁCNOST – čisté, příjemné prostředí bez zápachů

  ALERGICI, ASTMATICI – prevence a případná pomoc při dýchacích obtížích (závisí na typu potíží)

  BARY A RESTAURACE – likviduje cigaretový kouř, čistí vzduch

  VHODNÉ PRO ŽIVOČIŠNOU VÝROBU – snížené riziko epidemií

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

-->