Fotokatalytický nátěr Protectam FN®2

Fotokatalytický nátěr Protectam FN®2.

Natřením zdi fotokatalytickým nátěrem vytvoříte neviditelnou nano vrstvu, která likviduje alergeny, bakterie a viry a čistí vzduch od zápachu. Navíc zůstává roky sněhobílá, nešpiní se a odpuzuje pavouky.  Nátěr je vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Není nutné aplikovat na všechny stěny, stačí např. jen strop a vybraná stěna, kam dopadá sluneční světlo. 

Více informací

1 513,00 Kč s DPH

Tento produkt již není na skladě

  Pravidlo pro výpočet spotřeby: 1 litr vystačí asi na 10-15 metrů čtverečních (3 vrstvy nátěru).
  Další praktické rady:
  - Není nutné aplikovat na všechny stěny a stropy, stačí například jen strop nebo vybraná stěna, kam dopadá sluneční světlo.
  - Natírá se alespoň 3x, typicky nejdřív jednou FN2 a pak dvakrát FN3, takže například na 100m2 spotřebujete cca 4l FN2 a 8l FN3. Můžete natírat válečkem, stětcem nebo použít natěračskou pistoli. Mezi jednotlivými nátěry udělejte pauzu cca 6 hodin, aby nátěr dobře vyschl a vytvořily se krystalky oxidu titanu, které jsou právě důležité pro samočisticí funkci.
  - Před aplikací samočisticím nátěrem je dobré nejdřív vybílit normální barvou, doporučujeme např. Primalex nebo HET Silikát.
  - Okno musí propouštět UV záření, jinak musíte použít UV zářivku nebo UV LED, kterou na natřenou plochu občas budete svítit. To platí i pro místnosti, kam se denní světlo nedostane.

  Sanační nátěr je určena jak pro venkovní, tak pro vnitřní použití. Jejím nanesením se vytvoří svrchní minerální fotokatalytická ochranná vrstva s vysokým obsahem nano oxidu titaničitého. Tato vrstva účinně likviduje ve vzduchu obsažené organické a anorganické polutanty, viry, bakterie a další mikroorganismy.  Povrch je dlouhodobě funkční a ani po pěti letech nevykazuje oslabení své funkčnosti. Nanesená vrstva je mrazuvzdorná. Přídržnost k betonu je 3,4 MPa.  Při dodržení předepsaného postupu, penetrace podkladu není nutná.

  FN2®  produkt byl optimalizován pro čištění vzduchu a je certifikován i pro betonové povrchy.

  FN2® je částečně transparentní. Na povrchu ošetřené plochy vytváří bíle zakalený poloprůhledný povlak.

  Při vývoji FN2®  byla hlavním kritériem bezpečnost a snadné použití produktu. FN2®  neobsahuje, na rozdíl od FN1® , žádné agresivní chemické látky, je pH neutrální, kompletně inertní a nedráždivý.  Z těchto důvodů je mimořádně vhodný pro použití v interiérech.

  Plochy, na nichž je vytvořena povrchová vrstva nátěru FN2®  plní funkci vysoce účinné čističky vzduchu. Její funkčnost a účinnost je podmíněna  přítomnosti UV záření. Účinnost čistícího procesu je ovlivněna intenzitou dopadajícícho UV záření a prouděním vzduchu. Fotokatalytická plocha  o rozměru 1m2 je schopna za 12 měsíců vyčistit vzduch až od kilogramů nečistot.

  Pozn.: Aplikace FN®  v interiéru vyžadují přítomnost  dostatečného množství UV světla. Skleněná okna však z denního světla propouštějí do interiéru  pouze malé množství UV. Moderní okna se speciálními povrchovými úpravami pak nepropouštění UV záření žádné. Proto je nutno vždy ověřit přítomnost a intenzitu tohoto záření citlivým UV metrem. Pro zajištění  funkčnosti fotokatalytické plochy vytvořené FN® je potřebné UV záření o intenzitě minimálně 0,2W/1m2. Pokud takové hodnoty nejsou naměřeny, musí být nainstalován zdroj umělého UV světla o potřebném výkonu. Pro nasvícení je nutno používat zdroje měkkého UV záření (UVA), jehož optimální vlnová délka je 365 nm.

  Aplikace:

  Nátěr se nejlépe nanáší stříkáním v jedné až pěti vrstvách (optimálně 3 vrstvy). Na hladké plochy typu sádrokarton doporučuje výrobce nanesení nátěru stříkáním. Nanášení štětcem v jedné až třech vrstvách je vhodné pro malé plochy a k ošetření špatně dostupných ploch, které mohou být například zasaženy plísní. Nanášení válečkem v jedné až třech vrstvách je vhodné prakticky pro všechny plochy. Nižší krycí schopnost nátěru vyžaduje určitou zručnost při stejnoměrném nanášení. · Dobře zakryjte všechny plochy, které nebudou ošetřovány FN2Ò vrstvou. · Vrstvu je nutné nechat uschnout mezi jednotlivými nánosy. · Nenanášet za deště. · Minimální teplota nanášeného podkladu, ovzduší a nátěru je +10°C. · Pro správnou funkci vrstva potřebuje 24 hodin zrání za sucha. · Nátěr lze nanést na čistou starou barvu. Při poškození nebo zašpinění podkladového nátěru však doporučujeme plochy před nanesením FN2 Ò vrstvy vyspravit a vymalovat. · Není vhodný k nanášení na podklad hlinkových barev (hrozí loupání celé vrstvy). Všechny nátěry a potřebné přípravné práce musí být navrženy až po důkladném posouzení objektu. Použitá technologie musí odpovídat konkrétním podmínkám, stavu a požadavkům objektu, na kterém má být nátěr použit.

  Ředění: Neředí se

  Typická spotřeba: 1l=10m2 (50 - 150 ml/m2 ) Čištění nářadí: Vodou - co nejdříve po použití.

  Barevné varianty: Výběr z 10 barev (viz vzorník), možno pouze pro objednávky nad 10litrů, cenová přirážka ve výši 20%.

   

  Fyzikální a užitné vlastnosti FN 1

  Vysoká fotokatalytická účinnost optimalizovaná pro čištění vzduchu.

  Neobsahuje žádná organická rozpouštědla nebo chemické prostředky.

  Vysoká přídržnost k povrchu; mrazuvzdornost; odolnost vůči slané vodě a dešti; vysoká paropropustnost.

  Levný provoz – funkci spouští denní světlo; snadná obnovitelnost fotokatalytické vrstvy.

  Vhodné řešení i pro nové povrchy, možnost kombinace s desinfekčními prostředky, inhibuje růst plísní, antibakteriální a antivirový efekt—prevence chřipek a dalších přenosných onemocnění. Ničí kvasinky, houby, spory. Odstraňuje pachy, likviduje cigaretový kouř a redukuje alergeny.

  Ve zdravotnictví lze využít i silný sterilizační efekt fotoaktivních povrchů v kombinaci s baktericidními UVB lampami – schopnost vytvoření dokonale sanitárního prostředí. Odbourává ze vzduchu páry přebytečných desinfekcí.

  Výrazně zlepšuje životní prostředí; vysoká účinnost pro rozklad NOx  a dalších výfukových plynů; zabraňuje růstu plísní a parazitických hub na kmenech stromů.

  Doporučené použití

  Ideální pro použití v interiérech.

  Odstraňování alergenů a dalších nebezpečných látek ze vzduchu.

  Eliminace nepříjemných a obtěžujících pachů v interiérech

  Snižování rizika přenosu  virových a bakteriálních nákaz v interiérech (natírají se vnitřní stěny a stropy v bytech, veřejných prostorech, zdravotnických zařízeních, školách, kancelářích, průmyslových provozech a velkochovech).

  V exteriérech je vhodné využití pro zajištění co nejvyšší samočistící účinnosti a čištění vzduchu, (možnost kombinace s FN1®) a antigraffiti ( 5—6 vrstev nátěru FN2®).

  Upozornění: Dostatek světla s podílem UVA je nutný pro funkci vrstvy. Před použitím důkladně protřepat!

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

-->