3+1 ZDARMA antivirové šátky nanoSPACE - světle šedá FFP2 dle dTestu

Výhodné balení 3 ks + 1 ZDARMA antivirového šátku ve velmi světle šedé barvě s modrou pavučinou s nanovlákennou membránou značky nanoSPACE.

 • Univerzální velikost
 • Pratelný, vyměnitelný nosní klip, ekologické balení
 • Funkční materiál Coolmax, který efektivně odvádí pot
 • Nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9%
 • Vhodný pro alergiky 
 • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • Šátek patří do kategorie komunitní nano roušky se všitým nanovlákenným filtrem.

 

Není vhodný pro děti do 2,5 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

 

Můžeme doručit do:
16.4.2021
Skladem (> 5 ks)
Kód: 1340
Značka: nanoSPACE
4 200 Kč –25 % 3 150 Kč 2 603,31 Kč bez DPH
Kategorie: Antivirové nano šátky
Počet kusů v sadě: 3 ks
3+1 ZDARMA antivirové šátky nanoSPACE - světle šedá FFP2 dle dTestu
Akce
4 200 Kč –25 %

Šátky mají univerzální velikost, kterou jednoduše přizpůsobíte jakémukoliv obličeji pomocí nastavitelné gumičky a brzdičky. Je pratelný a má v sobě českou nano membránu s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97 - 99,9%. Šátek je vyroben z materiálu Coolmax, který dobře odvádí pot, je prodyšný a používá se pro oblečení do extrémního počasí. Prach, smog, pyl, spory plísní, viry, infekce ani jiné agresivní látky a polétavé alergeny plující vzduchem se k vám při použití šátku nanoSPACE nedostanou. Je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit.

antivirove-satky-splnuji-narizeni

nano-satek-detail

Jak funguje nanovlákenná membrána v antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví. 

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána od společnosti PARDAM má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie se obyvkle pohybují ve velikosti 200 – 1000 nanometrů, viry 20 – 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

Sendvicova struktura respiratoru-naoSpace-2

Hlavní výhody tunelového šátku nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení
 • Ideální pro alergiky a astmatiky
 • Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic 
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití. 
 • Vyrábí se v univerzální velikosti
 • Nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů
 • Je vyroben z české nanovlákenné membrány v Česku

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V šátcích je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře šátku přežívat a množit se. 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoliv většina lidí nosí šátek v době epidemií či během pylové sezónu, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin můžek dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. Šátek je proto vhodné používat

 • Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.)

ucinnost-zachytu-nanospace

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový šátek je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný nosní klip z měkkého drátku – šátek lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř
 • Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit šátek vaší hlavě
 • Dvoukomorová brzdička  – šátek pevně drží a nepadá
 • Velmi prodyšný – v šátku se pohodlně dýchá i sportuje

Proč nově vyrábíme šátky z materiálu Coolmax?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Co je COOLMAX®?

Jedná se o materiál, který je vyroben z polyestesterových vláken s unikátním průřezem. Vlákno je tvořeno kanálky, které napomáhají rychlejšímu odvodu potu z povrchu těla. Díky těmto kanálkům je pot odváděn na povrch látky, kde se opdařuje. Materiál coolmax tedy vlhkost nesají, ale zajišťují odpařování.

Z materiálů Coolmax se vyrábí především funkční spodní prádlo, ponožky, cyklistické dresy, my jsme ho použili pro výrobu antivirového šátku, aby jsme zvýšili váš komfort v letním počasí či při sportovních aktivitách.

Návod k použití

Před nandáním šátku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání šátku. Při pandemii doporučujeme střídat 2-3 šátky. 

Jak správně nasadit antivirový šátek

1) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

2) Srolujte antivirový šátek

 

nano-satek-srolujte

3) Opatrně jej přetáhněte přes hlavu

nano-nakrcnik-pretahnete

4) Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátku, ani při jeho údržbě či skladování!

upevnete-nano-satek-na-nose

5) Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte šátek tak, aby vám pevně držel 

upevnete-nano-satek

Jak správně sundat antivirový šátek

1) Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte šátek

sundejte-satek-nano

2) Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte desinfekci

umyjte-si-ruce

3) Šátek vyperte či sterilizujte 

satek-vyperte

Upozornění: Správně nasazený šátek u dospělých lidí nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování šátku, ani při jeho údržbě či skladování!

Údržba Antivirového šátku nanoSPACE 

Antivirový šátek perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud šátek používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. Šátek lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát šátek v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní), jelikož membrána v šátku se praním opotřebovává. Vypraný šátek nechte 12 až 24 hodin uschnout volně rozprostřený na sušáku nebo na topení (nikdy nepoužívejte kolíčky na prádlo v oblasti filtru). Pokud šátek perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, šátek nesušte v sušičce a nežehlete. 

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo! Doporučujeme praní bez odstřeďování. Nosnímu klipu tak prodloužíte životnost. Na mechanické poškození filtru a nosního klipu se nevztahuje záruka. 

Rozměry

Šátek: 32 x 27 cm,

Filtr: 15 x 21,5 cm

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: polypropylen a PA6

 

 

 

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
V Avatar autora Velikost šátků 20.5.2020 21:21
Dobrý den, koupila jsem sadu 3 šátků šedé barvy hned, jak jste je naskladnili. Teprve teď jsem se dočetla, že každá barva má jinou velikost jak celého šátku, tak i filtru. Rozměry šedých šátků mám ale jiné, než tady na webu píšete. Mám 23 cm x 25,3 cm a filtr je také menší , jen 8 cm x 19 cm. Neměla to být dětská varianta? Děkuji za odpověď.
N Avatar autora Velikost šátků 22.5.2020 11:57
Dobrý den, na základě podnětů od zákazníků jsme postupně velikost šátků i filtru zvětšili. Velikost vždy odpovídá tomu, co je napsáno na webu při nákupu. Do 14 dnů by se měly velikosti srovnat a zbyde jen jedna. Vy máte nejspíše šátek úplně z první várky.
JN Avatar autora Životnost šátků - cykly praní 19.5.2020 22:03
Dobrý den, Zakoupil jsem sadu šátků, a vzhledem k důležitosti "šetrnosti praní" si vás dovoluji požádat o sdílení videa (max 30s) v němž bude zachycena optimální péče o šátek. Mnohokrát děkuji
N Avatar autora Životnost šátků - cykly praní 22.5.2020 11:57
Dobrý den, momentálně video k dispozici nemáme. Pokud máte na pračce program ruční praní, lze použít ten.
DK Avatar autora 4.5.2020 14:22
Dobrý den, je kvalitativní rozdíl (s ohledem na koronavirus) mezi vašim výrobkem a of firmy Respilon. Ohledne ochrany je rozdíl mezi šátkem a nano rouškou? Děkuji
L Avatar autora Ucinnost satku jak dlouho? 2.5.2020 13:01
Dobry den, chtela jsem se zeptat, co to znamena 'zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů'.? To je 20x, 30x, ci 50 pracich cyklu?
N Avatar autora Ucinnost satku jak dlouho? 3.5.2020 22:04
Dobrý den, velmi záleží na manipulaci s šátkem a šetrnosti praní. Z naší zkušenosti se první mikrotrhlinky v nanovlákenné membráně objevují po 30-50 pracích cyklech, ale velice to skutečně záleží na šetrném zacházení, teplotě při praní a do hry vstupuje i mechanické zacházení.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
5
IZ Avatar autora | 1.6.2020
Šátek (nákrčník) vypadá dobře, při zkoušce působil příjemně. Tak uvidíme, jaké budou dojmy při delším nošení (očekávám v době respiračních chorob). Co chci ale podtrhnout je naprosto nadstandardní informovanost zákazníka o průběhu objednávky a rychlost dodání. Dík za velkou péči, kterou nám zákazníkům věnujete
5
Avatar autora | 31.5.2020
Jsem velmi spokojena, antivirový šátek mě ochrání zároveň před pyly , sedí bezvadně, nyní bych uvítala letní variantu ze stejného materiálu, pokud teplota venku dosáhne jen 22 st. šátek hřeje.
5
Avatar autora | 23.5.2020
S antivirovým šátkem jsem velice spokojena. Je příjemný na nošení, krásně vypadá, hlavně se v něm cítím bezpečně. Objednávala jsem opakovaně celé rodině a velká spokojenost. I přes velkou poptávku zákazníků a ohromnou obětavost zaměstnanců, úžasně rychlé dodání, milá vstřícnost obchodu, kvalitní výrobek. Vážím si práce a děkuji všem zaměstnancům NanoSpace.
5
R Avatar autora | 23.5.2020
Krytí obličeje s tímto šátkem mě baví. Materiál je lehký a příjemný. Pokud není nutné mít ho zrovna přes nos, jednoduše ho shrnu na krk. Mám ho po ruce cely den a nepřekáží. Strniště a vousy ale nedoporučuji. Prodysny je, ale na sportování nevím nevím. Ostatně jako cokoliv jiného přes obličej. Výhodou je samozřejmě opakovatelné nošení.
5
RP Avatar autora | 22.5.2020
Velka spokojenost, rychle doruceni, prijemny na noseni
5
BP Avatar autora | 18.5.2020
Naprostá spokojenost, prodyšnější a pohodlnější na nošení než běžná rouška
5
KP Avatar autora | 18.5.2020
Šátky jsou vzdušné, poměrné pohodlné nošení. Výhoda je možnost opakovaného používání a pocit bezpečí. Firma je seriózní, spolehlivá a vstřícná, jednání rychlé.