Protiroztočový polštář Comfort Nanobavlna® Zobrazit větší

Protiroztočový polštář Comfort Nanobavlna®

Protiroztočový polštář je ušit z bavlněného saténu v barvě champaigne, která má nanotkaninu uvnitř, ta zabraňuje průniku roztočů a alergenů. Bavlněný satén je látka pevné struktury s jemným lesklým povrchem, jehož zářivé barvy zůstávají stálé. Nejmenší rozměr polštáře lze skvěle využít jako cestovní polštářek.

Více informací

269,00 Kč s DPH

Skladem - odeslání následující pracovní den

  Je důležité chránit se před roztoči?

  Denně s roztoči trávíme 8 hodin (děti až 12) v naší posteli, staráme se jim o potravu, jelikož se živí zbytky kůže a jejich alergeny dýcháme z milimetrové blízkosti. V jedné matraci může být až dva miliony roztočů, další pak v polštáři a přikrývce. Roztoči a exkrementy (alergeny) jsou původci nejen alergie, astmatu, ale i onemocnění dýchacích cest. Ideální podmínky pro jejich život jsou od 22 do 26 °C, nedostatek světla a vlhkost 60 – 80%.

  V matracích, přikrývkách a polštářích najdeme jednoznačně největší množství roztočů. Kvůli tomu si alergici či senzitivnější lidé (dospělí, ale především děti) nemohou v noci odpočinout. To se odráží na jejich náladě, ale i snížené pozornosti přes den.

  Jak funguje nanotkanina?

  Nanovlákenná vrstva uvnitř protiroztočového povlečení Nanobavlna má otvory mezi jednotlivými vlákny veliké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují okolo 420.000 nm, jeho alergen je veliký 1.000 nm, bakterie 100 – 10.000 nm, vir okolo 100 nm a svrab 300.000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. Nemohou se tak v lůžku shromažďovat, množit a způsobovat alergické reakce a nemoci dýchacích cest. Děti i dospělí pocítí ihned po první noci úlevu od alergie, tím dochází k výraznému nabytí energie a zlepšení pozornosti.

  Účinnost nanovlákenné vrstvy byla testována v následujících ústavech:

  Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)

  Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1mikrometr)

  Státní zdravotní ústav v Praze (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

  Výsledky testování:

  Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %

  Byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,0 %

  Nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: