Opakovatelně použitelná nano rouška BreaSAFE® | 5ks

Rouška s nanovlákny BreaSAFE COMMUNITY MASK se záchytem 97-99 % částic o velikosti virů a s nanovlákennou membránou NnF MBRANE BreaSAFE® s aktivním stříbrem, která tvoří základ respirátorů třídy FFP3.

  • Opakovatelně použitelná, v ruce lze opatrně prát
  • Nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
  • Lehká, vysoce prodyšná
  • Elegantní tvar, přilnavý lepící pásek v oblasti nosu pro vysoké těsnění

Upozornění: Nejedná se o zdravotnický prostředek, ale o komunitní masku. Zboží nelze z hygienických důvodů vrátit. 

1 balení obsahuje 5 ks | Cena 1 balení = 399 Kč (včetně DPH)

 Dostupnost: Listopad 2020 

Předobjednávky nejsou možné. 

Varianta
Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: 1802/BIL 1802/BIL2 1802/BIL3 1802/XL 1802/M 1802/L 1802/XL2 1802/M2 1802/L2 Zvolte variantu
399 Kč 329,75 Kč bez DPH
Kategorie: Nano roušky
Určeno pro: Pro muže, Pro ženy
pardam nano rousky breasafe
Novinka

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano rouškách?

Nanovlákno je 1000x tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. Z těchto nanovláken je vyrobena nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic (10-400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost od 80 do 150 nm).

Běžná rouška funguje na principu elektrostatického nabití, a proto zvlhnutím při nošení, ale i během skladování, ztrácí svou funkčnost. Ke zvlhnutí může dojít už po pár desítkách minut nošení, a pak se na roušku již nemůžete spolehnout.

Nanovlákenná rouška ale funguje na principu mechanické bariéry, díky tomu funguje i po zvlhnutí a můžete ji nosit celý den. Nano roušku lze bezpečně sterilizovat pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné roušky a použít ji i několikrát. 

Výhody nano roušky BREASAFE® COMMUNITY MASK:

  • Záchyt až 99 % virů a bakterií
  • Obsahuje nanovlákennou membránu NnF - MBRANE BreaSAFE® od české společnosti PARDAM NANO4FIBERS
  • Lze ji opakovaně používat při správném zacházení
  • Antimikrobiální - aktivní stříbro v nanovlákně spolehlivě likviduje mikroorganismy (např. bakterie, viry apod.)
  • Lehká a odolná - složíte do kapsy a jste vždy připraveni
  • Vysoce prodyšná, pohodlná a elegantní 

Proč lze nano roušku BreaSAFE® COMMUNITY MASK prát a ostatní nanovlákenné roušky nikoliv?

Nanovlákenná rouška má oproti konkurenci vysoce kvalitní a odolnou nanovlákennou membránu, kterou lze i opakovaně prát. Interní testy prokázaly, že nanovlákenná rouška BreaSAFE® COMMUNITY MASK si zachovává své filtrační schopnosti i po 5 pracích cyklech. Tuto schopnost má rouška díky inovativní nanovlákenné membráně NnF MBRANE - BreaSAFE® od české společnosti PARDAM NANO4FIBERS. Nanovlákennou roušku lze ale také sterilizovat dezinfekcí na nanovlákenné výrobky, a tím prodloužit její životnost.

 

Údržba nanovlákenné roušky BreaSAFE® COMMUNITY MASK

Po každém použití doporučujeme roušku sterilizovat dezinfekcí (obě strany včetně gumiček) či ručně vyprat ve vodě s dezinfekcí na bázi lihu nebo isopropanolu. Při praní s rouškou zacházejte velmi opatrně, aby se neroztrhala. 

Nanovlákenné rouška BreaSAFE COMMUNITY MASK je antimikrobiální

Rouška obsahuje nanovlákennou membránu NnF MBRANE - BreaSAFE® s aktivním stříbrem, které bylo vyhodnoceno, jako jedna z nejúčinnějších antimikrobiálních látek. Mikroorganismy se tak nemohou v membráně množit a přežívat. Rouška tak během dne likviduje mikroorganismy, které se dostaly k nanovlákenné membráně. Stříbro se používá už od antického Řecka a Říma pro své antibakteriální účinky, dnes ho najdeme v kosmetice, oblečení, v náplastech, ale i respirátorech či antivirových šátcích.  

Nano rouška pro ochranu před Covid-19

Rouška obsahuje jednu z nejkvatlinějších nanovlákenných membrán na trhu, a to NnF MBRANE BreaSAFE®, u které bylo provedeno měření od světové testovací laboratoře Nelson Labs z USA, která oficiálně potvrdila, že membrána zachytí 99,5 až 99,9 % virů (testy VFE). Nanovlákenná membrána je vyráběna v České republice společností Pardam Nano4fibers, která je světovým expertem na výrobu anorganických nanovláken a je výrobcem nanovlákenných respirátorů proti COVID-19. 

Vše, co o roušce COMMUNITY MASK tvrdíme, je ověřené v rámci provedených interních měření a od nezávislých subjektů jako jsou např. Výzkumný ústav bezpečnosti práce, Nelson Laboratories (USA), Univerzita J. E. Purkyně, Technická univerzita Liberec, Akademie věd České republiky ad.

 

Co znamená označení komunitní maska / rouška?

Nejedná se o certifikovaný zdravotnický prostředek. Jedná se o komunitní roušku, která je ekvivalentem k bavlněné roušce. Na rozdíl od bavlněné roušky je ale ušita z nanovlákenného materiálu, který má testovaný záchyt virů a bakterií. 

Jak vybrat velikost nanovlákenné roušky

Změřte si vzdálenost od středu špičky nosu až za ucho (viz. obrázek přímo u výrobku výše)
Gumičky maji cca 1cm vůli v natažení - přílišný tah vám může být při delším nošení nepohodlný. Velikost roušky se neliší v roušce ale v délce gumiček. 

XL - 21,5 cm
  L - 19,5 cm
 M - 17,5 cm

TEEN - 14,5 cm (připravujeme)
KIDS - 12,5 cm (připravujeme)

jak-zmerit-rousku-velikost

Upozornění

Výrobce ani prodejce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu BreaSAFE COMMUNITY MASK. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Roudnická společnost PARDAM NANO4FIBERS s.r.o. je předním světovým výrobcem anorganických nanovláken a nanotechnologických produktů. Společnost je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR a součástí projektu Česko je nano. Rozhovor s ředitelem Janem Bukem na iDNES si přečtěte zde.

Respirátory

Pardam vyrábí respirátory BreaSafe, které získaly evropskou certifikaci COVID-19, která garantuje dostatečnou ochranu proti viru SARS-COV-2 dle evropských norem. V nabídce má také ffp3 respirátory.

Respirátory jsou navržené pro pohodlné užívání při náročné fyzické aktivitě i pro každodenní použití. Jsou vhodné pro práci v prašném prostředí, s organickými rozpouštědly, ale i na ochranu před alergeny, viry a bakteriemi. 

Mikroorganismy včetně virů a bakterií, které se zachytí v nanovlákenném filtru, díky použitým nanočásticím stříbra v krátkém čase zahynou. Proto uživatelé mohou respirátor používat opakovaně a přečkat s ním ve zdraví a v pohodě i případnou několikatýdenní epidemii závažného respiračního onemocnění.

Co je certifikace COVID-19?

V reakci na pandemii nového koronaviru vydala Evropská Unie doporučení, které upravuje způsob dohledu nad trhem (především zdravotnickými a ochrannými prostředky) v souvislosti s onemocněním COVID-19. Vznikl nový oficiální typ certifikace (vedle řady FFP) COVID-19, která testuje produkty dle nové normy. Díky tomu si mohou být uživatelé produktů s certifikací COVID-19 jistí, že jsou proti SARS-COV-2 dostatečně účinné.