Získali jsme Národní cenu kvality za rok 2022. Děkujeme!

Čistička vzduchu Airbi REFRESH do 30m2

Kód: 3443
3 990 Kč 3 298 Kč bez DPH 3 990 Kč / 1 ks
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
6.2.2023

Pokud sháníte čističku pro silného alergika a astmatika do ložnice nebo čističku vzduchu do kuchyně či kanceláře, Airbi Refresh je tou správnou volbou. Nabízí 4násobný filtrační systém, je vhodná pro místnosti do 30 m2 a díky velmi nízké hlučnosti je ideální i do ložnice. REFRESH bývá častou volbou alergiků, protože účinně zachytává prach i pyly. Pro snadnou identifikaci jednotlivých funkcí je přístroj vybaven dotykovým LED displejem, na kterém najdete i barevný indikátor stavu ovzduší a tomu odpovídající výkon čističky – zelená barva znamená dobré podmínky, oranžová zhoršené ovzduší a červená špatný stav vzduchu.

 • Senzor kvality ovzduší detekující částice už od 2,5 μm a kontrolní systém výměny filtrů,
 • ionizátor,
 • 4 pracovní režimy,
 • odstraňuje viry, bakterie, alergeny ale i zápach,
 • omyvatelný předfiltr,
 • HEPA filtr 13 a uhlíkový filtr,
 • do místností o velikosti do 30 m2.

 Na toto zboží nelze uplatnit slevové kupóny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

nanoSPACE je autorizovaným prodejcem všech produktů značky Airbi. Naši zákazníci mají možnost se po zakoupení produktu zaregistrovat na stránkách výrobce a získat tak prodloužení záruky o 1 rok. Platí pouze pro fyzické osoby.

Výhody čističky Airbi Refresh
 • 4 pracovní režimy,
 • LED displej,
 • odstraňuje viry, bakterie, alergeny ale i zápach,
 • stmívatelný displej,
 • HEPA a uhlíkový filtr,
 • časovač,
 • dětský zámek a bezpečnostní pojistka,
 • ionizátor,
 • kontrolní systém výměny filtrů.

Filtrační systém se skládá z:

 1. Předfiltr – hlavním úkolem tohoto filtru je zachytit velké prachové částice a prodloužit tak životnost dalších filtrů. Tento filtr je omyvatelný.
 2. Filtr s aktivním uhlím – absorbuje různé pachy a plyny jako např. Formaldehyd. Tento bezbarvý plyn se silným zápachem je často považován za nejnebezpečnější látku uvnitř bytů, protože dráždí dýchací cesty a oči a je silně karcinogenní.
 3. HEPA filtr– zachytává částice už o velikosti 0,1μm s účinností přes 99,9 %. Odstraňuje prach, pyly, kouř, zvířecí alergeny nebo spory hub.
 4. Ionizátor – generátor, který vytváří obrovské množství negativních iontů a udržuje tak vzduchu svěží. Tato funkce je volitelná.

Odstraňuje zápach pomocí uhlíkového filtru

Aktivní uhlí díky svým vlastnostem plyny a pachy váže a nepustí je dál do vzduchu. Dokáže odstranit ze vzduchu i formaldehyd a jiné nebezpečné plyny. Životnost uhlíkových filtrů je různá a obvykle se udává v rozsahu 6 měsíců až 2 roky. 

Co to jsou HEPA filtry? 

HEPA je zkratka anglického názvu High Efficiency Particulate Air filter, což v překladu znamená zachytávání mikročástic s vysokou účinností. Tyto filtry jsou proslulé svou účinností při zachytávání nečistot ve vzduchu. Všechny EPA a HEPA filtry vyhovují normě ČSN EN 1822- 1:2009, která stanovuje podmínky, které musejí filtry vzduchu splňovat. Typický filtr HEPA v Airbi Refresh se vyznačuje účinností pohlcování nečistot o velikosti 0,1 µm na úrovni 99,9 %. Pro účinnost filtrace má klíčový význam pravidelná výměna filtrů. Nevyměňují-li se filtry pravidelně, pak se významně zvyšuje pokles tlaku za filtrem, tj. množství vzduchu, které prochází filtrem. Také se mírně redukuje účinnost filtru (filtrace).

 

Náhradní filtry

Technické parametry:

Vzduchový výkon

až 200 m3

Doporučený rozměr místnosti

30 m2

Příkon

40 W

Hlučnost

30-55 dB

Rozměry

325 x 172 x 510 mm

Hmotnost

5 kg

Barva

bílá

 

Na co se často ptáte

Jaká je životnost předfiltru?

Životnost předfiltru je několik let. Předfiltr je omyvatelný a doporučujeme jej pravidelně čistit.

Okolní vzduch je znečištěný, ale přístroj signalizuje dobré ovzduší (zelená barva).

Senzor kvality ovzduší je znečištěný, je nutné jej vyčistit.

Jaká je životnost vyměnitelných filtrů?

Životnost vyměnitelných filtrů je 6-12 měsíců v závislosti na míře okolního znečištění a podle toho, jak je přístroj často používán.

Okolní vzduch je znečištěný, ale přístroj signalizuje dobré ovzduší (modrá barva).

Senzor kvality ovzduší je znečištěný, je nutné jej vyčistit.

Jakým způsobem REFRESH počítá kvalitu vzduchu?

Čistička má senzor kvality ovzduší, který sleduje okolní prostředí a počítá, kolik částic o velikost 2,5 µm na milion částic je obsaženo ve vzduchu.

Pokud je počet částic nízký, pak čelní panel svítí zeleně, pokud je vzduch středně znečištěný, pak oranžově. V případě vyšších hodnot se panel rozsvítí červeně.

Z přístroje vychází zápach, čím to je?

Je to způsobeno znečištěním filtrů, je nutné je vyčistit nebo v případě silného znečištění vyměnit.

Produkuje přístroj ozón?

Zanedbatelné množství ozónu vzniká tehdy, pokud je zapnutá funkce ionizátoru. Množství je minimální a zdraví absolutně neškodné.

Čistička nejde zapnout. Kde může být problém?

Zkontrolujte podle návodu, jestli jsou všechny díly na svém místě. Je vhodné, aby byl přístroj postaven na rovném povrchu.

Pokud je kryt v pořádku, zkontrolujte také správné zapojení elektrické zástrčky v síti.

Přístroj je v provozu již delší dobu, ale kvalita vzduchu se nezlepšila.

Prověřte, zda nemáte filtry v ochranném obalu.

Prověřte, zda jsou filtry instalovány ve správném pořadí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čističky vzduchu
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg
Filtry: HEPA, Uhlíkový, BSS
Funkce: Ionizace vzduchu
Velikost místnosti: 30 až 50 m2
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
OZ Avatar autora | 12.5.2022
+Jsem alergik/astmatik a už po pár hodinách jsem poznal rozdíl v dýchání. +Mohu určitě doporučit. +super tichý chod, v noci vůbec není slyšet +ionizátor, je opravdu znát rozdíl v čerstvosti vzduchu +levné náhradní filtry – dioda míry znečištění by mohla v noci svítit méně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty značky Airbi představují zlatý standard v úpravě vzduchu v domácnosti. Čističky vzduchu, zvlhčovače i odvlhčovače jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi pro co nejdůkladnější čištění vzduchu od prachu, alergenů, bakterií, virů a těkavých látek, které se uvolňují z předmětů v domácnosti.

nanoSPACE je autorizovaným prodejcem všech produktů značky Airbi. Naši zákazníci mají možnost se po zakoupení produktu zaregistrovat na stránkách výrobce a získat tak prodloužení záruky o 1 rok. Platí pouze pro soukromé osoby.

logo_3roky_airbi